Grow by crunkisi - ideje bolesnog uma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ideja mi je dosla nedavno dok sam uzivao u nekoj kupovnoj domacici punoj sjemenki... Kao sto i sam naslov kaze, htjeo bi probati nesto bez reflektora (osim zidovi, pod i plafon). Biljku bi trebalo rano topirati, i kombinacijom lst-a i scrog-a natjerati da raste u krugu oko svjetla, a sama zarulja bi visila i nalazila se u sredini okruzena zelenilom na sigurnoj udaljenosti.

Box/kutija bi bila od tankog medijapana (mdf) ili sperploce ovisno sto bude jeftinije i bila bi hexagonalnog oblika. Po mogucnosti sastaviti 2 polovice (jednu mrvicu vecu od druge) i spojiti ih kopcama. Iz 2 dijela radi lakse de-montaze a razliku u velicini bi radi lakseg spremanja (jednu u drugu) za vrijeme nekoristenja.


Da ne duljim previse evo kako sam zamislio

R117e.jpg



Zarulja bi se dala stelovati po visini ako bude potrebe (povucem kabl), ventilacija bi bila obicna pvc cijev koja bi vukla zrak odmah iznad zarulje tako da ne grije box previse.



Citam u onoj temi o vrstama i ne mogu pronaci koja je pogodna za relativno brz veg (do 90 dana od klona / tako da stignem odraditi 2 ciklusa) i za takav nacin topiranja i lst-a.

Naravno, otvoren sam prijedlozima tako da je svaki input dobrodosao. Ono sto jos ne znam su dimenzije boxa (nisam ogranicen prostorom) i koju jacinu zarulje/ballasta koristiti... 400/600W ?


Cilj je maksimalno iskoristiti svjetlo sa minimalnom kolicinom biljki (1)


Zima je, pa nakon kompletnog plana idem u nabavku tako da sam spreman jer je u planu krenuti u 3. mjesecu.



Hvala unaprijed i pozdrav svima,


crunkisi stoned-smiley.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ups, bio je prvi put... ali me odlogiralo dok sam sastavio cijelu temu sa slikom i kasnije zaboravio dok sam se ponovno ulogirao. Izgorio sam malo :))))

Trebalo je biti nesto bez reflektora u naslovu - da :D
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
prvo ventilacija... mislim da ti je bolje da je filter u boxu i da kroz njega se vuce zrak nego da se puse kroz njega... neznam to sam negdje citao, da je uncikovitije tako... ali ako ti je jednostavnije da je vani zbog mjesta sta ja znam nisi sigurno puno izgubio...
svijetlo... neznam bas bez cooltube, 400w, a kamoli 600 na neku sigurnu udaljenost da ih stavis...
nisam nigdje vidio dimenzije boxa ali 400w sam gledo neki dan na netu da drzi lik na 40,50cm.... a to ce biti stvarno rastezanje biljke, u kojoj vegetacija traje 2 mjeseca mozda i vise ali valjda ce naplatit urodom to vrijeme :)
nisam bas skuzio je mislis tako u 2 strane ili mislis bas da bude u krugu totalno da je lampa u sredini i da su oko nje kifovi...
sve u svemu ja bi reko, nemoj nista tako bez cooltube pocinjat...
sretno kako god da krenes :) keep us posted !!

peace out !
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
sefe a da ti bacis pogled na kolege Tropica dnevnik,mozda dobijes ideju xD
Inace vertical grow je sjajna ideja,i funkcionise super...jedino imaj u vidu da je vegetacija duga-treba popuniti mrezu(ako budes stavljao mrezu-a ja ti zaista preporucujem)


EDIT-daj neka neko stavi link,prebio sam se ne mogu naci Trop-ov dnevnik:sick:
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Da u planu je duza vegetacija, a sto se cooltube-a tice - ako bas mora biti ce

Mreza bi isla skroz u krug (tako i biljka) da se dobije sto vise... nacrtao sam onako samo da bude lakse za skuziti. Ne znam gdje bi smjestio filter unutra vjerovatno bi morao biti na samom plafonu.

Takodjer ce biti sto vise DIY, slikanja i dnenvik... ali prvo da rijesim osnovna pitanja sorte, dimenzije i eventualnih poboljsanja (kao filter unutra recimo)
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Recimo 1,5m visina i 2-2,5m sirina mi se cini ok (tako bi sredina cicaka dosla na nekih idealnih 40-50cm udaljenosti od zarulje).
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
..imas u mom potpisu dole ...vertical scrog....hebena stvar;)....Tropico ima i bolje rjesenje nego je kod mene...pa pogledaj mozda nadjes nesto interesantno.pozz
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
https://forums.vutra.org/content/270-diy-vutra-org-kolekcija.html
evo za diy
sortu ces morat sam odlucit... ako trazis nesto specificno kako da te zabija ili da je vise indica ili sativa mozes rec pa cemo ti pomoc a ovako odi na google istrazuj oces jacu, da je finog okusa, da ljepo izgleda ili pomjesano...
ja sam svoju sorti random izabarao jer znam da nemogu pogrijesit sta god uzo :) ali opet gledao sam da bude fem i da nije auto nego regular , i da traje cvjetanje 8 tjedana...
valjda si me skuzio... ti sigurno neces uzimat auto ali opet toliko ima sorti vutre da ti nitko nemoze reci ona koja tebi pase i koja ti se svidja tako da je sve na tebi da istrazujes i eksperimentiras dok ti se pojedina vrsta ne svidi pa radis klonove i da ne ulazim u dublju pricu bilo bi dosta :spliff:
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Istina, s obzirom da sam ionako na domacici non stop ne mogu bas reci sto mi se svida a sto ne.

Planiram skoknut do Amsterdama uskoro na degustaciju pa cu znati detaljnije kada probam sve to. Auto nikako jer bi htjeo ispuniti mrezu, a fem obavezno da ne bi
uzgajao i trenirao 2 mjeseca mudonju. Pa zapalio bi cijeli box :D

Nadam se da ce biti nesto poput onog scrog-a sa youtube-a


Svi se slazu da bi 600w bilo premalo?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Pa vidi,ili da smanjis box na metar2/metaripo2,ili da uzmes 2x 400w,ja bi bar pre tako,nego jednu od 1000w i to kombo MH/HPS...


lakse ti je,i finansijski zahvalnije da smanjis box -ali odluka je na tebi svakako !

EDIT-vidi,na metar2 ti uredno staje do 6 biljaka,sve i da im radis BRUTAL scrog...
Naravno moze i vise,neko ce staviti i 10,sve zavisi od velicine posude,planirane vegetacije,treninga..
tebi je za jednu biljku u nekom opakom scrog-u dovoljno i metar2.
jedino ako planiras kasnije u zivotu da bacis shumu u taj box-onda sto da ne
a opet-jaca lampa=vise cvetne mase
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
A moze i manje zato sam i dosao pitati iskusnije od mene. He-Man kralj me uputio na pravo mjesto :)

Hvala svima jos jednom, a DJFlyHigh tebi bi lajkao post i 2x, obozavam DIY :)