Halucinogeni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Ima veliku, mracnu zelju a samim tim i prazninu za halucinogenima...sa kojima nisam uspeo da se sretnem u zivotu, zelja se pojavljivala par puta godisnje ali nikada se nije desilo da se nabavi i proba, mozda zbog ekipe vutrasa, jbga...
A bas sam zeleo da probam negde u prirodi, dan-dva-tri, opustencija, lepo vreme, bez samana, ali nista.
Koga ne mrzi i ko je probao neka baci par reci
 
  • Love
Reactions: Mary Jane9

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mani se ti toga...Dolazio sam u kontakt sa raznim stvarima i bio u iskušenju da probam svašta...Nikad nisam.To bre prži mozak,i ovako ga nikad dovoljno.

Kažu da ako ne probaš nećeš znati šta je...Ako želiš da saznaš pristani na sve-što bi rekao Džoni.E pa u ovom slučaju ne pristajem,niti bih želeo da saznam,niti ću...

Zato,samo vutra,ništa drugo,izbaci takve stvari iz glave,moj dobronameran savet.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
puf....
probao vise puta i moram ti reci,iskreno,iskreno-NIKAKO sa nepoznatim/neproverenim ljudima,i nikako bez plana...
dakle,sam 'rad' traje satima(mene su jednom 'planete' drzale,cini mi se 16 sati),pri tom ne ono kao,krivulja-dakle raducka,razvaljuje,pa lagano nestaje....NE
ovo kad drmne,DRMA satima istim intezitetom,stoga je jako pozeljno imati plan-
-mesto koje poznajes i koje ti prija-nisu svi tripovi dobri za 'outside',od nekih paranoises,i trebaju ti zidovi...
-proverena ekipa bez 'hejtera',nije bas pozeljno da si sam-kad jednom upadnes u 'bad trip' to moze da potraje satima pre nego sto se vratis iz paranoje(primera radi moj ortak se na 'slicici' ujeo za jezik,i istripovao da ga je odgrizao-maltene je u nesvest pao..)
-mnogo tecnosti,jerbo dehidriras dosta
NAJBITNIJE
acid ti toliko jako optereti receptore da nikakva druga droga ne moze da ponisti taj 'rad',stoga alkohol,dzidza itd-cisto bacanje para,neces ih ni osetiti
eto,a sad lepe stvari
cujes boje,vidis mirise...nebo ne izgleda kao polulopta,vec nekako vidis milion nekih putanja....svuda gde pogledas je SAVRSENA slika i nista ne bi menjao,mogao bi satima da gledas kako se stvari tope i da ti bude FENOMENALNO.....sve zavisi od unete kolicine,naravno,zato je jako bitno raspitati se unapred,koliko je jak,svez,itd..
ja sam voleo ranije,sad vise ne(omatorilo se),barem jednom u 2 god. da se castim sa dobrom ekipom....to su stvarno lepe uspomene...ali znam i neke koji se nisu bas najbolje proveli...tako da dobro pazi...
Aldous Huxley ti je vec sve lepo opisao('vrata percepcije raj i pakao'),umnogome zavisi od toga ko je kakav covek.ako si racionalan i nemastovit,tj. ako uvek razmisljas racionalno a ne u 'slikama'-tesko da ces doziveti neke jace halucinacije,posto ces konstantno sebe ubedjivati u realnost....dakle samo ljudi koji se potpuno 'prepuste', dobijaju na intenzitetu halucinacija

vidi,to je najludja stvar na svetu,i totalno te spoji sa svetom i sa samim sobom...taj BUM ideja i slika nista ne moze da opise
ali ujedno su i jako opasni,dakle dobro je da se proba,dobro se provedes i onda zaboravis na njih,najbolje zauvek,al' posto smo ljudi,jedno godinu-dve minimum...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
PowerSeed je napisao(la):

VAZNO!
jerbo je Power u pravu...
ostecuje hromozome,menja genski kod,haba mozak ko svajcarski sir....dakle,vrlo,vrlo za'ebana supstanca
to ne mora cak ni da ima veze sa kolicinom ili kvantitetom(koliko si outa to radio),nekome je i dosta jednom za put bez povratka..
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Hooker je napisao(la):
Zato,samo vutra,ništa drugo,izbaci takve stvari iz glave,moj dobronameran savet.

hooker pogled ti je sužen ka i mojoj materi koja kaže da je trava droga...

