Green-O-Matic PC grow [ex PC CFL grow Sweet Skunk Auto]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Pc šupa.
4x 23w cfl, 1x 20w cfl
oko 5000 lumena

dim. 40cmx20cm cirka oko 1 feet2

obloženo mylarom.

jedan upuh vent 120cm, 2 ispuha obični mali od 80cm.

zemlja composana s perlitom, dodano još perlita.

dan 38. zajedno s germinacijom

nema naznaka cvjetanju iako je na 12/12 a trebala bi bit auto sorta.

izgleda da lažu. kao završava sve skupa cijeli grow za 49 dana, moš mislit, u čem je kvaka?





 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
znam da auto nl moze da oduzi pocetak cvetanja na 30~40 dana, al da ne procveta nakon 38 dana i uz 12/12 stvarno mi nije jasno... nesto tu skripi u genetici onda... biljka deluje potpuno zdravo a za pistile budi strpljiv, mada, sve i da je fotoperiodna biljka a ne automatik za 40 dana morala bi procvetati na 12/12 (ne znam jel to rezim od pocetka ili si nedavno prebacio na 12/12).
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
PowerSeed je napisao(la):
znam da auto nl moze da oduzi pocetak cvetanja na 30~40 dana, al da ne procveta nakon 38 dana i uz 12/12 stvarno mi nije jasno... nesto tu skripi u genetici onda... biljka deluje potpuno zdravo a za pistile budi strpljiv, mada, sve i da je fotoperiodna biljka a ne automatik za 40 dana morala bi procvetati na 12/12 (ne znam jel to rezim od pocetka ili si nedavno prebacio na 12/12).

očito ja da mnogi breederi se reklamiraju za nešto šta nije..
U početku je bila 24/7, onda na 18/6 kako i treba obično za auto biljke, ali sweet seeds inače uzgajaju na 12/12, pa sam probao tjedan dana na 12/12, dodao PK, promjenio cfl-ovke na 2700k, međutim ništa, sad sam natrag vratio od danas na veg na16/8, pa će mo vidit kolko traje da traje..
Ali ne može vječno trajat, jer kod auto strainova se ne radi ni o fotoperiodu, baš sam uzeo zato šta nije osjetljivo na svjetlo pa ga mogu isključiti ako nekud odem, nego je stvar kad dosegne zrelost onda cvjeta, tj. biljka ima svoj unutarnji tajmer.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Jest sve si ok rekao ali na tržištu se zna pojaviti dosta sorti koje se prodaju pod auto a nisu nego cu foto osjetljive i treba prebacivati svjetlo. NA ICMAGU sam malo gledao i te automatike koji cvjetaju pod 24h i20hsvjetla zovu fully auto ili potpuni automatik a od 18-6 pa na niže do 12-12 su semi ili polu automatik,barem sam ja tako skopćao.Mnogim breederima se znalo dogoditi da puste u prodaju sjeme pod auto iako,nekom greškom,dal slućajnim oprašivanjem drugim polenom ili jednostavno još nije stabilizrana sorta do kraja pa se zna pojaviti fenotip koji još nema u potpunosti usađene atorecesivne gene.Ima tu puno pola,križaja dok ne postane automatik,pa onda povratnih na svaku seriju dobivenog sjenena da bi se saćuvale osobine sorte koja se želi ućiniti automatskom i nakraju treba nekoliko generacija inbreedinga,kažu najmanje 3,da bi se odabrao-li najbolji fenotip-ovi i stabilzirala sorta. Možda jednostavno nisi imao sreće pa te spala neka takva fail serija.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
na jednom stranom forumu sam naletila na slichan problem sa istom sortom..tip koji predstavlja proizvodjacha na tom forumu ( sweet seed's u ovom sluchaju ) kazhe da mailom poshaljesh reklamaciju-opishesh problem i napishesh broj pakiranja iz kojeg je sjeme.proizvodjachu uvijek dobro dodje povratna info...tebe nishta ne koshta napisati mail...a mozhda dobijesh i novo sjeme..

ne znam...ja sam samo jednu sweet skunk auto posijala...i josh je premlada (8-9 dana) stavila sam ju cisto da imam jedan brzi automatik-50-tak dana ..uz Haze2,0 auto-koji je malo duzhi automat-80-tak dana.
btw. chini mi se da je sweet skunk auto 3rd generacija auto...
 
29.09.2012
31
9
8
PowerSeed je napisao(la):
znam da auto nl moze da oduzi pocetak cvetanja na 30~40 dana, al da ne procveta nakon 38 dana i uz 12/12 stvarno mi nije jasno... nesto tu skripi u genetici onda... biljka deluje potpuno zdravo a za pistile budi strpljiv, mada, sve i da je fotoperiodna biljka a ne automatik za 40 dana morala bi procvetati na 12/12 (ne znam jel to rezim od pocetka ili si nedavno prebacio na 12/12).

thc boss je napisao(la):
dan 38. zajedno s germinacijom
tu leži odgovor power-u, ako je germinacija 3-5 dana, pa još par dana da iznikne iz zemlje, ta biljka je 30-tak dana najviše pod "suncem"
thc boss je napisao(la):
U početku je bila 24/7, onda na 18/6 kako i treba obično za auto biljke, ali sweet seeds inače uzgajaju na 12/12, pa sam probao tjedan dana na 12/12, dodao PK, promjenio cfl-ovke na 2700k, međutim ništa, sad sam natrag vratio od danas na veg na16/8,

prijatelju, 4 režima svjetlosti u 30-tak dana - ajme šta joj radiš. Na tvom mjestu nebih ja više ništa mjenjao - ostavio bih je na 12/12 i mora pokazati spol. Sretno u svakom slučaju

nego sam se htjeo nadovezati na Catfish-ov post i što je spomenuo neke semi ili poluautomatike koji se uzgajaju na 12/12. Kako općenito ne kužim svrhu automatika u indoor-u tj mislim da je to sve veliki marketing i reklama ovo mi pogotovo nije jasno. Čemu automatik ako se uzgaja na 12/12, ne kužim njegovu svrhu? pa meni regular sjeme nakon 15-tak dana 18/6 i 10-tak dana 12/12 tj nakon 25 dana počne cvjetati. svašta ....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Dark Side je napisao(la):
tu leži odgovor power-u, ako je germinacija 3-5 dana, pa još par dana da iznikne iz zemlje, ta biljka je 30-tak dana najviše pod "suncem" ...

ako je automatik trebalo bi da procveta izmedju druge i trece sedmice, bar meni svi do sada jesu tako, 30-ak dana je puno da se ceka za automatik da procveta... i sam kazes da kod fotoperiodnih biljaka (regular strain) cvetanje moze da krene kroz 25 dana... 30 dana je previse da se ceka za pravi auto strain, morao bi procvetati ranije... i dalje mislim da nesto skripi u genetici
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Hm, evo samo primjera radi, moja dva automatika Sweet Afghani Delicious počeli su cvjetati 17.dan.

Samo strpljenja i sretno!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Dark Side je napisao(la):
prijatelju, 4 režima svjetlosti u 30-tak dana - ajme šta joj radiš. .
podrzavam potpuno...biljka je zivo bice,stresovi su ucinili svoje......s'tim u vezi,moram naglasiti da nisam bas pristalica 24/0 cini mi se da im treba ostaviti i malo odmora,automatik ili ne,svejedno-ali to je samo moje misljenje...
inace,nisam bas siguran za to da se zavrsava ceo grow za 50 dana...to bi znacilo da cveta ispod 7nedelja,iliti da pocinje da cveta maltene cim izbije iz zemlje...to je cvetanje 49 dana,a vege,obzirom da je auto,je verovatno 14 dana...either way,nesto ne stima...
mozda ti svetlo negde 'curi' u nocnom ciklusu,pa ih buni..(iako je auto,pa ne bi trebalo da smeta,ali ko zna)

@ DarkSide-auto vrste su crossbreed sa 'ruderalisom' koji su genetski predodredjeni da cvetaju kad im se 'digne' xD.dakle,poenta je da skratis vreme izmedju 2 berbe,i da se igras sa klonovima(sa automaticima uvek imas vise mesta,jerbo krace/manje rastu i dzikljaju),manja je kolicina na kraju.ali uz dobro organizovan grow,na kraju mozes dobiti i vise od onih koji growaju regularno...
u stvari,automatici su vise za ove koji imaju problem sa visinom u boxu,i sa samom velicinom boxa(PC grow npr)..al' da si u pravu-u pravu si...sve je to marketing..no,ne mozes znati sta ti igra-dok ne probas...

edit- da,da..sad sam video kod njih na sajtu...stvarno 7 nedelja od semena....jbm li ga onda....ko zna sta je to..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Biljci, ukoliko nije pustila predcvjetove, treba najmanje tjedan dana konstantnog rezima cvijetanja 12/12 da aktivno ude u proces cvijetanja.
Znaci ako si mozda 5 dana imao 12/12 a sesti dan pa jos par dana 18/6 e onda si zeznuo.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Je ljudi, ja sam i kupio ruderalis da se ne moram brinut toliko oko fotoperioda i curenja svjetla,
Ovo očito nije automatic nego poluautomatic ako i to, za 3 generaciju kako se reklamiraju je to vrlo neozbiljno, vjerojatno nisu prevladali auto geni..
automatic na 12/12 je po meni glupost, recimo green house preporučuje 18/6 non stop, ali koliko sam našao i neki s njima imaju problema: (green o matic been growing 6 weeks - International Cannagraphic Magazine Forums)

A da stvar bude gora kupio sam obe dvije i green-o-matic i sweet skunk, s tim da su mi poklonili dvije sjemenke sweet skunka dakle dobio sam za 14,5 eura 5 sweet skunka.
Sad znam zašto..
Ništa ne preostaje mi nego čekat, a mrzim čekanje..Sad je na 16/8 pa će mo vidjet..
Pistile ima.
Da nije stvar u gnojenju?, gnojim trenutno gnojivom za grow.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
PowerSeed je napisao(la):
ajd sad objasni jel procvetala ili nije, kako nema naznaka cvetanju a ima pistile

eto ima par pistila, ali kako bi rekao na vrhovima nema naznaka budova.
mršava je gore masa, to bi pripisao vjerojatno cfl-ovkama.


Trenutno imam 4 daylight i jednu warm white.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ja bre matori ne znam sta tebe buni, na poslednjoj slici prvog posta vidi se lepo da biljka ima pistile i da lagano cveta...ne moze ona da ti napumpa bud za tri dana...:eek:hno:

edit: Da li si koristio bilo koji trening?
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Onda ok, već sam pomislio da nešto ne štima..ali to traje već 40 dana s time da je germinacija bila 3 dana.
Koristio sam LST.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Dan 40
malo još LST-a


prigodna:


Nekoliko pitanja:
1. Jel ide svojim tokom to?
2. Da li da u ovoj fazi prebacim sve cfl-ovke na 2700k (Trenutno 4x 6400k, 1x 2700k)
3. Da li su bolje CFL-ovke od HPS-a, jer emitiraju UV-zračenje, a biljka onda proizvodi više thc-a?
4. Ako bi kupio recimo 70w hps za cvjetanje da li se grije manje od 100w cfl, ili da kupim 100w hps, da li se on grije manje ili isto kao cfl od 100w.
Probao sam stavit 250w od prošlog growa, međutim to pržiiiii..odma sam izvadio.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
1. Valjda ide. Ako misliš pisat žalbu proizvođaču sjemena jer ti ne cvjeta kako treba, savjetujem ti da izostaviš dio o mijenjanju režima svjetla ;)
2. Možeš stavit sve crvene, ali nije loše imati i plavog spektra u cvjetanju. Ja bi ostavio jednu plavu i u cvjetanju.
3. Za UV kod CFL prvi put čujem, a što se tiče CFL/HPS - tu su knjige napisane, ukratko HPS lampi sa udaljenosti lumeni ne opadaju drastično ko sa CF lampama (daleko veća penetracija svjetla), a rezultat je bolji/brži napredak biljke i tvrđi cvjetovi.
4. Iz iskustva, HPS je zbog oblika puno lakše ohladiti od 4 CFL. Ako uspješno hladiš 4 CFL-a, HPS od 70-100w ćeš hladiti još lakše, jer ti je izvor topline koncentriran u jednoj točki, a sama lampa se manje opire strujanju zraka (balast i starter obavezno van boxa). S obzirom na iskoristivu površinu boxa, probaj je ako je ikako moguće postavit poprečno, ne uzduž - bolja je iskoristivost. Ako ne ide, nema veze. U miditower PC radije 70W, u big tower 100W - pa i 150w ide sa staklom bez frke
Pozdrav.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
napravit ću mali eksperiment, sada kad je već trigeriran preflowering, stavljam 24/0.
prebačeno na hps 70w jedna cfl-ovka plavog spektra da to drži usko jer kako imam duboku posudu svaki streching je nepoželjan.
lst se radi kontinuirano.
dakle na 24/0 režimu ću odradit ostatak cvjetanja.
reguarni strainovi u cvjetanju moraju imat 12/12 , a 24/0 će definitivno poboljšati potentnost, šta to nije prednost auto strainova ?
+ ne morate se bojat light leakinga.

ovo su očito prevladali geni sative, jer je lišće dosta sabljasto i usko, dakle mogli bi tome pripisati što sve dulje traje.
gledao sam jedan strani dnevnik i čovjek je uzgajao 3 mjeseca sve skupa, mislim da će i mene tako nešto izać, a seed company očito je malo uljepšala stvari..


inače gnojivo koristim vrlo kvalitetna i sastavom prilagođena canabisu, Advanced Nutrients Sensi grow A+B, sad dodajem lagano AN Big bud.
U početku sam dodavao i Voodoo juice.
pošto nemam sensija za cvjetanje, koristit ću za grow, al ću malo smanjit komponentu gnojiva u kojoj je NPK, a dodat Big Bud u kojem ima PK
imam i GHE bloom ali od njih se događaju problemi tj počne deficijencija.
Znači savjet je u cvjetanju nikad ne izbacujte skroz dušik jer će vam sve požutit, a to očito nevalja za cijelu biljku.