Jednostavni melemi i ulja sa kanabisom ili uljem kanabisa za vanjsku primjenu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Pozz ekipa! :respect:

U procesu sam pravljenja melema kojim ću tretirati tenosinovitis pa bi mi svaki savet dobro došao.

Pošto je tenosinovitis vrsta upale, gledao sam da ubacim šta god imam što bi tome pomoglo.

Trenutno imam kokosovo ulje sa travom, odvadio 90g iz ulja za kolače po ovom receptu, umešano sa 10g pčelinjeg voska i po 3 kapi eteričnih ulja divljeg origana, cimeta, klinčića i citronele.

Takođe imam melem napravljen od macerata gaveza i kantariona, pčelinjeg voska, maslinovog ulja i eteričnog ulja lavande.

Ideja mi je bila pomešati ova dva i to koristiti.

Ako iko ima savet kako ovo poboljšati, molim vas da podelite.

@Crazy Smoke za šta si ricinus dodavao u svoj melem?

Hvala unapred!
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.068
15.678
358
Imaš tu svega dobroga, ja bih u taj melem sa gavezom, kantarionom, itd.. još ubrizgala paste od trave i mislim da bi bila dobra za bolove.. Kao i u ovu sa kokosovim.. Lično pravim meleme od konopljinog ulja od semenki, voska, paste i "začina", ako dodam više paste bolja je za bolove, logično..
 
Poslednja izmena:

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
@Jolly Joker
Radio sam po ovom receptu,samo drugo eterično,prekopirao sam recept od kolege @Jednomsemora

Neznam zašto mi ne dodje notifikacija kad me netko označi,već duže vrijeme.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Ja bih u taj melem sa gavezom, kantarionom, itd.. još ubrizgala paste od trave i mislim da bi bila dobra za bolove..
Jbg, nemam paste sem za zube. :D Zato sam i kontao pomešati ove dve. Šta su ti začini u tvom receptu?

@Crazy Smoke hvala! :ljubav: kaže google da je protivupalno i antibakterijski. Dobro bi došlo i to možda ali nemam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.068
15.678
358
"Začini" su eterična ulja ili macerati od bilja i tome slično, a mogu se staviti i neke varijante u prahu.. To su začini.. U mom receptu sada stavljam eterično ulje lavande, imala sam Palo Santo prošlu turu eterično ulje, itd.. Nekada stavim i 10% macerata od kantariona ili gaveza..
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Otkud to za gavez? Bio sam siguran da će pomoći.

Nisam još pomešao sve ali kantarion imam samo u ovom miksu sa gavezom.
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Evo da i ja napisem iz vlastitog iskustva. Govorimo o ljekovitim kremama. Prije sam i ja radio kreme i meleme. Odustao sam od toga i radim macerate i paste (Rick Simson ulja). Kremu dobijemo samo ako dodamo pcelinji vosak. On sam nema neka ljekovita svojstva. Ovako ulje (macerat) nanesemo i tretiramo zeljeno mjesto (bolno ili). Krema je vise fensi, ali ucinak samog ulja je super.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.328
7.039
258
Imam macerat sa suncokretovim i sa maslinovim uljem, i sad ne znam sta u prehranu, a sta u kremu.
Takodje imam ricinusovo i kantarionovo i ne znam sta u kom odnosu da dodam, stavim i pomesam sa voskom.
Etericna od lavande, ruzmarina, smilja i nesto malo lemongrass, a idem uzeti jos od mandarine, pa sam mislio dve vrste melema, tj da li je moguce za opustanje jedan i za energiju drugi napraviti iz etarskih kombinacija ?
Cilj su upale, bolovi u zglobovima, te besika, bubrezi i prosirene vene
Sl turu grejem u kokosovom ulju
Koje jos ulje bi bilo idealno za macerat, a da nisu masline i suncokret?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.548
233
Dalmacija
Dobio savjet i poslusao ga, na 10ml maslinova ulja 1ml ulja kanabisa izmjesat da se sjedini i prije svake upotrebe malo promuckat. Jedna kap navece i jedna kap ujutro i ta osoba vec mjesec dana ne pije gastale i tablete za gastritis. Kaze da bi zgaravica bila tolika da bi presla u glavobolju ako nebi imao gastala. Eto mozda nekom pomogne.