Feminized mix, RQS, LED 120W+Prirodno sunce

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2023
42
66
18
Podrav vedri ljudi,

S obzirom da mi prvi grow aktivno propada, odlucila sam sebi dati novu šansu.
Jos uvek nisam odustala od proslih, ali po svemu sudeci prezivece mozda 2.

4x Fem. Mix
120w LED+sunce
Iskoristicu manju sobu sa suncane strane, gde ce do 10h imati prirodno sunce, a 18/6 LED
Ventilator sobni
Za smenu vazduha i zagrevanje tj hladjenje prostorije cu koristiti klimu i prozor.
Zemlja kokos+glinene kuglice
1l, 10l pot
Od djubriva cu koristoti Hesi za kokos i ponekad umesto njega vodu u kojoj su stajale kore od banana i suve ljuske jajeta.

Pomocu tehnike papirni ubrus sam stavila na proklijavanje 4 semena iz mixa u kom ne znam koja je koja jer sam sve pomesala zbog transporta.

29.03. posadjene 3, na cetvrtu se jos ceka.
Saljem slike cim izrastu iz zemlje.

Dobrodosli su saveti iskusnijih, s obzirom da ja to bas i nisam.
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
pozdrav i tebi i dobrodošla na :rolleyes:

fotkica neka, inače ne vjerujemo smiley9934

je li krov zidni ili krovni?
vidi li netko kroz prozor?
šta ćeš s prozorom kad svjetlo radi?
šta ćeš s prozorom na 12/12?

kore od banana i suve ljuske jajeta

edit edit edit šta će ti to, može izazvati samo razne probleme, dovoljan je hesi
 
Poslednja izmena:
25.03.2023
42
66
18
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Ne vidi niko. A stakla su neka da se od spolja nista ne vidi, mada bih svakako spustala roletne kada pocne padati mrak. Plafon je zidni, cela soba je u beloj boji.

Hvala na savetu. Stavljam dodatno cim budem kraj njih.

Ono sto mene najvise brine je mozda vlaznost vazduha koja u sobi zna da pada i do 30%. Jesam kupila ovlazivac 5l, ali nisam tu nekada i ceo dan pa ne znam jel on moze da radi non stop.
 
Poslednja izmena od urednika:

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ne brini se mnogo oko vlage,idealno bi bilo da imas vecu vlagu tokom vege faze,ali staje-tu je. Ja licno nisam za to mesanje svetla - malo sunce-malo LED. Moj savet ti je da budu samo pod sijalicom,ne razumem tacno kako ces i kad da ih suncas. To je samo moje misljenje. Zelim ti puno srece i da oberes masne i teske hedove…. Pozdrav iz Sumadije
 
25.03.2023
42
66
18
Evo i koja fotka Slika biljke koja je izrasla je iz prosle sadnje, jedna od retkih prezivelih ratnica
Proklijala je i 4...:)
Ono sto sam primetila, jeste da sve semenke iz RQS jako brzo proklijaju... (bar je tako bilo do sad):)
Za sve 4 sam predhodno navlazila zemlju, potom zasadila seme

Pozdrav iz Sumadije
Hvala:);)::listomahanje:::spliff:
 

Prilozi

  • 20230331_003316.jpg
    20230331_003316.jpg
    812,7 KB · Pregleda: 34
  • 20230331_003329.jpg
    20230331_003329.jpg
    416,2 KB · Pregleda: 34
  • 20230331_000951.jpg
    20230331_000951.jpg
    208,8 KB · Pregleda: 33

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
786
5.524
233
Dalmacija
Dobrodosla na forum i zelim ti sretan grow :wave:
Otvori stare dnevnike i citaj, kemijat nema nekog smisla. One ne trebaju nikakva cuda, 18 sati svijetla, 6 sati mraka, dobra ventilacija u boksu, nek puse konstantno, dobre izmjene zraka tj 60ak izmjena u satu je optimalno i filter da glavu cuva.
Trebas dobar substrat a primjera na forumu ima more i liniju nutrijenata kao Hesi. Ja osobno nebi u zemlju dodavao nista osim perlita. Nikakva jaja, glinene kuglice ni nista.
Takodjer ih kao sto kolega kaze nebi stavljao malo na sunce pa malo pod lampu. Kad ispostujes neke osnove to je dobar temelj za dalje :)
Sretno ti, prati se kao i svaki dnevnik na forumu :)
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.017
258
Nemoj shvatati kao kritiku, mi volimo tu biljku isto kao i ti, a nevolemo kad se pate, muce, umiru itd :)
Vecina koja ti pise, pise ti osnovne stvari koje bi trebalo da ispunis da njima bude ok :)
Nov si clan i treba vise da predstavis sa cim raspolazes, a cim ne, kako bi lakse drustvo pomoglo.
Kokos je slican kao zemlja u kojoj ostali ovde growaju na forumu, ali ipak malo drugacije, u svakom slucaju neke osnove moras ispuniti, kako bi ti mogli pomoci i uputiti kako da stignes do cilja :)
Ne prave biljke probleme, mi njima napravimo ;)
 
25.03.2023
42
66
18
Razumem ja to ali licno ne vidim potrebu za growom jer sam ja u sustini od sobe 2x2m napravila grow. I nije mi problem kupiti ga. Ali sto bi.... imaju dobro osvetljenje ventilaciju, ulaz i izlaz vazduha, imaju ventilator koji simulira vetar, imaju grejanje, imaju ovlazivac itd.... Pre svega sam citala na netu i mnogi ljudi gaje tako....
Naravno ukoliko vidim da im nije oke kupicu box...

Stigla nam je na svet i 3. jupiiii..

Molila bi nekoga ko zna s kokosom×glinenim kuglicama da mi da savet... proslo je 3 dana od kako sam zalila zemlju s 3dl vode i zasadila semena, a kokos je i dalje vlazan... nije cak ni poceo da se susi odgore. Jel to normalno? Po tome ispadne da bi ih trebala bas retko zalivati Vlaznost je 50-65% uvek.
 

Prilozi

  • 20230401_111422.jpg
    20230401_111422.jpg
    611,1 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.597
358
U početku ih zaljevaš,čisto malo oko biljke,da korjen traži vodu. Pusti da se dobro osuši kokos,jer kad je stalno vlažan,kotjen nema kisika i doslovno se udavi!
Sigurno če još netko nadodat,jer ja sadim u zemlji,ali u početku što se zaljevanja tiče,vrijede slična pravila!
Sad pusti,da se osuši,pa svakoj decilitar,dva vode oko biljke!
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.338
9.897
256
šta ćeš s prozorom na 12/12?
Ovo je glavni razlog zašto će ti trebati box, lepo je primetila koleginica jesam :)
Fem biljkama za cvetanje treba 12 sati kompletnog mraka, bilo kakav ulaz svetla remeti i odlaže cvetanje u najgorem slučaju izaziva hermafroditizam (što će reći semenke na sve strane)
Ti ih možeš ostaviti da prirodno uđu u cvetanje, al' to je za jedno četiri meseca.
Četiri meseca vege....to će biti drveće :D
Imaj u vidu i da je deset litara pot mala litraža za toliko dugu vege, može naravno, ali ćeš ih zalivati na kraju pet puta dnevno obzirom da je kokos :D

Pridružujem se opaskama da će ti trebati box verovatno, ali fakat - tvoj grow, tvoja pravila :)

Pratim, sretno dalje!
 
25.03.2023
42
66
18
Pozdrav ekipa, nisam se javljala par dana, bas sam u obavezama nekim...
Stavljam slicice, deluje mi kao da lepo napreduju... U dilemi sam da li ih zaliti ili cekati jos. Kada stavim prst u zemlju osetim da je dole i dalje vlazna, ali se odgore 1cm osusila skroz.
12/12 nece biti pronblem mada bi licno volela da narastu sto vece, nemam nista protiv drveca
Inace sam mislila dokupiti 20l ako zatreba....

Imam i jedno pitanje vezano za outdoor. Zasadila bih jednu napolju, ili unutra pa presadila napolje ali ne znam kad. Ovo vreme je ludo i kod nas ce ceo april biti hladan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230403_224050_Signal.jpg
    Screenshot_20230403_224050_Signal.jpg
    514,1 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20230403_224055_Signal.jpg
    Screenshot_20230403_224055_Signal.jpg
    518,5 KB · Pregleda: 34

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.338
9.897
256
12/12 nece biti pronblem
Nisam siguran da razumeš, ne bi trebalo nikakvog svetla da imaju kad im je noćni ciklus..ni najmanje moguće... Desi se da ljudi imaju rupicu malu na zidu šatora, par mm širine pa im pobenave biljke, meni se desilo (moj drugi grow u životu) od lampice kalorifera da mi biljka koja je njemu bila najbliža pusti jaja :D još sam ga prelepio izolirkom, ali i dalje svetlelo - jedva vidljivo, ali dovoljno da napravi kurcšlus...
Znam da je logika 'kako u prirodi, nije mrkla noć, ima mesečine itd' - ali u prirodi biljke reaguju i na hemijske promene u vazduhu, spektar svetla koji se menja (jesenje Sunce ide u crveno više), temperaturu...imaju vremena da se naviknu na okolne uslove tokom života i prilagode
I što je najbitnije - hermafroditizam kanabisa u prirodi uopšte nije retka pojava, upravo suprotno, biljka se tako brani od stresa između ostalog i pokušava da obezbedi buduću generaciju...ali nama semenke naravno ne trebaju :) zato gledaš da ih tetošiš što više da ti daju ono što ti treba - cvetove i samo cvetove


nemam nista protiv drveca
Nema niko :) stvar je u tome što je lampa efikasna na određenoj udaljenosti, džaba drveće ako svetlo prodire samo prvih 30tak santima u krošnju.. reši se to treningom naravno (LST, top, itd), drži ih samo što niže i ravnaj

Sretno u nastavku! :)
 
Poslednja izmena: