Fruit Spirit RQS, PC Grow, 103W CFL + 10W LED, LST by @Windfucker9000

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Kako bi se reklo, long time follower, first time writer.

Dugo sam razmsljao ocu poceti pisati ili biti max stealth, pa me ipak evo :)

Box: Big Tower Case 54cmx20cmx65cm sa mat bijelom bojom prefarbano unutra
Svjetlo VEGE: 2x23W CFL 6500K + 40W CFL 2700K + 10W LED
Svjetlo CVJETANJE: 2x40W CFL 2700k + 23W CFL 6500K + 10W LED
Zemlja: Tresetno lumbrikalna mjesavina + perlite.
Sjeme: Fruit Spirit sa RQS
Vege gnjojivo: Vara - Kristalon START ( NPK 19-6-20 + 3Mg0 + micro )
Gnjojivo za cvjetanje: Cvetal - Kristalin CVET ( NPK 12-25-12 )
Posuda: DIY air pot ( aka izbuseno jako puno rupa :) ), litraza nisam siguran oko 5L
Ventilacija: 2x120mm scythe kaze 3000 na izlazu, jedan ima DIY carbon filter sa drugog je skinuto jer vent ne moze onda puno zraka izbaciti pa je postalo jako toplo jako brzo unutra..takoder 2x120mm Antec ventova naprijed, jedan puse po lampama, jedan po biljci.
PH mjerilo: listici ( probam pogoditi boju izmedu 6 i 7 :) )

Sjeme je stavljeno u vlazni kuhinjski rucnik, nakon 24h je isao repic, stavljena u zemlju i nakon 3dana krenuli smo :)

Biljka je sada stara 27dana i dalje u vege, vjerojatno ce ostati u vege jos kojih 5-7dana jer ima mjesta u boxu, pa cu prebaciti na cvjetanje.

Temperature dok je svjetlo upaljeno je oko 25C i oko 40% vlaga, dok su svjetla zagasena temperatura je oko 21C i 60% vlaga.

Zalijevam svaka tri dana i svako drugo zalijevanje bude sa gnjojivom.

LST sam poceo nakon 15 dana normalnog rasta i skroz mi se svida kako sve napreduje.

PS. Nije mi prvi grow nego drugi, al dok sam prvi radio sam cijelo vrijeme pratio ovaj forum :) Takoder prvi grow je bio u MIDI toweru sa samo 10W LED i izvukao 12g suhoga i bila nesto 5x bolje nego kaj sam mogao nabaviti...

Mislim da sam se dosta napisao, sada bi mogao poceti i sa slikama, svaka rijec dobro dosla :)

Dan 7.JPG Dan 12.JPG Dan 14 - zalijevano 1l vode 1g prah za vege.JPG Dan 16.JPG Dan 18.JPG Dan 21.JPG Dan 24.JPG Dan 27 a.JPG Dan 27 b.JPG Dan 27 c.JPG Dan 27 d.JPG
 
Poslednja izmena:

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Hvala na lijep rijecima :) Nadam se da ce sve nastaviti tako i biti dobar PC grow!

Evo mali update, al glavno je ovo pitanje za dalje...

Vege se koda malo usporilo u zadnja 2-3 dana ili mi se samo cini, uglavnom danas kada sam zalio biljku vidio sam da korijeni vec izlaze van na oznacenom mjestu na slici. Moja teorija: tamo drzim posudicu sa vodom i papirnatim rucnicima pa kako stalno tamo dodajem vode zna nekad kapkati malo van po zemlji, pa su korijeni nasli sebi izvor vode :)

Pitanje: oce li posuda biti premala? ( kako vidite na slici tesko da mogu neku vecu ubaciti ) Koliko se korijeni jos razvijaju kada biljka ode u cvijetanje? Jel bi mi bilo pametno da sada prebacim u cvijetanje?

