Domacica indour

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.11.2011
9
0
0
35
Seme:Domacica (20 semenki posadjeno prokljialo 9)
BOX:eek:ko 80cm visina i 40x40cm Sirina
Zemlja:Kupovna
Voda:Izvorska (iz 90m dubine)
Folija:Obicna folija iz cokoladi i cigara
Svetlo:GU10 50W

Biljke su stare nedelju dana i velike su oko 5cm najmanja i oko 10cm najveca. DSC02303.jpg
 

Prilozi

  • DSC02302.jpg
    DSC02302.jpg
    197,2 KB · Pregleda: 56
18.11.2011
9
0
0
35
Nisam tacno siguran samo sam usao u cvecaru i trazio zemlju :) Ljudi na ovom forumu su mi rekli da su sve kupovne zemlje dobre.
I zasto bi ih presadjivao? ja sam planirao da odradim full grow u boxu.

I da zaboravio sam da kazem da svetlo radi 16/8
I ipak ih ima 10 jednu sam tek malo pre primetio jadnica izrasla ispod grumena zemlje i sva se iskrivila ispod njega pa je nisam ni primetio.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ma ne valja ti ovo wujspra...kao prvo rasvjeta.
Oznaka GU10 je za grlo,a kakva je žarulja to nam nisi napisao_Obično su halogenke na tim grlima,mada ima i ledica i štednih.
To je sve preslabo i biljke su ti se u startu izdužile jako,jako...
Kao drugo,broj komada u posudi !!!
Kao treće,zemlja...nije sunce sve što sija
Kao četvrto...to zemlje bi možda da je posuda puna do vrha bilo za jednu biljku sa adekvatnim gnojenjem,a ovako....
Nemam dalje komentara:icon_lol:
 
18.11.2011
9
0
0
35
Pa ne svih 9 jer neverujem da ce biti sve zenke ali da to sam mislio.
Ako nemogu onda imam problem jer nemam veci box na rapolaganju a u ovaj nemoze stati vise od 1 saksije.
Zar nepostoji neki nacin da sve izrastu u toj saksiji? ja sam negde procitao da postoji nacin da se biljke suzbilju da neporastu previse a da lepo rode tako da im netreba previse zemlje a da imam dosta ploda.Ako to nemoze onda nzm sta da radim jel nemogu da priustim veci box
a da predjem na outdor vec pocinje hladno vreme i nece stici da narastu pobice ih zima.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
E jbg.. previse trazis, nemoguce.

U 1 posudi mozes uzgojiti jednu billjku, pogotovo ako si pocetnik, to sto si cuo u suzbijanju tko zna tko to radi, a i ako radi to je neki profic vjerojatno. A iskreno sumnjam da i suzbije da nebi mogao vise od 2 biljke i to ako ej veca posuda od npr 15 litara. Imas na YouTube-u hrpu video klipova ako te bas zanima, sto god upises naci ce.

Neznam tocno kolike su moje posude, ali mislim da su od 6-8 L bubam napamet, i npr uzmes biljku koja je najmanja (44 cm) jedna od mojih 7 i kad pogledas ispod nje vidi se korijenje kroz rupe od posude, a ona je tako reci zaostala biljka s obzirom na drugih 6 koje bolje napreduju, kroz njih skoro i prolazi korijen.. tako da je nemoguce to sto trazis pogotovo kad nemas iskustva. Ja cu takoder sljedeci grow 10L+ posude po biljci.

Neznam u kojem kraju zivis ali ovdje npr kod mene biljke mogu i zahvatiti 12 mjesec za outdoor, znaci ako stavis sredinom devetog mjeseca postoji sansa da uspije, vjerojatno ovisi u kojem kraju zivis. Ovdje je i klima toplija, zime rijetko ispod nule.
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Pa citao si o LST-u, a to je koliko ja znam za jednu biljku, i ne ide toliko u visinu, vec je oblikujes da iskoristi sto vise mesta spustanjem glavnog vrha..

A i sta ce ti tolike biljke za ovoliki boks? Dovoljne bi ti 2 max bile da ti ispune ceo.
 
18.11.2011
9
0
0
35
Pa da sacekam onda da vidim koje ce najbolje da krenu pa da samo 2 ostavim a ostale da stavim na outdoor pa sta im bog da? u okolini BG-a sam jesi ti siguran da moze 12 meseci outdoor? ako jesi onda bih ih mozda i sve prebacio na outdoor jer sa outdoor-om imam i mnogo vise iskustva bas sam pre neki dan seko jednu moju outdoor biljcicu narasla skoro 2 metra i dosta je siroka ali nisam nikada ostavljo biljku preko zime uglavnom sam radio sredinom proleca pa do sredine jeseni.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pa neznam sto bi ti reko.. probaj, samo sumnjam da ces uspjesno presaditi ako su ti se spetljali korijeni ovih 9 biljaka, jer su krhki i pocupalo bi ih, a opet da ih tako svih 9 presadis na neznam koju dobru zemlju i i napravis neznam koju rupetinu u outdoor, isto nebi mogle rasti jer je to stvarno preblizu jedna druge, tako da ih moras prvo razdvojit kako treba bez prevelikog stresa.

Ovo sto sam ti reko 12 mjesec, nemoj me hvatati za rijec to sam pricao o klimi gdje ja zivim, a to nije ni blizu BG tako da ti stvarno tu nemogu pomoci, ali koliko se sjecam u BG je zima ostra, prema ovoj zimi gdje sam ja, tako da je vjerojatno vec 11 mjesec prehladno.
 
02.10.2007
31
2
0
33
postoji mali milion razloga zasto bi trebalo da presadis sve to u posebne saksije cim malo ojacaju.

najjaci razlog zasto ih treba razdvojiti je zato sto je ta saksija nedovoljna za 9 biljaka. izuzetno je nezahvalno gajiti u jednoj saksiji jer korenovom sistemu ne ostavljas dovoljno prostora da se siri i razvija i da dobija optimalno vlage i hranljivih materija. to je kao 9 dece na jedan hleb - svako ce dobiti po parce ali to je daleko od onoga sto im treba da rastu.
vise biljaka u jednoj saksiji znaci vise vode, vise djubrenja, teze kontrolisanje PH, vise cimanja.
ako ti ode PH odose svih 9 zajedno sto svakako nije isto kao ako ti ode PH u jednoj saksiji pa izgubis jednu biljku.
a izgubices ih... ako ti je prvi grow nema sanse da sacuvas svih 9 kao sto je meni od 5 na pocetku ostala samo jedna.
jos jedan razlog je lakse izdvajanje muzjaka od zenki.

i sta se zamajavas s ovim improvizovanim folijama od cigareta i cokolada - skokni do supermarketa i kupi aluminijumsku foliju, to bar nije skupo.

ja bih ti savetovao da ih odvojis sto je pre moguce, iseces 5 flasa za vodu i improvizujes 5 saksija, presadis 5 najvecih biljaka i tako teras dok ne porastu malo.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
:hehe:e hebemu miša u šašu :),kakav sada out da počimaš:icon_lol:
Ajmo sada svi fino u prvi razred Vutre,...klijanje,rast u čaši,presađivanje,fotoperiod,rasvjeta,voda,zemlja...pa po redu:)
Malo čitanja neće biti nikome na odmet:icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nisam sve pročitao, al kao da jesam...po 100-ti puta jedno te isto.
Može i 16/8...može i 20/4, ma može kako hoćeš, samo ne ispod 11h svjetla po danu!
Ajd ovako, da ne laprdamo više. Prebaci na 12/12 svjetlo, kupi odgovarajuću rasvjetu prije svega i onda čekaj 10-tak dana (možda i više) da se pokažu koja je cura, a koja dečko. Do kraja 4 biljke maximalno možeš ostavit, al zbilja maximalno. Jedna do dvije je realno.
Svijetlo kupiti još jućer!!! :icon_lol:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Wujspra je napisao(la):
A sta da radim kad porastu malo posto kao sto sam vec rekao nemogu da priustim veci box?

burazere,cupaj sve SAD odma'-osim jedne-dve,ili ponovo bacaj seme....dok ti izrastu da vidis pol tj, da procenis bar koja bi mogla da se izgura do kraja,spetljace ti se korenje,istrosices dosta nutrijenata iz zemlje,a biljke svakako nemaju optimalne uslove,dakle ne budi 'romantik' i tvrdoglav,budi razuman....ostavi jednu-dve,sredi svetlo da prestanu da se izduzuju,i odma' udri LST....
a folije su isto jako los izbor,izbusices rupe po listovima...nego idi do 'hidro.....e', tamo imas 'mylar' na metar,ili nadji gomilu onih folija za auta...
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ja da to sad imam samo bi izbacio van kad pokazu spol posjecem muske skarama pri dnu i teraj, eksperiment vise a mozda bi i tobio 20 g od toga
 
18.11.2011
9
0
0
35
Quix je napisao(la):
ja da to sad imam samo bi izbacio van kad pokazu spol posjecem muske skarama pri dnu i teraj, eksperiment vise a mozda bi i tobio 20 g od toga
To cu i odraditi delujemi kao najbolje resenje na raspolaganju, pa vam javljam sta se desava.