Pravi put?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Uh puno OT...Hehe,nije vazno,...

@Red Stvarno lepo receno,i shvatam sta hoces reci...Puno hvala na onakvom savetu uzecu ga u obzir...

@Yami Mudre reci,svakako su dobrodosle...Postovanje je izuzetno vazno,ali ljudi vole da ruSe kad misle da znaju ko si...Bas lepo od tebe sto imas takvo misljenje o tvom senseiu i sto ga smatras i pomalo zivotnim uciteljem a ne samo uciteljem borilackih vestina...

@High Times Nisam toliko blizu yoge,tek sam skoro poceo sa duhovnim vezbanjem ali imacu u vidu i tvoj predlog...

@Dziba Kao i uvek pokidas sve brate (u najboljem smislu)...Ne veruj,iskusi! puno toga to zahvata prati me non stop...

@Saman Brate stvarno jasno shvatanje imas,nema pogovora o tome...Samo ti malo vere fali,koliko sam shvatio ti odbijas da verujes...Nadam se da ces naci i ti ono pravo uz puno truda i zelje za time...

@Brus Razumem svaku tvoju rec,i znam kako to utice na tebe...Ali verujem da znas za ono : Sto te ne ubije,ojaca te...Sa tim iskustvom si spreman za mnoge stvari za koje jos i neznas,a videces u odredjenim situacijama kako ce pravilno i sa razumevanjem postupati...

@Oasims Kao sto sam rekao,i ja sam se puno bio posvetio crkvi i Hriscanstvu,usmeravajuci sebe na put ka Bogu...Nemoj se ljutiti na druge ako te osudjuju,svako od nas ima pravo na svoje misljenje,ti,ja oni...Preporucujem ti film "Susret sa vecnoscu",to i nije film vec snimaju jednog rusa kako prica o svom cudu sa Bogom,koje je slicno s tvojim...

Poslednja dva dana cu pamtiti dugo dugo...Tj proslu noc i danas...
Juce me je odvezao ortak kod jedne devojke kuci,kod koje sam proveo celo vece...Sadrzina tog dela veceri ostaje samo za nas...sorry...:)
I onda je dosao po mene oko 01h sa jos jednim drugom i krenuli kuci...Vozio je 90km/h...Ulazeci u krivinu jednog veoma uskog puta,ortak nije video kombajn koji se kretao ka nama i zauzimao ceo put...Svaka sekunda je trajala pakleno sporo,..Poceo sam vikati : Pazi brate,kombajn! I on dize glavu,a pritom je gledao dole u pod,trazio upaljac,i vidi kombajn na 10 metara ispred nas...i pocne kociti,a idemo pravo u vrtlog sa siljcima na kombajnu...Prosla mi je svaka vazna stvar u mom zivotu u tom jebenom trenutku...Mislio sam da smo gotovi...i stanemo na manje od metar od siljaka...
A danas krenuli autom isti ortak i ja,60-70 km/h i zbog kuceta ukoci ortak i zabaci nas do ograde,180 stepeni smo se okrenuli i lupili blago mojom stranom u ogradu...Nisam mogao verovati sta mi se dogadja...

Poenta ovoga je da sam u tim trenucima shvatio koliko je sve dosad nebitno,vec samo to sto sam ostao ziv...

Nemojte osudjivati OASIMS-a zato sto veruje u Boga...Hriscanska vera daje slobodu verovanja...Nikako ne namece da verujes u nju...To je vas izbor kao i moj...Oasims je zeleo pricom da ubedi nekog od nas,tj da podstakne da se malo zainteresujemo za Boga...Nije mislio nista lose...

Malopre sam gledao kako se najbolji ortaci razjebavaju i zavrsavaju zajednicku pricu...Jedan od njih je podmukao i zao...Ma razocarao sam se u ljude bre...prestao sam i da izlazim u grad,retko kad odem...ma necu vise nista neka radi sta ko hoce...bas me briga...


A i evo sta sam se sada setio...Danas mi je rodjendan...Videh datum pa setih..e fuck it...
 

oasims

Banned
Banovan
26.06.2008
11
0
0
38
"nije dovoljno" posvetiti se samo bogu, jer to je bitka života za sve nas.
i ona nije nimalo laka. jer kako vam mudrost dolazi od boga, tako samo sa njom i "pobjeđujete"napasnika, odnosno svakodnevne zamke. ono u čemu sam ja bio je jedna velika ljubav prema životu koja se "na kraju" spoznaje. ali sada nemam te ljubavi.

izguglal sam onaj dokumentarac kaj si rekao lucide ali nisam našao.
ak imaš link, okači ga jer me zanima.
 
12.12.2007
18
1
0
36
Mene isto muče slični problemi, i brijem da sam baš u jednoj bitnoj fazi života.
Ali u zadnje vrijeme sve više kužim da što više o svemu mozgam, sve mi je gore, gubim vrijeme i preispitujem stvari na koje već imam točan odgovor. Treba ispraviti urađene greške, primiti se posla i usredotočiti se na konkretne stvari, slažem se s Brusom. Jer u biti znam što moram učiniti, koji je pravi put za mene. Zbog trave i psihodelika počeo sam sve preispitivati sve svoje postupke, iznova i iznova, da bi napokon shvatio da sam opako zabrijao. Znam što moram činiti, i to je savršeno jednostavno, a ovako samo gubim vrijeme.

Sad će mnogi popizditi što kenjam po svetinji, ali ovo je samo moj stav, i vrijedi samo za mene. Druge možda trava i psihodelici čine boljim osobama. No mene osobno čini lijenim, razdražljivim kad ne mogu do nje doći, zatupljuje me, čini nesigurnim itd...

Ovo pišem više radi sebe nego drugih, jer osim vama, ponajprije objašnjavam sebi.

Ne želim pljuvati, stvarno ne želim, al mislim da su neke osobe isto opako zabrijale. Možda smo traže pažnju pa izmišljaju nevjerojatne priče.

A i razmislite...gdje ćete drugdje, ako ne ovdje, ćete naći osobu koju su psihodelici gurnuli preko ruba ... Mislim, ne nužno, ali vjerojatnost nije mala...


Usput molim već po ko zna koji put, da mi se profil izbriše...

Hvala i sretno svima na traženju pravog puta,,,
 

oasims

Banned
Banovan
26.06.2008
11
0
0
38
ma ne uzdižem ja ikoju vjeru osim život što je oko nas.
htjeo bih još napomenuti da jedan od razloga što nemogu dosegnuti te visine je taj
što sam u onom "stanju" spoznao da mogu sve ostvariti što poželim.
i od tog saznanja sam posle pravio svakojake "filmove" koje me i dan danas sputavaju.

da ne dosađujem ovdje više, možda budem otvorio temu i malo se raspisao o znanju kojeg sam imao, sa ciljom da i sebe potaknem na više.

spojni beočug?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
He Lucide istinu zboriš ja stvarno odbijam vjerovati i oduvjek sam skeptik(ali nadam se na dobar način otvoren ali ne srljam-nadam se) i smatram to pozitivnim
Vecina nas je prestala izlaziti u grad jer je prepuno zatupljenih kretena(cajke+alkohol+predrasude+testosteron+agresija+kretenizam+...) i još što uz to nema zabave
A slušaj to što si shvatio a je samo bitno da ostaneš živ ti je tvoj prirodni nagon za preživljavanjem koji svatko posjeduje i on ti govori da je prvo preživjeti a sve ispred toga
A ljudi su kreteni to nema pogovora, češće kolektivno nego individualno ali i individualno prilično često
itd.

Sretan ti rođendan
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ex,brate puno hvala...Dosad se cale drao na mene,a glava me boli,ceo dan sam radio,pa isao malo do reke da se opustim...Niko se nije setio mog rodjendana...ni keva i cale...ni burazer...ni drugovi...a ja svakom cestitao kad trebalo...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
dziba je napisao(la):
Druze, nemoj da verujes-iskusi!
Imas savrsenu priliku da dozivis iskustvo jos dok nisi "isprljao" mozak za raznim djubretom od verovanja.

To je to.

Umjesto da se opterecujes time sto ti jedno vjerovanje stalno ide protiv drugog i obrnuto, ostavi se svega toga i pocni od nule, kao sto je vec spomenuto, apsorbiraj sve, ali se ne vezi za nista. Na kraju ces vidjet koji dijelovi vjerovanja su dobri a koji ne. Uzmi to ovako - vjera u Boga ti je jedna kuca od lego kockica, a holografski svemir i druge stvari u koje takodjer vjerujes ili bi "zelio vjerovat" (iako mislim da je "htjeti vjerovati" apsurd) su druge kucice. Razbij sve te kucice, i napravi svoju vlastitu kucu od najboljih dijelova razbijenih. To se ne dogadja preko noci, nego tijekom godina, i kao sto dziba kaze, kroz iskustvo.

Osobno kad je rijec o ovim conspiracy teorijama, vecinu ih po defaultu odbacujem. Znam da je svijet mnogo drugaciji od onoga sto percipiramo i sto nam se stavlja pred oci, pogotovo u hierarhiji moci, al vecinu tih teorija smatram neosnovanim i pretjeranim senzacionalizmom. Opet ista stvar kao gore, dobro je informirati se o svemu tome, al ne i slijepo vjerovati da je nesto bas tako samo zato jer je netko napravio film u kojemu se hrpa cinjenica podudara. Razlicite cinjenice je vrlo lako povezati u smislenu cjelinu, koja moze ali i ne mora imati veze sa stvarnoscu.

Sto se tice "problematicnog" lifestylea, mogu isto reci da sam bio u drustvu svakakvih, al ipak se nikad nisam dao uvuci u sranje. Vecina ljudi koje znam je bar jednom bila na policiji, mnogi imaju dosje. Mene policija nezna. Isto i s partyjima, na koje sam isao redovito a i danas idem (iako manje zbog faxa), speed i ecstasy se nudili sa svih strana, nikad nisam taknuo niti jedno, i pod time mislim ni fizicki taknuo. Jedino sto mi je doslovno unistilo dio zivota je jedan smrtni slucaj zbog kojeg sam iduce 4 godine proveo manje vise u mentalnom i emocionalnom mraku. Tu je na scenu stupio ni manje ni vise nego Psilocibin. Al to je druga prica.

Samo cu ti reci, neznam kolko redovito pusis ili uzimas druge stvari, al ako si u takvoj krizi identiteta i pogleda na svijet, ogradi se od psihoaktiva na neko vrijeme, svih. Em sto ce ti mozda pomoci da razbistris um malo, em kada/ako nakon dugo vremena opet uzmes sta god vec konzumiras, mozda ti pomogne shvatit neke stvari. Smatraj taj period "nedrogiranja" defragmentacijom uma.

Edit: sretan rodjendan :)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
jeste čuli za gnozu, gurđijeva, i tako to??
kakvo mišljenje imate o tome?

ako već pričamo o pravom putu
a da temu opterećenu i raširenu po svim smjerovima održimo

mislim da je ovo dobar potez jer čini se da dosta nas to interesira

dakle Gnoza što mislite o tome?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ma stvar je u tome sto sam puno mlad,jos nisam formirana licnost,pa zato trazim savete,da ne bi zalutao...Puno primera imam oko sebe i ne bi voleo da zavrsim kao oni...Toliko toga na mislima,previse za mene braco....tek mi je 16-esta...ccc...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
sad slusah neku psy stvar:

"Your life purpose is the purpose you chose for your life.Your the creator of your path and the one who is walking it.No one can say is it a good or a bad path.Because good and bad path do not exist.There is only your path."

:)
 

oasims

Banned
Banovan
26.06.2008
11
0
0
38
nepotpuno zvući..
znate da mi stojimo na peti odnosno na nogama pa uzduž kičme u mozak..
kakva su nam stajališta, takvi su nam i putevi..stajanje(stajalište),hodanje(put).

ljudi ne obolijevaju bezveze, zato postoji loši put.
čovjek susreće ono što ga privlači i što mu je na umu.
nema te slobode življenja koju mi zamišljamo jer život se svaki dan živi i svaki dan
se borimo. patnja je svuda oko nas..a to nije život slobode, već robovanja,
onome što i dalje ne razumijemo.

nadam se da ne potičem na svađu svojim stajalištima.
tu smo radi istine.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
mnogo ljudi voli mir.
"ti nisi bog, ti si dio boga kao i sve okolo tebe"
=
dakle, okolina i nutrina su jednina.
ti si dio svega. ti si dio svake vjere i svake civilizacije i svakog izmisljenog svijeta u kojem drugi zive.
to se svede na ono sto je redishka rekla.
ali isto tako vazno je biti svjestan stvari koje nisu moguce koliko god mi vjerovali u njih. njih nema puno, toga da vrijeme ide i ne staje.
zato ljudi imaju puno izmisljenih scenariju zivljenja. vjera je oblik jednog vec ispisanog(naucenog) scenarija, tvoj unutrasnji svijet ako si ga izgradio je isto jedan gotovi scenarij,cak i samo jedna tvoja zelja se moze pretvoriti u scenarij i plan zivljenja, i jos mnogo mnogo toga.
dakle puno putova postoji, i svi su pravi. i vjerujem da svi to znamo odkada se rodimo. iako se razlikujemo kod drugih stvari.
svi mi zivimo da postignemo vrhunac svoj scenarija ili puta (koliko je tezak i zahtjevan odreduje scenarij ali je jednak sto se tice osjecaja vrhunca, bio on samo rijesit test u skoli, osnovati obitelj , postati slavan, postat PRAVI krscanin , nagrada je ista i scenarij je pravi).
ali čim u jednom scenariju vrhunac pronađemo, navike stvorimo, dom pronademo, ispunjenost doživimo, tad klonuće nam prijeti, iz dana u dana postajemo sve manji i sputaniji.
i tek onaj covjek koji je spreman da se otkine, da naviku sruši svim svojim snagama. da krene dalje.
novi scenariji, novi stupnjevi zivota ne prestaju nas zvati.
i scenarij po scenarij vedro valja proći, skupi snage, iscijeli se, rastani i kreni.
mozda ce mo i času smrti naše samo biti pozvani u novi scenarij :)
i do tada svi putevi su pravi, i mnogi neistrazeni i ne prozivljeni :D
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Yami_Raziel je napisao(la):
sad slusah neku psy stvar:

"Your life purpose is the purpose you chose for your life.Your the creator of your path and the one who is walking it.No one can say is it a good or a bad path.Because good and bad path do not exist.There is only your path."

Nothing lasts. Nothing lasts. Everything is changing into something else.
Nothing is wrong. Nothing is wrong. Everything is on track.

William Blake said: Nothing is lost, nothing is lost.
And I, I really believe that. That we all move on.


-Terence Mckenna, Shpongle - ...But Nothing is Lost.

Pjesma koja me izbavila iz najgoreg tripa u zivotu.
 

oasims

Banned
Banovan
26.06.2008
11
0
0
38
hm.. nemogu otvorit novu temu..
jel se promijenio forum, ili stožer u njemu:)
ako nisam dobrodošao, radije recite..

dok sam ovdje lakše se prisječam znanja kojeg sam posjedovao.
moje (suprotno vama) stajalište vam teško pada na oći. zašto?
govorimo o istoj stvari drugim jezicima. a ja sam vam kontroverzan?
pa ako admin ili moderator ima razumjevanja neka mi otvori temu -prisjećam se-
jer me pisanje "uživo" nadahnjuje, i prisjeća znanja koje vam je nedostupno,
jer previše je znanja koje samo zbunjuje. a ja vam ga mogu nadopuniti i povezati.
i sa te teme neću silazit na ikoju drugu.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Mislim da trebas imati barem 10 posta, kako bi mogao otvoriti temu.
Koliko vidim tebi je ovo 9-ti.

Znam da je ovo off topic pa cu obrisati kasnije, ili neka to uradi neko od modertora...

POzdrav...:icon_mrgreen:
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
kanehbosem je napisao(la):
jeste čuli za gnozu, gurđijeva, i tako to??
kakvo mišljenje imate o tome?

ako već pričamo o pravom putu
a da temu opterećenu i raširenu po svim smjerovima održimo

mislim da je ovo dobar potez jer čini se da dosta nas to interesira

dakle Gnoza što mislite o tome?

Respekt za Gurdjieva, veliki znalac metafizike. Trenutno citam Uspenskog-Cetvrti put... Odlicna materija, ali mnogo teoretski siroka... Imam vec duze vreme knjige od njih ali posto ja pokusavam da suzim "teoriju" na sto manji nivo, a oni je duboko prosiruju nisam se dao u ozbiljnije razmatranje... Ali posto sinhronicitet to zeli... Cetvrti put...
Ja smatram da teorija menja sistem verovanja u coveku samo povrsno to jes' ima dosta veze sa egom, a istinska promena bica moze doci samo direktnim iskustvom i zato smanjujem teoriju, a radim na iskustvu... Ali, razume se, kao sto je telo vozilo tako je i ego pa se moraju uskladiti...
Ako imas neku konkretnu ideju za razmatranje daj da vidimo! Gnoza i Gurdjiev su siroki pojam.



Lucide, spojni beocug je termin koji je koristio Kastaneda u nekoj od knjiga ali se nesecam u vezi sa cim... Beocug bi trebalo da bude veza, kao veza sa svojim duhom... Mozda ima i naki drugi vid objasnjenja ali eto ko zna neka kaze...