Danas je 29. dan zivota

Dan 29 - zalijevanje samo vodom.JPG
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Nadopuni tu posudu do vrha sa zemljom.. i prebacuj na 12/12... razvlaci curu u duzinu,ne da ide u sirinu... nemoj vise drzati tu posudu za vlagu... probaj malo cesce zalivat,koren mora trazit vodu pri dnu,veca biljka,veci koren... a koren se razvija do kraja harwesta :D peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Windfucker9000

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Upravo to se i desilo ;) Nije to nista negativno niti neobicno. Bolje da korjen ide na sve strane nego samo dole.
Na cvjetanje s njom kako kaze l00di kolega.
Mozda da se poigras sa zaruljama. Ovu desnu nekako da spustis mozda ili sve zajedno pomaknes lijevo da biljka bude na sredini. Jer kad pogledas skroz desnu zarulju vidis da je 3x udaljenija nego od prve dve, pa da to nekako bude sve u istoj visini.
...e da. biljka ti je super :)
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
@L0oD Plan je razvuci biljku do drugog kraja posude, ujutro prebacujem na 12/12 i micem posudu za vlagu :)
@Stipe Zarulje su nazalost fiksne, sutra ujutro ce raspored biti 40W 2700K - 23W 6500K - 40W 2700K, biljka je pocela zivot skroz u lijevom kutu posude i sada je popunila preko pola posude vec, plan je razvuci je desno do kraja posude.

U subotu cu dodati jos zemlje na vrh i poslikati malo LST kako je napravljem i kako biljka izgleda na "normalno" svjetlu :)

:respect:
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Hvala :)

Sto se tice stretch-a, probat cu ga "drzati pod kontrolom". Budem probao nocne temperature drzati oko 22C a dnevne temperature oko 24C, to bi trebalo kao u teoriji minimalizirati internodes, te smanjiti stretch.

Racunao sam na taj stretch kada se prebaci na 12-12 zato mogu spustiti biljkicu jos nize ako ce trebati :)
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Pozdrav, mali update te pitanje za dalje.

Evo slike korijena kako su poceli izbijati prema povrsini :D sada sam to nadopunio sa zemljom pa nema vise problema
Dan 31 a prije.JPG

Biljku sam stavio malo nize u box tako da trenutno stanje izgleda ovako.
Dan 31 d poslije.JPG

I evo kako LST izgleda :)
Dan 31 a poslije.JPG

Zanima me dal se isplati raditi lollipopping ili da skinem neke fan listove koji prekrivaju neke moguce headove ili da ih zaguram negdje gdje nece smetati ( sto trenuntno i radim ) ??
Evo kako izgleda fan list koji je na najnizoj razini i vec lezi na zemlji barem tjedan dana ( zelen zelen, nikakvih problema )
Dan 31 e prije.JPG

I za kraj slika pod normalnim svijetlom :) meni jako lijepo izgleda :gled:
Dan 31 d prije.JPG
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Daj si pregledaj ispod listova(ovi kaj su pri dnu) da nebi bilo nekih nametnika!!Na 3# slici!
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
@lauba pogledao sam i za sada nema nista! :)

Mini Update jer sam napravio Maxi LST :D

Sve je pocelo tako da sam poceo razmisljati dal da radim lollipop ili da zadrzim dragocjene listove pune secera :gled:

Prvo kaj mi je palo napamet je normalno skrivanje listova da ne smetaju drugim vrhovima tj. da ih ne prekrivaju...ali kako da prisilim tu dzunglu da ne blokira toliko svijetla i pale meni namapet gumice :)

Napravno prvo sam uzeo one male gumice kaj cura koristi za kosu, reko nece mi trebati one normalne vece, oh jesam li bio jako u krivu smiley9934 prvo kako sam isao malu gumicu navuci preko jednog vrha tako mi je skliznula iz ruke i cap ode jedan list dolje! samo tako! cisti rez! reko nece to tako :D
Dan 33 e.JPG Dan 33 g.JPG

Onda sam sam ipak prebacio na normalne gumice i stvar je isla puno bolje
Dan 33 f.JPG Dan 33 b.JPG

I kada sam svaki vrha tako sredio da listovi manje smetaju, onda sam jos svaki dodatno spustio da ne ide previse u nebesa

Evo sada slike prije i poslije maxi LST-a
Dan 33 a.JPG Dan 33 c.JPG

I evo kako to trenutno izgleda u box-u
Dan 33 - Max LST, 0.7g cvet na 1l vode.JPG

PITANJE: Jesam li malo pretjerao sa LST??

Jos nesto..ovo je 4. dan od prebacivanja na 12-12 i zalio sa 1/3 cvet dozom.
 
Poslednja izmena: