Big Bang x3, no name x5 od Hook-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
No Joke je napisao(la):
Dnevnik sa najviše poželjene sreće, pa ajd nek je sretno, timpra ;)
evo me ... hvala ...

Danas stavio semenke na klijanje. A i naduvao se od neke kupovne ko majmun. Elem, ovo je moj dnevnik. Neka ostane zabeleženo da sam stavio semenke na klijanje prvog aprila 2014. Pa da vidimo kad će da proklijaju.

Mislim da kod ove tri Big Bang ne bi trebalo da ima problema, a ovih pet usputnih, šta im bog da.

Kao što sam obećao, stavljam fotke kad niknu...

Voli vas Hook...

Moj dnevnik....
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
Jbg ako budem zbrajao utroseno vrijeme ispast ce da sam puno vise vremena proveo sa biljkama opcenito nego sa ljudima...i mogu reci da se donekle razumijemo,ako nista drugo naucile su me strpljenju.
Evo par detalja. Ipak je ovo dnevnik. Pa ako kome pomogne, dobro je. Uglavnom, semena stavljena na klijanje 1. aprila, proklijala posle 5-6 dana, bacila klicu nekih 1-2 mm, piknuo ih u neku zemlju za cveće što mi žena koristi, i već sam hteo da kukumavčim kod mog mentora kad će da niknu , kad danas primetim izlaze. Krenulo je. Zato sam neveo citat - " ... ako nista drugo naucile su me strpljenju... "

Znači, od stavljanja na klijanje do nicanja, nekih 10-15 dana, samo treba strpljenja...

Od tri Big Bang, sva tri proklijala, i počinju da niču, od onih pet usputnih proklijala dva za sad, nisu nikla još, ali samo strpljenja, bacam fotke kad bace listove.

Eto, toliko za sad...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
15 dana si cekao jer si ih stavio naopacke krntijo...znas kada dijete ide van na noge da je problem,tako i ovo .Dok su se snasle gdje trebaju ,proslo 15 dana :sadbanana:
Jos par dana loseg vremena i dolazi sunce haha taman kad treba ;) drz se Hooki sad ces vidjet kako se zlatice razbjeze po basti kad dode egzoticni duhan u gredicu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo ovako... Nisam mogao da se odlučim da li da ovo pišem u naduvanim postovima ili ovde. I na kraju prelomih. Ovde. Ipak se ovo tiče mog dnevnika.

Ali moram da počnem od početka.

Konačno nadjosmo dobru vuvu da kupimo. Napušio sam sa najlepše. I sad pišem.

Tema mi ima naslov 3 x Big Bang, 5 x No Name ...

E sad, 3 x Big Bang, sve tri proklijale i nikle, dve mnogo lepo izgledaju a ova treća malo zanemoćala ali izvući će se. To je ona što je rasla kao noj kad zabije glavu u pesak, nemam pojma gde joj je dupe a gde glava. Niče samo stabljika, u polukrug, ne znam gde je koren a gde list. Postavio sam to kod mog mentora koji se zove Opa cupa. I ja onda malo pročeprkam, sreća da sam potrefio sa one strane gde ja zabila glavu u zemlju, izvadim listiće, poduprem sa dve čačkalice unakrst i eno je živnula.

Od ovih pet No Name, tri proklijale, dve nikle, jedna baš zakržljala, druga se bori, mislim da će od nje biti nešto.

Uglavnom, od početnih osam semena, tri " brendirana" i pet divljih, tri Big Bang su OK, što mi je i bilo bitno, a od pet No Name dva su nikla, pa šta bude bude.

Sad mi je kapital pet biljki.

Obećavam svečano pred svima, sutra postavljam fotografije, a ne moram onda ništa da kuckam pošto sam ovde sve lepo objasnio.

Al sam se ja lepo naduvao.I sad moram da ukrasim moj dnevnik sa jednom numerom koju sam verovatno negde već postavio ali nema veze. Ovo je moj dnevnik.

http://www.youtube.com/watch?v=gI_CwnXy3PE

Ovaj Japanac je genije. Na tri žice ovak svirati blues, uh kako ja ovo volim...

Uglavnom, fotke sutra...

Al sam se ja lepo naduvao noćas ---
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo konačno da vidite moju muku.

Loše fotke, slikano telefonom kad su biljke nikle, na klijanje stavljene 1.aprila, ovo je fotografisano oko 15. aprila



To je Big Bang, a dve No name onda nisam fotografisao. Ona biljka što se ne vidi, e to je ta što je rasla iz zemlje u zemlju, Nigde listova, vrh se ukopao, samo stabljika rasla u polukrug.

Idemo dalje. Bolje fotke. Slikano oko 25. aprila ( 25. 04. )



Dve poslednje fotke su od No Name semena , a ostalo je Big Bang. Najmanja biljka je ta što je kao noj zabila glavu u zemlju, pa sam onda pročaprkao rizikujući da je iskopam iz korena ali srećom sam potrefio stranu gde su listići, izvukao je i to je to.

Idemo dalje. Opet loše fotke. Slikano telefonom polovinom ovog meseca, oko 15. maja.



To je BB. Divlje opet nisam fotograisao mada su se lepo razvile. E sad, šta je bilo posle. Par dana pre nego što sam hteo da ih piknem negde u prirodu desi mi se peh. Bašta mi je odvojena od dvorišta ogradom, biljke u bašti u čašama na suncu, na zemlji, udjem u baštu da ih pogledam, zaboravim da zatvorim vratašca od ograde za sobom. Gledam biljke i divim se kako lepo napreduju, okrenem se kad ona moja džukela od labradora ušla u baštu i gazi mi po boraniji i grašku. Ja popizdim i na sebe i na labradora, pojurim prema njemu da ga oteram iz bašte a on, kreten, pravo prema biljkama. Neee tamo, džaba, ugazi mi jedan BB, heba mu mamu, i to baš onu oko koje sam se najviše trudio, onu što je rasla naopako. Nije joj se dalo.

Dobro, ajd idemo dalje. Piknem jedan BB i jednu No Name u prirodu a drugi BB i drugu No Name ostavim za sutra. A onda počeo potop. Kiša. kiša, kiša, kiša.... Da sam pirinač posadio raspao bi se od tolike vode.

Šta mi je na kraju ostalo. No name što sam piknuo u prirodu se raspao, BB opstao, dobro seme, jaka biljka.

Od početnih Big Bang x 3 i No Name x 5, ostade BB x 2 i NN x 1 i mislim da će tako i ostati. Sutra postavljam najnovije fotke, ali opet lošeg kvaliteta, ćerka mi ponovo makla fotoaparat.

Eto
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nek ti je sa srećom kolega. Meni je na lageru 5 komada Big Banga (nisu došli na red ove godine) pa ću sa zanimanjem pratiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Hooki sve i da NN bude jajan opet ces imati dovoljno od ove dve brendirane.....BB je cudo i ako ju pazis zna iznenaditi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Da budem malo ažurniji. Znam da je kvalitet fotografija loš ali ,kao što rekoh, ćerka mi drpila fotoaparat tako da mi je za sad telefon jedina mogućnost. Fotke su od danas. Dve biljke BB, koje su preživele četiri dana pljuskova u različitim uslovima.



Ova je bila napolju u blatu i vodi svo vreme i pretekla je. Oporavlja se.



Ovu sam proteklih 4-5 kišnih dana držao u šupi. Minimum svetla. Iznosio sam je povremeno, kad mi ćerka nije kući . Jbg, već se vidi šta je u pitanju. Ostavim je par sati na prozor, ili je malo iznesem da pokisne pa je vratim opet nazad, uglavnom pratio sam kako izgleda, poslednji kišni dan je počela da polako opušta listove. Pretekla i ona, digla listiće, sad je OK. Noćas sam i nju piknuo napolje.

Onu od nepoznatog semena sam isto preselio u prirodu, ali je nisam slikao da vem pokažem. Zaboravio, jbg. Sledeći put. Izgleda puno lošije od ove dve, ali je živa i mislim da će se trgnuti.

Sledeće javljanje u temu kad mi mala vrati fotoaparat.

E da, nisam ovo napomenuo. Jedan moj drugar uzgaja japanske prepelice pa sam se ogrebao za malo japanskih govana i njima sam nadjubrio zemlju.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Bilo je kratko dvoumljenje gde da ovo pišem, da li u Naduvane postove ili u MOJ dnevnik ... I mislim da ovo što hoću de kažem mora da se nadje ovde, možda pomogne nekom. U pitanju je savet od aktivnog člana vutra.org, takozvanog Hooker-a.

Ali pošto sam baš dobro uduvan, trudiću se da budem što kraći u pisanju, ali ako me zanese " muza ", ne odgovaram za posledice.

Elem, u pitanju je moj savet. Evo ...

Ljudi uzgajajte iz ljubavi prema biljci a ne zbog zarade. Uzgajajte. Nemojte da dilujete.

Mene ste zarazili. Ovo mi je tek drugi put da sam se oprobao u uzgoju i baš mi ide lepo . Dve Big Bang lepo napreduju, ona divlja isto ...Za sad nemam šta da pitam mog mentora

E, obećao sam da ću da budem kratak. Stoga savet velikim slovima ... Caps Lock ... VELIKA SLOVA

lJUDI NE UZGAJAJTE ZBOG ZARADE NEGO ZBOG VAS.

MOŽDA BI IPAK BOLJE BILO DA SAM OVO NAPISAO U NADUVANIM POSTOVIMA, A DA, CAPS LOCK

velki pozdrav od hook-a i hvala vem što ste me zarazili
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and sharp