CBD ili THC?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Bitno je da je indika u igri. AFGHAN, WHITE RHINO/GREAT WHITE SHARK, MAPLE LEAF INDIKA. Ove sve druge vrste su neki novi nabrijani hibridi i varijacije na temu. Danas nema više bridera koji rade nove IBL linije, danas tako zvani brideri križaju stare hibride i izmišljaju toplu vodu. Novi hibridi su daleko heterogeniji što se tiće fenotipova, dok je afghan#1 poprilično homogen.

Kod medicine se valja držati starih, dobro poznatih hibrida. Standardne banke sjemena za to su: Sensi Seeds, Dutch Passion, Flying Dutchman, Mr Nice(Ima ih još nekoliko, ali ove su najpoznatije i imaju svoje vlastite internet shopove). Ugrubo, svi ostali koriste genetiku ovih banaka kako bi napravili "svoju". Primjer je i Critical + od Dinafema. Dinafem koristi genetiku od Shantija i Nevila za večinu "svojih proizvoda".

CBD je postao hype, kažem i ponovit ću još 100 puta - on uopće nije bitan jer ga ima u svakoj indici koja nije neki novi izdrkani hibrid. I nemoguće je da ga ima kako ga se reklamira, 1:1. Moguće je ako se radi o klonu koji ima takvu strukturu, THC:CBD - 1:1. Ako se radi o sjemenkama svaka će biljka ispasti drugačije, makar sjemenke bile feminizirane. CBD je postao popularan jer je interesantan farmaciji zato što nema psihoaktivni učinak kao THC. THC sa i malo CBDa koliko ga ima u bilo kojoj kvalitetnoj indici je Bogom dan lijek. Amen

Rik Simpson nikada ne zamara sa vrstama, već jednostavno kaže da se upotrijebi najjača moguća indika. Što jače ulje to bolji rezultati.

Proučavam kanabis više od 12 godina i znam što pišem.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
littleGreen je napisao(la):
... I nemoguće je da ga ima kako ga se reklamira, 1:1. Moguće je ako se radi o klonu koji ima takvu strukturu, THC:CBD - 1:1. Ako se radi o sjemenkama svaka će biljka ispasti drugačije, makar sjemenke bile feminizirane...

mozda preozbiljno shvatas ovaj odnos, mislim da uglavnom hoce reci da je priblizno izjednacen, a ne npr. 22% : 0.6%
isto tako ti niko ne garantuje da ako je jedno izmereno na nekom strainu npr. tih 22% thc-a da ce toliko biti i kada ti kupsi semenku i uzgojis biljku, al' jbg. nesto moiraju napisati cim ima ljudi kojima je to bitno, a i posao je u pitanju ;)
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Najnovije vijesti od danas sa Rickove stranice, vezano uz karcinom bazalnih stanica(koža):

"And here's my story:
A 79 year old grampa's cancers were recently cured by ingesting a couple ounces of Rick Simpson's Cannabis Oil.. The treatment and its science are described in Rick Simpson’s documentary “RUN FROM THE CURE”

When my first basal cell carcinoma appeared over 30 years ago under my right eye the dermatologist scraped it off and radiated it for good measure. Over 30 other basal and squamous cell cancers have been treated since. Several years ago, a tenacious basal cell appeared within the top of my right ear. The dermatologist scraped, biopsied, and liquid nitrogen sprayed it many times. Then in May of 2011 he said “I can’t get it all....go see a Mohs surgeon”. After the surgeon removed the top portion of my ear in three stages, he “thought he got it all”.

In 2005, the proctologist found cancer in six of nine prostate biopsies. Lupron Depot was prescribed to slow its growth while I got treated for another doctor-discovered, but symptom-free ailment: a heart murmur. So that Fall the aorta valve in my heart was replaced with a pig’s valve. After recovering from this open heart surgery, 43 radiations of my prostate were then completed in 2006.

That April, I lost the central vision from my right eye. The heart surgeon thought a tiny bit of plaque most likely got loose as a result of the valve surgery and caused a central retinal artery occlusion. A vascular surgeon cleaned out my right carotid (the heart valve was left alone). The doctors then prescribed Plavix, Simvastatin, Zetia, Lopressor and Baby Aspirin to lessen the chance of a recurrence.

In 2010, my wife and I were encouraged to purchase full-body CT Scans. She got a clean bill of health, but I was told I had a “22 x 31 mm ground-glass opacity” and an “11 x 13 mm nodule” in the central lobe of my right lung. Biopsies indicated it was adenocarcinoma. The pulmonologist, oncologist and thoracic surgeon all agreed that the “gold standard of treatment” dictated removal of that lobe.

After several more CT Scans showed the cancers were enlarging, and after viewing the complexity of such operations (http://www.ctsnet.org/sections/clinicalresources/thoracic/expert_tech-.html), I chose radiation treatment, thinking I’d have a better chance of surviving than going under the knife again. 24 radiations and about 10 more CT Scans confirmed that the left central lobe was well zapped. I was now jokingly telling friends I no longer needed to turn the light on when entering a dark room.

That Fall, the right ear began growing new basal cells. Fortunately, A friend suggested I watch “RUN FROM THE CURE” on the internet. I viewed this, several other testimonials, and talked with Dennis Hill, who cured his prostate cancer with the oil after retirement from his work as a biochemist in cancer research). Since I was in between the CT Scans (scheduled every six months to see where the next zapping would be done), I thought “what have I got to lose”. So after receiving a State Medical Marihuana permit, I started ingesting the Simpson Cannabis Oil. I completed the suggested total dose in April.

Recent CT scans, chest X rays, Echo Cardiograms, EKG’s, carotid and aorta scans, blood tests, 24 hour heart monitor test, and physical exams indicated I am now free of cancer. I am now consuming a number of over-the-counter supplements and 1 drop of the oil each day. I weighed 192 pounds last November and am under 170 now. I have not felt this good in over 20 years, and am again enjoying scuba diving and water skiing.

Obviously, I don’t know how this will all turn out. But I am reminded of Simpson’s statements that the “healing powers of cannabis oil do not stop at cancer”. He has not seen any disease that cannabis oil couldn’t cure. This includes cardiovascular disease, diabetes, arthritis, multiple sclerosis, pain disorders, mental disorders and more. He said “there's probably a few diseases that the oil does not work on, but he had not found one yet.”

Over-dose of many medicines, even aspirin, can be fatal. Even if one takes too much Cannabis oil, the effect wears off quickly and no harm is done. No one has ever died from its use. It does not cause your body to crave more....since it is non addictive. Although my self-administered treatment was somewhat unpleasant during the tolerance-building stage, it sure seemed preferable to the agony and costs of surgical, chemical or radiation alternatives.

Some day, hopefully, doctors will be free to prescribe this God-given (see Genesis 1-29) medicine for their patients. Different strains will likely be produced under carefully controlled conditions to treat various maladies more safely and pleasantly. The risks and costs of such treatment would be miniscule compared to current practices." Doug
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
PowerSeed je napisao(la):
critical+ nije cista indica, proizvodjac kaze Blend: Indica-Sativa (50%-50%), ipak, vodi se kao mostly indica
Noup Critical+ je big bud i skunk a si u pravu nije čista
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Netko je spomenuo LSD od Barney's farma i White Widow. Od tog napravit ulje znači prolupat. Takvo ulje bi nabrijavalo, potenciralo paranoju, tjeskobu, nemir i imalo čak i psihodeličnu notu. Ulje za rak mora smirivat/uspavljivat, poboljšavat apetit. Bitan je odmor da bi se stvorio melatonin kojega uvelike fali u takvih bolesnika!
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.685
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
@littleGreen
Napisao sam debeli tekst kao odgovor na ovo što si ti pisao ... ali kada sam ga pročitao shvatio sam da je preportentan i kurčevit pa sam ga obrisao .
I ja kao i ti proučavam kanabis već dugi niz godina , i u tom nizu godina sam upoznao mnoge "bitne ljude" iz toga svijeta ...Uključujući i Somu , Ricka, Shantibabu pa čak i našu Martu Gold . Koja nas predvodi na HR polju istraživanja kanabinoida .

Mislim da se ni jedan/jedna od njih nebi složio/la s tvojim konstatacijama .
CBD je postao hype, kažem i ponovit ću još 100 puta - on uopće nije bitan jer ga ima u svakoj indici koja nije neki novi izdrkani hibrid.
Rik Simpson nikada ne zamara sa vrstama, već jednostavno kaže da se upotrijebi najjača moguća indika. Što jače ulje to bolji rezultati.
.

Nemoj misliti da se želim prepirati , samo želim naglasiti da nisi jedni koji "zna" .

Mnogo njih je mislilo da zna , pa se ispostavilo da nakon 60god. istaživanja ...nitko od nas još ništa zapravo ne zna .


A Simpson kaže najjača moguća indika !!! To je LOL do jaja na ovu temu . Zašto se traži najjača moguća indika??? Možda jer najjače indike imaju naj viši % CBD-a???
Jer da je THC taj koji tražimo , zar nebi tražili najjaču moguću sativu?

U svakom slučaju jako zanimljiva tema , a pošto Rick Simpson za kojih 3 tj. dolazi u moj hood , pitati ćemo ga da nam napiše nešto osobno na forumu . To bi bilo veri najs . ....


