doba dana/noci preporucljivo za "branje" biljke?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.09.2012
8
1
0
44
potreban mi je savet,logican,precizan,tacan..znaci ne rekla kazala,nego neko vase licno zapazanje..u koje doba obrati biljku..da li neko zna koje doba donosi najbolje rezultate?u pitanju je outdoor biljka.skoro spremna za harvest..ja cu je obrati kad je uzrije do kraja,samo me zanima u koje doba..
opisacu vam proces nakon branja,vi recite da li to ima nekog efekta na ukupan kvalitet robe..
odseci stabljiku blizu korena,pod uglom od 45* staviti je u posudu,bocu,balon sa cistom vodom..u cilju pranja ostataka prihrana raznih iz njenog sistema..zatim u mracnu,sa dobrim protokom svezeg vazduha,prostoriju..da popije minimun par litara vode,znaci par dana..nakom toga kacenje naglavacke i susenje..ali nedoumica mi je u kojm dobu dana/noci je otseci? po nekoj mojoj logici,posle noci provedene u basti,sacekati da svane,da vidi malo sunca,jedan dva sata ne vise..otseci i vratiti je u mrak..moze da zivi danima u mraku i vodi,to sam probao i dobre rezultate,tj ukus i efekat sam dobio..
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
A što komplikuješ sa tim water-kjuranjem?Dobro je izaperi ako ne bude ozbiljnijih kiša i to je to.Pročitaj iskustva ljudi s foruma o takvoj vrsti sušenja.
Malo ih je oduševljeno. Srećno.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Po najjačem suncu uberi biljku.
Ovo water kjuranje je super, drži dok ti voda ne bude skroz bijela, čista, pa onda na sušenje, ne gubi potenciju.

I Blade se zaebo, kut je od 47 stupnjeva :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Kažu da je jutro pametnije od večeri. U dosta knjiga o uzgoju savjetuju branje nakon noći-u zoru, jer navodno nakon noćnog perioda biljka u smoli ima najviše akumuliranog THC-a. Između ostalog, i zato u indoru imamo preporuku brati nakon produženog perioda mraka. A tu je i činjenica što je u cik zore najmanja vjerojatnost da ćeš naletiti na štrumpfove na sajtu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako je outdor ja bi je uvijek ubrao pred kraj dana kad je dobro isprži sunce. Praksa je obično da se odsječe ponoći da nas se manje vidi. Unutra češ brati kad je lampa upaljena da vidiš. Ovo za stupnjeve nemam riječi.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ja mislim da je najbolje brati biljke za vrijeme punog mjeseca jer travari tvrde da su svi biljni sokovi u vrhovima bilja za vrjeme punog mjeseca...
 
05.09.2012
8
1
0
44
Ludaci :p ovo sa stepenima..tj.kosinom ima veze za povecanjem povrsine dela koji moze upijati..kad je ukoso,bolje je nego ravno..da li je to 43 ili 59 who gives a fuck! Kao I kada je "klonirate" ne secete je pravo,takodje kosina pre umakanja u "slavol"npr..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
neki kazhu da je npr. Lavandu-za ulje- najbolje brati oko podneva..tj.kada dnevna temperatura josh lagano raste..dodushe..polja lavande su ogromna..i berba traje danima...ali..kazhu da je najbolja pona koja se pobrala za najvishe temperature..pa eto..mozhda da se vodish tim primjerom..
(kako god..mislim da razlika neche biti bash "nebo i zemlja".."dan i noch"....)
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
bilje sa etericnim uljima i trihomima uopste navodno se beru pre nego ih sprzi sunce, da ta ulja ne izlape iz njih za taj dan, tako da je dopodne pravi period, odnosno do podneva.. ali kao sto neko rece, za out preporucujemo mrkli mrak, hehe
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.687
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
zver1979 je napisao(la):
Ludaci :p ovo sa stepenima..tj.kosinom ima veze za povecanjem povrsine dela koji moze upijati..kad je ukoso,bolje je nego ravno..da li je to 43 ili 59 who gives a fuck! Kao I kada je "klonirate" ne secete je pravo,takodje kosina pre umakanja u "slavol"npr..

Aahahahahahah , pa zar stvarno misliš da smo ozbiljni kada spominjemo kut rezanja biljke?? Pa to je sarkazam stari moj .
I kada je "klonirate" ne secete je pravo,takodje kosina pre umakanja u "slavol

WTF !! Kako umakanje u slavol , jesi ti normalan bre !! Nabavi si gel ili prašak za kloniranje , nemoj umakat klonove u makro elemente i bakterije :rofl: