Brainwave generator i Astralna Projekcija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gagiba

Aktivan Član
хехехе i mene si nasmejao dobrano! :D

Čini mi se da pomenuh da prčkanje po podsvesti ume katkad da bude i traumatično... ;)

Samo te je stigla loša haludža (halucinacija) i to je nešto što je direktno vezano sa tvojim novootkrivenim interesovanjima prema transcedentalnim svetovima koju je podsvest pogurana THC-om u ranim jutarnjim satovima kada je mozak još u beta-stanju pretvorila u onu sličicu što je Bogi okačio!! :D

E sad nisam nasigurno da li još želiš da se hvataš u koštac sa raznoraznim "sotonama, flaunjama, drekavcima i crnim iksanima" ili te je naprasno prošla želja ka istraživanju transcedenta i svetova koje u realnom životu ne možeš dohvatiti?? ;)
Još da ti napomenem da bi se Astralnom projekcijom dohvatali viši nivoi uživanja odnosno spoznaje, neophodno je da na postojećim nivoima na kojima obitavaš u ovozemaljskom obliku imaš postignutu relativnu harmoniju i mir. Namerno ne kažem apsolutnu harmomiju jer je to teško dostižno i posvećenim duhovnicima a kamoli nama sirotinji raji pritegnutoj raznoraznim egzistencijalnim mukama (i odgajivačkim dabome!! ) ali teško ćeš (da ne kažem nemoguće je) ostvariti astralno putovanje ukoliko ti ostale životne okolnosti nisu potpuno harmonizovane! (dakle, dobre ocene u školi, na faksu, relativno siguran i stabilan posao, dobar odnos sa roditeljima, devojkom, suprugom ili dečkom (ne znam kakve su ti sklonosti ), dakle jedan sveobuhvatan relativni mir bez nekih izraženih trzavica!! Ukoliko te cimaju paranoje, cimaš se na zvuk taksija i tripuješ pandure, ne javljaš se na nepoznate brojeve i viđaš špijune u svakom grmu oko sebe, onda ti nije još uvek pravo vreme za bavljenje tim spiritualnim stvarima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420
03.07.2009
1.740
2.317
188
Gagiba je napisao(la):
х ali teško ćeš (da ne kažem nemoguće je) ostvariti astralno putovanje ukoliko ti ostale životne okolnosti nisu potpuno harmonizovane! (dakle, dobre ocene u školi, na faksu, relativno siguran i stabilan posao, dobar odnos sa roditeljima, devojkom, suprugom ili dečkom (ne znam kakve su ti sklonosti ), dakle jedan sveobuhvatan relativni mir bez nekih izraženih trzavica!! Ukoliko te cimaju paranoje, cimaš se na zvuk taksija i tripuješ pandure, ne javljaš se na nepoznate brojeve i viđaš špijune u svakom grmu oko sebe, onda ti nije još uvek pravo vreme za bavljenje tim spiritualnim stvarima.
Životne okolnosti koje si nabroja ne mogu utjecati na astralnu...pa sve je to jedna te ista stvar. Astralna projekcija, hrana, posao, škola itd sve je samo jedna ili skup više misaonih iluzija. A kao što se nauče mnoge stvari uz prakticiranje se može savladati i astralna jer ograničenja baš i nema. Ja sma bija zagriza za astralnu kao i za mnogo drugoga tipa čakre, kundalini i cijeli šareni spektar kojeg povlači za sobom. Da se nisma s njima "bavija" možda bi i dalje osta "zaključan"...

Pretakanje iz šupljeg u prazno volim zvati, a da pokleknem,bome da. pokleknem pred mislima, ali važno ih je uočiti i samo se lagano opustiti i ne pridavati im pažnju...kad kažem pažnu mislim na glas koji se cuje "iznutra" i "izvana".

To je astralna projekcija, samo još jedna iluzija koju nameće um...moj subjektivni doživljaj :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.389
2.598
" hrana, posao, škola itd sve je samo jedna ili skup više misaonih iluzija"....................................daj majke ti objasni mi ovo ako nije problem.Sta je pijesnik htjeo reci!?
ako nejedem nemogu raditi ,ako neradim nemogu djetetu placati skolovanje,kakva vrazija misaona iluzija to je fucking zivot.
Misaona iluzija stvarno me nekada nasmijete sa tim kundalini forama..imam susjeda koji je od stana napravio hram i klanja se onom beatlesu sai babi hahah.sve 5 zraci covjek ko trafo stanica.skupio neke love i on i zena odu u putaparti ili tako nekako selo gdje zivi taj guru i pokupi mu zena neku bolest tamo evo i dan danas izgleda ko kuhani šaran.
Meni rikne pojacalo od gitare ...kaze om daj jacu ti to energijom rjesiti,saces vidjeti.bur buva svaha tako ide pjesma za popravak pojacala...doslo mi da ga preslozim ko kartonsku kutiju.
Htjeo sam reci...ok sve je to super ako netko nalazi svoj mir u tim cakra i kundalini carolijama ali recenica" hrana, posao, škola itd sve je samo jedna ili skup više misaonih iluzija" stvarno mi nema smisla bio otkljucan ili zakljucan;) trop nhf ali jbg seljo nekuzi,stvarno pomislim pa nisam valjda toliko glup da nekuzim sta je htjeo reci...kaze moja ruza pa da glup si konju i nekuzis;)pusti covjeka s mirom.
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Čovjek je materijalno, mentalno i astralno biće, sačinjen od fizičkog, mentalnog i astralnog tijela. Gagiba je na dobrom tragu, problemi u fizičkoj sferi postojanja mogu utjecati na više razine. Ne u smislu da im mijenjaju rudimentalna svojstva, već se ponašaju kao svojevrsni utezi ili prepreke. Te otegotne okolnosti stvaramo isključivo mi sami, jer "problemi" nikad nisu u okolini, već u nama samima. A zna se ko ne može bez problema (Um). ;)

Um ne pripada našem biću već našoj okolini, on je poput kompjutera koji obrađuje vanjske podražaje na osnovu kojih radi proračune, memorira i pogrešno se predstavlja.
Između nas i stvarnosti je um.

Na kraju krajeva, to iskustva AstralGuya i potvrđuju...kako očekivati od suptilnih energija da se osjete u svojoj pravoj prirodi i ljepoti ako smo na fizičkoj i mentalnoj razini debalansirani? Konzumiranje droge, neuredan život, manjak sna, manjak fizičke aktivnosti, trpanje mozga nepotrebnim informacijama/tuđim smećem...sve to sustavno radimo i onda očekujemo da će neka tamo projekcija biti ispunjavajuća?

Mislim da se žeđ koju AstralGuy s pravom osjeća neće ugasiti astralnom projekcijom, već meditacijom.

Meditacija nije svladavanje, već prepuštanje. Dok god razmišljamo u kontekstu savladavanja, pobjeđivanja, pokoravanja..u sferi smo Uma (Ega). U istoj smo sferi i dok razmišljamo dualno (dobro-loše, bog-vrag itd), jer dualnost je osnovna karakeristika Uma, koji drugačije ne može funkcionirati, već mora non-stop nešto vrtit, uspoređivat. Kako ga zaustaviti? Nikako. Um se ne zaustavlja nikad, već se napušta, transcendira, promatra. Malo-pomalo, pojavit će se fina distinkcija između univerzalne svijesti u tebi (pravog, inače usnulog gospodara) i Uma (uvijek aktivnog sluge, koji dok gospodar spava misli da je glavni). Um je dobar sluga, ali loš gospodar.


Što se tiče tog Brainwave generatora, stvar je ovakva : znanstvenici su skužili da mozak meditatora u stanju duboke meditacije emitira određene frekvencije. Te frekvencije po zakonima fizike, ako se reproduciraju, pobuđuju te iste frekvencije u našim mozgovima i stvaraju sličan efekt kao da se meditira.

Korištenje tih programa nije loše, međutim treba bit svjestan da njihova upotreba daje tek blagi okus onoga što meditacija inače pruža. Ti valovi su tek nuspojava meditacije, a ne uzrok...Ne možemo nuspojavom inducirati uzrok, kao ni posljedicu (ne možemo se izazivanjem crvenila očiju napušiti) ;)

Najbitnija posljedica meditacije je transformacija našeg bića. Drugim riječima, korištenje tih programa nije loše, ali zapamtite da je to tek demo verzija, i da se na taj način ne dešava ono najbitnije u našim bićima, transformacija svijesti.

Meditirati je jednostavnije u ranim jutarnjim satima, pred svitanje, kad je mozak odmorniji i neopterećen dnevnim problemima.

Nerado slušam razna "iskustva" drugih po pitanju tih astralnih putovanja, kliničkih smrti itd...jer srce nema memoriju, tko je onda zapamtio ta sva iskustva da bi ih poslije tako detaljno prepričao?

Tko god priča o nekom svom "astralnom" iskustvu, po meni realno nije nadišao ni mentalno tijelo - al eto valjda ljudi imaju potrebu pričati, jer ako šute, drugi bi mogli pomisliti da nemaju pojma. ;)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
opa cupa je napisao(la):
" hrana, posao, škola itd sve je samo jedna ili skup više misaonih iluzija"....................................daj majke ti objasni mi ovo ako nije problem.Sta je pijesnik htjeo reci!?
Hrana kakvu danas jedemo uglavnom nije hrana već g***no ili kako god hoćeš...to što nemamo "novaca" ili "sredstva" za nešto "prirodnije" ne znači da ju moramo zvati hrana ali tako smo naučili. hranimo se smećem a opet umrli nismo. Pitam se dal je to snaga uma nad materijom ili klasično preživljavanje u koje se svi kunu da je to tako i nikako drugačije...svi sve znaju a ipak umiru "mladi u ružni" :lol:

Škola...Tko podučava u školi? po mojem subjektivnom mišljenju tamo rade učitelji, profesori, magistri i sve puste UMOTVORINE tj. titule koje su eto ljudi dali sebi zbog mira u sivjetui a ne da budu važni :icon_lol:. jedini pravi učitelji su bili isus Budhha, Muhamed i još vjerojatno pokoji. "Prosvjetljeni, jednostavni", baš onakvi kakvi smo mi svi debelo ispod naslaga nazovimo to "znanja"...tj da prformuliram , baš onakav kakav sma ja sam ispod naslaga nazovimo to "znanja"...

Živjet se mora ali nisam siguran da ja mogu reci sto je to zivot i kako zivot treba zivjeti i što uopće treba živjeti...puno toga znam a čini mi se da je sve to gluma i maska kojom skrivam da k...c ne znam :icon_lol:

Možda me sad ne možeš skužiti jer ni sam sebe skužiti ne mogu u potpunosti ;) ...a do prije godinu dana nisam ni pretpostavlja da cu doci do ovog stadija ak oto uopce je stadij ili proces ...

ne trebaš me kužiti, počni samo prihvaćati :) (pozz zeni :D i btw prricam iz vlastitog iskustva :) , necem odalje temu zaseravati :) )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Tropico je napisao(la):
jedini pravi učitelji su bili isus Budhha, Muhamed i još vjerojatno pokoji. "Prosvjetljeni, jednostavni", baš onakvi kakvi smo mi svi debelo ispod naslaga nazovimo to "znanja"...tj da prformuliram , baš onakav kakav sma ja sam ispod naslaga nazovimo to "znanja"...
Treba razlikovati učitelja od mastera. Učitelj je neko tko je naučen, izučen, podučen, školovan, treniran u prenošenju znanja koje ne mora biti (najčešće i nije) osobna spoznaja. Učitelj je trenirana papiga, master je autentično realizirano biće.

Masteri poput Buddhe, Isusa, Mahavira, Muhameda itd svojim životima su pokazivali primjer, i za svog života nisu napisali ni jedno uputstvo, ni jedno jedino slovo...sve skripture, tzv "sveti" spisi su napisani nakon njihove smrti od strane njihovih sljedbenika, koji ajmoreć pripadaju u sferu "učitelja", a ne mastera. Učitelj podučava, barata znanjem ali ne i iskustvom spoznaje, master je transcendirao znanje i jednostavno jest.

:)
 
15.11.2013
29
3
0
Gagiba je napisao(la):
хехехе i mene si nasmejao dobrano! :D

Čini mi se da pomenuh da prčkanje po podsvesti ume katkad da bude i traumatično... ;)

Samo te je stigla loša haludža (halucinacija) i to je nešto što je direktno vezano sa tvojim novootkrivenim interesovanjima prema transcedentalnim svetovima koju je podsvest pogurana THC-om u ranim jutarnjim satovima kada je mozak još u beta-stanju pretvorila u onu sličicu što je Bogi okačio!! :D

E sad nisam nasigurno da li još želiš da se hvataš u koštac sa raznoraznim "sotonama, flaunjama, drekavcima i crnim iksanima" ili te je naprasno prošla želja ka istraživanju transcedenta i svetova koje u realnom životu ne možeš dohvatiti?? ;)
Još da ti napomenem da bi se Astralnom projekcijom dohvatali viši nivoi uživanja odnosno spoznaje, neophodno je da na postojećim nivoima na kojima obitavaš u ovozemaljskom obliku imaš postignutu relativnu harmoniju i mir. Namerno ne kažem apsolutnu harmomiju jer je to teško dostižno i posvećenim duhovnicima a kamoli nama sirotinji raji pritegnutoj raznoraznim egzistencijalnim mukama (i odgajivačkim dabome!! ) ali teško ćeš (da ne kažem nemoguće je) ostvariti astralno putovanje ukoliko ti ostale životne okolnosti nisu potpuno harmonizovane! (dakle, dobre ocene u školi, na faksu, relativno siguran i stabilan posao, dobar odnos sa roditeljima, devojkom, suprugom ili dečkom (ne znam kakve su ti sklonosti ), dakle jedan sveobuhvatan relativni mir bez nekih izraženih trzavica!! Ukoliko te cimaju paranoje, cimaš se na zvuk taksija i tripuješ pandure, ne javljaš se na nepoznate brojeve i viđaš špijune u svakom grmu oko sebe, onda ti nije još uvek pravo vreme za bavljenje tim spiritualnim stvarima.

Ma nek ide u ku*ac, jeste da me je malo uplasilo ali nema sanse da cu ja da prestanem sa ovim. Nije mozak jaci od mene.
Pocecu sa meditacijom i lucidnim snovima, pa cu onda polako i na AP jer me to bas zanima, ne znam zasto da ga je*es :D

Inace ako imate neku knjigu o gore pomenutom da preporucite okacite link :D
 
30.10.2013
60
51
18
Pozdrav.
Evo da dam svoj intelektualni dobrinos ovoj temi :rofl:
Iskreno mislim da mozemo mi meditirati,putovati po valovima,mentalno,pronalaziti se,cistiti od zla(ili dobra)......
Ali dok to nije na livadi na kojoj me nitko ne pita cija je,dok to nije u kuci(nastambi) za koju me nitko ne pita di je građevinska,papiri i ostale stvari,dok moramo(velika vecina) ic radit pretezak posao za premalu naknadu,dok moram placat doslovno sve zivo i nezivo nema te meditacije di se mi mozemo u potpunosti smirit i prepustit kad cim otvoris oci samo-stres,stres,stres,obaveze,dobacivanja,komentari,zabadanja noseva,"organi reda",nameti,davanja...

Svaka cast ljudima koji mogu ic izbrijat Tibet i tamo zivjet mirno do kraja zivota,jer na kraju tako su i zivjeli ti "Masteri"(ako jesu)o kojima Isan prica vjerojatno.
Citao sam(doduse u mainstream mediju ali posluzit ce informacija svrsi) o covjeku koji meditira negdje u indiji i minimalno resursa mu tijelo trosi.I to je bas poanta-on ocito ima uvijete da tjedan,mjesec,godinu nemora prstom mrdnut i nitko ga nece prozivat.
KOlko ljudi si to moze prisustit na svijetu.
Uglavnom-samo sa htio reci da smo mi(velika vecina ljudi na svijetu)toliko daleko od tog mira koji svi trazimo a sve oko nas je napravljeno tako da ne dozivimo taj mir.I mogu ja rec sistemu da je odjeb lansiran i da ne zelim sluzit bankama,korporacijama itd ali hranu ti zena u ttrgovackom centru nece pokloniti,kao ni veterinar cijepivo ako doma sam uzgajas krave za hranu il neznam ni ja sta.
Trazimo mir a milion poroka,crnih misli,zivciranja...
Napominjem-cast izuzecima koji to mogu sve si posloziti ili ako nista drugo dovoljno su mentalno jaki da su se uvjerili da to mogu a mozda zapravo nisu nista ucinili...
Eto nadam se da ste shvatili sto sam htio reci.
:smoke18:
 

Gagiba

Aktivan Član
Ne stigoh dva dana da se konektujem (čist, jer ovde nema prostora thc-komentarima) i tema se već raširila al pokušaću ono osnovno da prokomentarišem. :)

@Tropiko

"Misaone iluzije" ste već razjasnili, bar delimično. Zapravo sve što percipiramo jeste jedan vid misaone iluzije. Ljudsko telo je ograničeno na poznatih 5 čula i mozak spoznaje okolinu preko tih 5 čula. Obrađuje signale koje dobija preko očiju, ušiju, dodira itd itd. E sad, može biti da je upravo pored mene protrčao energetski entitet u obliku čokoladice sa glavom puža golaća a da mojih (skromnih) 5 čula to ne mogu registrovati?!! Možda je oko mene čopor takvih entiteta a ja imam iluziju da sam sam u toploj bezbednosti svoga doma! Vrlo moguće... :)
Takođe moguće je da mozak podstaknut nekim drugim stimulansima registruje prostor (ili dimenziju) koji je vidu, mirisu ili ukusu nedostupan. Istočnjački majstori meditacije se upravo na to pozivaju kao krunski rezultat višegodišnje ili čak višedecenijske meditacije.
Sve u svemu sva vrata i kapije se zaista nalaze u umu. Ko će koju, kada i koliko otključavati, lični je izbor svakog pojedinca!

@opa cupa

Ja sam čitavog života "padao" na te ekscentrike. Baš bi mi bio trip da me takav lik iz tvog komšiluka ugosti na par sati. Još da ima neku nargilu u sred sobe, to bi tek bio fleš!! :D

@isan

Ako se slučajno navratiš na ovu temu, baš bi me zanimala tvoja definicija meditacije odnosno kako doživljavaš taj proces.

Što se tiče pojma učitelja ili mastera mišljenja sam da su oba nepotpuna iako su bez sumnje oba potpuno ispravna. U komunikaciji na ovu temu i o ličnostima koje ste pomenuli a koji su začetnici najvećih svetskih religija, mnogo rađe upotrebljavam pojam duhovnici. I duhovnici su još uvek oko nas, ima ih na različitim nivoima duhovnosti i sa različtim doprinosom religiji kojoj pripadaju (ako pripadaju)..

@Astral

Imam pitanje za tebe. Jel te povremeno navataju paranoje dok si napušen i ukoliko se to dešava jesi li pronašao način da izađeš iz paranoje i ukoliko jesi, koliko to obično vremenski traje?! :)

zaboravih link za tebe

http://www.bosnic.com/Izvan-tijela-0505922779.html
 
15.11.2013
29
3
0
Gagiba je napisao(la):
@Astral

Imam pitanje za tebe. Jel te povremeno navataju paranoje dok si napušen i ukoliko se to dešava jesi li pronašao način da izađeš iz paranoje i ukoliko jesi, koliko to obično vremenski traje?! :)

zaboravih link za tebe

http://www.bosnic.com/Izvan-tijela-0505922779.html
Naravno da mi se desava, traje kratko obicno.
Jednostavno smirim sebe, samo kazem sebi sve je to u tvojoj glavi.

Kako kupiti ovu knjigu? Iz Srbije sam.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
;)
2lt0jn8.jpg
 

Gagiba

Aktivan Član
E ne znam što li im ne radi naručivanje?! Izgleda da su zgrnuli lovu i sad kuliraju!! ;)

Pokušao sam na Bane prevozu da nađem piratsku kopiju i iznenada otkrijem da su mučenika Baneta uhapsili, zaplenili mu par računara sa nekoliko hiljada piratizovanih knjiga i da su ga prosledili u ćorku!! :spcartmanmad:
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Kako se nosite sa telom kada hoce da se pomeri u pocetku ? Uvek me nesto pecne po ruci , ili me zasvrbi nos , ili dobijem nagon da se pomerim u drugi polozaj . Uvek se resetujem u takvim situacijama i ponekad odustanem .