GrowBox u ormaru 150w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.11.2013
24
47
0
Pozdrav,
situacija je sljedeća.

-ormar: 48x41x126 (minus reflektor i posuda)
-jeftina maylar folija (ala space foil) ispod koje je bijeli papir
-150 W Mh SuperPlant (kasnije će doći hps)
-DIY 5mm poleksiglass hood sa ventilatorom
-12cm pc vent za "povjetarac"
-Vents VKO 125 na karbon filteru (još nije stigao)
-okvir za scrog
-posuda 40 L
-mikroskop, ph metar, termometar

Temperature
Na samom pleksiglasu gdje je žarulja najbliže 50 C, četiri prsta ispod je 32 C, a temperatura boxa je 28 C uz 40% vlage.
Kod ugašene žarulje temperatura je 23 C uz 46% vlage.

Sjemenke
Donirane i ne znam koje su. Uglavnom trebale bi biti White Widow, AK47 ili Northen Lights.








Par pitanja:
1.) Kao donaciju sam dobio i ove "kolačiće" (najbolje se vide na petoj slici). Rečeno mi je da se sjemenka samo stavi u sredinu i da se nakapa malo vode na cijeli "kolačić". Da li je to točno, tj ako nije koji je pravi način? isto tako da li na toplo/hladno, mračno/svijetlo?
2.) Da li ova scrog mreža (za sada je još samo okvir) ima smisla i na kojoj bi visini trabala biti?
3.) Da li je maylar previše naboran i da li bi zbog toga mogao imati problema?
4.) Posuda ima 4 Litre, da li je to premalo? Računao sam stavljati samo jednu biljku.

Uglavnom, svi savijeti, prijedlozi, odgovori i tutorijali su dobro došli. Ovo mi je prvi grow i sigurno ću trebati vašu pomoć.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bi ti preporucio klasicno klijanje da obavis, najjednostavnije i najefikasnije po meni :)
scrog ima smisla ako znas sta radis, ja vidim da je tebi nes tu po boku ta mreza, neznam kako mislis ali imas tutoriale i cak na forumu odlicne dnevnike od opa cupa i par clanova koji su posao odlicno odradili..
nevjerujem za maylar, ako je malo naboran, da ces imat problema, ne brini...
a za posudu mozes probat 4L, mislim da ce ti bit dovoljno s obzirom na visinu ti u boxu, iako da je 6L nebi moglo skodit :)
ja npr imam posude od 12L ali natrpam do 6-7 i pokaze im se taman, ali to ne znaci da bi bolje napredovale u posudi sa vise zemlje...
inace sto vise zemlje to ce vise biljka i narast, normalno bit ce i jaca i sira i vise hedova... pa nije sad to toliko nes vazno oces 4,6 ili 8L ali za pocetak ti hocu rec da nemozes zajebat ako stavis u 4 pa kasnije vidis koliko je imala mjesta, je mogla jos malo u vis narast ili nije, je dobro bilo i radis onda kako ti pase i kako mislis da ti je najbolje... a za sada, puno citanja dnevnika , i ideje ti nece prestat dolazit u glavu, tako ces malo po malo hvatat sve, kuzit sve vise i upgrejdat si box :D
sretno :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
4L je malo sve da sadis automatika, obavezno vecu... verujem da je seme regular, ako ides samo sa jednom biljkom racunaj da moz biti prvo pa musko, bolje stavi dva~tri komada (u casama od pola litre) i kreni sa 12/12 dok ne vidis na cemu si, sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peta and userNomore
28.11.2013
24
47
0
PowerSeed je napisao(la):
4L je malo sve da sadis automatika, obavezno vecu... verujem da je seme regular, ako ides samo sa jednom biljkom racunaj da moz biti prvo pa musko, bolje stavi dva~tri komada (u casama od pola litre) i kreni sa 12/12 dok ne vidis na cemu si, sretan grow
Sve sjemenke su ako se ne varam feminizirane. U ponedjeljak stiže ventilator, zemlja i nova posuda. Update kad proklija i kad ju stavim u zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa napisao si samo "Donirane i ne znam koje su. Uglavnom trebale bi biti White Widow, AK47 ili Northen Lights." a na osnovu toga ne mogu da zakljucim da li jesu ili nisu fem. a ne mogu znati ni da li se varas ili ne. proveri pa ako jesu onda mozes krenuti sa jednom i na rezimu 18/6
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Nisam siguran kako ce ti se plexiglass ponasati na toj toploti jer nisam siguran kakva su mu termo izolacijska a ni svjetloprovodna svojstva.Moguce je da se zamuti na 50 stupnjeva (mozda ima i vise sa unutrasnje strane) i od te toplote bi mogao mozda cak ocekivati i neka isparenja plexiglasa koja bi joj mozda mogla skoditi,pa prati malo to,ako primjetis miris plastike mozda da pojacas ventilaciju a skines plexiglass ili nabavis cool tube,ili ako se zamuti da se razbacujes sa svjetlosti.

Ja sam nasao mentora i puno mi je pomogao,pa to preporucujem i tebi.

Sve u svemu...SRETAN GROW!!!
 
22.12.2013
1
0
0
Sto se 'kolacica' tice to je komprimirana zemlja ako se ne varam
Mozes staviti sjemenku u sredinu i malo zalati i od vode ce se to malo zemlje napuhnuti i dobro oblikovati oko sjemenke
 

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
neka ti bude sjemenka u mraku, pokrij je papirom, namoci i na toplo. za foliju ti je jos bolje da je naborana, nepravilnija je refleksija a to je bolje. a ovako od oka bi rekao da bi mogao jos podignut mrezu kad je montiras. fino si to slozio evo jos samo pokupi savjete
 
28.11.2013
24
47
0
Prošlo je dosta vremena, nabavio sam zemlju (Composana), dosta veću posudu i Plantelu Cvet (bila na sniženju). Composanu sam samo malo rukama "promjesio" i nisam ju ni s čime mješao (pročitao sam dosta komentara da ne treba).

Neke stvari sam poslušao, neke odmah zajebao.
Probao sa "kolacicem" i bacio jednu sjemenku...
Normalno klijanje u vati i čim se otvorila u zemlju i evo nas tu.
Jučer (6.2) je provirila iz zemlje i odmah sam ju stavio u box na 18/6.
Temperatura je 28C, a vlaga 42%.

Voda je iz slavine (Zagreb) i ona je na 7.5 pH. Prokuhavam ju i filtriram kroz krpu te kad odstoji jedan dan na 1 L stavljam 1.6 mL Kisko octa. To mi daje 6.1 pH.

Imam konstantnu borbu s vlagom, trenutno su unutra mokra trenirka i tri posude vode.
Najbolja mi se pokazala morka nogavica pamučne trenirke omotana oko ruba posude, te plitke posudice sa spužvicama koje vire malo van vode.

Probusio sam još par viših rupa za budući scrog. Pleksiglass dobro funkcionira.

Pitanja:
1.) Trenutno je svijetlo na 13 cm od male. Što se tiće temperature bez problema ga mogu još spustiti, ali me brine da li smijem jer je tek progledala?







*rekoh napisat cu malo opširnije, možda nekom neš pomogne.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nemoj mi reci da posudu sa 20L zalivas sa 2dl

edit: pardon, napisao si 40L sad videh... pa videh da spominjes posle posudu od 4L... u koliko je zemlje zapravo
 
28.11.2013
24
47
0
Posuda ima 7,6 litara.
Sad kad sam ju podigao s donje strane na rupicama za odvod lagano se viri korjenje.
Da li je to normalno nakon 2 tjedna ili možda ipak nisam dovoljno zaljevao?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
normalno je da koren dodje do dna i izadje (ako ima gde), a zalivati bi trebao tako da sipas vodu unutra sve dok ne pocne izlaziti tu gde izllazi korenje, pa onda ostavis par dana da se dobro prosusi, 2dl na skoro 8L nije nista, jos ako se zadrzi samo u gornjem sloju a koren vec ide napolje, onda razmisli koliko taj koren dobije vode, u gornjem sloju ga bas nema ;)
 
28.11.2013
24
47
0
21og navečer sam zalio. Ovaj put sam malo po malo dodavao vodu dok nije pocela dolje curiti (trebalo je pola litre da procuri).
Situacija danas je ovakva:


Mislim da se na donjim listovima vidi lagano žutilo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore