Indoor CFL Royal Moby fem.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Pa zar ti nije bilo bolje uzet jedan HPS koji odgovara tvom budzetu? 8 CFL mi nekako djeluje previse u smislu da kolicina mjesta koju zauzima je ogromna,a daju "premalo svjetla". Daj neke slike nove
 
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
mogao sam uzet hps, ali jednostavno moj odabir je bio cfl iz nepoznatih razloga(najvjerovatnije jer sam htio nesto lako dostupno i nimalo sumnjivo, nabavljivo u okolici) s time da mi mjesto koje zauzimaju nije problem.

Ovako, dakle, kao sto ste vidli u prijasnjim postovima panicario sam i govorio kako sam sve sjebo(ne znam, valjda neki instinkt) zapravo JESAM! danas sam cackalicom probio zemlju, i nakon 1cm zemlja je bila usporediva s betonom..

U čašama je bila zemlja iz vrta, i kako sam je ja zalijevao, tako su sjemenke isle malo dublje i nakraju zavrsile na 2 cm dubine, u potpuno suhom djelu..
Svakim novim zalijevanjem navlazio se 1-2mm povrsinske zemlje i nikad do sjemenki, ugl ja sam to sve rastvorio, shvatio da je zemlja sprzena i da sjemenke nakon klijanja nisu ni malo napredovale.. klica suha otpala..

Uglavnom odu 3 moje skupe sjemenke umjesto da sam zapoceo s nekom domacicom(debil sve pojeo neki dan, haha) ja kupim sjeme i sjebem..

Na klijanje stavljena 1 nova sjemenka iste sorte, i s ovom idem ozbiljno.

Dakle kupljena je zemlja i sređen je pravi box, sužen na 60š x 80d.. sve ostalo se vidi u videu..

slika zemlje



Uploaded with ImageShack.us

ne vidi se tocna vrijednost NPK, sad dal je to bitno, ugl izgleda da je ova najvise za cvjetanje ako se ne varam.. ne mogu ponovno slikat

i video boxa, sa 8 zarulja, jos 4 dolaze, omjer crvenog spektra:plavog oko 60%:40%

video
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
AKo su ove sijalice po 20w, svaka bi trebalo da ima 1000-1100 lumena to mu dodje
oko 8-8.8k lumena povrsinu od 60x80 premalo, tu bi barem trebalo
20k lumena, ventilator ti je veliki, svetlo izlai krzo njega a kasnije kad krenu mirisi,
tesko da ces moci napraviti neki lajt trep pa karbon posle. Vegetaciju bi mogao pregurati sa
ovoliko lumena cvetanje ne. Eto kritika pa ti vidi :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ne znam kakva je ta Biokompovit - univerzal varijanta, al ne bi ti ni savjetovao da provjeravaš...Ukucaj u google "biokompovit vutra" ili pogledaj temu Zemlja https://www.vutra.org/topic/9972-zemlja/
Da ti skratim čitanje, ne možeš pogriješiti sa Composanom, Substral Terra Magmom, Terra Brillom, Klassman potgrond, Florabelom...sve mahom varijante za cvjetne biljke - blumenerde.
Pozdrav i sretno dalje. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
23.02.2008
1.048
1.455
188
Nije bitan broj W nego broj lumena, mozes i kineske da stavis od 40w koje daju 1200 lumena jedva,
12 sijalice = 280w, nadam se da imas 20 k lumena, necu i ja da ti kazem za hps al
cfl su bas skupi izbor kad su velike vataze u pitanju a i manje...
sretno!
 
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
vitone, skupi philips, i osram. mogao sam kupit hps zesci, ali sad je gotovo, znam da nije bitna wataza, ali ako gledas da su zarulje kvalitetne, tada to valja primjeniti, jer npr philips 23w daje 1500 lumena. vitone malo manje(25w), stoga nije da gledate u neke siptarske stedne od 11w, s 200lumena, to je to zasad, mozete jos komentirati, ali sto se opreme tice, uz ovaj veliki vent idu 2 mala pc venta za ispuh i to je to..
 
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
malo da vas osviježim s informacijama..
1 Sjemenka stavljena na klijanje, proklijala u roku 24h, stavljenja u zemlju u dva dana nikla, meni bogom dana Mirjana..
Sad na prozoru upija zrake našeg sunca vecinu dana na laganoj temperaturi od 20-24 C
Imam jedan uber plan da kloniram Mirjanu buduci da je fem sjeme.. Sad mnogi bi rekli da nije kloniranje bas najpametnije za prvi grow, ali ja cu pokusat, pa kud puklo da puklo jel'.. vremena imam, ovo je neki test grow, a buduci da sam 3 skupa sjemena prokockao u pocetku, sad idem ozbiljno dalje.
Slike soon

EDIT: nešto o strainu na engleskom

Our Royal Moby is a Dutch twist on a Spanish classic, brought to you in a feminized seed. Being a sativa dominant plant, it will grow big and strong throughout the flowering period. Indoors it can reach 2 metres, outdoors in the sun it will grow to over 3 metres tall. It grows exactly as you would expect a sativa to, with long stretchy branches, and lots of buds all over.

The size of Royal Moby during its growth is rewarded with the yield that can be harvested. Indoor growers can expect 75 g per plant or 600 g per square metre under a 600w light. Grown outdoors it needs lots of sun, like along the Mediterranean; however, it can also be grown in extremely hot, tropical environments. In these conditions, these 3 m tall plants can grow up to 1000 g per plant. In both cases, indoors/outdoors, Royal Moby likes to grow big and will need lots of good nourishment to help it.

The only Indica trait to carry through in this hybrid is a short flowering period of 9-10 weeks. For commercial growers who can afford a little more time and room, Royal Moby is the perfect option for those willing to make a sacrifice for a better smoke.

The high that comes from smoking this is beyond astronomical, a pure psychedelic experience. Royal Moby is amongst the strongest THC-bearing cannabis plants we sell, and it's truly felt with every smoke of a joint or bong.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Il se meni cini il ti je zemlja strasno mokra? Izgleda ko da si saku zemlje samo bacio u casu... :D Daj napuni to malo da biljka uziva :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
u boxu miro i mirjana, miro ce izac uskoro, mirjana na dobroj udaljenosti od stednih sijalica(namjerno) da se produzi i da lakše radim lst..

timer namjesten po vanjskom vremenu, što ja smatram glupo i uskoro mjenjam jer se samo zagrijava previse s lampama zajedno - 30 C on, nabavit cu mjerac vlage ubrzo, makar mislim da je vlaga ok.

imam nekoliko pitanja..

1. imam 2 pc venta od 12 V ISPUH, ali se sad vrte na 5V, ako ih spojim obadva na 12 V oce li to biti dovoljan ispuh, buduci da je box dim. 60š x80d x oko 190v(na najvisem djelu..) pc ventovi su smjesteni na vrh boxa (logika topli zrak gore) ?

2. Onaj vent s videa ima 3 snage, zasad je na 2, na 3 je cudoviste, sto smatram dovoljno za UPUH, zanima me jer ok ako ostavim upuh konstantno upaljen bez timera 24/7 ?

3. Kad smatrate da je dobar pocetak za neki lst, npr nakon koliko izraslih internoda? mislim ja bih poceo sto prije ali nije da ne mogu prepoznati dal je biljka dovoljno jaka, ali vise o tome kroz slike u buducnosti.. mislim :popworm:




box




Mirjana solo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Lst mozes poceti raditi kad vidis da rastu bocne grane ;) Mnogo bolji box nego na pocetku ;)
Ako nisi siguran u to sto radis uvijek najjaci vent stavis na ispuh ,meni samo mali pc ventovi rade dok su lampe ugasene ali uz napomenu da se miris siri po sobi dok se neupali turbina i izvuce van zrak .