*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Ova paprika je cudna. Ubrao sam jednu neki dan i nemam pojma dal je bila zrela ili ne.
Dosta tanko meso pa je tesko odredit po tvrdoci.
Ljutina 0.5/10 . Samo su kostice malo ljutkaste. Okus ko klasicna paprika samo duplo intenzivniji. Mozda nije bilo jos zrelo tako da pustam jos dokle ide.
Fora je da sam ostavio napola pojedenu papriku da stoji i pocrvenila je nakon 2 dana stajanja. Nek rastu jos.
E da.... paprika raste ko na steroidima, na toj maloj biljci se odjednom pojavilo hrpa paprika koje full brzo rastu. Taman za ajvar
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
nista onda, furas jos dalje ladno. ja sam probao prvi plod od murupi amarela, fantasticna i za svaku preporuku. cim raseces nozem miris osvaja, prvi zalogaj i krece stucanje a da jos nisi ni skontao da je ljuta, aroma predivna i na kraju ljuta je do yaya. probao sa sa frendom slovakom, ovaj moz akumultor da jede i nije mu bilo svejedno. na svu srecu prvo je probao on pa ja nisam stucao, manja doza uzeta al fakat ljutaaaaaa i mirisljavaaaaa + jednostavna za uzgoj, trazi minimum a rodila fino posto je u maloj posudi i kasno zasadjena. ceka me jos da probam devil's tongue white, samo da pobeli i cheiro roxa, koja takodje treba da posvetli, jos je prilicno ljubicasta. javim se i sa fotkama, ovaj put samo glas za murupi
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Bio u berbi za ručak :)

6OHi4FD.jpg
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
momci da vas pitam ove egzotične chili paprike(koje se mogu jesti a ne za začin) da li su visegodisnje? i moze li preporuka za neku koja vam se bas svidila?
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
U pravilu nisu višegodišnje jer ne prežive zimu,ali ja ću svoje iskopat i u vazu...i kući ih negdje držat,pa 2-3 mjesec opet u zemlju.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.735
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kod mene situcija ok medjutim i dalje problem sa opadanjem cvjetova pogotovo carolina repaer, bishop i habanero.


Black Pearl nema problema odlicno je procvjetao i rodio. Ljutina odlicna a ukus kiselast i socan. Aroma je ok obzirom da je ukrasna paprika.
IMAG2441.jpg

IMAG2451.jpg


Ovo bi trebalo je cokoladni devils tounge
dfdfd333.jpg


Ovo je powerow Jamaican Red. I on tek cvjeta nisam vidio naznake da su mu ispali prvi cvjetovi. U njega ulazem velike nade :)
IMAG2445.jpg

Cokoladni habanero. Poceo da cvjeta nadam se da mu nece poispadati cvjetovi. Bas bi popizdio. Nisam stavoljao gnojivo za cvjetanja ne znam dal bi trebao :(
IMAG2444.jpg

Holy Moly je inzvaredan za sve koji ne volje preljuto. Meso socno ukusno moze se cjela paprika pojesti bez problema. Jedva cekam da ih isprzim i mislim da ce tako tek dobiti na aromi. Biljka je ogromna sa mnogo plodova. Meni doduse nisam bio tu pa ih je dosta propalo. Ali ima novih nada. Ovu papriku sam uzeo najvise zbog soseva pa cemo vidjet kako ce se pokazati.
IMAG2450.jpg

Carolina Reaper takodje ispali prvi cvjetovi sad cekam druge.
IMAG2442.jpg
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Poz ekipa.. jes da sam ukasnio bio sa sadnjom,al morao sam,da vidim kako cu to isfurat,nikad nisam sadio ove papricice :) e sad pitanje za vas,ako ima te ideju sta li moze bit problem... znaci: Pot H zemlja(30l) perlit,vermikulit,seme Royal Black... jos ni jednom nisam hranio sa nicim,pa kontam da nije to razlog... imaju 40 dana starosti/mladosti:razvaljen:: 20150909_215505.jpg 20150909_215452.jpg
I da svetlosti imaju od jutra pa do noci :)
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Upravo se vraćam iz wc-a ispirao sam usta,habanero orange mi je j... majku! :D Uz meso odgrizao skoro pola papričice,još uvijek me sve peče,ni jogurt nije pomogao.

Neću ni pitat kako vi to jedete,ne želim ni čut :D
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Totalno ne-ljuta naga morich :D
Presadjena u bastu,nije vise mogla da bude u dvoristu jer su kokoske pocele masovno da joj kljucaju listove.

20150913150430.jpg

20150913150704.jpg


Sortna cistoca semena cista NULA. Neki plodovi joj lice na moruga scorpion,neki na Nagu,neki na Habanera ali opet NULA bodova za ljutinu ali je ukus bukvalno isti kao Trinidad Moruga Scorpion.
Ne narucujte seme sa seeds-gallery,ja barem vise necu,imao sam prepisku sa njima oko ukrstanja paprika i objasnio im neke stvari oko toga i ljudi su ucutali i ne odgovaraju mi vise na poruke.

20150913150454.jpg
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Sortna cistoca semena cista NULA. Neki plodovi joj lice na moruga scorpion,neki na Nagu,neki na Habanera
Upravo imam i ja prepisku slicnog sadrzaja sa prodavacem.Radi se o Trinidad Moruga Scorpion.100 biljaka a 3 do 4 vrste ploda kako se vidi iz priloženog

1.kako bi trebao izgledati otprilike (ima repic)
IMAG0057.jpg

2.ovaj plod izgleda kao paprika paradajzerica (makar pojedini plodovi imaju repic)
IMAG0056.jpg

3.ovo neznam ni sam sto bi trebalo biti
IMAG0059.jpg IMAG0060.jpg IMAG0062.jpg

4.Full tkz. paradajzerica (nema repic niti jedan plod)
IMAG0061.jpg

Pošaljem mu mail sa slikama i sve fino objasnim i pitam da li je sjeme koje je prodao 100% cisto.Da da 110% je sve Ok sa sjemenom i pohvalio je i rekao da chiliji dobro izgledaju ali da su razliciti jer je doslo do oprasivanja raznih sorata kod mene i da je to greska.Sto je glupo jer i ako je doslo do oprasivanja tek bi u F2 generaciji doslo do mogucnosti izmjene izgleda plodova.Sto znaci da je problem u F1 sjemenu što ga je prodao i ja posadio.Ali da ga *ebes nije njegova greska nego je moja:poop::poop::poop:
Zbilja se mora paziti od koga se uzima sjeme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
da li su visegodisnje
moras znati sta si sadio, postoji 5 vrsta paprika:
Capsicum annuum (ancho, jalapeno, cayenne...)
Capsicum chinense (datil, habanero, scotch bonnet...)
Capsicum frutescens (tabasco, thai...)
Capsicum pubescens (rocoto...)
Capsicum baccatum (aji...)
sve sem anuma su visegodisnje i ako ih preko zime sklonis da se ne smrznu na prolece furaju dalje

@L0oD, male su za taj uzrast, mozda trebas vise zalivati, paprika trazi vise vode nego vutra. moguce da bi moglo i malo prihrane a moguce i da je velika posuda u startu pa su izgubile malo vremena "protezuci" koren. inace, black royal je odlicna paprika, nije nesto aromaticna ali jeste posteno ljuta i prilicno egzoticna, crna pa zelena pa crvena na kraju, evo fotka moje pred berbu
P8290231.JPG

ostao sam duzan fotku od murupi amarela (moja totalna preporuka za uzgoj, izuzetno aromaticna, vrlo hot)
DSCF2698.JPG

fatali koji odlicno izgleda, cekam farbu
DSCF2690-tile.jpg

trinidad scorpion, omlatio ga vetar pre nego je pocrveneo al mi opet malo zort da probam
P9130246-tile.jpg

@Anthony Tony DiNozzo, doslo je do oprasivanja, ali kod njega a ne kod tebe. ne vode racuna i valjaju svasta, ja sam jednom proplivao i nikad vise. stavio sam ranije linkove odakle narucujem i vise ni levo ni desno, ne menjam firme koje rade kako treba
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
I mislio sam Power da je nesto tako u pitanju,u casicam su totalno slabo napredovale,kad sam prebacio u velikoj,kao da su krenule,al sve ovo sporo nesto ide... hranicu ih nocas pa cemo videti kako ide... A u medjuvremenu sam kupio na pijaci,pre mozda 2-3meseca,nznm tacno. Bila je u casici od jogurta,evo sad kako izgleda... I nznm koja je vrsta,bakica mi jedna prodala,izjavila je da je chili vrsta :D rps20150915_105136.jpg rps20150915_105105.jpg rps20150915_105039.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
odlican primerak biskupa. ostavljam za seme. biljka se dugo mucila na terasi u maloj posudi, zatim vec u cvetu presadjena i prerbacena u dvoriste. zasijala u punom sjaju, rodila extra, ukus fantastican, blago ljuta, egzoticna na stablu a i kad se ubere, odlicna za narezati i razbacati kad pravite pizzu :)
P9160244-tile.jpg