Pusa .
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
@Hazeseeker - pusa i tebi braco! :)

Kada kažem da je CBD hype, mislim na dio koji je povezan sa marketingom novih hibrida. CBD strain, CBD crew, Shanti & Howard, bla, bla.... To da je CBD bitan, je ali ne u tolikoj mjeri kolko ga se nabrijava danas. Jaka indika - pod tim mislim na što čišći afghan koji sam po sebi mora imat dosta CBDa pa me CBD ne brine. Kada si znalac, znaš da recimo Skunk nema puno CBDa jer je taj kanabinoid izgubljen u većoj mjeri forsiranjem veće vrijednosti THCa u strukturi, dugogodišnjim inbridanjem. Ne samo zato jer je 75% sativa. Sativa itekako može imat CBDa... Većina landraceova ima znatan postotak CBDa koji se onda gubi hibridizacijom, imbridanjem jer se forsa THC.

Dobro je da možeš do Rika prika, pa ga slobodno pitaj. Ja sam ga uživo slušao,gledao,pitao. Rekao je čovjek da mu je najdraži strejn WW , i to neki WW koji je nabavio u svojoj Kanadi. Kaže da je indika dom i da kad potegle 2 dima ulja namazanog na duhan obori ga sa nogu. Kaže isto tako da je probao White widow u Europi i da nije toliko dobar. To je zato jer je WW u principu više sativa(Brazilska sativa x Južnoindijska indika). Pričao je da je za ulje najbolje nabaviti najjaču indiku koju možemo. Imam osječaj da kad su ga drugi pitali za vrste koje bi bile dobre, ili nije znao konkretan odgovor ili je zaboravio dati odgovor.

Od samog Some sam dobio na poklon sjemenki za 500 evra ove godine. Ovak smo si, sam ti sad nemrem pokazat kak. LOL

Samo se nemoj uzrujavat i prepirat radi prepiranja. Možda je veći problem način na koji se izražavam od onoga što pišem.


@Blade - Probaj sam napravit ulje od WW ili LSDa pa se uvjeri. Ulje od pomalo dizzy hibrida može biti samo za rekreaciju i možda neke specifične bolesti. Možda Hazeseeker radi ulje od haze-a. Pitaj njega kak ga to ulje puca. Nije da su WW i LSD hazeovi, ali njihov high ima dobrano divlje sative u sebi. Probao sam tinkturu od Sominog Lavandera koji bi mogao biti sličan LSDu od BFsa. Nije za medicinsku upotrebu preko dana, kaj da ti kažem drugo. Nemreš takav neki posao radit, dok navečer nećeš moć spavat. Lavander mi je cvao 11 tjedana i bio je jako, jako zreo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Prema onome što istražio i pročitao, htio bi reći da je CBD ono što se traži kao lijek. CBD je ono što se traži za liječenje mnogih bolesti. THC ima neka ljekovita svojstva, ali CBD je najbitniji kanabinoid kao potencijalni lijek. Problem je u tome što je to prirodna supstanca i farmaceutske kompanije ga ne žele proizvoditi jer ne mogu patentirati prirodnu supstancu.
Evo jedna tablica koja malo može razjasniti ulogu kanabinoida u liječenju bolesti.
Halent.Chart.lg.jpg


boz
:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
03.07.2009
1.740
2.317
188
Blade je napisao(la):
Možeš s necim podkrijepit te tvrdnje..odnosno probao si ili je netko koga znaš,vidio,osjetio?

Green dobro kaže. Pričala mi jedna curka naška da LSD definitivno nije ulje u medicinske svrhe.
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Dvije provjerene sorte za ulje prozac(80% indica 20% sativa , Lavander x Kush) u kombinaciji sa channel+ (50% indica 50% ,sátiva BigBud x Skunk) , ovaj channel+ vidim isto kao critical sto rick preporučuje takodjer.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Imam osjećaj da bi i ja nešto trebao reći....
Probao sam hrpu toga, LSD je možda onaj na kojem bi mogao biti, ali samo u malim količinama, po Simpsonu je to nemoguće, imao sam nešto tog ulja, pa znam kakvo je, a i Mrkvica je imala i zna da je to samoubilačka misija. Afganija sam napravio ove godine u kombinaciji s LSDijem, nisam ga probao – iskreno nije me ni zanimalo, ali oni kojima sam dao kežu da je ubojito –na tome ne možeš normalno funkcionirati, ako uzimaš 3 x dnevno, neka je i za spavanje, ne spavaš više od 8 sati dnevno, znači 16 sati nisi normalan:ludaci_lol:
Što se tiče hibrida Jack Herer + Critical, ili ww + critical, na tom ulju ipak malo bolje funkcionirate nego na LSDiju, tako da je po mom mišljenju bolje se liječiti s takvim nećim ako uzmemo u obzir da moramo funkcionirati, raditi... Na njemu se 2cv izlječila od melanoma:respect:
Čiste sative po mom iskustvu su za izbjegavati, mozak radi, tijelo umorno, nema spavanja, ali možda je to individualno – na mene tako djeluje.
E sad cbd ulje je drukčija spika, osjećaš se smožden nakon par sati od konzumacije, ali funkcioniraš i fizički i mentalno, s tim da sam i dalje na 3 zrna. Kod nekih koji su probali ovo CBD ulje osjetili su stezanje u mozgu, kao da žari mali mozak – to sam znao imati kod skokova po Simpsonovoj shemi (kad skačeš svakih 4,5 dana za duplo), na cbdu nisam to doživio...
Mislim da osim toga da svatko nađe ulje koje mu paše, mora naći i količinu za konzumaciju koja mu paše:vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Calimero333

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
mazar je napisao(la):
Imam osjećaj da bi i ja nešto trebao reći....
Probao sam hrpu toga, LSD je možda onaj na kojem bi mogao biti, ali samo u malim količinama, po Simpsonu je to nemoguće, imao sam nešto tog ulja, pa znam kakvo je, a i Mrkvica je imala i zna da je to samoubilačka misija. Afganija sam napravio ove godine u kombinaciji s LSDijem, nisam ga probao – iskreno nije me ni zanimalo, ali oni kojima sam dao kežu da je ubojito –na tome ne možeš normalno funkcionirati, ako uzimaš 3 x dnevno, neka je i za spavanje, ne spavaš više od 8 sati dnevno, znači 16 sati nisi normalan

zašto ja nemam takvog frenda :(
 

bumajpe

Banned
Banovan
30.11.2012
8
0
0
96
samo da mi tema neide u zaborav :)

bilo bi idealno kada bi se netko javio sa istim problemom,tj dijagnozom rak kože..i još da ga je tretirao uljem da vidimo faze oporavka(na netu smo našli samo jedan mali filmić)....ima vas ovdje jako iskusnih pa možda nekog znate ili imate nekih stvari sa stranih foruma...

uglavnom svi ste nam bili od pomoći,bacili smo se u neku akciju i nadamo se najboljem...ukoliko dođemo do toga i počnemo sa terapijom, a pošto smo izgleda jedini sa ovim problemom mislim da će mo to dijeliti sa vama..
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
bumajpe je napisao(la):
samo da mi tema neide u zaborav :)

bilo bi idealno kada bi se netko javio sa istim problemom,tj dijagnozom rak kože..i još da ga je tretirao uljem da vidimo faze oporavka(na netu smo našli samo jedan mali filmić)....ima vas ovdje jako iskusnih pa možda nekog znate ili imate nekih stvari sa stranih foruma...

uglavnom svi ste nam bili od pomoći,bacili smo se u neku akciju i nadamo se najboljem...ukoliko dođemo do toga i počnemo sa terapijom, a pošto smo izgleda jedini sa ovim problemom mislim da će mo to dijeliti sa vama..

RICK SIMPSON je svoj melanom zaljecio za 4 puta nanosenjem ulja na nj ulje skida i maligne madeze za nekih tjedn dva to sve ovisi od covjeka do covjeka ko isvaki ljek nekom prije nekom kasnije ,a nekom nikad ne pomogne(rjetki su takvi ali ih ima) ako je melanom napredan i metastazir treba ulje stavljati na rane melanoma ali i oralno konzumirat ulje do izljecenja
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
bumajpe je napisao(la):
samo da mi tema neide u zaborav :)

bilo bi idealno kada bi se netko javio sa istim problemom,tj dijagnozom rak kože..i još da ga je tretirao uljem da vidimo faze oporavka(na netu smo našli samo jedan mali filmić)....ima vas ovdje jako iskusnih pa možda nekog znate ili imate nekih stvari sa stranih foruma...

uglavnom svi ste nam bili od pomoći,bacili smo se u neku akciju i nadamo se najboljem...ukoliko dođemo do toga i počnemo sa terapijom, a pošto smo izgleda jedini sa ovim problemom mislim da će mo to dijeliti sa vama..

2cv ga je izlječila i to davno prije Simpsona, 97. ako se dobro sjećam, a mamaduplica ti sad liječi melanom https://forums.vutra.org/medicina/11537-maligni-melanom-i-ulje-konoplje.html
evo idealno....:eek:vca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.