Izmisljotine ili istine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Spominje količinu uroda i kvalitetu. Šta je kvaliteta? Veći lvl thc? Pitao sam i u komentaru u videu i odgovora je hrpa.
Thc level je predodredjen genetikom i to ne mozes pojacati!!..Mozes eventualno povecati kolicinu trichoma
..postoje neki trikovi !
Sta je kvaliteta.??..
Kvaliteta je maksimalan yield koji taj strain moze dati...zato to spominje.
Ako odredjeni strain daje 600gr/m2 a ti dobijes 400..to znaci da nisi doibio maksimum,a u uzgoju marihuane..kvalitet prati kvantitet i to je tako....to je vutra.
Ako si dobio malo..ne znaci da nije dobro,ali nije ono sto je njen masimum ...

Znaci ako si dobio njen maksimalan yield..onda si uz njega dobio i sve ostalo...to je kvalitetna marihuana :)

kako doci do toga....iskustvom,a ponekad i srecom :)

edit
Evo ja sam uzgajao pobjednicu kupa vec dvije godine za redom u auto svijetu...i fakat je marihuana do jaja,ali malo daje i sada se postavlja pitanje dali je kvalitetna posto malo daje ,pa je !!
Ne daje ona malo ,,daje maksimum od svoje genetike...to znaci da nije ona nista manje kvalitetnija od straina koji daje duplo vise !!
Vazno je ispucati njen puni potencijal,a to je yield uz njega ide dobar terpenski profil i maksimalan thc level i tako....sve to ide u paketu..mirisljavom:)

Bruce B je presao igricu i od tog covjeka mozemo svi nauciti kako se uzgaja marihuana...svi trazimo nesta jednostavno,a sa maksimalnim rezultatima..
Ja sam odradio grow sa miksom bruce b i prehranjivao sa mrsPeters gnojivom 20 10 20 (putovao sam 400km da bi kupio vrecu od 15kg) i sada imam biljke u tom miksu ... sve po nejgovoj preporuci..i nema dalje, to je plafon!
Vjeruj mi :)
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
možeš imati veliki prinos nekvalitetne supstance
mozes naravno,ali ako si izabrao los strain,pa ti se ne svidja njegov rad,miris bla bla
Nikada nisam cuo od nekog poljoprivrednika da zeli manji prinos jer ce imasti bolju kvalitetu...nesta brkamo cini mi se.
Cim je dala maksimalan prinos ,dala je i maksimalnu kvalitetu,a dali se tebi to svidja od nje,ili ne ,nije stvar kvalitete..nego ukusa..to ne smijemo brkati !!:)
 
Poslednja izmena:

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.676
163
zašto je paška janjetina naj klase-pa zato što se hrani na taj i taj način(brsti posoljenu vutru-soli sebe sama)a vjerujem da je isto i s našim biljkama,skupa vutra -"veganska (kyle kushman) ,naravno da zavisi što jedemo i što nam biljke jedu i kakove su kvalitete a o ukusima se ne raspravlja-imamo puno pravo voljeti -okusiti što nas je volja-svakome na izbor a izbor je stvarnoo velik!!!
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
zašto je paška janjetina naj klase-pa zato što se hrani na taj i taj način(brsti posoljenu vutru-soli sebe sama)a vjerujem da je isto i s našim biljkama,skupa vutra -"veganska
al ovcu ne mozes isprati ,a vutru mozes !!


Sve je skupo sto je uzgojeno organski !!
Razlog tome je ...manji prinos !! Ima razlike dapace i u okusu,mirisu,ali ne toliko da bi bilo skuplje. Znaci ne usporedjujem babin paradajz i 80 tih i ovaj danas iz kauflanda gmo...ne ta usporedba!!
Nego babin paradajz iz eko uzgoja i babin paradajz iz baste u kojoj nije eko uzgoj,obicna basta,a isti paradajz ....razlika je minimalna,ili nikakakva..jedino je razlika u kolicini paradajza.
A manji prinos je zato jer si prepustio prirodi da radi na svoju ruku..sto je dobro.
Nema herbicida,nema pesticida ..nema mineralnog gnojiva...jbga sta ti ostane to je to...pa zar ces onda dati jagode,paradajz,ili kruske u bescjenje..naravno da neces.

Logicno je da ce biti skuplje..pricam opceniti o poljo.proizvodima.
Ne o Vutri !!!
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.896
1.098
Trøndelag
Probao sam uzgajati na sve nacine i na kraju nisam nasao neke drasticne razlike ako ih uopce ima. Sve je to stvar osobne percepcije i filozofije uzgajanja. Od kad uzgajam vutra je na konstantnom levelu. Desi se da mi se odredena sorta ne svida ali da nije kvalitetna toga nije bilo. Sve se svodi kome sto vise pase i odgovara.
Pod kvalitetu ulazi vizualni dojam (čvrsti, tvrdi cvjetovi)

Ne mora biti da je tvrd hed mjerilo kvalitete. Imao sam super sativu koja je cvjetala 16 tjedana, niti je bila tvrda niti cvrsta a bila je francuski konjak xo. Bila je bolja od 95% svega sto sam pusio u zivotu.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pozdrav Bestija :)
Haze sorte su uvijek u prozracnim vrhovima....pravi Haze.npr nevil Haze,ili Liberty haze...Arjan Haze je tu na prvom mjestu,
Super Silver se gura u tu branšu,ali nije pravi haze,pa mu i topovi nisu prozracni..cak naprotiv....vise vuce na neku indica dominu.