Hooker je napisao(la):
To bre prži mozak
:vb_smash:

Sve di nema "laboratorijskog" kemijanja bi probao!

Do sad nisan nikakve halicinogene proba ali nadam se da će mi uskoro na meniju biti porcija gljiva!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
loop je napisao(la):
... ostecuje hromozome,menja genski kod,haba mozak ko svajcarski sir....dakle,vrlo,vrlo za'ebana supstanca ...

ne znam na sta konkretno mislis, nemam te informacije bar ne za meskalin, ja odmahujem samo zato sto ne bih imao hrabrosti da ga probam iako mi cveta pred nosom ;)

* * *

Peyote on the Brain | Drugs & Addiction | DISCOVER Magazine

http://www.cesar.umd.edu/cesar/drugs/peyote.asp => "Mescaline produces perceptual, cognitive, and emotional experiences that vary widely among users based on dose size, setting, expectations, personality, and drug history. The only documented long-term effect of mescaline is a possible prolonged psychotic state similar to that of paranoid schizophrenia. It is suggested that this may only affect those who were previously diagnosed as mentally ill."

http://www.narconon.ca/mescaline.htm
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Pišem jer me neki komentari bodu u oči, ne zato jer propagiram korištenje biločega.
Tu su ljudi koji se u pravilu zgražaju nad netočnim podacima koji dolaze iz raznih medija kad se priča o kanabisu, e pa čemu onda širiti gluposti o prženju mozga, rupama, oštečivanju kromosoma bez ikakvih podataka??
Takve tvrdnje su davno odbačene... evo ovde i stručnih članaka Let me google that for you
Kaj budemo koristili znanost i činjenice samo dok to nama osobno odgovara?
evo i slikica...
Drug_danger_and_dependence-no_title.svg
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
maverick je napisao(la):
Pišem jer me neki komentari bodu u oči, ne zato jer propagiram korištenje biločega.
Tu su ljudi koji se u pravilu zgražaju nad netočnim podacima koji dolaze iz raznih medija kad se priča o kanabisu, e pa čemu onda širiti gluposti o prženju mozga, rupama, oštečivanju kromosoma bez ikakvih podataka??
Takve tvrdnje su davno odbačene... evo ovde i stručnih članaka Let me google that for you
Kaj budemo koristili znanost i činjenice samo dok to nama osobno odgovara?
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
e da.te gljive bibile dobre za pochetak..chisto da dobijete nekakav uvid u ono shto vas cheka-intenzivnije,duzhe, brzhe-na ozbiljnijim stvarima.
u svoje vrijeme pojela sam cca 20-tak tripova..od shive, preko simpsona i bude do fredy the cat i aspirinixa...drugih se nit ne sjecham..
nazhalost.kako je jachala amfetaminsko/speed/ex scena...to je istiskalo neke druge-kvalitetnije-stvari sa trhishta.
ekipa se pochela trovati jeftinim kemijama..i.adio pameti..
nikada nisam dozhivjela tkz. "bad trip" ili paranoju na tripu.ali , nazhalost sam bila svjedok tudjih paranoja i bad tripova..i dan danas mi to zna pasti na pamet upravo kao ultimativni "bad". moje najgore iskustvo je bilo vezano za stravichno nevrijeme i grmljavinu tj,udare groma koji su lupali doslovno 100tinjkak metara oko nas..a mi na nekom biker festu u shumi..
sve shto loop kazhe je tochnno..iako,kod tih stvari se zaista ne mozhe generalizirati..npr. nasha kombinacija je uvijek bila t. u usta i rolanje pljugica..one te onako fino ufuraju u bash pravi feeling..pa kad te ovo chopi.samo nastavis vozhnju...ali ne u 5. veh u 10. brzini...+ koja pljugica i tijekom zabave je moja preporuka..
najvazhnije je da..ako se odluchish probati tako neshto, ne radish neku "dramu" oko toga..samo opushteno +gledaj da se osjechash sigurno-da si sa ljudima kojima 100%vjerujesh i nebi bilo na odmet, da je netko iskusniji u ekipi..

(znam kakva je politika foruma glede kemije...ali..lsd/acid/trip...nije kemija..dobija se iz gljivice tj. pljesni koja napada neke zhitarice-da sada ne ulazim u to dublje..)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
zlavjestica je napisao(la):
... ali..lsd/acid/trip...nije kemija..dobija se iz gljivice tj. pljesni koja napada neke zhitarice-da sada ne ulazim u to dublje..)

jesi bas sigurna, sta tek da kazem za acid i trip... bolje da ne citiram...

"LSD is not a natural hallucinogen.. certain derivitaves of lsd are natural.. such as ergot alkaloids.. LSD is synthesized from ergot fungus.. which grows on rye."

"LSD does not occur naturally (that we know of). It's synthetic. That doesnt mean that it's more dangerous than naturally occurring psychoactives."

no ako vam je bas do halucinogena predlazem da se prebacite na themajka.com
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 024 grow

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Gandja je zakon,jebo sve ostalo .......Eurocream generacija,nevjerovatno je to da se cak neki hvale koliko su sranja strpali u sebe....nema mi nista gore nego na ulici vidjeti natripanog klinca ili jos gore klinku...izbezumljenu,pokocenu,izdeformiranu,dezorijentiranu....totalno sjebano.Sorry ekipa,cak mi ova tema nema smisla na ovom forumu.Netreba tu znanost i medicina...ali tko voli neka izvoli...voznju u 10.brzini
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
maverick je napisao(la):
Pišem jer me neki komentari bodu u oči, ne zato jer propagiram korištenje biločega.
Tu su ljudi koji se u pravilu zgražaju nad netočnim podacima koji dolaze iz raznih medija kad se priča o kanabisu, e pa čemu onda širiti gluposti o prženju mozga, rupama, oštečivanju kromosoma bez ikakvih podataka??
Takve tvrdnje su davno odbačene... evo ovde i stručnih članaka Let me google that for you
Kaj budemo koristili znanost i činjenice samo dok to nama osobno odgovara?
evo i slikica...
Drug_danger_and_dependence-no_title.svg

prijatelju,ja sam dosta citao o ovoj temi-i ako gresim ja se izvinjavam
a niti napadam-stavise suprotno,radio sam vise puta i prijalo mi je.
samim tim,kao konzument,smatram da imam vece pravo od onog ko nije probao da pricam o tome.
to sto ti pricas,i charet koji si stavio NIJE 100% tacno...I ODNOSI SE NA MOGUCNOST ZAVISNOSTI OD SUPSTANCE.da nije moguce biti zavistan od LSD-ja,to niko nije ni sporio.
a da ne pricam o tome da navodis da je nesto 'davno napusteno', a ono LSD otkriven pre manje od 100god,a proucavaju ga intenzivno zadnjih 20....nisu ga ni istrazili,a vec su napustili stanoviste? ne razumem?
naime,lisergicna kiselina imadugo 'vreme poluraspada'-zato te i radi satima,samim tim,slobodni radikali koje ispusta topljenjem lete po telu i kace se na razna mesta.MOGU ALI I NE MORAJU napraviti problem
SVA istrazivanja se slazu u tome-nije bitno da li ti je prvi ili stoti put-zato sto opterecuje receptore,moze se desiti da ti neki 'pregori'
ako meni ne verujes,a ti pitaj 1000000000 hipika koji su ga jeli na dnevnoj bazi-kako se sad osecaju,i neka ti opisu svoje 'acid flash back-ove'.....
usput,ako nisi znao,americki piloti koriste amfetamin kao LEK za povecanje koncetracije,bolje i brze snalazenje u misiji itd...sta nije stetan?
evo ti analogija-posto 'acid' funkcionise tako da ti pojaca sva cula i intezivira osecaje-posmatraj to ovako
ako dovedes 'jacu' struju u sijalicu,sta se desava? sija jace,svetlije itd.
isto tako MOZE ALI I NE MORA da pregori...
isto tako,taj chart koji si okacio podrazumeva da je 'konzument' normalna,zdrava,snazna osoba,ajmo reci u kasnim 20-im....
dakle,neko ko jelabilan ili psiho ili jebeni navijac,kad uzme acid...sta se desava?
nemoj 'koristiti znanost' da opanjkavas drugog bez razloga,ja moje tvrdnje baziram na ONOME STO SAM PROCITAO a ne rekla kazala
isto tako znam,i poslacu ti link kad nadjem posto imam knjigu negde,da su svojevremeno dokazali mogucnost 'krivljenja' hromozoma i genskog koda
OD UCESTALOG konzumiranja LSD-ja.

tako procitah,ako oni grese-gresim i ja.
ja,kao neko ko je probao doticnu supstancu,mislim da mogu najbolje da procenim da li je nesto dobro za mene ili ne
za LSD mogu da PREPORUCIM ljudima da ga uzimaju obazrivo,i sve kako sam gore naveo,zbog licnog iskustva koje imam.to je sve.
i evo ti jedan citat od mnogo,koji objasnjava na sta mislim

. Among drug users such individuals are marked out as acid casualties, those who have taken so much LSD over a period of time that they never quite come back to normal consciousness.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
opa cupa je napisao(la):
Gandja je zakon,jebo sve ostalo .......Eurocream generacija,nevjerovatno je to da se cak neki hvale koliko su sranja strpali u sebe....nema mi nista gore nego na ulici vidjeti natripanog klinca ili jos gore klinku...izbezumljenu,pokocenu,izdeformiranu,dezorijentiranu....totalno sjebano.Sorry ekipa,cak mi ova tema nema smisla na ovom forumu.Netreba tu znanost i medicina...ali tko voli neka izvoli...voznju u 10.brzini

A zasto bi pricali o natripanim klincima na ulici?

Pa narod Brazila i Perua Ayahuascu koriste u svojim obredima...cak i djeca uzimaju....nek mi netko kaze da su ludi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Tropico je napisao(la):
A zasto bi pricali o natripanim klincima na ulici?

Pa narod Brazila i Perua Ayahuascu koriste u svojim obredima...cak i djeca uzimaju....nek mi netko kaze da su ludi?

ali ne zaboravi da je njihovo 'kucno vaspitanje' i odnos prema okolini drugaciji od naseg.i oni to rade PONEKAD i ne iz zabave,to je bitno

zlavjestica je napisao(la):
sve shto loop kazhe je tochnno..iako,kod tih stvari se zaista ne mozhe generalizirati..npr. nasha kombinacija je uvijek bila t. u usta i rolanje pljugica..one te onako fino ufuraju u bash pravi feeling..pa kad te ovo chopi.samo nastavis vozhnju...ali ne u 5. veh u 10. brzini...+ koja pljugica i tijekom zabave je moja preporuka..

ma toga i zelim da ga postedim .) jbt mislim da sam popusio bar 20grama svaki put na tripu...bzvz bacanje dzidze .)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
loop je napisao(la):
to sto ti pricas,i charet koji si stavio NIJE 100% tacno...I ODNOSI SE NA MOGUCNOST ZAVISNOSTI OD SUPSTANCE.da nije moguce biti zavistan od LSD-ja,to niko nije ni sporio.

Ne! ispod ti pise i active/lethal dose, to ti je kak 2 grafa u 1, tak da se neodnosi samo na ovisnost.


loop je napisao(la):
naime,lisergicna kiselina imadugo 'vreme poluraspada'-zato te i radi satima,samim tim,slobodni radikali koje ispusta topljenjem lete po telu i kace se na razna mesta.MOGU ALI I NE MORAJU napraviti problem

vreme poluraspada, ma daj molim te... LSD se ni nemoze detektirati 3h posle unosenja...
slobodni radikali nemaju previse veze s LSDom, inace je cak dokazano da neki od ergotskih derivata (bromokriptin) UNIŠTAVAJU slobodne radikale.
loop je napisao(la):
SVA istrazivanja se slazu u tome-nije bitno da li ti je prvi ili stoti put-zato sto opterecuje receptore,moze se desiti da ti neki 'pregori'
ako meni ne verujes,a ti pitaj 1000000000 hipika koji su ga jeli na dnevnoj bazi-kako se sad osecaju,i neka ti opisu svoje 'acid flash back-ove'.....
usput,ako nisi znao,americki piloti koriste amfetamin kao LEK za povecanje koncetracije,bolje i brze snalazenje u misiji itd...sta nije stetan?

