Da li pusite?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

robot_minimal

Aktivan Član
08.11.2004
58
3
0
Nije za hvalu, ali jos malo pa ce biti decenija moje nikotinomanije ;) a imam 22...Nikada nisam prestajao duze od mesec dana, a i to je bilo dva puta. Momentalno sam na kutiji dnevno,a bilo je perioda sa 2-3 kutije (ako ne izlazim navece) Znao sam ici na rejvove sa 3 kutije cigara i jednom sa jointima i tako.
Uglavnom planiram da pusim najvise do 30 godine zivota...
gadna navika :pegla
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
2 robom_minimal Pa jel si glasao prvu opciju?
Ja nw pusim, cak razmisljam da pocnem samo cistake da pusim. Ali to nije uvek bas izvodljivo.
Interesuju me misljenja drugih clanova koji su nepusaci o pusenju jointa sa duvanom. Da li koriste duvan i koji je najbolje za to, za nas nepusace?
 
19.01.2005
21
4
0
38
ma ja pusim cigareta 4 godina a dz od mog 14 a sad sam 19 godina no bih hteo da otkazem cigareta no te mi je vise psihicka zavisnost probao da gi otkazen no be sam mogao ali posle dz obavezno palim cigareta a mislim da to ni e ok. By the way postujem ljudi koi ne puse cigarete i nemojte ni da probate CIGARETS SUCK ::super
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Joe je napisao(la):
Kobaja je napisao(la):
ummmm... ne... nikako... gusim se od dima cigara...
To ti je dobro.
Sad je meni krivo sto sam i te 3 godine pusio.
Sta bi radio u situaciji kada neki od pusaca motaju dz i stave duvan? Ja bih pusio...:)

ma probao sam i tako ali je odnos džidža:duvan bio mnooooogo veæi za džidžu pa se nije ni osetilo... inaèe kad ja rolam, odnosno kad sam ja u blizini :) ne dozvoljavam duvan!!!
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Interesuje me koliko sam ja nepusac ako pusim dziks sa duvanom, pa ponekad ispusim i vise od jedne cigare dnevno u tim miksevima.
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
svakako si pusac, dok god pusis bilo koju biljku... neko voli bez duvana, neko sa.. ja licno volim da ubacim malo duvana. finije gori... to je isto kao sto neko voli da ubaci u limunadu malo secera..neko ne. za motanje koristim neki od duvana za tu namenu (drum i slicni).. dosta su slabiji duvani, i mnogo se lepo motaju, a cak i sprava moze duze da traje. obican duvan je presusen, i cak je pun raznih stetnih materija ukljucujuci i radioaktivne... evo pogledajte ovo: www.irie-people.com/zanimljivosti/tobbaco.htm . najzdravija varijanta je jesti ganju, a ako vec pusite, rolajte ili cistu ili sa malo duvana (1/3 duvana 2/3 marihuane)...
 

robot_minimal

Aktivan Član
08.11.2004
58
3
0
dread irie je napisao(la):
za motanje koristim neki od duvana za tu namenu (drum i slicni).. dosta su slabiji duvani, i mnogo se lepo motaju, a cak i sprava moze duze da traje.

Da Drum je najbolji za rolanje, ali to nikako nije slab duvan, naprotiv, Drum je izuzetno jak duvan. Samo sto je fin, pa ne osecas katran i ostale otrove kako udaraju. Ali jacinu duvana odredjuje nikotin, a po tom pitanju Drum je veoma jak.
Inace, ako dobro shtekujete drum, veoma dugo ce ostati svez, i sprava ce duze da gori..ma drum rulez!

obican duvan je presusen, i cak je pun raznih stetnih materija ukljucujuci i radioaktivne... evo pogledajte ovo: www.irie-people.com/zanimljivosti/tobbaco.htm . najzdravija varijanta je jesti ganju, a ako vec pusite, rolajte ili cistu ili sa malo duvana (1/3 duvana 2/3 marihuane)...

najzdravija, mislis manje stetna varijanta?
Moguce da si upravu, ali, kada bolje razmislis, kada jedes stuff, treba ti vise (mislim da je tacna informacija, obzirom da nikada nisam jeo), i sada zamisli da svaki dan, naprimer 3 puta jedes stuff, ili 3 puta pusis stuff...manje je stetno za pluca, ali sta je sa sistemom za varenje i sta ja znam???

Nemoj pogresno da me razumes irie, nisam ja neki namtyor koji kontrira, i ne tvrdim ovo, samo se pitam...nisam nesto siguran u ovo sto pisem, ali opet, da li je tako???

Mislim, pusiti prirodni stuff, pa i svakodnevno...mislim da je to peace of cake za pluca...
Imam ortaka koji je pre par godina navukao neki bronhitis ili taklo nesto, mislim nista hronicno, prolazno..ali mucio se sa iskasljavanjem strasno. Lik je prestao da pusi cigarete jedno vreme, ali se zato napusavao prirodnog stuff-a, i poceo je da iskasljava sav taj shit iz pluca...nije mu trebao nikakv lek za iskasljavanje...Ne tvrdim da je marihuana lek protiv bronhitisa, ali ima nesto u tome, i ova prica je istinita ;)

peace!
[/quote]
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Kanabis je poznat po svojim osobinama bronhijalnog 'prosirivaca', tj dobro delovanju na disajne puteve. on ih otvara, i time omogucava da se bespotrebne materije izbace iz organizma. Sto se tice jedenja kanabisa, zdravije je od pusenja iz razloga sto nema dima. Kao i svaka druga prirodna hrana, kanabis ne utice na organe za varenje, vec kroz njih samo prolazi i dalje nastavlja kroz krv da se siri do ostatka organizma. Sto se tice kolicine, cinjenica je da ces se naduvati jednako, bilo da pusis, ili jedes travu. razlika je samo u tome sto se rad oseca znatno kasnije, ako se jede, i ponekada zna da traje mnogo duze. Evo pogledaj ovo, www.irie-people.com/data/articles/using_safely.htm
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Ja takodje koristim duvan za rolanje. Dugo je onako vlaznjikav, i ima miris suvih sljiva (sto mi se ne svidja). I onako, dosta je jak. Tako da sam se zeznuo oko njega, pa bih sada da uzmem neki najslabiji.
Kazu: ~Cigara (duvan)ima 4000 raznih stetnih materija. Dziks oko 600.
Pusio sam nekoliko puta vaporajzerom....i nisam nestu uspeo da uhvatim koji je trip. Nekako mi sve nedovoljno....ispusio bih i dz posle tog vaporajzera.
Vec bongovi i pajpovi, pored toga sto hlade dim, ne znam da li imaju jos neko korisno dejstvo. Mozda to sto neke male komadice zadrzavaju u vodi.
Ja sve mislim da nije dobro za pluca da se onako nekoliko puta punim dziksom pa onda to da zadrzavam. To mi nekako dize neki pritisak u plucima, i mislim da me smara, odnosno nasilno usporava srce. Izgleda mi da nacin pusenja cigare mnogo manje jebe pluca u ovom smislu.
Kad sam procitao da za Salvia Divinorum treba da, ako se pusi, se pali upaljacem celo vreme dok se uvlaci, pa posle da se zadrzi 30 sekundi - ohladio sam se da probam.
Ne znam koliko ovo ima veze sa temom...nisam pametan:)
 

robot_minimal

Aktivan Član
08.11.2004
58
3
0
Joe je napisao(la):
Ne znam koliko ovo ima veze sa temom...nisam pametan:)

Joe, ovo ti je forum Sve i svasta, nemoj da brines zbog offtopica..

Sto ne probas da stavljas onaj ronhil ultra light (planinski vazduh kako ga ja zovem). To za trudnice i sta ja znam.

Ja za rolanje koristim meki best, najbolji je za to.

Meni ne smeta duvan uopste. Ja sam i dop pusio, i to onaj sa sechkom najsurovijom...e to je gadno.
Ako ti je frka samo zbog zdravlja (pazi mene "samo" :) ), nemoj da se opterecujes previse...Vise stete ti nanosi npr shetanje ulicom gde prolazi mnogo motornih vozila, sedenje za racunarom, koka kola, prasetina nego jedna cigareta dnevno ;)

peace
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
nista od hemije ne koristim (pa sitnicarim da li cu ispusiti dnevno cigaru od 0.9 ili 0.6....:) Jebiga, psiha ne moze da se nadoknadi :)
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
A vala, lako je napraviti 100% džoint kad imaš neku prosjeènu ili slabu vutru. A šta sa dobrim gandžama (kakve sam ja imao prilike da probam skoro)... sa hibridnim skunkom, sa hashishom.....

Ja sam antipušaè, mrzim nikotin, a èesto sam imao priliku, a i dan danas je imam da prisustvujem tragikomiènim scenama apstinencije od nikotina, duvanske zikre, uživanja u trovanju svog organizma...

A i imam rupu na novom tepihu kao uspomenu sa žurke koju sam skoro pravio. ::placko
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Da, na taj tehnicki momenat pusenja nismo obratili paznju. bas me je zanimalo kako da pusis npr skunk bez duvana.
Ali dobro...meni tobako ne smeta posebno, tako da cu mislim i nadalje da miksujem.
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Joe je napisao(la):
Cigara (duvan)ima 4000 raznih stetnih materija. Dziks oko 600.

odakle ti ove informacije, majke ti? :) slazem se da u duvanu ima dosta stetnih materija, pored nikotina, ali ako procitas tekst za koji sam ti dao link, videces da je u stvari najstetnije u duvanu vestacko radioaktivno djubrivo koje se koristi za njegov uzgoj. sto se tice kanabisa, u njemu nema toliko materija, ali razumem sto si to spomenuo. obicno se prica kako u travi ima 400 raznih stetnih supstanci, bla bla... to su price propagande, i onih kojima odgovara trenutni status kanabisa, pa se trude da ga ucine sto 'crnjim'. samo brate malo citaj sta pisemo, videces da mnoge stvari ljudi vide pogresno. sto se tice stetnih supstanci u kanabisu, odmah treba spomenuti katran i ostale supstance koje se nalaze u dimu, ali treba znati da je pusenje svake biljke stetno. ako se jede, stetnosti gotovo da nema. ako zanemaris stetnost dima, videces da u kanabisu ima mnogo drugih, lekovitih i zdravih supstanci... sto se tice water pajpa, on je dobar, jer prociscava (filtrira) dim od stetnog katrana i ostalih sranja. pored vode, odlican filter za dim je i zemlja, pa ako vas zanima ovaj nacin (koji su inace koristila brojna siromasna africka plemena) pogledajte ovaj tekst... www.irie-people.com/data/articles/dagga_kulture.htm sto se tice miksovanja, na vama je da napravite izbor. moze se svaka trava pusiti cista, samo neke su veoma jake, pa je dim teze uvlaciti... ali ako miksujete, koliko god bila jaka, stavite jednako duvana (NE PRETERUJTE)...
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Ne znam ni ja odakle mi te informacije...negde sam ih na netu procitao... a verovatno sam malo i ja permutovao brojke...ali sam siguran da je pisalo da duvan ima vise stetnih materija (u stvari bilo je nesto hemijskih elemenata, mozda i nije pisalo stetnih, nesto kao 600 jedinjenja) od trave.
A znam da je kod marihuane najstetnije u stvari pusenje - unosenje dima u pluca sto si i ti rekao.
Pozdrav