Duboko ukopana klica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.02.2011
48
0
6
42
Kupio sam 5 critikal+ i svaka semenka se otvorila u vati posle 24h posadio sam ih u male saksije i samo jedna je izasla napolje...evo proslo je vec 7 dana...ukopao sam ih sve oko 2 cm da li je to bilo previse pa je to problem? :(
 
16.02.2011
48
0
6
42
nisam xD pa normalno valjda sve...stavio zemlju u saksiju dva put utabao vodom, iskopao rupu od 2 cm stavio klicu i prekrio malo suvom zemljom i opet zalio...mozda sam ga previse zalivo? samo mi jos to prolazi kroz glavu
 
16.02.2011
48
0
6
42
pre bi reko da su istrulile ;( ja sam im lepo sve ugrejao :(( al dobro ostala je barem jedna pa cu joj maximalno da se posvetim :)) hvala svakako, barem znam da nije do semenke nego do mene da pazim za sledeci put :/
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Posveti joj se maximalno, ove ostavi(možda šta izađe)...ali bih ti preporučio da posadiš jos 2-3, kad ugrije. Jer ako ti ta jedna bude mužjak, neće valjat :D Klica nek ti bude okrenuta prema dole, i šta si ubadao 2cm kukavče? 1cm je dovoljno... :D
 
16.02.2011
48
0
6
42
feminizirana je tako da ne brinem... nemam pojma nisam znao da moze da bude to toliko vazno al sad cu sigurno zapamtiti ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
evo ti moj primjer.....meni je nakon 2 tjedna izbila van tek...a posadio sam niti pol cm ispod ;) isto je bila proklijala vani
isto skoro odustao.
nemoj odustajat jos tjedan-dva. nemoj ni zaljevat previse...samo poprskaj dobro sa fajtalicom kad vidis da je suho i kad se zemlja pocne odvajat od ruba.
nek ti bude unutra na toplom i to je to :)
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SCANIA and Saša443

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
uostalom..nista te ne kosta ostaviti ih i pricekati..
mozhda jedino da ubuduche ne zaljevash direkt vodom tj.mlazom po posijanom sjemenu ( bilo ono prethodno proklijalo ili ne )...nego da samo ( dok ne izniknu ) shpricash sa prskalicom za vodu po i malo oko mjesta gdje si sjemenku uvalio...jer...mlaz vode je mogao gurnuti sjemenke josh dublje..
dakle..prskalicom za vodu pazhljivo natapati dio na kojem se nalazi sjeme..ali rachunaj da nije dovojno samo ovlazhiti povrshinu zemlje..vech da ipak treba poshkropiti sa dovoljno vode da ona stigne oko sjemena..

edit : mozhesh li nam,molim te, rechi od kojeg seedbanka si uzeo sjeme i chiji je taj critical+ ( proizvodjach/breeder) ?
hvala
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Sacekaj jos nema sta da izgubis..:) sam si rekao da je u maloj saksiji a puno vode dvaput si ih utabao vodom kako si rekao..i jos malo dublje si stavio seme i to je to..mislim Vestice da to nema veze do proizvodjaca/ breedera i to ,i da nije greska do njih...:)
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
thcman je napisao(la):
pre bi reko da su istrulile ;( ja sam im lepo sve ugrejao :(( al dobro ostala je barem jedna pa cu joj maximalno da se posvetim :)) hvala svakako, barem znam da nije do semenke nego do mene da pazim za sledeci put :/

probaj pogledati ali pazljivo, evo ja sam rekao da necu stavljati nista na klijanje do 20.5 pa eto nisam mogao izdrzati, i stavim jednu na klijanje u casu vode, izbacila klicu, i ja stavio u zemlju, proslo tri dana, i nista ne izlazi, ja jucer uzeo stapic za usi i lagano brkam zemlju, i vidim da je klica 3 puta duza nego kad sam je stavio u zemlju i lagano se zelenila iz sjemenke, i eto danas mi izasla, nista se nije desilo sto sam zemlju dirao, ali moram priznat bio sam jako pazljiv, uzeo sam stapic i imao sam mobitel, tako da sam sa lampom iz mobitela svijetlio dok sam milimetar po milimetar zemlje micao, kad sam vidio da je sve ok, zemlju sam lagano vratio, nisam nista nabijao, samo sam ju stavio preko klice, da ne bude svijetla, probaj poceti sa jednom ako vidis da valja ostavis ju ili bacis ako nevalja i nastavis sa drugima, nemas sta izgubiti.
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Ne bih se složila s prčkanjem po zemlji i chekiranjem stupnja razvoja sjemenke, ne znam kako bi to u ovom trenutku moglo pomoći - ako je sjeme izgubljeno, onda je ionako svejedno, no ako ima šanse za život prčkanjem ga se može samo stresirati i(li) još gore, dokrajčiti... No to je samo jedno mišljenje...

PS
vidim sad da nisam jedina ovdje na Forumu, jer sam baš u sadašnjem growu jedan THC Bomb dočekala nakon gotovo 15-dana u zemlji (dok su sve ostale sestre već bile izašle)



Dakle, strpljenje je vrlina, u to ime daj im još koji dan :)

Sretno!
 

Gagiba

Aktivan Član
Izaćiće one već napolje, samo polako...
Mnogi ne vole da prčkaju u toj situaciji (možda im se previše tresu ruke ;) ) ali ja ne bih izdržao da polako pincetom ne odvadim lagano zemlju iznad semenke. Samo iznad jedne kontrolne, čisto da proverim situaciju i da joj pripomognem malo.
Ako to budeš slučajno radio, neophodna je hirurška koncentracija i kad dođeš do semenke nabaci malo zemlje preko nje, pa jedno lagano zalivanje i prati dalje situaciju. :)
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
Brate trebo si sve u zemlju odmah, ne to da klija, pa stresovi samo. Neke banke preporučuju direktno sijanje u zemlju. nikad nisam to radio u vodu, nego zemlja drito :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
16.02.2011
48
0
6
42
zlavjestica je napisao(la):
uostalom..nista te ne kosta ostaviti ih i pricekati..
mozhda jedino da ubuduche ne zaljevash direkt vodom tj.mlazom po posijanom sjemenu ( bilo ono prethodno proklijalo ili ne )...nego da samo ( dok ne izniknu ) shpricash sa prskalicom za vodu po i malo oko mjesta gdje si sjemenku uvalio...jer...mlaz vode je mogao gurnuti sjemenke josh dublje..
dakle..prskalicom za vodu pazhljivo natapati dio na kojem se nalazi sjeme..ali rachunaj da nije dovojno samo ovlazhiti povrshinu zemlje..vech da ipak treba poshkropiti sa dovoljno vode da ona stigne oko sjemena..

edit : mozhesh li nam,molim te, rechi od kojeg seedbanka si uzeo sjeme i chiji je taj critical+ ( proizvodjach/breeder) ?
hvala
hvala nikad se nisam toliko interesovao tim pocetkom...sada znam :D cekacu naravno pa sta bude bice ;) dinafemseeds
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
critical+ je big bud x skunk (krizhanac te dvoje sorte) ..osnovne karakteristike su : veliki pronosi i brzo cvjetanje...posto pishe da mu cvjetanje traje 48dana...na to dodaj josh 7-14dana (to mozhesh za 90%strainova primjenit..jer..svaki breeder se pohvali kratkim cvjetanjem..ali to su njihovi najbolji rezultati+u idealnim uvjetima + i to je malo frizirano.).ali..i tih ..recimo 55dana je stvarno brzo..
dinafem se stvarno popravio zadnjih cca 3 godine..izgleda da stalno rade na svojim strainovima..
ako ti samo jedna prezhivi..gledaj ju staviti u shto vechu posudu (20 i vishe litara zemlje )...time chesh si osigurati shto vechi prinos..jer.critical+ ima potencijal za velike prinose.pa shetat to propustit.( svaka biljka mozhe razvijati nadzemni dio onoliko koliko mozhe i podzemni..npr.bonsai stabalca )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310