jasno je meni da ima spaljevina po svetu, normalno, ko zna kaj su sve gutali.

neznam kakve veze piloti imaju s tim, znam za njihovo korištenje amfetamina- koriste ih dok padnu recimo u neprijateljsko područje i moraju odma pobječi pa tak dobiju koncentracuiju, snagu i izgube glad... pretvore se u robota

loop je napisao(la):
evo ti analogija-posto 'acid' funkcionise tako da ti pojaca sva cula i intezivira osecaje-posmatraj to ovako
ako dovedes 'jacu' struju u sijalicu,sta se desava? sija jace,svetlije itd.
isto tako MOZE ALI I NE MORA da pregori...

analogija žarulja - moždane stanice/receptori mi nikako nesjeda...

loop je napisao(la):
isto tako,taj chart koji si okacio podrazumeva da je 'konzument' normalna,zdrava,snazna osoba,ajmo reci u kasnim 20-im....
dakle,neko ko jelabilan ili psiho ili jebeni navijac,kad uzme acid...sta se desava?
zakaj bi to podrazumjevalo?
ako je neko neuravnotezen ili manijak, onda je i na acidu neuravnotezen ili manijak...


loop je napisao(la):
nemoj 'koristiti znanost' da opanjkavas drugog bez razloga,ja moje tvrdnje baziram na ONOME STO SAM PROCITAO a ne rekla kazala
isto tako znam,i poslacu ti link kad nadjem posto imam knjigu negde,da su svojevremeno dokazali mogucnost 'krivljenja' hromozoma i genskog koda
OD UCESTALOG konzumiranja LSD-ja.

nekoristim, za svoje tvrdnje sam stavil izvore, gde ti i pise da se tako (kak ti pises) prije mislilo, ali su te hipoteze ODBACENE.
Neznam ni zakaj si se našel osobno napadnutim, nije mi namjera blatiti tebe ni nikog drugog... ja isto velim kaj sam procital, nisam to iz vedra neba izpuknuo.

loop je napisao(la):
ja,kao neko ko je probao doticnu supstancu,mislim da mogu najbolje da procenim da li je nesto dobro za mene ili ne
za LSD mogu da PREPORUCIM ljudima da ga uzimaju obazrivo,i sve kako sam gore naveo,zbog licnog iskustva koje imam.to je sve.

tako je, nitko nespori da ti sam biraš i znaš kaj je najbolje za tebe.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nisu ludi Tropico......Ayahuasca je nesto drugo,srecom znam nesto o tome,ustvari znam poprilicno o tome.....ali shiva,miki maus,siljo,buda i kakvi sve ne likovi............................Sve je to smece koje je progurano da ugasi sjaj u oku i sjebe jednu generaciju...kao nije dovoljno sjebana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 024 grow and T-Bag

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
12. Stop hemijskim drogama
Vutra.Org propagira obrazovanje ljudi u vezi Marihuane kao i legalizaciju iste. Iako na našem sajtu možete naći par tekstova o hemijskim drogama, strogo je zabranjeno (pogotovo na forumu) bilo kakvo diskutovanje u vezi hemijskih droga jer to može loše uticati na reputaciju našeg sajta, a mi to ne želimo. Kršenje ovog člana pravilnika povlači moderaciju vaših poruka pa čak i trajno banovanje sa foruma.
https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html#12

Jel opet moram glumiti seronju i opalit šamare nekim ljudima?
Ajde fino na Themajka forum i tamo raspravljajte o prirodnim halucinogenima, a kemije se ostavite jer će biti banovanja :lock:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme