Jackova banda patuljaka s balkona

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.04.2014
10
45
13
Pozdrav vutroljupci, ovo je moj prvi grow i unaprijed se ispričavam za sve možebitne pogrješke kojih se nadam neće biti previše.

Sjemenke: 3x Royal dwarf i 1x Royal jack - automatici (RQS)
Klijanje: 13.06. 3 sjemenke stavljenje u staklenke (s poklopcem) u običnu vodu dok je jedan patuljak stavljen u istu takvu staklenku s dodatkom 0.1 ml slavola.
Zemlja: Substral Terra magma. Koristim istu zemlju za sadnju mente i matičnjaka pa sam uvidjevši da bi mi za sve to trebalo cca 30 L zemlje odlučio kupiti veće pakiranje od 60 L što se pokazalo kao greška. Iako je logično da je pakiranje od 60 L nekvalitetnije od onog od 5 L razlika je kao da sam kupio dvije sasvim različite zemlje. Zemlja od 5 L je crna i vidljiv je dodatak granulata islandske lave s manjim sadržajem treseta dok je ova od 60 L puna treseta, granulat islandske lave skoro pa i ne postoji, a zemlja je smeđa.
Gnojivo: Bio plantella VRT i Slavol
Datum zasađivanja: 18.06. večernji sati
Mjesto i način uzgoja:
Balkon na južnoj strani u početku noću podupiran LED kuhinjskim svjetlom (nisam mogao odoljeti)

Put biljaka kronološki:
13.06. početak klijanja
18.06. proklijane sjemenke zabijene u zemlju u plastičnim čašama od 0.5 L
21.06. (3. dan) ujutro sve 4 sjemenke izašle na površinu zemlje vrlo hrabro
iznikle1.jpg iznikle.jpg
22.06. (4. dan) još samo jedan patuljak ima sjembeni oklop, a svi se vrlo brzo izdužuju. Od jutra do jutra idučeg dana sam ih držao pod LED kuhinjskim svjetlom (nisam siguran koliko vati javim kasnije informaciju).
2206.jpg
23.06. (5. dan) nastavljaju brzo izduživanje s time da se počinju ukošavati što me malo brine. Napokon su završili kišni dani i ljeto je počelo par dana nakon kalendarskog početka pa biljke počinju svoje dane provoditi vani. Kako bi ih malo izravnao jednu sam biljku zakopao dublje pri čemu je se potpuno oslobodila od zemlje i bilo mi je previše stresno gledati ju tako golu. Dvjema biljkama sam od čaše napravio nadogradnju kako bi moglo stati još zemlje koja će ih učvrstiti. Jednog patuljka odlučio sam ostaviti slobodnog da vidim je li ovo što sam radio uopće imalo smisla.
2306.jpg
24.06. Dan su opet proveli sunčajući se na balkonu, a sada sam ih stavio na spavanje pod isto ono svjetlo.
roza.jpg slavol.jpg
obicna.jpg kosa.jpg

Zalijevanje: Do sad sam ih zalijevao iz staklenih bočica koje stoje na suncu i zamiješane su na 150 ml vode 1.5 ml slavola. Način zalijevanja je prskanje većinom dva puta dnevno kada vidim da je zemlja suha.

Subjektivni osvrt autora:

Ovaj forum sam pronašao kada sam prvi puta poželio zapaliti travu, a prije toga naravno proučiti kako se mota joint i što se zapravo događa kad zapalimo. Od toga je prošlo 6 godina i sada je već stvarno došlo vrijeme za prvu sadnju. U tih 6 godina od toga da roditelji misle da su ljudi koji puše travu narkomani došli smo do toga da slobodno sadim biljke na balkonu (zapljeskat ću još jednom sam sebi). Nisam mislio ulagati previše vremena ni novaca u tu sadnju nego čisto vidjeti kakav je zapravo proces s ciljem učenja, ali isto tako nisam ni mislio puno pisati na svom prvom postu.
Proučavao sam mnoge dnevnike po forumu i upute za zemlju, gnojivo, zalijevanje i razne druge sitnice iako mislim da nemam pojma više sam ljubitelj prakse nego teorije pa se nadam da mi to nećete zamjeriti jer vraćam ogromnom ljubavi i pažnjom prema biljčicama. Kada sam ih postavio u zemlju budući da je samo jedna imala dužu klicu, a sve ostale su samo sramežljivo izašle bojao sam se da neće niknuti. Noć prije tog 21.06. sanjao sam da su sve 4 iznikle, budim se, skačem iz kreveta kad ono stvarno - sreća nije mogla biti veća. Spremajući po kući slučajno sam pronašao jednu reflektirajuću foliju za radijator koja je bila viška. Kada sam ju vidio odma sam vizualizirao kako štiti biljke ispod tog slabašnog LED svjetla koristeći iz njega maksimum. Ne mogu slikom prikazati kako to zapravo izgleda, ali biljke stoje na staklenkama blizu svjetla i oko njih je ta folija.
Svjetlo da radi cijeli mjesec konstatno ne bi potrošilo ništa vrijedno spomena tako da dok malo ne ojačaju mislim da im najbolje tako odgovara za spavanje.
Preko dana balkon ima u ovim danima 10 sati sunca, a kad još malo zatopli bit će to i 12+ tako da svjetla neće faliti. Još ću malo reći o sortama pa mislim da sam sve pokrio. Royal dwarf sam izabrao baš zbog njegovog patuljastog rasta za koji smatram da je idealan za balkon i također bitna stavka je bila da bude automatik. Osim njih trojice tu je i Royal Jack koji je dobijen besplatno i s njima je da pazi na situaciju, a možda baš bude plodonosan.

Pitanja:
Što mislite o tom kuhinjskom svjetlu po noći ?
Kada je vrijeme za presadnju (imam potove fi 25cm cca 5L) ?
Razlika u zemlji je vidljiva kada sam dosipavao, mislite li da bi trebao kupiti još zemlje od 5L, a ovu lošiju koristiti na dnu ?
Što da radim u vezi toga što se ukošavaju tj. okreću prema svjetlu (vidljivo na zadnjoj slici) ? Planiram učvrstiti s još zemlje no nisam siguran bi li trebao na neki način riješiti taj problem budući da ovako rješavam samo sipmtome.
Planirao sam početi davati VRT nakon još 5 dana (10. dan). Smatrate li da je to okej?
Razmišljao sam da dio zemlje ubacim u kantu isbušim rupe i ubacim crve. Koliko bi trebalo vremena da ta zemlja bude spremna za korištenje i ima li smisla to raditi ?

P.S. ispričavam se na podužem tekstu ponijelo me, a i imam ispit pa moram nekako naći nešto drugo za raditi :D Ako ništa barem je uredno i puno ljubavi :)

Hvala na čitanju i unaprijed na pomoći. Nakon što vidim koliko pitanja imam skužio sam da trebam uzeti mentora tako da inače neće biti toliko pitanja.

Puno pozdrava i sreće svim ljudima dobre volje peace out
 
07.09.2018
3
26
13
28
Vozdra! Da kažem odma u startu odličan odabir sjemenki za balkon što se Royal Dwarfa tiče :thumb:

Nemam puno iskustva, ali budući da sam prije par godina krenuo sadit (također RQS) rado podijelim što sam do sada spoznao/naučio/zamijetio. Dakle po redu što se pitanja tiče:

Osobno, ne volim kada biljke ne dobiju barem neko vrijeme potpunog mraka, volim uzgajat što je više moguće prirodno i organski, a ovo je potpuno neprirodno. Ima onih koji zagovaraju 24h svjetla za automatike jer ipak se radi o energiji koju trebaju, ali sjećam se da sam čitao jednom da tijekom noći biljke zapravo luče hormon rasta više nego tijekom dana, i dosta je važno da baš zbog toga imaju barem nekoliko sati potpunog mraka. Neka me isprave iskusniji, možda imam krivo sjećanje :D ja osobno bi ih stavio na 18/6, i tako će biti vani pa nek odma dobiju neki ritam. Znam da su automatici, no to je moj stav što se biljaka tiče općenito, što prirodnije to su one sretnije.

Što se samog svjetla tiče, bilo bi dobro da znaš koliko ima W. Neki prosjek o kojem svi pričaju je 75W po biljci, a tvoje su ovako izdužene baš zato što im fali dovoljno jakog svjetla. Naginju se zato što to biljke rade, samo traže svjetlo. Ubuduće, mislim da bi bilo dobro da investiraš u jače LED svjetlo, za početak ja bi koristio minimalno 100W za 4 biljke, i to je stvarno minimum minimuma. Kada ovako krenu u stretch zapravo su pod stresom i troše energiju na rast stabljike da dođu do svjetla, a ne na zelenilo kako bi trebale. Ono što bi pod svaku cijenu trebalo izbjeć kolko god je moguće je stresiranje automatika, budući da imaju predodređen životni vijek. Ako postanu predugačke lagano ih veži oko štapića za roštilj, tako da barem mogu stajati uspravno. Isto tako ako ih stavljaš van/unutra bilo bi dobro da ih se postepeno navikne na sunčevo svjetlo, moguće da se izdužuju i radi tog razloga jer je sunce beskonačno puta jače od LEDa.

Kad smo kod stresa, za ubuduće probaj posaditi automatike u teglu u kojoj će bit do kraja, tako da izbjegneš presađivanje. Ososbno nisam nikad presađivao tako da će te oko toga morat savjetovat neko drugi. Samo znam da je to dosta veliki šok za biljke, pa se za automatike savjetuje da se to ne radi. Što se zemlje tiče, kakvih u sebi ima nutrijenata? Provjeri tako da znaš s kakvom dozom (i kada) ih zaliti kad dođe vrijeme za hranu. I po tom pitanju ne mogu dati konkretnog odgovora jer sadim u kokosu, u kojem se od početka kreće sa hranjenjem. Ako je zemlja dovoljno "jaka" ponekad ih ne treba hranit i do prvih 2-3 tjedna, tako da pazi da ih ne prehraniš jer to je isto stres.

Eto mojih dva centa, nadam se da će barem nešto bit od pomoći :p delikatan je to proces tako da samo polako.

P. S. Budi svjestan smrada koji te čeka u cvjetanju (prilično intenzivno), nadam se da oko balkona nemaš susjeda kojima bi to moglo smetat, a svakako ne želiš privuć neželjene pažnje. Samo heads up ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psihic

Psihopia

Aktivan Član
05.03.2012
83
644
83
38
Sritno stari. Neću ti puno pametovati jer ima ljudi koji više znaju. Koristin istu zemlju i meni je ok, nisan vidija onu od 5 l.
Ja osobno ne bi iša ispod potova od 15 l a i to je malo. Daj korjenu prostora i imati češ bolju biljku. Ne tribaš gnojiti prvih 20 dana i molin te stavi nešto tamno na one boce di su ti trenutno biljke jer sunce smeta korjenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psihic and Badi
10.05.2020
7
20
3
Royal dwarf - automatici (RQS) Je bila moja prva biljka i jako sam zadovoljan. Presadio sam ju jednom i nije bilo problema. 25w LED za vegetaciju i onda CFL 250w. Pozdrav i samo jako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psihic

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pitanja:
Što mislite o tom kuhinjskom svjetlu po noći ?
Kada je vrijeme za presadnju (imam potove fi 25cm cca 5L) ?
Razlika u zemlji je vidljiva kada sam dosipavao, mislite li da bi trebao kupiti još zemlje od 5L, a ovu lošiju koristiti na dnu ?
Što da radim u vezi toga što se ukošavaju tj. okreću prema svjetlu (vidljivo na zadnjoj slici) ? Planiram učvrstiti s još zemlje no nisam siguran bi li trebao na neki način riješiti taj problem budući da ovako rješavam samo sipmtome.
Planirao sam početi davati VRT nakon još 5 dana (10. dan). Smatrate li da je to okej?
Razmišljao sam da dio zemlje ubacim u kantu isbušim rupe i ubacim crve. Koliko bi trebalo vremena da ta zemlja bude spremna za korištenje i ima li smisla to raditi ?
Ovisi kakvo je svjetlo i da li je dovoljno jako, možeš kombinirat unutra - van, ako baš hoćeš.
Presadi kad listovi dođu do ruba posude i presadi u veću posudu, 5l je premalo, barem u 10l, ali i to je još uvijek malo ako hoćeš izvuć maksimum, osobno bih presadio barem u cca. 20 l.

Ne znam šta si toliko zapeo za to svjetlo unutra, ako imaš 10 - 12 sati direktnog sunca dnevno, stavi ih van i ne brini.
Ne bih gnojio već tako brzo, ako imaš Terra Magmu imaš dovoljno hranjiva barem za 3 tjedna rasta.
Slavol slobodno daješ od početka.
Ne znam zašto bi stavljao crve u već gotov supstrat, koji sam po sebi već sadrži sve što treba.
Moje pitanje...zašto ti voda za zalijevanje "stoji" na suncu?
Što jednostavnije, to bolje, sretno do kraja.:thumb:
 
Poslednja izmena:
24.04.2014
10
45
13
Pozdrav ekipa, hvala puno svima na savjetima!

@DDude odustajem od svjetla i prepustit ću ih prirodi podsjetio si me da i ja želim što je više moguće prirodno i organski, a bez ovog mogu. Što se hrane tiče sačekat ću dva i po do tri tjedna. Za mirise mi je jasno zato i planiram cijeli balkon ispuniti mentom da se mirisi malo pomiješaju. A ako i ne uspiju barem ću vidjeti kakvi su susjedi :D

@Psihopia mislio sam ograničiti rast s manjim potovima baš zbog balkona, ali vjerojatno ne bi trebao jer su svejedno niskog rasta tako da ću ih staviti u veće potove svakako

@vukhaler sad još više vjerujem u te patuljke :D

@Badi svakako odustajem od tog svjetla i planirao sam to držati što jednostavnije nema smisla da bespotrebno dodatno zakompliciram. Potovi će biti kad bude vrijeme za sadnju onda barem 10 L. Što se tiče vode znam da sunčeve UV zrake ubijaju mikroorganizme u vodi, a da ne stvaraju nikakve opasne kemikalije. Ne bih to radio da su u pitanju plastične boce, a ovako mi se čini siguran način za upijanja još sunčeve energije u koju polažem puno nade. Možda sam u krivu što se tiče stajanja vode, ali znam da ljudi korite za piti solariziranu vodu samo što se uz to koriste filteri u boji jer svaka boja ima određenu korist za ljudski organizam u tom procesu. Nadam se da ne postoje neke opasnosti ako držim vodu na balkonu kako bi upijala sunčevu energiju, ali ipak imaš puno više iskustva pa ako misliš da to ne bi trebao raditi poslušat ću!

@grona baš zbog savjeta i zbog mog urednijeg i lakšeg praćenja situacije sam napravio ovaj dnevnik tako da svi savjeti dobrodošli
 
17.05.2020
24
25
13
99
Pozdrav ekipa, hvala puno svima na savjetima!

@DDude odustajem od svjetla i prepustit ću ih prirodi podsjetio si me da i ja želim što je više moguće prirodno i organski, a bez ovog mogu. Što se hrane tiče sačekat ću dva i po do tri tjedna. Za mirise mi je jasno zato i planiram cijeli balkon ispuniti mentom da se mirisi malo pomiješaju. A ako i ne uspiju barem ću vidjeti kakvi su susjedi :D

@Psihopia mislio sam ograničiti rast s manjim potovima baš zbog balkona, ali vjerojatno ne bi trebao jer su svejedno niskog rasta tako da ću ih staviti u veće potove svakako

@vukhaler sad još više vjerujem u te patuljke :D

@Badi svakako odustajem od tog svjetla i planirao sam to držati što jednostavnije nema smisla da bespotrebno dodatno zakompliciram. Potovi će biti kad bude vrijeme za sadnju onda barem 10 L. Što se tiče vode znam da sunčeve UV zrake ubijaju mikroorganizme u vodi, a da ne stvaraju nikakve opasne kemikalije. Ne bih to radio da su u pitanju plastične boce, a ovako mi se čini siguran način za upijanja još sunčeve energije u koju polažem puno nade. Možda sam u krivu što se tiče stajanja vode, ali znam da ljudi korite za piti solariziranu vodu samo što se uz to koriste filteri u boji jer svaka boja ima određenu korist za ljudski organizam u tom procesu. Nadam se da ne postoje neke opasnosti ako držim vodu na balkonu kako bi upijala sunčevu energiju, ali ipak imaš puno više iskustva pa ako misliš da to ne bi trebao raditi poslušat ću!

@grona baš zbog savjeta i zbog mog urednijeg i lakšeg praćenja situacije sam napravio ovaj dnevnik tako da svi savjeti dobrodošli
voda podize PH vrednost na suncu, pola sata na suncu i PH je vec za 1+
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vukhaler
07.09.2018
3
26
13
28
@Psihic jos jedna stvar koju bi preporucio. Ne znam o kakvim teglama si razmisljao, no buduci da ce bit vani na direktnom suncu mozda bi bilo dobro da ih stavis u platnene vrece. Probaj potrazit u grow shopovima u tvom mjestu ako ima negdje, mislim da bi ti za Dwarfove bile dovoljne od 11l, a za Jacka mozes ic i sa 19. Stvar je u tome da sunce moze jako zagrijat tegle, tim vise ako su crne, i potencijalno spalit korijenje. S tim vrecama jedino treba pazit jer je moguce da se zemlja malo brze susi nego u obicnim pa je potrebno malo cesce zalijevat. Isto tako su odlicne jer je prakticki nemoguce da ih prezalijes, sto je super za pocetnike.

Imas jos vremena pa razmisli.

Za mentu ti mogu rec da mozes odma odustat od toga hah, barem sto se mirisa tice. Jedino ako ce grm mente bit od metar i pol, gotovo nemoguce da prekrijes miris cvjetajuce trave (tim vise imat ces ih 4, a ne jednu). Ali je dobro imat nesto drugo na balkonu cisto da prekrijes pogled da se biljkice ne vide. Ako ce miris bit bas veliki problem, onda radije stavi nekog cvjetajuceg bilja, tipa jasmin, jorgovan, lavanda, karanfili... No bez obzira, prirodan domaci caj od mente = najbolji caj koji sam ikad pio, tako da go for it :thumb:
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ovo ću pratiti jer i sam nagodinu planiram Dwarfove u outdoor, a trenutno dva komada rastu u boxu.

Svakako presadi u pot veći od 5l, moji su u 5l - jednoj je oke ali je taj imao probleme u razvijanju, a drugome je sigurno mali pot koliko se razvija. Sa LST-om ih možeš bez beda držati oko 40cm finalne visine, kako i piše na stranici od RQS-a. :D
 
24.04.2014
10
45
13
Dobra večer vutroljupcii! Biljčice brzo rastu i napreduju isto tako i ja pokušavam pratiti njihov rast :D
26.06. (8. dan)
20200626_120207.jpg 20200626_120211.jpg
Jel se sjećate onih potova od 5 litara? E pa ovaj ja sam se malo zaigrao i...
30.06. (12. dan) presađene u potove od 25L.
20200701_123809.jpg 20200701_123811.jpg 20200701_123813.jpg
20200701_123819.jpg 20200701_123823.jpg 20200701_123826.jpg
05.07. (17. dan)
20200705_121227.jpg 20200705_121245.jpg 20200705_121259.jpg
Zaboravih napomenuti da sam ovu presadio u 5L i da je malo manja rastom.
20200705_121305.jpg

Budući da sam se malo zaigrao i posadio ih u toliko velike potove baš ne dobijaju sunca koliko bi trebali jer nema mjesta za sve pa razmišljam da napravim za njih jedan boxić na balkonu. Tako da bi dnevnik uskoro mogli presaditi u unutrašnji :D

Zalivene kad su presađene s po 0.5 L i 5ml slavola i 6 dana kasnije s po 1.2L i 5ml slavola.

Budući da je sad 18. dan otkad su zabijene u zemlju zanima me je li pravo vrijeme za gnojenje ili ću im dati još vremena jer su dobili još zemlje s još hranjivih tvari?

Hidden bonus
20200705_121211.jpg 20200705_121215.jpg
20200705_121220.jpg
Ovo gore je Biljana ona je cura s ulice koja je posađena malo prije Jackove bande kako bi služila za eksperimentiranje i učenje. E sad na njoj sam možda zajebao što nisam pitao ranije, ali zato imam ekipu da ispravim ako jesam. Uglavnom moje pitanje je jesu li ovi mali listovi između grana, vidljivi najbolje na zadnjoj slici, zapravo trošak i smetnja biljki. Rečeno mi je da su to zaperci koji se npr. na rajčici uklanjaju kako ne bi crpili energiju iz biljke, a plod ne daju. Zanima me trebam li na Jackovoj bandi uklanjati te "zaperke" ili je to normalan dio biljke koji će kasnije biti među grane?

Do čitanja i one love burazeriii <3
 

Prilozi

  • 20200705_121225.jpg
    20200705_121225.jpg
    236 KB · Pregleda: 7
  • 20200705_121239.jpg
    20200705_121239.jpg
    192,7 KB · Pregleda: 7
24.04.2014
10
45
13
Pozdrav, ekipa!09.07. (21. dan)
20200709_142141.jpg 20200709_142017.jpg 20200709_142036.jpg 20200709_142222.jpg
Kao što vidite curke i dalje napreduju i u visinu i u širinu :D Ova zadnja je ona najmanja patuljčica.
Možda se ne vidi odavdje, ali zato imamo slike problema iz bližega.
20200709_142026.jpg 20200709_142122.jpg
Čini mi se da je uživo to još i više nego na slikama, ali kao što vidite listovi su mi se malo osušili (?) Budući da su to Dwarfovi kojima odgovara hladnija klima pretpostavljam da je uzrok sunce i sparina. Iako je bilo onih ljetnih olujnih svježijih dana većinom iako nisu dobivali stalno direkt sunce žive u toj sparini koju svi jedva preživljavamo. Vjerujem u njih! Borci su ti patuljci :D Čini mi se da na mladima svijet ostaje pa će tako ti osušeni listovi postati nebitni budući da dolaze novi svježiji.

I dalje trebam savjet, primjedbe, prijedloge... Nisam ni siguran da je to od vrućine samo pretpostavljam...
11.07. (23. dan)
Nekako su mi se činile gladne, žedne i iscrpljene pa sam odlučio da je vrijeme da krenu papati. Doza je po 1.5L vode, 2.5 ml slavola i 5 ml bio vrta dok za najmanju ide 0.7 L vode, 3 ml slavola i 2 ml bio vrta. Iako mi se činila premala za hranu izvrsno reagira i konačno počinje doživljavati renesansu.
13.07. (25. dan)
20200713_202621.jpg 20200713_202711.jpg 20200713_202718.jpg 20200713_202740.jpg

I naravno specijalni dodatak --> Biljana
(koja je možda Biljan?)
Situacija operacija LST dovodi do pucanja grančice (zapravo jedne od većih). Na RQS forumu pronalazim da kad nije skroz otkinuta ju treba zalijepiti.
20200708_113816.jpg 20200708_115013.jpg
Što dovodi do ovoga:
20200709_142711.jpg
I nisam smrvio i zapalio nego čuvam za uspomenu...
Situacija operacija otkrivanje spola
20200713_150144.jpg
Moje skromno znanje mi govori da je Biljana zapravo Biljan i iako seksistički mora doživjeti svoj kraj.
Što će reći porota?

Do čitanja. One love burazeriiiiiiiiiiiiiiiiii

E da da vidite što se mora sjeći
20200713_202659.jpg
 

Prilozi

  • 20200713_202740.jpg
    20200713_202740.jpg
    186,3 KB · Pregleda: 4
  • 20200713_202659.jpg
    20200713_202659.jpg
    230,7 KB · Pregleda: 5

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.616
258
da pokazuje kao da ce biti musko ali sacekaj ti jos malo,zna prevariti.
nego to sam hteo da te pitam...sto si pokusavao da pricvrstis napukli list...:) to se radi samo sa granama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser
24.04.2014
10
45
13
Dobro vutro, radni narode! Evo mene opet nakon dugo vremena, nadam se da ste me se poželjeli koliko ja vas, ali nikako krenuti napisat nešto (usput sam skontao da bi trebalo neku aplikaciju organizirat za lakše ubacivanje slika s mobitela).

Da se podsjetimo:
11.07. (23. dan) su dobile prvu klopu s 1.5 L vode (2 ml slavol i 5 ml vrt)
17.07. (29. dan) su dobile 2L vode (3ml slavol i 5 ml vrt), a ona u potu od 5L 1L vode (3 ml slavol i 3 ml vrt)

Ovo je stanje 18.07. (30. dan)
20200718_132224.jpg 20200718_132249.jpg 20200718_132306.jpg
20200718_132314.jpg

21.07. (33. dan)
20200721_064953.jpg 20200721_065143.jpg Pogledajte prilog 354201
20200721_065126.jpg 20200721_065314.jpg
20200721_065325.jpg

23.07. (35. dan)
20200723_131525.jpg 20200723_131532.jpg 20200723_131551.jpg 20200723_131611.jpg
Curke kao što i sami vidite ubijaju i tu nekih velikih problema nema osim lomljenja listova i pokoje grane pri činjenju LSTa koji ne znam koliko je LST za curke, ali za mene vHST.
Sve do sljedeće situacije probleme nisam smatrao velikima, ali kad se ovo dogodilo srce mi je na dugačak trenutak zastalo...
20200723_131535.jpg
Jacku sam otkinuo glavu... što se skoro pa i može smatrati topiranjem (tješim se). Naravno bezuspješno sam pokušao pričvrstiti to što se nakon 15 minuta osušilo.
20200723_131545.jpg 20200723_151500.jpg
Najgore što je već kaskao za ostalima koje su krenule cvjetat i taman mislim da je skupljao hrabrosti za početak cvjetanja i ovako što mu se dogodi. Nema veze odrezali smo ga i idemo dalje... vratit će se on još jači

24.07. (36. dan)
Zadnja papica koju su dobile: 2.5L vode (3ml slavol i 6 ml vrt), a ona u potu od 5L 1.2L vode (3 ml slavol i 6 ml vrt)

25.07. (37. dan)
20200725_114424.jpg 20200725_114440.jpg 20200725_114444.jpg 20200725_114450.jpg 20200725_114457.jpg
28.07. (40. dan)
20200728_081132.jpg 20200728_081146.jpg
20200728_081226.jpg 20200728_081235.jpg
20200728_081318.jpg
20200728_081248.jpg 20200728_081255.jpg
20200728_081308.jpg
20200728_081326.jpg
Uf, predivne su i jako ih volim :D

Molim vas ispravite me ako gdje griješim ovo mi je prvi grow tako da sam spreman i želim još puno učiti. Iako zadovoljan ovime dosad uvijek želim više tako da nemojte štedit na kritikama.

LST vjerujem da sam trebao početi ranije, a čak mi se čini da bi tim automaticima super odgovaralo Main-Lining (Nebula's Manifold), ali za prvi put ostat ćemo na LST jer je za sve drugo i kasno.

Radio sam defolijaciju jer je bilo dosta polumrtvih listova i onih koji baš jako jako smetaju i neki su u pokušaju da se sklone fizički otklonjeni, a neki su odma uklonjeni s tom namjerom. Čitao sam da to bas nije dobro radit u outdooru zbog nametnika, a kod mene na balkonu takva se ekipa ne skuplja. Opet kaže ispravite me da znam za ubuduće što se tiče uklanjanja žutih, suhih i velikih zdravih listova.

Što se tiče hrane i vode dajem im svaki 5,6 dana što ste mogli primjetiti. Količinu vode ne bi dizao iznad 2.5 L (možda je i to previše?), a zanima me bi li trebao češće zalijevati? Hranu dajem samo Plantella Vrt i slavol koji zapravo nije hrana (jel?). Vjerujem da bi im dobro došlo nešto novo za vrijeme cvjetanja i tu me zanima zna li netko gdje u Hrv ili negdje blizu u Slo mogu nabaviti Plantellu Cvijet ?
Ukoliko ne pronađem to u idučih par dana svakako imam u planu nabavljati lampe pa ću onda uzeti i neka skuplja gnojiva (kad je bal nek se i princeza :D). Zanimaju me prijedlozi što se tog tiče, razmišljao sam najviše o Hesiju i Canni sad slušam vas ?

Ne planiram štedjeti tako da predložite što bi bio najbolji kit za cijelu fazu nakon ovog idu Gorilla automatici, a za poslije sam si pronašao Hulkberry tako da autoflower ostaje i trebale bi ići 2 Lumatek Zeus 600W pro lampe, ali za to se još čujemo sad bi me najviše zanimalo mišljenje o hrani i ostalim aditivima.

Hvala svima na čitanju, sudjelovanju i svemu ostalome. Veliki pozdrav svim cannabis connoisseurima i želim ugodne seanse napušavanja <3
 

Prilozi

  • 20200718_132257.jpg
    20200718_132257.jpg
    234,7 KB · Pregleda: 17
  • 20200718_132343.jpg
    20200718_132343.jpg
    190,2 KB · Pregleda: 21
  • 20200721_065126.jpg
    20200721_065126.jpg
    276,8 KB · Pregleda: 21