CBD ili THC?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
večer svima.imam pitanjce,pa molim iskusne da pomognu..

prijatelj mi ima rak kože koji se širi po licu,sve to ne izgleda lijepo ali on kod doktora neće i neće..

odlučio je da to tretira sa uljem,a zahvaljujući vašem sajtu smo vidjeli da su živko i ostali pretežno prevaranti da kapsule ne postoje,itd,itd..(i hv Vam na tome!)
znači preostala nam varijanta da mi to sami uradimo..
ALI koju vrstu da uzmemo ako se radi o raku kože,da li onu sa više THC ili CBD?
I druga stvar je ako netko ima neka iskustva s problemima sa štitnjačom,da li je ili ima neka saznanja da je netko tretirao taj problem sa uljem,žena mi ima čvoriće(kažu "hladne") a iz njih kasnije može karcinom...

eto,za sada toliko :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
da li si siguran da je rak koze, da nije psorijaza, mislim, kako zna ako nije isao kod doktora
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nije bitno jaka neka indika i to je to bilodajerak ili psorijaza sto kaze power napravi uljaod 50 tak grama mazi to sa uljem i stavljaj flaster preko noci sa uljem na to sta god da je ulje ce to sredit vec 5 do 10 ml bi trebalo biti dosta
 

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
PowerSeed je napisao(la):
da li si siguran da je rak koze, da nije psorijaza, mislim, kako zna ako nije isao kod doktora

naravno da je bio na pregledu,tako je i saznao što je ali kada kažem da neće kod doktora to se odnosi na liječenje

koje bi to indice bile najpodobije za tu bolest?


čitam forum i dosta se toga sazna,sigurno će trebati vremena da sve to pročitam jer sam novi,kada sam postavio pitanje mislio sam da je netko možda imao slična iskustva ili da je jednostavno upučen u temu oko liječenja raka kože na ovaj način.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ako je takav problem ( bolest ) onda treba sto pre da napravi ulje i da ga pocne konzumirati. O "nijansama" ces/cete razmisljati kasnije,u takvoj sutuaciji bih napravio dva ulja,jedno sa vise CBD i jedno sa vise THC. Trebas uzeti u obzir samo da ce vam trebati prilicno fina kolicina da bi to ulje dobili ali u takvim slucajevima ja ne bih mario,posadio bih i celu sumu ako treba :)

P.S.
Ako frend ne zeli doktore i slicno mora se sto pre okrenuti alternativnim nacinima lecenja ( u pitanju je Rak ),nije tu samo ulje u pitanju;u pitanju je celokupna promena osobnosti,navika pa cak i karaktera,da bi se dobili pozitivni rezultati. Alternativni nacin lecenja i zivljenja je nesto totalno drugacije nego sto smo mi navikli.
A da ne spominjem koliko je tu psiha bitna.


all the best
 

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
šta da ti kažem,i zubi su ispali i to se vidi da to uzima maha(širenje tih rana po licu)..
ako imate neke vrste samo da mi imena navedete,bio bih zahvalan..
 

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
znači po tebi min udio CBD nije bitan za kvalitetu ulja,evo stvarno bi volio da se javi netko koji pobliže poznaje temu raka kože
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Ne treba se zamarati sa CBDom, THCom... Bitno je da je vrsta jaka INDIKA! Čim ima THCa biti će nešto i CBDa ukoliko se radi o nekoj afganistanskoj indici. Afghan(Seedsman,Nirvana,Sensi seeds,Dutch Passion), White rhino(ima dosta THCa i CBDa, to je provjerena medicinska sorta- povoljna je od White Label-a), Maple Leaf Indica(odlična Hindu/Afghan sorta, od Sensi Seeds).

Još jednom, ne zamarat se previše sa finesama oko CBD/THCa. Svaka jaka sorta ima puno drugih kanabinoida u strukturi osim navedena dva koji također imaju medicinske učinke. Bitno je napraviti jako ulje i čim prije početi sa primjenom.

Uvjeren sam da ulje može pomoći i suprugi, bez problema.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
koliko sam vidio nema neko bas iskustvo sa rakom koze al imas zato od Rick Simpsona sve moguce sto ti je potrebno od informacija vezane uz ulje i ljecenje raka koze a u vezi sorte nemoj se zamarat sa cbd uzmi za pocetak neku indiku bogatu thc koja ima kraci period cvjetanja da sto prije dodjes do ulja a zavisi i u kojoj si mogucnosti da dodjes do kvalitetnog sjemena u svakom slucaju Casper ti je gore naveo dvije dobre sorte
 

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
hvala vam svima,stvarno ste ok,mislim sve ovo,forum,za sve pohvale....čitao sam i neke dnevnike forumaša,uglavnom svaka časta i sretno svima u borbi..

sad gledam,ima tu i da se radi i da se vremena potroši,mislim najidealnije bi bilo kad bi se toga moglo kupit a da je original
da li se to može igdje kupit,neovisno u kojoj zemlji(može i SAD,EU) a da bude max kvalitete..?
što mislite o onom spreyu,da li bi mu to pomoglo?
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Evo da vam ja odgovorim

Ako ste čitali moj post je diagnoza ovakva bazicelurarni carcinom (melanom)to je kožni rak. Neznam zašto svi tako zagovarate jaku indiku svi koji konzumirate čisto znate da ste posle konzumuranja u "komi" to znači da se vam ništa neda ja sam se izlečila sa uljem +sve ostalo a sorte su bile white widow, critical+ i jack herrer i sad još uvjek konzumiram te iste sorte. Moram spomenuti da sam probala i ulje cbd-jevke pa mi nije ni malo odgovaralo i dala sam probati i dvojici drugih ljudi koji su ili imaju raka i moram vam kazati da i njima ne odgovara cbd zašto neznam to je osječaj kao da imaš u glavi jaku vatru neugodan osječaj. Tad kad sam se ja lječila nije bilo govora ni C od cbd nego samo thc šta je mene izlečilo nemogu 100% kazati a tu je više faktora ulje,psiha,hrana i optimizam samo ulje sigurno ne vjerujte.Ljudi koji imaju raka trebaju mix indica-sativa a kod jakih bolova više indika to je moje provereno mišljenje. Ljudi moraju funkcionirati a sa čistom indikom je to jako težko.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Hvala PowerSeed

Ja se sa tim više ne zamaram link ta link onaj sorta ta sorta ova tad kad sam se ja lječila nije bilo još medicinskih sorti ili ja nisam znala 98g.Tad se je malo eksperimentiralo i se ustanovilo šta mi odgovara i šta ne i onda daš nekome ko je isto bolestan i vidiš da ima efekta onda opet dalje i opet uspeh zato kaže jedna moja drugarica zašto smišljati toplu vodu kad je več imamo dugo vremena. Pa bez zamerke pravi si lik.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.685
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
CBD je daleko naj bitniji kanabinoid za medicinske korisnike ...
Cannabinoid Profile: CBD - YouTube

Naravno kombinacija svih kanabinoida je neprocjenjiva . Ali ako se radi o liječenju... Indike su generalno do sada bile najbolji izbor , zbog višeg nivoa CBD-A i CBN-a nego što se može naći u većini sativa . Ali tokom zadnjih par godina razvijeni su novi hybridi sa visokim postotcima CBD-a , neki od njih idu do 15% CBD-a . Tako da sada pomoću tehnologije i istraživanja ne moramo medicinske sorte generalizirati kao indike . Sada ih zahvaljujući Američkim istraživanima na polju kanabinoida možemo selektirati prema svojim potrebama .

Cannabinoid Profile: THC - YouTube


Pobjednik kanabis kupa 2012 za naj viši CBD strain .
2012 Cannabis Cup Awards - Highest CBD - YouTube


ps. Ako se dobro sjećam Rick Simposn je preporučio Critical + kao super strain za ulje .
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
zar ne bi bilo najbolje da uvece konzumiraju neku 100% indiku da bi zaspali i lepo se odmorili
a preko dana mix indike/sative, to je neko moje razmisljanje...

a sto se tice sative pa neke sorte imaju mnogo veci % CBD on nekih indika
al svakako ne bi bilo dobro uzimati cistu sativu ako se primenjuje u medicinske svrhe
tipa rak, ms itd.
 

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
weed4life je napisao(la):
zar ne bi bilo najbolje da uvece konzumiraju neku 100% indiku da bi zaspali i lepo se odmorili
a preko dana mix indike/sative, to je neko moje razmisljanje...

a sto se tice sative pa neke sorte imaju mnogo veci % CBD on nekih indika
al svakako ne bi bilo dobro uzimati cistu sativu ako se primenjuje u medicinske svrhe
tipa rak, ms itd.


Critical+ je čista indica
white widow 70/30 za indicu
jack herer je 55/45 sativa
a sad ovisi od pojedinca kako si mixa sorte kad pravi ulje
kad ima čovjek rak to ne znači da 24h na dan ležiš nego "normalno"radiš ili funkcioniraš i sve ide svojim putem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
critical+ nije cista indica, proizvodjac kaze Blend: Indica-Sativa (50%-50%), ipak, vodi se kao mostly indica
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.