J1 Viza za SAD i padanje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.01.2024
7
2
3
24
Pozdrav,

Prije dvije god sam pao s 2g i dobio najmanju moguću kaznu na prekršajnom sudu. Uskoro bih se trebao prijavljivati za J1 vizu, work and travel je u pitanju.

Jel tko imao sličnih iskustava i jel će mi odbiti vizu zbog toga?

Lp!
 
02.10.2023
19
95
13
Evala,
Ja sam nekoliko puta nazalost uhvacen sa manjim kolicinama.
Kako mi je USA viza bila neophodna za posal,triba sam je radit svako 5 godina u zadnjih 20 godina.
Sta se tice USA ambasade u Hrvatskoj (Velika gorica), nisam nikad imao ikakvih problema niti su me iti priupitali ista u vezi toga.
Nadam se da ce ti sve proc kako treba i bez vecih problema.

Sretno i javi kako je proslo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MausMiki

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ako je prekršajno, to bi trebalo da se briše iz sistema posle par godina (ukoliko ne ponoviš delo, naravno) zbog zakona o zastarelosti ili kako već, ali - mislim i da za to moraš sam podneti zahtev, nisam siguran 100% ali mi se čini da je tako. Svakako proveri sa nekim advokatom, ono što znam sigurno - prekršajna se briše posle nekog vremena :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Smak420
20.01.2024
7
2
3
24
Evala,
Ja sam nekoliko puta nazalost uhvacen sa manjim kolicinama.
Kako mi je USA viza bila neophodna za posal,triba sam je radit svako 5 godina u zadnjih 20 godina.
Sta se tice USA ambasade u Hrvatskoj (Velika gorica), nisam nikad imao ikakvih problema niti su me iti priupitali ista u vezi toga.
Nadam se da ce ti sve proc kako treba i bez vecih problema.

Sretno i javi kako je proslo.
Jesi morao ispunjavat DS-160 Formular? Jesi u odgovorima stavljao da si osudivan i to? Npr ima pitanje jel ste ikad prekrsili ikakav zakon vezan uz kontrolirane substance, sto si tu odgovorio?

I puno ti hvala na ovom odgovoru, kamen mi je sa srca pao hahah
 
02.10.2023
19
95
13
Svaki put sam ispunjava DS-160 formular.
Stavia bi da sam osudivan jer je bilo raznih prekrsaja u prometu,fizickih sukoba,itd. Za kontrolirane substance bi stavia da nisam ima problema.
:)
 
20.01.2024
7
2
3
24
Svaki put sam ispunjava DS-160 formular.
Stavia bi da sam osudivan jer je bilo raznih prekrsaja u prometu,fizickih sukoba,itd. Za kontrolirane substance bi stavia da nisam ima problema.
:)
Znaci nisi im spominjo da si pado ili? Takoder jesi morao nosit kakve dokumente vezano uz to, pretpostavljam da treba potvrda da se ne vodi kazneni postupak ali ne znam jel traze isto to za prekrsaje? Jel bi mi molim te malo detaljnije objasnio taj cijeli postupak.
 
02.10.2023
19
95
13
Da,nigdi nisam spominja.
Mozes na svoju ruku izvadit na policiji potvrdu o nekaznjavanju, pa vidit sta ti pise.Cisto da si mirniji u glavi oko svega.
:)
 
02.10.2023
19
95
13
Nikakve potvrde me nisu trazili.

Dok ispunjavas formular traze te miljon informacija.Ja bi sve dokumente sta imam nosia sa sobom, od vojne knjizice,vozacke,diplome zavrsenih skola,itd...
Nikad me nista nisu pitali.

Dodes u Ambasadu u zakazanom terminu.I oni te sve navode.Otisci prstiju,razgovor par recenica na engleski i to je to.Par sati provedes u njih dok sve obavis.U principu 98% vrimena cekas.

Bitno ti je ponit prvi list sa slikom i bar kodom (kad budes formular ispisa do kraja ce ti se to pokazat) isprintan u boji jer bez toga neces moc uc u ambasadu.I isprintanu potvrdu da si platia.

To je sve koliko se sicam.U biti nije bilo nikad nikakvih problema.
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MausMiki
20.01.2024
7
2
3
24
Nikakve potvrde me nisu trazili.

Dok ispunjavas formular traze te miljon informacija.Ja bi sve dokumente sta imam nosia sa sobom, od vojne knjizice,vozacke,diplome zavrsenih skola,itd...
Nikad me nista nisu pitali.

Dodes u Ambasadu u zakazanom terminu.I oni te sve navode.Otisci prstiju,razgovor par recenica na engleski i to je to.Par sati provedes u njih dok sve obavis.U principu 98% vrimena cekas.

Bitno ti je ponit prvi list sa slikom i bar kodom (kad budes formular ispisa do kraja ce ti se to pokazat) isprintan u boji jer bez toga neces moc uc u ambasadu.I isprintanu potvrdu da si platia.

To je sve koliko se sicam.U biti nije bilo nikad nikakvih problema.
:)

Odlicno, hvala Ti puno, kamen mi je sa srca pao, mozda i vidim USA :D.

Svako dobro ti zelim prijatelju :D
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ako ti je to rekao policajac,onda je istina!
Dosta toga se promjenilo... Srečom nisam imao problema,pa mi ni nije bitno:)