Probajmo zamisliti tri growera sa istom opremom i istim strejnom,ali sa razlicitim iskustvom u growanju
Jedan od te trojice je uzgojio Jack Herera u punom potencijalu.Nije stresirao biljku,imao je uravnotezenu prehranu....dobio je male kompaktne vrhove. kakve jacky ima...dobio je 30% ambera,sto je garancija arome i okusa i sve je to dobro iskjurao

Drugi je bio dobar do zadnja dva tjedna cvjetanja i pobrao je 10ak dana ranije

A treci je jedva nasao mentora i onda su njih dvojica spasavali biljku koja je u drugom tjednu cvjetanja pokazala blokadu svega i svacega..uzima jedino vodu i jedva su dosli do kraja

Tko je od te trojice na kraju imao najbolji yield i sta je sve dobio uz njega ?
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.914
256
Postoji nešto što se zove 'bag appeal' - a to je upravo to: tvrdo, masno, mirisno, živahnih boja. No to je vezano za komercijalni uzgoj tj prodaju, groweri jure specifičan terpen profil, high pa dobro i yield, nemojmo se lagati, ali odavno smo (većina nas, verujem) prešli sa grama na tegle - tipa znam koliko mi otprilike jedna tegla traje i bitno je da imam dovoljno tegli do sledećeg harvest-a, i shodno tome planiram :D

Ne mora biti da je tvrd hed mjerilo kvalitete
Ostaviću samo ovu legendarnu sliku ovde, High Times Cannabis Cup Winners 1970
7tspco78w7oz.jpg
Ovo da mi neko sad ponudi, uvredio bih se, bez šale :) mislio bih da hoće da me otruje čovek
Ali mogu misliti kako haba mozak...:))
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Evo jos jedna nesitina,ili izmisljotina , ili je ne znanje..nesta je..!!??
Naletim slucajno na forumu...a ne mogu ne reagirati,jer obozavam automatike i tvrdim da je ovo u rangu "provala na vutri"
Bilo je tu jos nekiih gluposti oko outdoor-a i indoor-a ,ali ova je najjaca

Kome je samo do odvaljivanja ni ne treba šta osim automata
ovo je ponizavanje svih nas koji uzgajamo autose..nije lijepo :djede:ali razumijem... :cool23:

Autosi su danas rame uz rame sa foto biljkama....malo su zahtjevniji za uzgoja,ali su po svemu vrlo blizu ako ne i isti kao foto.
Volim i foto biljke..volim i autose...volim i dobro uzgojenu domacicu...volim vutru na kraju krajeva:)

prvo smo se djelili na organski uzgoj i mineralni..fakat je to bilo glupo !!..Sada je to malo utihnulo,pa se sada pocimamo djeliti na auto i foto !!!
Ćemu to ???
 
Poslednja izmena:

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
670
3.296
163
Likwawa hills
Opa :respect:nisam sadio auto sortu pa nisam adekvatan da bilo šta pričam o auto sortama:thumb:na temelju čitanja sam samo zaključio da su možda najbolje za početnike koji ulaze u svijet growa:zvezda::
Ali sam ih duvao i rekao sam da sam se odvalio :thumb:ne vidim ništa loše u tome
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ne bas.....razmisljaj logicno :)
Imas biljku koja "radi" na 18+ sati....70-80-90 dana..nekada i vise.
ja bi svakom pocetniku preporucio foto...vegetacija pod kontrolom,trening..hst-lst..vegtiras koliko hoces i cvjetas kada to odlucis.
12 sati svjetla i 12 sati spavanja...hm, prvo se istrenirati na foto,pa onda auto:)..to je moja preporuka

Ali sam ih duvao i rekao sam da sam se odvalio :thumb:ne vidim ništa loše u tome
ma nema to veze sa tobom :)
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.914
256
Slažem se sa @opa cupa u apsolutno svemu napisanom!
Dodaću samo, kad su se tek 'pojavili', autosi jesu bili uslovno rečeno slabiji (niži % THC) i manji je bio prinos u odnosu na fotoperiodne, obzirom da vuku genetiku ruderalisa, ali su u decenijama koje su usledile te linije stabilizovane i danas se već mogu bez problema porediti sa fotosima.
Takođe sam mišljenja da nisu za početnike, a nekako vidim da je početnicima to mahom prvi izbor.
Nisam siguran zašto, pretpostavljam zbog brzine growa, tj smanjene vege, i naravno manje cimanja oko regulisanja mračnog perioda (+ ne mora čovek brinuti za light leak), ali je stvarno kontraproduktivno jer ne ostavlja prostor za popravku grešaka...a i bolje je da se na vreme prođe i nauči sve oko biljke, pogotovu treninzi i faze rasta, pa onda čovek da bira shodno svojim afinitetima :)
I Pikaso i Dali i svi ostali velikani su kretali "od nule" - pejzaž, mrtva priroda, portreti...ne može se učiti trčanje dok se ni puzanje nije savladalo!

Da ne idem u spam, moj doprinos ovoj temi je:

Super tema su se dotakli ovde :)
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.141
358
70-80-90 dana..nekada i vise.
ja bi svakom pocetniku preporucio foto...
Ja sam primjer za ovu temu. Počeo sam growat s autosima, išli su čak i 120+ dana. Definitivno sam mišljenja da će početnik brže završit foto biljku od automata. Tada sam mislio da je loša genetika automata kriva, sad znam da sam ih ja štopo svojim greškama:smoke:
Lijepo od vas mentora što aktivno raspravljate o svemu, nekad emocije izdominiraju, al smiri se sve i mi početnici naučimo puno toga:thumb:. Hvala vam, samo nastavite s raspravama.
Kolega @Wendigo za mene mentorski nivo:respect: