Da li se razlikuje po mirisu muski i zenski pol biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.07.2015
0
0
0
41
Zasadio sam 3 bilke.Jedna nema nikakav miris i raste kao luda u visinu,dok druge dve rastu u sirinu i mirisu kao lude.Zanima me da li to ima veze sa polom biljke.Unapred Hvala
 
16.07.2015
0
2
2
Srbija
Muskarca mozes da prepoznas na nacin kako se formira u 90 posto slucaja brze raste i ima vece razmake od list do lista a takodje i ne grana se previse. Sad je vreme odnosno vec bih trebalo da se pokazu ako su napolju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hate2hate
16.07.2015
0
0
0
41
Znaci 2-1 za zenke yes...malo se bunim jer ova jedna je duplo veca i bas kao sto kazes siromasnija,buni me to jer je ona pocela da cveta (mesec dana ranije zasadjena od ove dve) i ima onako bela vlakna a ne kuglice-sto je kao zenka (to sam pogledao sa neta)....
 
16.07.2015
0
2
2
Srbija
Pa ako ima dlacice vlakna onda je zenka, obicno se pojavljuju muskarci a zenke tek u avgustu mozda zbog vremnskih uslova i mesec starija da se prva otkrila. Jel su napolje ili pod lampom ?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: hate2hate
16.07.2015
0
0
0
41
Terasa je upitanju.

Kada bih mogo da izvucem na kraju od hjih barem 200g ploda ja sam na vrhu.Treba mi za kevu zbog ulja ...pravio sam vec i pomaze sa kobinacijom bubica sa kube.
 
Poslednja izmena od urednika:
27.07.2016
36
12
8
33
Posto sam novi ovdee, ne znam skoro nista o uzgoju biljaka ali imam zelju da naucim..:) :banana_rasta: ako moze pomoc oko mojih biljkica koje sam dobio u jako losem stanju, izvukao sam koliko je moglo iz njih, jer nisam ni planirao da ih gajim, nego eto dobio, mislio sam to ostavis u dvoristu i ono naraste, osusis i pusis..:rasta: ali sada vidim da treba dosta znanja, no polako nausicu, ako ne bude nista od ovih probacemo ponovo.. zanima me da li ima zenke na ovim slikama??:whato:::love2:ova na kojima ima nekih cvetica je najveca, rekao bih da je ona jedina i uspela da se razvije, ove ostale su mnogo manje i recimo jedna od njih nema te bele "cvetice" kao sto se vidi na slici.. WP_20160829_14_21_00_Pro.jpg WP_20160829_14_21_55_Pro.jpg WP_20160829_14_22_51_Pro.jpg
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Kao sto rece @Bobo Shanti i ako su na istom mestu poseci biljke sa prve i trece slike kako ne bi oprasili biljku sa slike broj dva. Ako je oprase biljka ce ti biti puna semenki i 100 puta losija za bilo kakvu upotrebu osim naravno dobijanja semenki. :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čika Žika
27.07.2016
36
12
8
33
Vauu znaci ipak ima devojcica :banana123: super secem je odma, inace prva i treca su iste biljke samo sam lose poslao:crazyd: bilo bi lepo da mogu mozda da je presadim na drugo mesto za semenke? ako je to pametno, bojim se da nije? :) i da stavim jednu malu zenku pored? :D
 
Poslednja izmena:

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Muzjaka mozes da presadis, ali moras lepo da ga odvojis od zenke jer cak i ako su udaljene vetar moze da raznese polen. Iz 'loptica' muskog cveta mozes da uzmes polen(sacuvas) i kasnije eventualno oprasis zenku. Pametno je ako jelte zelis potomke te dve biljke. Kako bi zenska biljka i dalje bila iskoristiva nakon oprasivanja polen samo stavis(na primer namazes stapicem za usi) na par malih hedova zenke. :)
 
27.07.2016
36
12
8
33
Ahaaam, pa naucicu ja svasta hehehe:thumb: samo se bojim kod presade da ne sjebem korenje posto su u istoj saksiji.. Ma odaljicu muzijaka nije preoblem, daleko negde, posto jos nije procvetao, ne mogu uzeti polen..?:) da jos jedno pitanje, da li postoji mogucnost da je muzijak vec oprasio zenku?:whato::
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
U istoj saksiji??
Ništa ne presađuj nego cvikni dečka škaricama sve do zemlje...nježno ga ukloni bez puno mrdanja i nadaj se da se cvijet nije otvorio...
Sve drugo je uzalud ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above
27.07.2016
36
12
8
33
Uklonio sam decka pa cemo videti sta ce se desiti..:) ostaje samo da se nadam.. sada sam bas srecan, zainteresovao sam se jako i hocu jos da sadim ali lepo kako treba..:gled:
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.