Fleke na listovima... pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
kako se rijestiti ovih fleka po listovima?


totalni sam pocetnik u svemu .... imajte razumijevanja :)

u pocetku sam previsoko stavio svijetlo i zato su se tak izduzile pa sam spustio... :punch2:

detalji
staros cca 2tj
voda PH vrijednosti ~6.5
temp boxa 25°C-27°C konstantno
preko noci ~20°C
Rasvjeta 3x23W Štedne(3x1550 Lumena) 18/6
zemlja terra magma

i jos jedno pitanje.. kad su spremne za van presaditi?








 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Druze po onom sto si naveo a i po biljkama koristio si stedne sijalice koje light ratio imaju 2000k??
Ali mislim da je najvaznije da ih posadis dublje kada ih budes stavljao u zemlju vani jer ovako izduzene posle prvog sunca otici ce jos par cm gore a onda ''kvrc''mali vetric i biljka na pola!
A ne znam na koje fleke mislis posto jedino sto sma video to je liht zelena boja na jednom listu (prosarano) moguce je da imas visak necega.Ja sma imao (imam jos malo) isti problem sa biljcicom koju sma isflesovao sa 40l vode u saksijama 11l i evo posle 2 nedelje biljka podmladjene listove pusta normalno zelenu boju.Jesi li davao neku prihranu?Nisam upucen u terra magmu ali rekao bih da je jako hranljiva zemlja pa se nadam da nisi sunuo nesto mimo te vode sto su korigovao na 6.5 ?!
Opet sada ce vec neko od ''grow dzombi'' da se oglasi :)
Pozdrav i sretno!
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Pola ih je domacica neka ustavi pojma neam sta je. dobar je dim bio ... a ostalo je super lemon haze i northern light

Korigirao sam na 6.5 sa limunom jer sam procitao da je to idealni PH moja voda iz pipe je cca 8 sto je malo visoko... od pocetka ih drzim na 6.5 sve su odlicne osim 1,2 kao bijeli su dijelovi lista. nista ama bas nista nisam stavio osim vode. zemlju sam vidio da je preporucena ovdje na forumu tako da sam se za nju odlucio.Sto se tice visine biljki i sam sam milsio zasadit dublje barem do pola od sadasnje visine.pocetnik sam jos jbg ucis s vremenom :)

Hvala svima na odgovrima i savjetima.
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Prijatelju ne znam iz kojih si ti krajeva ali kod mene liju kise vec 6 dana i nema prestanka na vidiku barem jos 3dana. Da ih stavim van sad !? Pitanje je sto bi bilo s njima!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kod mene je poplava bila 2x, biljke su mi poneke i mlađe i manje od tvojih i ništ im ne fali. Tvoje ne da su prerasle te čašice nego su i trostruko prerasle. Prije će ti se tako počet sušiti nego vani na kiši. Korijen je ono što je bitno a kod tebe sam siguran da je taj korijen maksimalno iskoristio prostor.
Kako god, držim ti fige, ja se brinem za moje kad su duplo manje u tolikim čašama, za tak nešt bi posjedio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
jel to neko kuka sto pada kisa, samo nek pada, bice bolja sezona... kad na leto bude mesec~dva suvo, kukacemo za kisom... presadjuj to napolje, kisa ne ubija biljke, pogotovo ne tako formirane, pa nije tek kotiledone otvorila da se brines, smo van slobodno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
presadjuj pod hitno,od srede ide lepse vreme,zemlja vlazna,a i neces se tripovati vise sa flekama,samo spremi DOoosta terramagme za ubaciti u rupe...kad ti budu buknule stvarno se nadam da imas dobar sajt gde ces ih presaditi i odgajiti
sve najbolje
 

dulkan

Aktivan Član
18.05.2013
55
62
18
31
diznilend
Pozdrav!
Na biljci (staroj malo vise od dvadeset dana) pocele su da se pojavljuju bele tacke. Sta Mislite?


p.s ovo u sredini je voda, orosio sam ih, da ne mislite da je nesto drugo:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Ne bih se kladio ali cini mi se da ti neki vanjski nametnik malo posjecuje biljku ...vidjet ce se bolje za pra dana ako se pogorosa jel to ili nesto drugo.
U svakom slucaju posto je u casici moglo bi se polako i presadivanje neko ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

dulkan

Aktivan Član
18.05.2013
55
62
18
31
diznilend
Zapravo nije u casici nego u manjoj plasticnoj saksiji... ne znam kako da izvedem prezadjivanje iz saksije od tvrde plastike a da ne ostetim biljku...:(
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ostavi da se zemlja potpuno osusi, okrenes saksiju naopako tako da ti je biljka izmedju prstiju jedne ruke i usput pridrzava zemlju a drugom lagano lupas po saksiji da se zemlja odvoji. Onda samo povuces saksiju i ostane ti biljka sa zemljom u ruci.
 

dulkan

Aktivan Član
18.05.2013
55
62
18
31
diznilend
Hvala mudra Sovo :). Uradicu to, ali sacekacu jos malo, da stabla (imam dve biljke) ojacaju, da ih ne bi slucajno polomio. A i necu da ih stresiram svaki cas... nek se razvijaju jos malo u ovim saksijama.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
kolke su saksije? mislim da bi mogao ostavit i u njima samo dodaj jos malo svjetla ili iznesi vanka kad sunce izadje...
 

dulkan

Aktivan Član
18.05.2013
55
62
18
31
diznilend
saksije su od jedne litre, ali kao sto vidis nisu skroz pune. Terasa na kojoj stoje je na suncanoj strani tako da ceo dan pratim sunce (koliko mogu) :). Dal trebaju vece saksije?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
neces ti nikoga stresirati ...odvano su one napunile korjenom posude da ih mozes presaditi ....samo stavi stabljiku izmedu kaziprsta i srednjaka i okreni tu saksiju kako ti je sova rekao .Kocis biljku ovako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

dulkan

Aktivan Član
18.05.2013
55
62
18
31
diznilend
Hocu, hvala na savetu! Idem za vikend po teramagmu, perlit, i vece saksije :smoke18:
eh, da, samo sto komsija koji zivi terasu do moje merka biljke... kaze mi da ce da ceka da puste hedove pa ce da mi ih obere nocu :)
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
evo mene opet proslo je 1mj od presađivanja van i nesto kao da mi jede listove i neki su blago blijedi na rubovima malo zuckasti.
citao sam da mi valjalo posipati pepela okolo i da se prešprica sa koprivom,neopitroidom itd

a tu su i nove sto sam prije cca 5 dana presadio i njih mi nesto brsti.


slike su lose jer nazalost nisam imao nista bolje da uslikam ali mislim da ce te vidjeti
nisam zalijevao niti gnojio sve je cisti outdoor sta bog da :)





Što vi preporučate...

Lijep pozdrav