defolijacija-da ili ne ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nije neki problem...tj. nije bash drama...
ali..evo u chem je problemchic..2-3 od 6 biljaka su malo..hmm..recimo preguste..tj. preguste u kombinaciji sa malo vechim indica listovima...pochele su bacati grane..ali...kako je lishche pomalo pregusto i preshiroko...bojim se da se grane sporije razvijaju zbog manjka svjetlosti.
evo primjera na ovom LSD-u
(veg.cca 25.-28-dan)






ja biinache.pustila da sve ide svojim tokom..mozhda malo sporije..ali..ako imate neko bolje rjeshenje..recite.

neka vas ne buni ona bijela ljepljiva traka...to ja pomalo i njezhno lst-iram sa izolirkom..sa ovom ide malo tezhe...jer..malo je podeblja stabljika..inache to ide sasvim ok...usidrim sa spagicom i nagnem-nategnem biljku takodjer sa shpagicom.ali...sve poislje radim sa ljepljivom trakom-izolirkom ili nekom drugom-malo kvalitetnijom ljepljivom trakom.
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
Prvo pitanje, dal su to fem sjemenke ili neke regular?
Moje iskustvo (ne znaći da je potvrđeno) kaže da biljke koje se brzo granaju i guste su budu muške biljke. Apsolutno svaka tak do sad je bila.. poveselim se i onda jajan. Ne znaći da tvoje budu muške.
Inaće ništa listovi ne smetaju, listovi stvaraju energiju za grane ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
srce steta bi bilo rezati tih par listova kad biljka tek vata zamah da pocne posteno rasti ....ako hoces da ti bocne grane brze krenu napravi joj pravi lst...moras nauciti biljku da njen prirodan rast vise nije ono sto ona zeli ;)

evo da citiram malo kolegu SID-a

"Vrh biljke je mjesto gdje je auxin (hormon) također od velike važnosti. Zove se "indole-3-acetic-acid (IAA).

Sada, promicanje rasta auksina kada su u određenim razinama, također mogu spriječiti rast određenog aspekta biljke koji su na večim razinama. To je slučaj kod kanabis biljaka! Biljke su jako sretne kod "guranja" hedova što jače moguće prema izvoru svjetla. Ostali hedovi, na nižem djelu biljke, ostat će "auksilini" i grananje se neće toliko pojaviti na tim mjestima. Ovo je osobito pojavljivo kod manjih, unutarnjih growova. To se događa zato jer produkcija auksina kod "borovih" tipova biljke je veoma visoka, sprečava donje hedove da rastu prema van.


Veoma očigledan primjer toga u prirodi kod borova!

Pa, treniranjem, bilo to HST ili LST, omogučavamo jednu ili dvije stvari:

1. Uklanjanjem/Sprečavanjem glavnog izvora auksina.
2. Natjeramo biljku da misli da "bor" tip rasta više nije najbolji izvor svjetlosti.":vb_wave:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Toping...

Nek raste kao bor ali vise njih :)))

Neke biljke ne vole LST i predugo stagniraju s rastom. Idealno rijesenje bi bilo stavljanje svijetla sa strane jer u prirodi, svjetlost se krece od istoka prema zapadu tokom dana i biljka dobije svjetla sa svih strana. U indoor growu se uglavnom radi o svjetlu stacioniranom na jug bukvalno i to je konstanta. Zato raste glavni hed prema gore a sekundarne grane stagniraju.



Ovako ti napravi.
Uzmi kvacice. Zakaci za pocetak fan listova da se saviju ispod sekundarnih grana.
Tada ce sekundarne grane biti na direktnom svijetlu i rast ce eksponencijonalno.
Posto radis s izolirkom, mozes i sljepit grane od fan listova na glavnu granu.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ crobigg - biljke su fem.

@ creative- nazhalost...i na biljkama na kojima je potpuni LST...nije puno bolja situacija-osim na skunku koji je lagano sativu uhvatio..+shto je vechi nagib biljke..tim veliki i teshki listovi vishe padaju

@ vjeverica - kompa...pa da imam mjesta na stabljici toliko koliko treba da te povelike i podebele listove mogu zaljepiti ili zakacjhiti za nju...vjerojatno nebi ni imala ovaj problemchich...topirat nisam zheljela..ne znam...vidjet chu...ionako je josh 10-15 dana veg. na 18h..pa chu vidjeti tamo negdje 7.-8.dan..ako ne budem zadovoljna rastom i razvojem grana..morat chu neshto poduzet..
ne mogu dozvoliti da razlika izmedju biljaka bude prevelika..to che mi bitno zakomplicirat izvedbu onoga shto sam naumila za cvjetanje..

za sada...pokushavam malo razmicati listove...ali....niti volim i zhelim puno pipkati po biljkama..niti sam u moguchnosti-jer.. ne posjechujem nasad svakih par sati..

+ i meni je zhao ishta rezati,kidati , skidati...a onda opet-kada vidim koliko brzhe idu grane na ovim biljkama koje nisu toliko guste i bogate...hm..bash dilema..