LED SomaSuperSoil & Guanokalong Organics - Ace Seeds Malawi & Sensi Seeds Northern Lights

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.02.2022
94
206
33
59
Sa sjemenkama i mladim biljkama smo svi jako osjetljivi. Vidiš da nešto zaostaje ali nabavio si je, platio, dao 3 tjedna truda na klijanje i nicanje do presađivanja, ipak je to "sveta biljka" i ostaviš je. I onda ta jedna biljka, za koju si u startu vidio da je par dana zaostatka ako ne i tjedan da, minimum 20% manje. Kod nekih mojih prijatelja i 50% manje. Zadnji primjer, kod NYCD sam mogao birati, izbacio 2 najmanje biljke i ostale 3 su iste u rastu i prinosu. Kod Somango automata sam imao samo 3, jednu iščupao a i druga mi bila blizu no nisam imao zamjenu. Razlika je bila 20 grama u prinosu što je puno više nego da je i 10 eura sjemenka. To je đavo kod automata što nema popravke ako zabrlja u vegi ili je slabiji genetski materijal.
Kod fotoperiodnih je slično jer većina nas gaji više biljki odjednom. Ne možeš produžiti vegu samo jednoj biljci već svima i ta koja zaostaje još će više zaostajati. Na našem forumu sam vidio da je netko, mislim oMarac, izvadio jednu malo veću biljku i to koja je bila duže u vegi. I sigurno neće biti u minusu na kraju. Više prostora za druge koje će moći bolje raširiti i vjerujem berba će biti ista kao i bez nje. Biljka sa lošom genetikom ne može ničim nadoknaditi minus. A u istom pakovanju od 3-4 sjemenke uobičajeno im se razlikuju fenitipovi uprkos istim uvjetima.
Cijena- lako je naći najboljeg španjolskog proizvođača. U svom originalnom pakovanju 3+1, prodaje od 20-30 eura sa odličnom maržom za trgovce. Ali ne prodaje samo u pakovanjima već i u rinfuzi i to ne samo u specijaliziranim shopovima za uzgoj marihuane već i u skoro svim CBG shopovima. Tu se dođe do cijene do koje sam došao. Isto ti ga fino upakuje u plastičnu kutijicu i sa zaljepljenim imenom. Žao mi što ih više nisam uzeo ali znam ljude koji idu regularno u Španjolsku pa će biti i za poklona. Prijatelj se oduševio kada sam mu poklonio 5 Cream Caramel autos više nego da sam su donio kilo Pata Negro pršuta koji 20 puta više košta :)
Upravo danas počinje Spanabis, mislim najcijenije takimčenje uzgajivača sjemena u Europi. Mogli bi to jednom posjetiti. Sorry što sam malo odužio ali mislim da razmišljam u dobrom smjeru i da bi mogao nekima olakšati selekcioniranje i kupovanje sjemenki.
 
07.11.2014
16
52
13
Pozdrav Familijo! :love2:evo nakon jednog uzgoja bez dnevnika, vracam se u klasicnoj postavi da ispratimo moj sesti grow. (Nije nuzno, tko zeli, ja svakako hocu) :)
Oprema:
Sator Mammoth 200x200x200cm
Lumatek Zeus 600w pro 2.9
Ac Infinity T8, 8 malih oscilirajucih ventova
Ovlazivac zraka
Odvlazivac zraka
Wi-fi grijalica, uljni radijator
Bull Filter
Dvije pumpe za zrak
“Kuhalo” za caj
Dosta sitnih potrebstina za grow, mjeraci vlage i temperature, lux meter itd.

Zemlja je Bio Bizz light mix. Prihrana Soma Super Soil, Compost Caj, GK palm tree ash, GK Powder, vermikulit. Diatomska zemlja protiv onih nacista gnatova i ostalih stetocina.
Za sad se nema realno sta puno pricat pa cu samo proc kronoloski sta sam kad uradio i to je to.
Prvo sam kupio Plagron Mega Worm od 25litara, i to dvije vrece i jedan kilogram Plagron Bat Guano. Jer to je u biti kompost caj. Zamjesan u omjeru od cirka 5% guana na kolicinu castingsa. To sam dobro izmjesao u velikoj posudi i stavio u dvije kante kao od “jupola”. Kupio sam nove da budem siguran da dihtaju jer kompost caj se ne smije osusit. I tako za nekih 45-50€ s dostavom s Hempatije, imam oko 23 kile caja.
Jeftinija verzija a vjerovatno i mikrobioloski dosta vise raznolika bi bila da sam glistnjak kupio negdje lokalno, ali s namjerom sam isao na “sterilniju” verziju da ne navucem stagod gadno u grow.
Pogledajte prilog 501081Pogledajte prilog 501091

Sad redom;
10.02. sam zamjesao soil. U vrecu light mixa od 50l sam stavio Soma Soil pakovanje, kilogram kompost caja, 800grama diatoma i sve to sam dobro izmjesao i zalio s dvije litre caja razrjedjenim u omjeru 1/1 s vodom. Voda mora ili grgljat 24 sata prije upotrebe ili mora bit tretirana preparatima poput Aquasana, za prociscavanje vode za akvarije.
Vratio sam soil u vrece i zatvorio ih vezicama i pustio na dva tjedna da se mikrobioloski svijet razvije. Dva tjedna od tad, 25.02. sam ponovno izvadio soil, dodao jos dvije litre caja, ovaj put nisam razrjedjivao caj vodom, nego sam samo tako dodao po dvije litre i dobro izmjesao soil te ga vratio nazad u vrece. Od tad ga ne diram, vlazan je i spreman za sadnju. Vec nakon dva tjedna pojava “Brade deda mraza”, Santa’s beard, pokazuje da je soil ziv.
Pogledajte prilog 501086Pogledajte prilog 501087
Taj dan, 25.02. sam stavio dvije Somine sorte na klijanje, po tri menke od svake, SoPurple i Budha’s Sister. Na zalost, tako sam htjeo to growat, niti jedna jedina menka nije dala znak zivota.. 35 sati cirka u vodi, pa nekoliko dana u filteru na porculanakom tanjuricu u pvc kesici za hranu na ruteru na 26*C..nista. Tri menke sam klijao s RO vodom iz odvlazivaca, tri s vodom iz vodovoda.
No nema veze, narucio nove menke i 07.03. stavio na klijanje tri NL od Sensija i dva Malawija od Ace Seeds. Ovaj puta su provele po 15ak sati u vodi, pa su odmah bacene u cisti Light mix.
11.03. ujutro izlazi prvi Nl, kasno poslijepodne ga slijedi i drugi.
Danas, 12.03. Kasno popodne izlazi prvi Malawi. Sutra sam na terenu cijeli dan i doslovno necu vidjet djevojcice veceras od ponoc, kad se uvjerim da se lampa gasi po PS-u, pa sutra do 5 popodne. Toplo se nadam da ce izklijat i cervrta biljcica dok sutra dodjem doma. U slucaju da ne izidje vise ni jedna, imam menki, a na neujednacen start sam vec ionako navikao :p Izklijao sam u malim casicama i sutra idu u 3l potove, pa kroz 15ak do 20 dana je plan u 50l potove pa cemo vidit.
Danas sam takodjer i okacio jednu vrecicu Co2, nekih 100grama Ammonium bikarbonata i malo manje od dva ml solne kiseline 19%. Plan je okacit 4 takve vrecice sve skupa.
Evo par slikica reda radi i to je to za prvi update, sve razmisljam i mislim da nisam nista izostavio. Ako jesam, lako cemo, pozdrav do iduci puta! ;) :love2::wave:

Edit; zaboravio sam napisat, dodao sam mycos, malo bio tabs, malo premium, malo xtreme mycos u sadnji, a ici ce i u svakom presadjivanju.
Pogledajte prilog 501088
Pogledajte prilog 501089
Pogledajte prilog 501090
Gljive daju taj tuch prejak ti setup...idemo jako ✌️
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Dobro vece dobri ljudi :wave:
Drugi unos..znaci ja uvjek u samom startu malo slackam. Moram doslovno otvorit notes i tocno vidit kad je sta izklijalo i nac neku sredinu za odredit dan prvi :p to cemo iduci put hehe ;) ili neki iduci :p
Znaci od tri NL i dva Malawija klijala su sva tri Nl i jedan Malawi. Moze! Razlika je u nekih neznam, 5-6 dana, ali izisao je i zadnji NL. Imam ujednacen start koji nije bas ujednacen heh xD
Ali ja u panici da drugi Malawi i NL nece klijat stavim ne jedan nego dva Durbana.. Njih dvije su doslovno u niti 30 sati u casici vode sutnule klicu cenat dugu, ono osto sam paf kad sam dignuo poklopac solje. Podsjetio me na Jamaican Dream, ta je otvorila kotiledone u maramici pred kraj treceg dana.. strava..
Znaci rekao sam briga me, nalio casicu vode iz cesme, ostavio je nekoliko sati da se temp digne da nije bas šok, u to vrijeme nastimao grow room na 26*C i ubacio dva Durbana, ph vode 8.5 od oka mjereno trakicama, nakon 24 sata preko 9.5. provjereno. Brutalno. Klijale bez problema. Ubacio ih u casice i bile su malo nisko pa su se pruzile al nvm, ubacim ih sutra u 10ak L potove do “zuba (kotiledona), pa idu izgleda jedna dragom kolegi s foruma direkt na kucna vrata, a druga ide lokalnom bratu u outdoor (prvi pravi pokusaj) pod cirinim mentorstvom hahaha ::kauboj::
Ajde sad da ne pricam pizdarije, znaci neki dan ubacene u 3l airpot, mala zadnja nl veceras, veceras zalivene prvim cajem i od sad pa do nekih mjesec dana pred kraj, nece piti nista osim caja. Grgljan s ne malo melase 24h, razrjedjen u omjeru 1/1 s vodom. Caj je dosta da bude nekih 12-13 grama po litri ko neki minimum, ja radim dosta jaci, i 20 gr i jace po litri jer eto, mogu :p
Planiram prvi toping na trecem katu i to prvi NL moguce vec sutra navece, drugi NL dan do dva iza njega a Malawi..kad dodje sebi.. kao i u svakom mom growu, jedna biljka bar mi bude..skvrcena u startu. Ovaj put je to Malawi. Mislim da ce prec preko tog uskoro, ali sve ok jer u najgorem mogucem scenariju jedan durban je spreman preuzet njeno mjesto.
I to je vise manje to, jer sam lijen, nisam okacio CO2 ostale vrecice, a i imao sam bas masu posla zadnjih dana pa i to me sprijecilo malo, al realno mogao sam al ajde.
Mislim se prve biljke prebacit u end game potove cim krenu nakon prvog topinga i tad postavljam one sipke i pomalo startam lst. Plan je topat jos jednom, minimum prva dva kata a mozda i treci. Prvi top feed ce ici nakon nekih 15-17 dana nakon presadjivanja u finalne potove al o tom, po tom. Sad realno nemam vise sta postat do presadjivanja u finalne potove al to bi bas moralo pasti u vrijeme iduceg updejta. Valjat ce i to nastimat na vikend.
U biti par ljudi me pitalo za “kuhalo” za caj pa da upisem ovdje u dvije slike;
Naisao sam u jednoj poljoapoteci pojilicu za koke od nekih 24-25 litara. Odsjekao vrh di ide cep i vatrom oblikovao rub da lakse istacem caj. Na donjem djelu sam skinuo dio koji je dozirao vodu kokama, uzeo airstone i cekicem ga “pazljivo” razbio da izvadim plasticni konektor za crijevo za zrak i onda sam nasao čašicu u koju stane vrh, tj dno kuhala, u casicu stavio konektor od air stone-a i sve to stisnuo u to dno kuhala i nalio pistoljem za vruce lijepilo. Na taj konsktor nastekam crijevo za zrak i amen. Radi kao sat!
IMG_7155.jpeg
IMG_7156.jpeg
IMG_7158.jpeg
Eto..sta da kazem..vec sam dobro zabrusio.. :)
Temp drzim na 22/26
Vlaga jos uvjek oko 55-60% ali to sad u narednim danima ide na 48-55 maks. Tako ce bit tokom cjele vege. Pa idemo nize. Powered by Maeco ❤️
Eto, mislim da je to to braco i sestre, kolege groweri, par slika cisto eto, a iduci puta update za prvi vikend kad prica zapravo krene..
voli vas ćiro ❤️ pun sam ljubavi veceras..:ljubav::love2::rolleyes:
Slika ispod; prva ispod teksta, desna i najdonja NL, lijeva Malawi
IMG_7166.jpeg
Donje dvije, taj, “spigani” Malawi. Bit ce ona zmaj, cujte vi mene ;)
IMG_7168.jpeg

IMG_7169.jpeg
IMG_7170.jpeg
:wave:
 

Prilozi

  • IMG_7165.jpeg
    IMG_7165.jpeg
    392,7 KB · Pregleda: 7
  • IMG_7167.jpeg
    IMG_7167.jpeg
    560,2 KB · Pregleda: 7

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Složio si pumpu za komposni čaj,nemere bolje:)
Koliko ti je ml šprica?
Moja je veča:D

Kad smo bili mlađi,nismo znali gdje bi s njim....danas ga tražim,par minuta:)

Meni sjemenke znaju puknut,tj pukne klica kad ju hoču primit,ali neče više...
17111847886646862297421594811636.jpg 17111847990754180333548418449212.jpg
Hahahah.
I ove sajlice su odlične za dizat i spuštat svjetla:) može jedan ring,a mogu se i spajat 17111849924152324017565860253422.jpg
Jbga,otkrio sam Temu
 

Prilozi

  • 17111844109168657367508466666275.jpg
    17111844109168657367508466666275.jpg
    242,6 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ja od kada stavljam u vodu cca 2h i odmah direkt u zemlju. Sa još dva, tri prstohvata zemlje ih pokrijem i špricnem malo vode,stavim dome(čašu od jogurta ili nešto sl.) klijanje mi je skoro 100% uspješno. Kad imaju klicu,ti paziš da ju ne potrgaš,ali kad se zemlja stisne,ona ju zna potrgat i to mi se često dešavalo. Ova pinceta mi je kad se okrene u zemlji,a to se dešava kad je preplitko posađena. One mogu i do 2 cm u zemlji,chillibti je najbolji pokazatelj,kako se sjeme izvuče iz zemlje!
Sretno care,volim tvoje dnevnike :thumb::fuck:

a sprica mi je 18.
Ja sam več u inčima:)
Ima za kupit od 500ml za runoof dušu dalo,ali sljedeći dnevnik,držte gače....sa Super soil Beštija,ima da ga skinem. Grame mislim....
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Top! Sretno drug!
Jako je lipo vidit zelenilo tvog nicka u mom dnevniku brate, hvala❤️

Marac i ja stavim plasticne prozirne casice one da, onda doslovno jednom u 24 sata provjeravam. Ali ako vise dana stoje, pocnu rasti alge na vrhu zemlje. Nije neki bed prograbljam i zeznem ih. Ne vjerujem da skode. Bar nisam vidio da smeta.
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Pozdrav ljudi, 3. Update :wave:

19. dan vege.
Evo polako dolazi sve na svoje mjesto, poskidao sam zastite na ventovima i istant pozalio jer me lupnulo samo danas jedno pet puta. Al dobro je tvrda je glava pa nije bed.
Danas sam sve 4 presadio u finalne potove. Pomjesao sam po 10l vemikulita po vreci zemlje. Neznam jel previse. Moguce da mrvu i je, al mislim da ce biti ok. Mozda i nije :p bit ce im sta im bude ;)
Sta nisam? Nisam okacio ostale vrecice Co2. To cu sutra ili preksutra, kada spojim sipke za LsT.
Sta se parametara tice tu je sve vise manje zakucano, 23-27 noc dan, vlaga nekih 50% zna skoknut malo a i past malo.
Popile su svaka po 10-11 litara uz minimalan run off. Wow kad to krene ici ce po 12-13 litara po potu svaki treci dan.
IMG_7221.jpeg
IMG_7222.jpeg
IMG_7223.jpeg
Sta se niih tice, korijen se fino razvio i mislim da nece bit problema sa soilom. U smislu da je pre jak il nesto.
IMG_7224.jpeg
IMG_7225.jpeg
IMG_7226.jpeg IMG_7230.jpeg
Kao sto je marac predvidio jedan vent mi je blokirao, uzeo sam novi i super je shema kako su napravili za hvatanje venta za sipke tenta. Imam njihov stari ali ovo je next lvl. Super.
IMG_7229.jpeg
I eto evo po slika jos od svake povise i to ce bit to. Nemam sta pisat vise za sada..
Ispod prva je Malawi, ostale sve NL. Durban je u obicnom potu, ona je u gostima i kroz mjesec maks cu ju izbacit vani. Nek malo zatopli.
IMG_7234.jpeg
IMG_7231.jpeg
IMG_7233.jpeg
IMG_7232.jpeg
Topane su sve osim malene ove povise. Nju kroz dan dva tri. Nek se malo raskomode u ovim potovima. Mrvu si mi spustile lisce jer je realno plan bio ovo sve odradit jucer..medjutim, mali, crjevna viroza..zakucalo nas samo tako. Jedva sam danas stigao. Opcija je bila ili opet zalit ili presadit ali pregrizao sam i odradio sve danas. Bojim se da bi za nekoliko dana bilo pre dugo.
Prvi top feed ide za neka dva i pol tjedna do tri maks. Tri je cak pre dugo. Plan je nekih 300-350 grama soila pod svaku. Plus nesto caja i diatomske.
E sad me zivo interesiraju oni nesretni gnatovi. Bas zelim grow bez te gamadi. Nadam se da nisam pretjerao ni s 800grama diatomske..ni s vermikulitom.. ja imam taj sindrom pretjerivanja. Znate oni kad u jelo idu dva čena bjelog luka? E pa ja stavim dvije cjele glavice..
ajde da ne duljim sad s glupostima, mislim da sam sve rekao. Ako nisam, dopisat cemo. Sad sam malo na iglama do sutra da vidim sta ce bit i kako ce odreagirat na sve ovo. Nadam se dobro, al vidit cemo.
Evo, nastimao sam update na vikend i sad sam miran, cuvajte se, jedite, uzivajte i growajte! Pozdrav dragi ljudi! :wave::sun2::vutra:
Edit; lampa je na 50% snage od danas, na nekih 40 centi od vrhova.
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Jesi razmišljao o klizaču za svjetlo?
Ili ti Light mover.... pošto ti je box velik,a i kažu,da svjetlo može biti puno niže kad se pomiče!?
Ruku na srce,za te novce si možeš uzet još jedan panel,samo manji. U Hempatiji su dosta skupi,ja dobijem motor za 150€,a tračnice imam doma. Njih se isto kupi u Bauhausu,može se do 200€ to složit.
Ovaj mjesec se moram vratit u kondiciju od ležanja par godina i kad ispraznim podrum i garažu,biti če tu materijala ta nekoliko boxeva:) garaža je za dva auta,puna ko brod,a u podrumu su komponente koje sam kupovao u svojim počecima!
Uglavnom,to ti ja mogu složit, djelomično mi je to struka. Nabavi motor,kojem se može okrenut polaritet i panel če iči od stranice do stranice!
Znate oni kad u jelo idu dva čena bjelog luka? E pa ja stavim dvije cjele glavice..
Jednog dana kad mene upoznaš,idu i 3 bez problema:)
Ja odokativno uvijek pretjeram,ali to uvijek nekako dobro na kraju ispadne!
O vermikulitu sam čitao,prvo mi je kolega Beštija ukazao,pa sam malo gledao i pun je silicija, magnezija,kalcija,aluminijev oksid,fosfor pentoksid,željezo,živo vapno i ph je neutralan, što znači da na ovu količinu,ph ti može biti 6 ili 8 nebitno.....
Silicija ima najviše,a on jača biljku i ja sam do sada koristio Rhino skin,ali treba 8 bočica skinut s police,pamtit što sam stavio i onda sve pospremit:fuck: sljedeće zaljevanje 12 bočica:)

