Izmisljotine ili istine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dulox

Banned
Banovan
25.08.2023
5
20
13
Kod mene isti slucaj, istina ne pod Lumatekom vec pod mojim set upom, gasenje je bilo na tajmeru u 16 sati, a biljka vec oko 14:30 lagano obara listove na dolje., navika ili? Znaci da se priprema na spavanje , zna da ce mrak uskoro...
ima odredjena kolicina svjetla koju biljka moze da upije u toku jednog dana a odredjuje se mjernom jedinicim DLI (day light interval) a zavisi od PAR(photo active radiation) koji daje odabrano svjetlo i broja sati dnevno koliko radi, ako predjes DLI biljka pokusavajuci da se zastiti obori listove ili ih pocne skupljat sa strane
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Iskusnjaci, hteo sam probati 12/1 režim svetla ali ne mogu naći neki dobar primer istog. Ni kod nas ni negde drugde.

Vidim da su @mario339 i @He-Man radili i da je Mario bio zadovoljan ali oba dnevnika su specifični sami po sebi i nisu neki primer. I onda je nekako to nestalo.

Je li pokušavao ko u međuvremenu? Znate li šta više?

Unapred hvala! :rasta: :respect:
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
613
3.228
203
npr ja prvi put cujem za takvu metodu rezima svjetla.,pretpostavljam da to vrijedi za fotoperiodne biljke..?
u svakom slucaju zvuci zanimljivo, posebno onaj dio kad se prelazi iz vege,. ''GLR Gas Lantern Routine'' u cvat na ''DLR Diminishing Light Routine''
Vidim da cesto se naglasava usteda struje,. sto bi znacilo da je to neka racunica za ustedu...a kakav je konacni rezultat? Moguce da nije nesto ekstra vise samo metoda kako zgrovat uz manju potrosnju...? sta i nije mnogima neki problem,. vrijedi probat iako ako je samo o ustedi rjec ...:confused:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Ne znam da li je limitovano na njih. I mene interesuje jer kontam da, ako stvarno radi kako kažu, funkcioniše i za autose.

Naišao sam na ovo takođe. I sad me još više privlači.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and DjedMraz

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.920
256
Nisam siguran koliko je to pametno i šta se tačno postiže osim igranja sa potrošnjom struje..
Jedino što sam ja našao na temu svetlosnog režima a da po svemu sudeći donosi očekivane rezultate je 11/13 (u korist mraka) kod fotoperiodnih, a posebno za sativa dominant kultivare
Brže uđu u cvetanje, i terpen profil, kao i boje cveta budu izraženije.
Lično sam probao, ne mogu da tvrdim za boje/terpene, ali mi deluje kao da se brže razmašu sa pistilima, nznm.

Uglavnom, 12 sati neprekidnog mraka je ono što trigeruje i održava cvetanje kod fotosa, dan može trajati kraće sigurno, ALI, fotosinteza se ipak obavlja danju, što će reći - manje svetla, manji yield na kraju, i nisam siguran koliko se to može izbeći, i koliko se isplati - u smislu koliko struje uštediš u odnosu na količinu koju potencijalno gubiš na kraju zbog toga...

Ukoliko bih probao, mislim da bih išao npr 4/12 ili 6/12, nikako ispod :)

my two cents, što bi rekli :)

EDIT: mišljenja sam da je pogrešan pristup "imitirati prirodu" (a to uključuje i igranje sa svetlom, tj produženje noćnog ciklusa u cvetanju, pa čak i inkrementalno) - ne prilagođava se priroda biljkama, već su biljke evoluirale u skladu sa njom - a prvo i osnovno pravilo evolucije je slučajna mutacija koja donosi korist...
Studije kažu da je fotosinteza zapravo izuzetno neefikasna, ali upravo tu je caka - u prirodi biljke nemaju izbora, a i ovo što mi ganjamo (što veći cvetovi bez semenki, što veći % psihoaktivnih komponenti, boje, miris...) su sve sekundarni metabolički procesi,nisu primarni za biljku.
Njen jedini cilj je bio i ostao isti: da bude oprašena i produži liniju...
Zato u indoor imamo mogućnost da prilagodimo uslove za izvlačenje maksimuma :)


Inače, vrlo zanimljiva studija, i odnosi se na tematiku (kačio sam već, ali nmvz, evo opet da se nađe, korisno je):



Gajenje biljaka u potpunom mraku uz pomoć bakterija, preliminarni rezultati su fenomenalni

Ko zna, možda jednog dana i bude tako :)
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Slažem se da nema smisla u teoriji ali me žulja da probam. :D

Evo par navoda sa nekog stranog foruma koji su me privukli:

The growing plants get more than the average amount of rest, thus reducing stress, and improving plant yield, overall performance, and medicinal quality.
Plants that have been grown up using the Gas Lantern Routine are now supercharged with floral hormones, and ready to go into flower with the slightest provocation. The interruption of the dark period has been destroying enough of the naturally building hormones to keep the plant from expressing sex, and the well-rested plant now has plenty of stored nutrients and energy to finish its life cycle and flower. Triggering the plants is essentially just a matter of removing the interrupting light period, so the plants may now experience the full buildup of hormones that will trigger blooming

Više informacija ima ovde.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.920
256
Podržavam potpuno :)
Eh, da nema vas koji rizikujete i probate, šta bi smo mi default-aši pa znali u životu :D
Ako bude dnevnik da se isprati, to će biti super !
 
18.10.2016
135
240
43
Pozdrav svima!
Čačkajući nešto po netu došao sam do informacije kako se u kanabisu mogu naći alfatoksini koji su jako štetni za ljudsko zdravlje, te postoje labaratorijski testovi za iste naravno.
Ako sam dobro shvatio da se alfatoksini javljaju iz plijesni, ali je problem što se navedene čestice ne moraju vidjeti golim okom u vidu plijesni, te se vrše razni testovi na prisutnost istih kod recimo medicinskog kanabisa u zemljama gdje je isti dozvoljen.
Zanima me vaše mišljenje o navedenoj temi, te kako isključiti prisutnost alfatoksina ukoliko je u pitanju samostalni growing?
EDIT: nadam se da nisam fulao temu :D
 
18.10.2016
135
240
43
Ma to mi je jasno, tipična borba protiv plijesni, ali me brine dio što se ne vide jbg, aj ti znaj sada kada je sve u teglama ima li alfatoksina ili ne, a na oko ne izgleda pljesnivo ništa :D
Koju sam mater čitao išta danas haha
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Alfatoksini nisu eksluzivni za marihuanu, mogu se naci u svemu, od kukuruza, pšenice, riže, pa do kilirikija. Sto se tice trave, ako uzgajas svoje moras imati dobru ventilaciju i vlagu drzati koliko toliko nisko, pa se neces morati briniti oko tih stvari.
 
18.10.2016
135
240
43
Znam da ih ima u svemu, ali kud još baš u našoj svetoj biljci :D
A gle, svi znamo da se iznad 60% RH stvara plijesan, a koja nam bude i vidljiva, te znamo da je za bacit, ali ako se ti alfatoksini stvaraju recimo na nižim RH (bubam sad na 50%RH), te su još nevidljivi onda definitivno ne možemo biti sigurni na pristunost istih bez adekvatnog testa.
Mislim možda sad malo filozofiram, ali me to što sam pročitao malo ponukalo na razmišljanje, jer ispada da i ono što sami uzgojimo opet nije 100% sigurno, te postoji šansa da će štetiti.
Jooj da mi mi je vratit one dane kada sam prije 10-15 godina bio sretan kada dobijem smrdljivu albanušu jer udara u glavu ko šampanjac, tad nisam razmišljao što je štetno što ne, samo nek odradi posao...zapravo je sretan čovjek koji živi u neznanju :confused:
 
18.10.2016
135
240
43
Ma sve to jasno, nema danas zdravog života nažalost, ali sam bio uvjeren da je sve ok ako nema oku vidljive plijesni, a ispada zapravo da ne mora biti pravilo.
Lako za nas rekreativce, ali recimo ako netko growa da bi napravio ulje kome je potrebno onda mislim da nije baš nebitna prisutnost alfatoksina.
Što se tiče prestanka pušenja, prestao sam već, ne pušim već par godina, cigarete :D
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
613
3.228
203
evo jedne zanimljivosti , slusajuci video u prilogu uvidio sam da covjek posipava sjemenku sa mycorizom prilikom pocetka postupka germinacije iz ubrusa, 1:25 ,znaci stavi na ubrus posipa ,zatvori ubrus i dalje ide proces ..zanimljivo ...radi li netko od vas tako? dali je to novost ili glupost...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.920
256
Pa nisam siguran šta time dobija, iskreno..osnovna uloga mikoriza je da povećaju površinu korena, omoguće bolji unos nutrijenata (fosfora zapravo) i vlage, pri tom, treba im jedno par nedelja do mesec dana da se zapate..
Sa druge strane, to je Cali Green, zna čovek znanje :)
Meni liči na bro science, osim ako u tim mikorizama koje dodaje nema još nečeg što zapravo zaista pomaže - kelp, gibberilic acid, humic - to su glavni stimulatori klijanja

Zanimljivo svakako, ja prvi put čujem/vidim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and DjedMraz