Ulje od sveže trave

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Pozdrav ekipa! :respect:

Ne mogu da nađem nigde kod nas opisanu ovu metodu a radiću je ovih dana pa htedoh da zabeležim i podelim sa vama.

Dakle, kao što i naslov govori, u pitanju je ulje napravljeno od sveže trave. Bukvalno iz zemlje u šerpu, eventualno uz pranje. Ja sam koristio maslinovo ulje, jer ovo ulje koristim većinom za decu. Ako sam dobro razumeo, sa maslinovim uljem bi trebalo imati jače delovanje na ceo organizam, bez da izaziva jak high. Sledeće koje pravim je sa kokosovim uljem i trebalo bi biti super za rekreativce i one koji ciljaju lečenje jetre.

Potreban pribor i materijal:​

  • Cvetovi i listovi trave, sveže ubrani. Ideja je da se pokušava očuvati što više svega jer puno toga ispari sušenjem. Navodno 30% terpena odu nakon nedelju dana sušenja, na primer.
  • Maslinovo ili kokosovo ulje.
  • Ekspres lonac. U zavisnosti od pritiska koji koristite, vreme kuvanja će vam biti duže ili kraće. Moj lonac ide do 1 bar, te temperatura bude oko 120ºC i kuvam samo pola sata.
  • Blender.

Izrada:​

U blender staviti travu, ulje i vodu. Ja stavljam na svaki gram trave 5ml ulja ali može i manje i više, samo će doziranje biti drugačije. Ne bih išao na manje od 2ml ulja po gramu trave, baš zbog doziranja. Vode stavite koliko hoćete, bitno je da je ima dovoljno da ne ispari sva tokom kuvanja a voda koja ostane se odvaja na kraju svakako. Izblendati sve dobro, sipati u ekspres lonac i staviti da se kuva. Kada se dostigne željeni pritisak, smanjiti vatru na minimum i kuvati pola sata.

Nakon toga ide jedini deo ovog procesa koji bih voleo više pojednostaviti a to je odvajanje ulja od ostatka. :D Ako neko ima bolju ideju, molim vas da podelite. Ja procedim sve kroz sito za čaj, vratim biljni materijal u šerpu, dodam još vode i prokuvam kratko da izađe ostatak ulja te procedim opet. Biljni materijal iskoristim u kuvanju tako da šta je ostalo u njemu, dođe u mene. :D Ulje odvojim od vode u nekoj uskoj flaši, uz pomoć pipete. Oko 95% prvobitnog ulja sam izvukao što je meni sasvim ok. Svakako sve iskoristim.

Doziranje:​

Ovo je glavni razlog zašto mi se sviđa toliko ovo ulje. Količina meni potrebna za lep high je oko pola ml, 12 kapi u mom slučaju. I to ovog napravljenog sa maslinovim uljem. Što ispadne da od grama sveže trave (cveta i lista) dobijem 9 doza. Ulje držim u tamnoj bočici sa onim čepom sa kapaljkom jer bukvalno na kap doziram. Efekat traje nekih 4-6 sati.

Evo sinu zub raste pa se muči sa tim te ima laganu groznicu. 3 kapi sam mu dao i spava mirno već 2 sata, dok se prethodno vrteo u krevetu i buncao.

Jedan prijatelj koji puši svakodnevno ali ni blizu količine kao ja je rekao da mu je 12 kapi bilo previše i nije mogao iz kreveta ustati satima.

Prijateljica jedna je takođe probala ali samo 3 kapi, i kaže da je imala prelep dan ali je mogla biti sasvim funkcionalna. Oduševljena je. A i ja! :D 3 kapi... Znači od grama sveže trave 36 takvih doza... Pa to ispadne 100 takvih doza na gram suve trave, manje-više. Nema smisla da to išta radi... :D

Okačim slike kad budem radio ovih dana, iako se nadam da sam uspeo opisati sve dovoljno dobro. U suštini je jako jednostavan proces, ne bih ga ja inače ni radio. :D

Ne znam da li je bolje ovo ubaciti u postojeću temu o ulju ili ostaviti zasebno. Ako treba, pomerajte gde je bolje. :thumb:

Živi bili! :rasta:
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.881
1.098
Trøndelag

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
To, to, biomix! :thumb:

Preko toga sam i došao do ovog recepta. Ali ne sećam se da sam video za to ulje koje spominješ. Zbog čega je bolje?

Klincima daješ to redovno ili po potrebi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.881
1.098
Trøndelag
Bolja je iskoristivost svega, na ovaj nacin vezes maksimum dostupnog cbd/thc.
Evo imas ovdje objasnjeno
Dajem redovno svaki dan prije spavanja par kapi. Zena je tester posto ona to jako slabo konzumira pa nema tolerancije. Mala je imala kronicnu upalu krajnika posljedicno tome i upalu uha. Sve sto je probala i nista nije pomoglo i zakazana je op za 4/2024. Evo da kucnem nakon par mjeseci koristenja vise se nije vracalo nista od navedenog. Pratim dalje i nadam se da operacija nece ni trebati.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Jbg, niie baš ušao u detalje oko ulja, više za lecitin. Ali kontam.

Drago mi je čuti za ćerku! :thumb: I mojoj je za isto pomoglo. Ali mogao bih ubaciti i redovno, zašto da ne. Jedino što sam video da je bolje davati na svakih 4-5 sati ali ta dnevna podeljena na manje doze, da je konstantno efekat tu. Tako sam joj davao 2 dana kad je baš bila loše i oporavila se brzo. Zbog čega ideš na samo noćnu dozu?

Eh, da, zašto ideš sa kokosovim ako je za decu? Navodno se jako puno metabolizuje sa njim te je manja medicinska iskoristivost sem ako se jetra cilja.
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.881
1.098
Trøndelag

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Jolly, ovo je odlicno!
Da li i ovo ulje ulazi u domen lijecenja karcinoma (nije jetra). ?
I ne mogu vizualizirati ovu ekstrakciju ulja nikako u glavi... mozes mi pojasniti molim te? :plac:
 

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
pipetom povuce vodu s dna staklenke. i ostane mu samo ulje koje se odvoji od vode na vrhu.
ako je posuda sa sirokim otvorom mozes stavit i u frizider pa se ulje stisne i dovoljno je kruto da ga odvojis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnnyJohnny

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Jolly, ovo je odlicno!
Da li i ovo ulje ulazi u domen lijecenja karcinoma (nije jetra). ?
I ne mogu vizualizirati ovu ekstrakciju ulja nikako u glavi... mozes mi pojasniti molim te? :plac:
Navodno bi trebalo biti lekovitije od RSO ili CCO, ali nemam ličnog iskustva.

A ekstrakcija je kao što je gazat opisao sa tim da ne izvlačim vodu već ulje sa vrha. Nekako mi to lakše dođe. :D

U pivskoj flaši super funkcioniše. Dodajem vrelu vodu kad padne nivo tako da ulje skupljam u samom grlu flaše.
 

PsiloCann

Banned
Banovan
26.04.2023
71
399
53
Grmlje 2. odvojak
poz svima, evo da ja ukratko objasnim kako sam koristio max materije biljne svježe:

loša godina, oluje, loma puno u outdooru, pa sam što je dozrelo pravo ostavio sebi a pucanja i slično, sitne hedove, lišće, sve sam zakuho u maslac, isto je postupak i sa svinjskom masti domaćom. npr. moja majka pokojna je leukocite dizala svinjskom masti i slaninom od crnih svinja, inaće nebi mogla na posljednje terapije kemije.
pripremite kazan, ako treba i 2, plamenici plin da se može na lagano kuhat, nakrkate ih vodom, a svu materiju trave u gaze, nogavice mrežaste od stare trenirke iznutra...na dno kazana sam ja stavio kamen prirodni, pa gazu s travom na to, pa na gazu opet kamen da ne ispliva...potpalite plamenike i kreće grijanje, u međuvremenu sam u svaki kazan stavio oko 10ak maslaca, koji kad se rastope na kuhanju ostaju na površini.
Kuhanje je kod mene trajalo nekoliko sati kad zavri na najlakše, temperatura otopi masnoće u vodi u gazama i one putuju prirodno prema gore, pošto je na površini masnoća svinjska ili maslac, sve se kanabinoidne masnoće zaljepe za njih i čekaju vas dok ne završite....
kad se sve završi i ohladi, imate stvrdnjen mjesec masti ili maslaca u kazanu, sad to pročistite i prekuhate ako treba lagano, možete gaze prokuhati još jednom s novom turom masnoće, ja sam ih drvenom kuhaćom drucao malo dok je voda vrela.....ugl kad sve završite, spajate sve masnoće koje imate u jednu, ako stavite 10 kg masla nećete 10 kg dobiti nazad, manje, jer nešto masla ispari.

kad sve spojite, npr imate 4 kg zelenog masla ili zelene masti, to sad probate da znate snagu...ja sam morao dodavati nekoliko kila masla da iskalibriram da je jedan gram masla dovoljno da se mazneš pristojno a ne da padneš u nesvjest. isti je postupak s masti svinjskom a mislim da je bolja od biločega za karcinome, i lakše je nekako domaće masti gram pojest sam nego gram masla s bilo čime, maslo moraš pravit kolaće, a mast svinjska je odma dvostruki bonus. također maslac nije zdrav za bolesne baš, jer teško da ćete nabaviti toliko domaćeg maslaca, neko možda može, no napominjem mast svinjka od c svinja je ćudo za ljudski organizam, i slanine sapunjare.
bitno je da se kod mješanja i završnog formiranja mase sve dobro ugrije, ne prekuha, i izmješa, pa na hlađenju kad počne poprimat krutinu opet izmješate, da sve dobro ujedini sva ta masnoća koju spajate pa kad uzimate kasnije da je sve jednake snage, kalibracije.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Što više čitam, to više informacija nalazim da stvarno zavisi šta ciljaš.

Kokosovo ulje za jetru i rekreaciju ili mešanje sa drugim uljima, kožu takođe. Maslac za debelo crevo...

Kad pogledaš koliko raznih ulja i masti ima, izbor je ogroman.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.066
15.676
358
Jako je zanimljivo to sa svežim cvetom, probaću.. Mi kuvamo najčešće ulje od kifa, kako cvetovi prolaze kroz trimer u 3 vreće se odvaja krupniji deo, sitniji i kif iliti najsitniji, e od tog najsitnijeg, tipa shit, kuvamo sa "jestivim" alkoholom kao otapalom, dobije se duplo više paste nego kad kuvamo od cveta, a duplo manje otapala je potrebno, a i procenti u pasti su veći.. Smola od kifa..
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Ti bar imaš materijala za probati. :D A smola od kifa super zvuči! :thumb: Iako, što ne koristite kif kao takav? Sve ide u ulje/smolu?
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Pozz ekipa! :wave:

Juče pravio pa uslikao konačno, da dodam i koju sliku procesa.

Izgleda sam svo kokosovo ulje pokupovao na ostrvu za kolače pošto ga nema više u radnjama. :D Tako da sam opet maslinovo ulje koristio. Takođe sam išao na odnos 10:1 umesto 5:1 pošto ni trave baš nemam a svakako će i ovo biti dovoljno jako na kapaljku da se dozira.

4g popkorna i lišća, 40ml ulja, vode malo, čisto da se lakše blenda.

IMG_20230918_143010_353.jpg

IMG_20230918_143506_082.jpg

Ostatak počistio iz blendera vrelom vodom i stavio na kuvanje pola sata u ekspres loncu.

IMG_20230918_143825_719.jpg

Zatim ovaj deo koji je malo naporan. Ovaj put sam koristio veću flašu i špricu koja je super za pokupiti ulje. Ceđenje sa cediljkom za čaj, plus filter za kafu.

IMG_20230918_184752_388.jpg

IMG_20230918_185915_877.jpg

Zadnje ulje pokupim sa vodom i u šprici odvadim vodu koja ostane na dnu.

IMG_20230918_192216_040.jpg

I to je to. Ovaj put sam izvukao 36ml, ili 90%. Pripisujem to manjku THC-a u organizmu i kratkim živcima. :D

IMG_20230918_192715_377.jpg

Nisam probavao još pošto imam i dalje od prošle ture a možda završi i kao melem. Za sad stoji pa ću videti za dalje.

:vutra:
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Druze Jolly, ovo je par ekselans!
Znaci ipak 10ml na gramic... Da li mozes rijecima nekako opisati konzistentnost/volumen ulja? Interesuje me bas... jel makar izadje kao puding takorec'?
I drugo pitanje molim te... sto se tice pretis lonca, znaci pola sata nakon sto pusti prvu paru jel tako?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Išao sam na 10:1 jer mi se činilo previše cimanja za 20ml. :D U suštini dođe na isto, samo je duplo slabije. Možeš i na 2:1 ako hoćeš, svejedno je. Samo je doziranje posle drugačije.

Ulje ostane kao ulje, ne promeni se značajno konsistencija. Ipak je puno ulja naspram trave.

A za vreme kuvanja - zavisi od temperature. Moj lonac dostiže 120⁰C pa je zato pola sata. Gledaš da se desi dekarb.