A za tvoj box najbolji ventilator ti je ovaj
Screenshot_2024-04-01-09-29-46-674_com.android.chrome.jpg na podu je,ali kako se rešetka okreče,puše po cijelom boxu. Pogledaj bolje rešetku. Ima 6 segmenata i svaki ima rešetke u drugu stranu postavljene. Kako se rešetka okreče,puše svuda i po meni najbolji ventilator za veče boxeve,a i za hlađenje je dobar.Ja idem na jednu biljku i njega ču stavit na pod,tako puše po krošnji odozdo...jedino,njega ne možeš ukosit,jer ima osigurač,ako bi se prevrnuo,stane radit... ventilatora nikad dosta:D
Sretno i sve najbolje za Uskrs,želim!!

I daj mi molim te reci,kakvi su plavi ventilatori? Jel su to oni iz Igrowa, što ima i Hempatija,samo skoro 10€ skuplje?
Zanima me,kako je složen,jel može oscilirat,a da ne lupa stranice?
Ovi crveni imaju glupu kopču!
 
Poslednja izmena:

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Light mover :) vidio sam to da. Meni ovih 8 malih ventova puse vec tako da se lampa pomjera po cenat dva lijevo desno. Vidio sam to i nije losa stvarcica sta je je. Doduse mene grebe veliki zeus..ja bi najradije tako panel od kw ili kazu bolje dva tri manja al mene ovo goni vec neko vrijeme. Necu ga sad uzimat naravno ali kad ovaj zeus iztrosi garanciju..vidit cemo. Jer takav panel bi bio taman za moj boks. Malo mi je i bio previsoko u proslom cvatu pa nisam bas dobio kamen tvrde hedove kao sto sam ocekivao od 5G ali dobro je ispalo. Ovaj put u cvatu lampa nece ici povise 37-40 centi pa sta bude. A vjetra imam more, bas puse na sve strane.
Ovaj vent novi je super Marac, uzeo sam dva kod naseg Tvrleta, 40ak € malo jace s dostavok, vidi gore na slici kakvu kopcu ima, one stare su tesko smece. Aj bas cu ti poslikat i postat ovdje da vidis sve tri kopce, stari pure factory, novi i crveno/crni.
Vec sam gledao ovaj kockasti vent sto mi pokazujes, mislim cak i drugi put, i uvijek sam skeptican nesto neznam zasto. Valjda jer sam imao par onih obicnih velikih oscilirajucih u pocetku i nisu mi se svidili. Znas sta me u biti najvise strah, posto je na podu, da mi ne posusi prvi pot u koji udara pa da mi poremeti zaljevanje. Moguce da grijesim, moguce da cu jednom probat pa vidit.
Sta se luka tice, jedva cekam taj dan da sjednemo i pojedemo jedno tri cena svaki, bar ;)
postam slike ispod cim dodjem doma. Al ovi pure factory su super. Jedan mi radi evo 6ti grow vec. Je da klapa sad vec kao Cesna, ali vrti! U svakom slucaju manje bi se cuo jedan do dva ta velika, nego osam malih. Pa mozda jedan tako pri dnu da udara kroz krosnje prema panelu a jedan izmedju krosnje i panela da radi djumbus. Cak mi se i pocinje svidjat ta opcija..

Evo da ne pisem novi post, o ventovima se nema previse sta reci.
ThePureFactory je po meni ove kopce digao na next lvl, evo ispod prvo slika stare kopce na 2godine i jace starom ventu koji jos radi, i ispod nova kopca istog proizvodjaca. Super je. Oscilacija radi kako god da ga nastimas, ne zapinje ni ne udara. Za sad je prakticki necujan na prvoj brzini, koliko ce mu trebat da “rasklapa” vidit cemo.
IMG_7237.jpeg
Evo ispod nova.
IMG_7239.jpeg
A ovaj crni vent je takodjer dobar, ali kopca ko kopca, losa. Iako ne tako robusna i ne prakticna kao na prosloj generaciji ovih bijelih.
IMG_7238.jpeg
Edit; samo da se ispravim, gore u updejtu sam napisao uz “minimalan run off”, to se kasnije ispostavilo kao 4-5l sve skupa. Sto je ok na ovako velike potove. Tako mi bude i inace.
 
Poslednja izmena:

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
08.04 - 27. dan vege :sun2:
Pozdrav ljudi, evo veceras u nekoliko crta nadam se, jer sve ide nekako po planu. Za sad :) do kad, vidit cemo :p
Postavio sam glavninu okvira, malo drukcije nego inace, mislim da ce bit bolje. Imam narezane sipke i sad samo dodajem ukoliko me fali negdje za zavezat. Volim ovaj dio :) danas sam topirao tri biljke drugi put a manji NL cu kroz dan dva. Topirao sam samo prva dva kata od gore. Donje grane ne. I to je to. Necu vise topat.
Temperature se definitivno dizu ali ne palim klimu dok panel ne okrenem na 75% a i to ce brzo. U tentu mi je trenutno 27-28 stupnjeva. A joj..grow ljeti :p bit ce interesantno :p
Uglavnom…danas su prvi put privezane. Zalivene su..prosli update, danas osmi dan. Zaljevanje preksutra.
18-19 dana u light miksu nije najbolje ispalo, nekoliko dana pre dugo i Malawi je pokazala deficit cal maga. Iako je sad vec malo popravila boju nego pred par dana, ide preksutra jedna doza cal maga svima. A mislio sam ds ovaj put opce necu dat cal mag, kako je to interesantno, uvjek nesto drukcije. Prosli grow sam ga dao jednom u tranziciji i jednom iza treceg tjedna cvata ako se ne varam.
Ovaj put da vidim kako ce biti, ne guram ono ogromno fan lisce okolo i ne vezujem ga, danas sam poskidao najnize lisce sto se vuce po zemlji i po 2-4 najveca fun lista sto prekrivaju svaki po 30% krosnje. Pa cemo vidit sta ce rec.. i to je mislim to. Evo par slika trenutnog stanja i idemo dalje :)
Donja slika je od sinoc. Di su jos rascupane na sve strane i nisu vezane.
IMG_7267.jpeg
Ova ispod je veceras, nekoliko sati nakon topanja i vezivanja.
IMG_7283.jpeg
Ispod ide prva Malawi i ostatak Nl ekipe
Malawi sam maknuo odma najnizu granu, jednu jer je kao krzljava i nije bila ni 20% duzine u osnosu na suprotnu, pa reko da je skinem odma da ne smeta. Joj spremio sam cakiju ovaj grow, malo me plasi sto nemam nekog straha zilet u ruke al mislim da necu pretjerat. Svakako planiram loli zesce odradit ovaj put.
IMG_7278.jpeg
Ispod imam opet nekakav cudan “toping” ciljao sam vrh preko jedne biljke i gadjao iducu, i izgleda sam sam opet nesto stricnuo cudno, al ok je i to jer tako sam i prosli grow onu ljubicastu i nista joj nije falilo. Ova je kao kupus neki, poskidao sam joj 2-3 velika lista a vidim da cu i jos.
IMG_7276.jpeg
IMG_7277.jpeg
Ispod ove dvije Nl, al one su kao po spagi, simetricne i skoro iste.
IMG_7274.jpeg
IMG_7275.jpeg
Bode me na ovoj gore ovaj list, sad bi ga isao skinut :p da nisam ovako naduvan i nauljen :p
Zabiljezit cu si ovdje da ne blejim u notes svako malo a i stavim one smajlije da lakse skontam dok scrollam

:banana123:TOP FED NEGDJE 17.:banana123:

A u k sam..a i malo zaboravio..co2 cu okacit sutra jbga.. :-/ ona prva kesica je skroz prazna istrosena.
I generalno sto duze growam to sam krace u boksu. Evo vec do sad imam tri dana da ga nisam otvorio. Znam da nije za zalit, iz sobe ocitam parametre i provjerim i opce im ne otvaram tent ako ne moram. Moram si samo uzet sad ili iduci mjesec novi filter jer trebat ce mi u cvatu.
Eo opet duljim al to ce bit to za ovaj tjedan. Cuvajte se, jedite i jeb..growajte ;) :zvizd::wave:
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
:sun2:14.04. - 33. dan vege. :sun2:
Pozdrav ljudi evo nemam puno toga za rec, sve ide po planu. Intervali zaljevanja padaju, sutra zaljevam, sutra dajem i prvi top feed. Ide redom Sominog soil seta 350grama, nekih 100tinjak grama caja i nekih 20grama pepela pod svaku. Cujem da moze malo pepela i u vegi, kao i malo guana. Tako da u caj ide 20grama guana, prvi put, da se grglja nekoliko sati prije zaljevanja. Tipa gram po litri. Tako ce ici sad svako zaljevanje s tim da cu postepeno pojacavat guano u caju. Sad ide na 20litara sto se grglja 20gr. Na kraju cu doci do onoliko litara s koliko sveukupno zaljevam, toliko grama guana. Plus jos malo jer mi ruka uvjek malo pobjegne. :)
Zadnje zaljevanje su dobile preventivnu dozu cal maga od bio bizza i to je to.
Caj se grglja, kao i voda za sutra..ja u boks provirim, ako mi se da malo dotegnem grane, ako ne, sutra cu ;) stvarno lezerno i opusteno idem u ovo skroz. Koliko sam proslih growova bio na “iglama” da sta ne zajebem, sad sam toliko opusten i uzivam.
One sibaju samo tako, vise ne topiram, a boks skoro ni ne otvaram. Pokazalo se kao najbolje, sto manje drkanja, one sretnije. A i ja. A jednog dana ako uvedem i zaljevanje kap na kap, bit ce to casual na maks :)
Evo par slika trenutnog stanja i to je to.
Malawi napada boks zestoko, jedna strana joj je zesca i veca od druge pa sam je prema tome okrenuo da ta strana ide prema sredini boksa.
Eto, ceka se u biti da se curice uhvate za rucice i daju si pusisce i tad cu ih saltat i procvjetat ce od srece, garant :ljubav: :)
IMG_7314.jpeg
IMG_7315.jpeg
IMG_7316.jpeg
IMG_7317.jpeg
Kao sto se vidi po slikama, ne treniram sve biljke svaki put. Po potrebi, kad malo porastu ja spustim grane. Taman do mjere gdje ne diram panel ni gore ni dole.
IMG_7321.jpeg
IMG_7325.jpeg
Caj se kuha a voda se grglja, sve spremno za sutrasnje papanje.
IMG_7320.jpeg
IMG_7318.jpeg
IMG_7319.jpeg
Eto to ce bit to do iduceg vikenda. Pozdravljam! :wave::sun2::joint:
Ne ide bez Edita izgleda;
Sta se co2 tice, necu ga stavljat. Nije stvar u tome da pokusavam izmislit toplu vodu nego mislim da nema potrebe. Tokom dana su vrata grow sobe otvorena sirom da temp bude oko 26 malo jace a svaki prozor na katu a ima ih dosta je otvoren na “kipu”. Tako da zrak konstantno struji kroz prostorije i samim time imaju vjerujem, normalnu kolicinu co2 kao i u atmosferi. Pa cu sacuvat amonium bikarbonat za jesenji grow kada je grow soba konstantno zatvorena.
Ako grijesim i trebaju vise, slobodno bome recite..:razvaljen::
 
Poslednja izmena: