First time grow up outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
malo joj fali listova al sad sta je tu je, ne mozes ih zalepiti nazad... rana faza cvetanja, lepo razgranata, ima tu minimum mesec i po do kraja
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Zbog odvratnog vremena koje je kod nas,odlucio sam da biljku ubacim unutra.Ima ogroman prozor na istocnoj strani gde i stoji.Samo jos da vidim da skrpim za neki komplet i to je to.
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Imas na jednoj slici,nije prozor nego dupla balkonska vrata.Kao sto rekoh mozes ih videti na slici.Ali moram dodati nesto nema price,kontam i ja da nece ni biti vise nesto sunca a kamo li pored balkonca.Ovde vec tri dana pada kisa i uzasno je hladno ujutru i 7stepeni.Prema nekom mom laickom znanju biljkama poput ove treba minimum 8 stepeni da bi normalno funkcijonisala.Stupio sam u kontakt sa likom kod kojeg cu verovatno sve kupiti,posto covek ceni ljubav prema biljkama ove vrste moze i u ratama :) Ima neki komplet digitalni sa air cool reflektorom i trista cuda uz komplet za 180E za mene.Za pocetak cu da uzmem osnovu,sijalicu i opremu da je pokrenem pa polako kasnije da nadogradim ako bude potrebe! :)
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Bogeyman sta mislis o ovakoj nekoj varianti za pocetak ili ipak da uzmem neku obicnu HPS sijalicu i komplet?


http://www.kupujemprodajem.com/CFL-250w-komplet-za-uzgajanje-biljaka-7257655-oglas.htm?filter_id=22120738

Ili neko ko je imao iskustva da mi kaze valja li ovo cemu?

Meni se svideo komplet zato sto je crveni spektar koji mi bas treba,mogu da ga pozajmim pa da vratim kad zavrsim sa ovim pa kasnije da kupim odlicu opremu od coveka kog sam upoznao i to u ratama da placam na duze staze...

DA LI MI JE OVO GORE CUDO DOVOLJNO ZA MOJU BILJKU DA IZGURA DO KRAJA ILI DA ODMAH PREDJEM NA NESTO OZBILJNO?
Oce li neko odgovoriti treba da javim coveku da salje sutra bre ! :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Definitivno stize u ponedeljak CLF 250W 2700K da iscveta ovo cudo,ako bude valjano sa ovim iscvetalo narucujem nesto ozbiljnije ali ostavljam i ovo ako valja.

Samo ne znam na koji rezim svetla da je stavim?Da li 12/12 ili mozda neki drugi?Isto me zanima da li da bude u box-u ili da ostane pored balkona uz sijalicu?Ako neko ima ideju sta dallje neka se slobodno izjasni nece ga bije niko :)))
 
13.09.2013
3
0
1
Evo imam 7 cura koje rastu u shumi pocele su u vazicama ali smo ih morali preseliti tamo gdje jesu. Mi kreteni smo ih skupa stavili na jedan prostor od 40 cm kvadratnih. Nismo gnojiva stavljali i rijetko smo zaljevali. 15 biljaka je doslo od njih 8 muski. Njih smo smaknuli ( probao sam iz zajebancije popusiti suhe s cvijeticima bogme i oni puknu u vugla ali kratki rok trajanja ) posadjene su sve u aprilu. Sad su tri cure po 40-50 cm visine a 4 manje od 30. I sve cvjetaju. Pase im meditetanska klima ( na otoku sam) mene zanima koliko ce trebati da pocnu smedjiti tj biti spremne za susenje i btw kako da vam sliku zaljepim?
 
13.09.2013
3
0
1
Hvala! Ma ja sam mislio preko moba ali cura mi objasnila da moram preko kompa. Kad budem na kompu cu vam postat slike pa vidite moje ljepotice ekoloskog uzgoja :)
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
E aj leba ti bas da vidim,pa i da uporedimo :) Suma sama po sebi u zemlji ima dovoljno djubriva od raspalih grana i listova i slicno tako da to i nije potrebno a boga mi i vlage,doduse zavisi od sume :)
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Stigla CLF 250W 2700K!Oce li neko odgovoriti koji rezim da koristim za svetlo?

Polako pocinjem da razmisljam kako ubrasti biljku i osusiti?
U poslednje vreme barem ovde kod nas je popularno da biljku iscupaju celu sa sve korenom,dobro istresu koren i suse celu biljku,navodno vise smole i slicno.I ja se razmisljam da uradim nesto tako ali prvo da vidim da li ce ovaj CFL odraditi posao Hedisanja :)
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Kuriska sluzba mi je razbila CFL koji sam gore spominjao,poludeo sam!Biljka je i dalje kod balkonskih vrata i samo pre podne 3-4 sata ima sunca sto joj je izgleda dovoljno.Rastu hedovi i pocinje da mirise.Podrazumeva se da bi bila bolja da ima vise svetla ali mogucnosti su nesto drugo.Inace juce sam ubrao head i osusio i spurnjao,puca,puca :)))

Nove slike idu danas!
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
HPS 600W privodi posao kraju,jako uspesno.Da ga nije bilo na ovih 7 dana konstantne kise mogao bi da placem samo!
IZVINJAVAM SE SVIMA STO JE OVO OD UZGAJANJA NAPOLJU PRERASLO U UZGAJANJE U ZATVORENOM!

Ako moze neko da mi kaze koliko jos,ovo su slike od danas,znam pola treba da bude mlecnih a pola crvenkastih kapljica ali ja nemam microskop a ovde mi izgleda jos belo...STA VI MISLITE?!
EWO I SLIKA http://postimg.org/gallery/a5v3ll5g/ca2e4f06/


IMA LI KOGA ZIVOG DANAS?!?!?!?

Hvala bro,moracu da probam na macro ma da nigde nisam video tu opciju,aparat je jako star ali kada se namesti pravi fotke pro...jos 15 dana?!?!?AAAA,pa bice lepih hedova onda,nisam okacio celu biljku,moram danas da vidite sta je lepotica :))))))))) u ljubio je ja :)))) Hoce devojka da me ostavi zbog nje,kaze vise je volim i vise joj paznje poklanjam!Priznajem kriv sam ali jos tih 15tak dana.Ma da sam je iseckao vec i spurnjao i vec sam zadovoljan.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nije da se baš može viidjeti tako al mi vuku na mlječne trihome. Imaš dobar fotoaparat samo probaj uslikati tako hed u Macro ili SuperMacro modu pa će se vidjeti bolje. Po debljini hedova rekao bih još oko 15-tak dana treba.