LED Barney F. Mimosa x Orange punch (Photo),LED 560W , SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
A neki predlog za hemiju zbog ovih gnatsa ? Jel svejedno koji ili da tražim određene u polj.apoteci?
Kapetane platntela vrt u koju se fazi koristi ? :D
 

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
681
3.382
163
Likwawa hills

Bio Plantella Vrt​

100% tekuće organsko s algama​

Visokokvalitetni tekući 100% organski biostimulans od ekstrakta morskih alga s dodanim vitaminima jača biljni korijenski sustav, pomaže u boljem prihvatu hranjiva i omogućuje zdraviji razvoj, bujniju cvatnju, veći urod i bolju kvalitetu plodova te puniji okus.
Koristio ga u vegi i cvjetanju komotno :)
 
03.10.2023
49
242
33
Meni je kod gnatova pomogla Dijatomejska zemlja, a riješio sam ih tek kada sam uradio kako mi je Bizzo rekao, a to je da umješam dijatomejsku zemlju u gornji sloj zemlje, preporučio bih je i tebi jer je je prirodno sredstvo protiv gnatova. Pogledaj ovde:

 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.710
358
Na ovaj dio najviše obrati pozornost Screenshot_2023-11-30-17-55-31-114_com.android.chrome.jpg žute trake na zemlju,nisu skupe a rade posao!
Sretno kolega :respect:
Svjetla su top :thumb:
Ak bu ti se dalo,oslikaj ih odozdo....
Sad sam vidio biljke i sredina ti se buni na svjetlo. Ako ima pojačan broj dioda na krejevima,dobijaju previše svjetla. Kužim da su žedne i vjerojatno pred gašenje svjetla,ali zamjeni im mjesta ili smanji ili digni svjetlo. Ja bi dignuo!

A lolipop radiš kad ti strech pokaže sve potencijalne vrhove, tamo 12-21 dan od swicha....ja ih prije swicha razrijedim,pa kad mi pokaže sve sporedne grane,onda ih odrežem:D idem samo na glavne vrhova,a uvijek ostane koja manja. Nije tu samo svjetlo/mrak u priči,biljka ne može absorbirat hrane koliko bi mi htjeli,niti mi možemo odredit gdje če slat najviše hormona,vitamina i hrane,pa makneš sve što ili smeta ili nema potencijala da se razvije!
Imaš tehniku gdje prije swicha,skidaš sve osim zadnjeg noda i biljka izgleda ko holokaust,ali u strechu izbaci nekoliko nodova,oni se pospajaju i imaš donkey dick na trimanju...
Imaš i Kushman tehnika,swazi skida sve fun lišče,radi hormona!
Bill Ward je isprobao sve 3 tehnike i njegov kanal ti je dobro pratit. Frajer je klonirao automata i nevjerojatno,ali dobio odličnu biljku!
 
Poslednja izmena:

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Ma nemam ja živaca za to ,imao sam i u prošlom growu gnatse ,verovatno zbog zemlje.
Radio sam sve i svašta ali ništa ne može da zameni kada se isprskaju hemijom ,odradis 3-4x i miran si .. staviću i one žute smolaste strake

Inače neću ulje da pravim nego za pušenje :D
I meni se čini da se u sredini slabo razvijaju grane ,menjao sam im mesto ,još samo da probam sa visinom.
Večeras ide zalivanje kako je Infiniti rekao sa plantelom list 2,ml/L ,pa ću videti reakciju sutradan .
 
03.10.2023
49
242
33
Neću nista tvrdit 100% al kod mene sada ne leti nista, skinuo jedno 5 cm zemlje u posudu, dodao dijatomsku i dobro izmjesao rukama (kontam da je to sjebalo larve) i vratio u potove. Nakon par dana ne leti nista, a vidit ćemo do kada će potrajat,ako se vrate ponovimo proces.
Neopitroid je dobar u ubijanju nametnika, al koliko je dobar kad završi u rizli?
Moja neka logika je da bi baš za pušenje trebali malo više pripazit na to šta trpamo u biljke, kad se pravi ulje i sl. većina toga će se isprat kroz kuhanje.
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Vidim da malo puno daješ vode reko bi ,zaljevat kada kalic možeš dic s jednom rukom ili osjetiš da je lagan ..nema veze sto je gornji sloj suh povuče ona ,možda su ti zato mušice u boxu jer imaju stalno dobre uvjete
Gnojivo davaj svakih 7 dana

Sretno do kraja :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.348
10.005
256
Drugari, lečite uzrok, ne posledice :)
Najpre ustanoviti zašto su tu i kako ih sprečiti - dakle obavezno sterilizacija boksa između tura, dijatomska zemlja, prevencija preparatima u vege, i ono najbitnije (baš za fungus gnats): zalivanje. Idu na konstantno vlažno i trulo, lepo kaže kolega
imaju stalno dobre uvjete
:)
Sredi parametre, pojačaj ventilaciju, zalivaj ređe i da vi'š čuda :)
imao sam i u prošlom growu gnatse ,verovatno zbog zemlje.
I to je isto tačno..jeftini supstrati su prepuni raznih larvi, samo čekaju pogodne uslove da se razmašu..
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Zalio sam ih sinoć po 1.5l vode ,onu jednu čekam još dan - dva da bude potpuno lagana .
Svima sam dao 2ml plantella list ,i poprskao im lišće i zemlju sa abamektin (1ml u 0.5l vode) .
Nikada mi biljke nisu bile ovako žute ,tek krajem cvetanja počinju žutiti ..Videćemo sta ce ispasti :(
Poprskacu ih još 2-3x abamektinom ove nedelje kada im se površina zemlje malo posusi.
Hvala svima na savetima
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Sta podrazumevas pod vrhunske rezultate? Prinos,kvalitet tj ukus/miris, niži THC/CBD?
Iskreno ranije kada sam imao prilike da koristim hesi gnojiva ,vutra je imala više prinosa i hedovi su bili kompaktni i tvrdi možda nekih 30% od vutre koju sam gnojio sa plantelom ,sada sto se tice kvaliteta tu ništa ne mogu da tvrdim ko će ga znati ,stalno sam menjao sorte
Evo baš čitam na forumu da nije dobro mešati plantella vrt i slavol za Vege,bolje ide plantella list / cvet + slavol
Iz razloga što su slavol i vrt samo enzimi koji pomažu usvajanju gnojiva tj plantella vrt nije hrana već malo slabiji sok enzima od slavol.
Znaci za Vege ide plantella list (gnojivo) sa slavol ili plantella vrt (enzimi)
Amiksol su aminokiseline ,jel mogu samo folijarno da se koriste ili mogu sve da pomešam plantella list ,slavol i amiksol ?
Ili mozda bolje pošto djubrivo ide svako 2. zalivanje ,izmedju mogu slavol i amiksol?
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.776
10.183
358
Sve skupa kad je top tad je vrhunski rezultat. Prinos je manji kod plantele, al kontam da nebi bio slabiji rezultat od hesija kad bi koristio samo TNT i BLOOM. List i cvijet su bazna NPK gnojiva, na to bi trebao nabaviti neko PK gnojivo za cvjetanja, jer to nabija masu. Problem kod plantele i nastaje kad biljka pokaže glad za PK, ti pojačaš dozu cvjeta, al to podiže nivo azota, što dovodi do smanjenja sposobnosti apsorpcije fosfora i kalija, i biljka bude još više gladna za PK. Da bi biljka pravilno usvajala NPK potrebne su bakterije i ti enzimi, zato je bitan Slavol i Vrt i Amiksol i tako ti preparati što nisu NPK. Kako ćeš ih mješat, to je već stvar ličnih opažanja. Igraj se, samo nemoj pretjerivati s količinom. Najvažnije je da biljka bude zdrava, a za to nisu bitna gnojiva već pravilno zaljevanje.
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Update ,
Vege 44 dan ,temp danju 26/noću 22 ,vlaga 31%
Udaljenost od panela 50-60cm
Sve mi izgledaju bolje ,pocele su pre 2-3 dana da rastu opet ,ova jedna koja je bila kritična zalio sam je ali joj je tezak Pot ,možda ce da leti iz boxa.
Svima je opet lagan pot ,zalio sam ih pre 2-3 dana po 1.5l vode sa 2ml plantella list .
Sledeće zalivanje ide amiksol 5ml/L i salvol 10ml/L po 2l vode.
Prskam ih abamektinom 2-3 nedeljno 1ml /0.5 vode ,i listce i zemlju .
Planiram da ih prebacim u ponedeljak na 12/12 ,scrog mreza mi je mala ,tako da ide bez mreze ,moram nesto da smislim kako da im privezem grane ...
@Bizzzo jel moze šema kako si montirao carb filter napolju ,mislim da ga stavim na stolu pored boxa ali me buni u kom smeru ide turbina itd..
IMG_20231207_122808 (1).jpg IMG_20231207_122820 (1).jpg IMG_20231207_123030 (1).jpg IMG_20231207_122847 (1).jpg