Da li socivima na ocima smeta marihuana kad se prosire zenice ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Visine su ti odgovor za to meni se čini.

Ili one neke šta reklamiraju sada po TV-u za ljude s lećama baš, kao protiv isušivanja, mada je to sve isti klinac, dosta ti je da skvasiš oči vodom :D
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja nosim meka sociva i duvam 15 godina . Nikad frke :D

A ako ti se osuse oci imas kapi vestacke suze ,tako se zove rastvor .
A trebao bi da izbegavas kapi za oci tipa nafazol ,vizin ,kad su ti sociva u ocima ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Visine uopće nisu kapi za svakodnevnu uporabu, čak su i štete nakon dugotrajne uporabe.
Ko što veli kolega ireman umjetne suze i nema sušenja i žuljanja očiju

txMXAze.jpg
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Ovim si pitanjem malo potaknuo maštu forumaša :)


...

No da ipak dobiješ konkretniji odgovor:

Zjenica je, dakle, središnji otvor u šarenici oka kroz koji (u manjoj ili većoj količini) prolazi svjetlo (kao kod blende na fotiću) i koji je zbog direktne poveznice između tzv stražnje i prednje očne sobice u stalnom kontaktu s očnom vodom (čija je svrha podmazivanje i zaštita).

E sad, širenje/sužavanje zjenica (odnosno ono što si pitao u temi) ovisi o aktivnosti dvaju šareničnih mišića (sfinkter koji stišće i dilatator koji ih širi), a kako je zjenica u bliskom kontaktu s lećom, teoretski može uzrokovati manje smetnje u proticanju gore spomenute očne vodice. Takav rasplet događaja prilično je rijedak i prvenstveno ovisi o kvaliteti materijala i izradi same leće te zdravstvenom stanju tvog očnog mehanizma.

Ako tijekom i nakon konzumiranja osjetiš lagano peckanje, žarenje, slabi svrab ili čak drugo jutro nakon buđenja primijetiš bjelkastu sluz u obliku tankih niti, obavezno počni s kapanjem umjetnih suza koje simptomatski djeluju podmazujući i ovlažujući materijal kontaktne leće te površinu rožnice i spojnice oka. Ako možeš birati najbolje je koristiti umjetne suze bez dodanog konzervansa koji bi mogao izazvati alergiju oka.

...

Možda zvuči više ozbiljno nego što jest, rijetki konzumiranjem trave osjete opisane simptome no kad se već pojavila ta tema, nek bude zapisano :)



I sretno...
 
26.05.2014
2
0
0
Hvala na odgovorima :D Posebno hvala Ivani_zg na odgovoru :D Pusim aktivno i ne zelim da prestanem, a od skoro sam stavio sociva. Samo me je zanimalo da li cu imati neke posledice od pusenja, nista vise, a nisam mogao nigde drugde da nadjem odgovor pa sam resio da pitam ovde. Pusicu uskoro pa cu videti da li smeta ili ne. Hvala na odgovorima, pomogli ste mi puno. :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Ivana_zg je napisao(la):
E sad, širenje/sužavanje zjenica (odnosno ono što si pitao u temi) ovisi o aktivnosti dvaju šareničnih mišića (sfinkter koji stišće i dilatator koji ih širi), a kako je zjenica u bliskom kontaktu s lećom, teoretski može uzrokovati manje smetnje u proticanju gore spomenute očne vodice. Takav rasplet događaja prilično je rijedak i prvenstveno ovisi o kvaliteti materijala i izradi same leće te zdravstvenom stanju tvog očnog mehanizma.
možeš li mi, molim te, pojasniti ovo. zjenica je u kontaktu sa lećom u oku (koja se nalazi odmah iza zjenice), ali ne dodiruje kontaktnu leću nikako jer su ispred nje očna sobica (ispunjena očnom vodicom) i rožnica, na koju se stavlja kontaktna leća. očna vodica se nalazi unutar oka, a vanjsku površinu oka podmazuju i štite suze (a ne očna vodica). koliko vidim, ti si pobrkala kontaktnu leću sa onom u samome oku. peckanje se može javiti kod dugotrajnog nošenja kontaktnih leća zato jer se leće s vremenom osuše i počnu lijepiti za oko (zato se silikonske leće preko noći ostavljaju u otopini).

što se tiče prvotnog pitanja, vutra i proširene zjenice ne mogu nikako "smetati" kontaktnim lećama, niti će ti leće smetati dok budeš pušio. bez ljutnje molim, ali savjetujem da malo pogledate knjige iz biologije za 7. i 8. razred osnovne i podsjetite se anatomije oka...
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Bilo bi dobro da netko kopipejsta sa wikipedije ili sl. o anatomsko fiziološkim obilježjima organa oka jer sad neznam kome da vjerujem a knjige iz 7. i 8. razreda sam dao mlađem susjedu kad me je jednom pitao da li bi ja možda znao nešta o OKU :knockknock:
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
nisam baš proučio temu,ali onako otprve,škodit ne može,kamilica,tj. čaj od kamilice,znači skuhati vodu i
preliti kamilicu (matricaria recutita) i par kapi radi čuda
P.S.čaj dok se ohladi,naliti u neku praznu bočicu kapi za oči,jasno prije toga dezinfirati ili bar oprati u jako vrućoj vodu tu bočicu kapi od oči