Kak da brata uvjerim?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
mr.skunk je napisao(la):
po meni legalizacija u Hrvatskoj nema nikakve isplativosti, niti u ekonomskom,populacijskom ili prosperitetnom pogledu, niti je vezana sa duhovnim i moralnim osjecanjima velike vecine gradjana tako da misljenje Šačice Cyberduvadzija koji bi da duvaju po ulici nema nikakvo znacenje i vrednost nego je samo jedna rijec u vjetar putem interneta i nema nikakav utjecaj na formiranje misljenja ama bas nikog , a to propagiranje zasto je dobro , a zasto ne, to ostavite strucnjacima nek oni istrazuju.

Ti se salis jelda?

Legalizacija nema isplativosti u prosperitetnom pogledu? Jesi siguran? Veca ljudska prava nisu prosperitet? Pravo izbora ce ti drzat drzava, a ne ti? Ekonomska isplativost? Ko je jebe. Ljudska prava su toooooliko veca od ekonomije. Prema tebi ni zabrana ropstva nebi trebala bit ukinuta jer su robovi savrseno ekonomski isplativi.

Duhovna i moralna osjecanja vecine gradjana su ono sto koci napredak. Duhovnost i moral su subjektivni kao takvi nebi trebali imat ama bas ikakvog utjecaja na takve odluke. Nisu ni prava Židova bila vezana za osjecaje vecine njemaca, to znaci da je 6 milijuna mrtvih bilo ok jer se vecina slagala s time? Jer je bilo legalno?

Sacica Cyberwhatever? Dobro da moram povecalom trazit ljude s faksa koji NE puse travu bar povremeno.

Sto se ovog dobro/lose tice, pa i ostavljamo strucnjacima, samo sto ih nitko ne slusa. Osim ako mislis na ministricu pravosudja (HR) ili Sašu Radovića pod strucnjacima? U tom slucaju nemamo o cemu pricati.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ne mislio sam na medicinske strucnjake a to sto kazes da nemamo sta pricati to je jedino sto si napisao da je u redu, naravno da nemamo sta pricati kada pises gluposti, ja sam ti samo izneo svoje razmisljanje i nista nisam usporedjivao sa nicim kao ti npr u gornjem pasusu sa robovlasnistvom a u donjemm sa holokaustom to sto ove stvari usporedjujes sa najvecim tragedijama ljudskog roda je po meni najveca glupost koju sam ikada procitao. po tome se vidi da nisi dorastao nicemu nego da siljis svoj joint i razmisljas kako si najpametniji ajd onda iznesi neki ohrabrujuci dokazani podatak o ovome sto usporedjujes i opisujes pa da i mene razuvjeris bio bih ti zahvalan.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ne kazem da je kriminalizacija tragicna kao i holokaust, samo sam napravio usporedbu onoga sto si rekao, jer je rijec o istim procesima i dogadjajima samo na razlicitim razinama. Ako kazes da je ok da je trava kriminalizirana jer vecina neinformiranih ljudi misli da je to ok, onda zakljucujem da mislis da je sve sto vecina ljudi misli da je dobro, zaista dobro. Procitaj jos jednom sad gornji post mozda shvatis. Ak ne, jos par puta i mozda onda uspijes, ako ne uspijes nikako, onda razumijem zasto mislis da bi trava trebala bit ilegalna. Al to bi onda bio tvoja greska, a ne greska biljke.

Dokazani podatak o cemu? O ekonomskoj isplativostii robova ili o njemackom slaganju sa holokaustom? Osnovni udzbenici povijesti, imas ih u knjizarama oko devetog mjeseca.

Neda mi se opet listat sve mane i kontraroduktivnosti prohibicije droga, vec sam to radio kako tu tako i drugdje, no ako ne kuzis mozda i budem kad uhvatim vremena, jer mi nije jasno kako bi itko sa zdravim razumom ko se malo bolje informirao o plusevima i minusima prohibicije mogao biti za istu.

I samo za tvoju informaciju vutru pusim jednom u 3-4 tjedna kako stvari sad stoje. Vise mi se cini da ti nisi dorastao nicemu jer na temelju logince usoredbe mislis da nisam dorastao nicemu. Bar sam dorastao punktuaciji :)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ja se uopce nisam osvrnio na kriminalizaciju nego na legalizaciju dok sam isto tako naveo da sam zagovorljivi pobornik dekriminalizacije,a po tome kako izvrces napisano vidim da imam posla sa obicinim demagogom koji samo pretace iz supljeg u prazno a nikako da iznese valjane argumente nego samo vidjevsi da je naisao na neistomisljenika pokusava da baci ljagu na sve napisano samo zato sto nicim ne moze potkrijepiti svoje tvrdnje, a sto se tice zasto sam protiv legalizacije to ces cuti u sljedecoj epizodi.............
 
07.08.2006
3
0
0
ja sam svoju baku donekle uspio uvjeriti da trava i nije tako losha....ne vidim razlog zasto ne bi mogao i brata. jednostavno mu smotaj dva jointa. ja bi ih probao da nikad nisam pushio....cak i da imam negativan stav prema cannabisu
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
perhan je napisao(la):
ja sam svoju baku donekle uspio uvjeriti da trava i nije tako losha....ne vidim razlog zasto ne bi mogao i brata. jednostavno mu smotaj dva jointa. ja bi ih probao da nikad nisam pushio....cak i da imam negativan stav prema cannabisu


šta, ti si baki smotao 2-3 pa odma bolje
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Cekaj za koje tvrdnje ja moram iznjest tebi argumente? Jesi procito post na vrhu stranice? Sto tamo imam potkrijepiti a da vec nisam?

Nista ne izvlacim iz konteskta, samo sam se zeznuo sa "kriminalizacija" u pocetku, trebo sam napisat prohibicija. Sto se pak nje tice, kad si vec tako gladan argumenata, izvoli:
http://en.wikipedia.org/wiki/Arguments_for_and_against_drug_prohibition
http://www.cedro-uva.org/lib/cohen.rethinking.html
http://www.cato.org/dailys/3-03-97.html
http://www.druglibrary.org/schaffer/library/studies/nylawyer/iie.htm
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Iskreno, meni se jebe i za legalizaciju i za prohibiciju jer se uopce u tome ne vidim , meni je u neku ruku drago sto je to zabranjeno jer tako moj mali hobi ima i neku tajanstvenu stranu u cemu ja doslovce gustam, no pisanje raznih šatro pametnih frajera o tome kako je sve to dobro i kako to treba prenositi mladima mi tako idu na ***** da je to neopisivo. Uvijek ce se na moje postove javljati neki apologeti koji ce vutru i droge uzdizati do neba i to samo zato jer su trenutno u tom filmu tako da je polemiziranje stvarno suvisno pogotovo na ovom forumu koji je jasno deklariran kao zagovornicki u odnosu na legalizacije droga, inace jos da dodam da veceg zagovornika upotrebe kanabisa u medicinske svrhe od mene u mojoj sredini nema, ali isto tako nema ni veceg protivnika omogucivanja uzivanja psihoaktivnih supstanci mladim osobama .............
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
A stari? :))))

To dal srednjoskolci bi il nebi trebali pusit nema neke veze s tim dal bi trava il nebi trebala bit legalna za ostatak naroda. I poremeceni ljudi nemogu dobit oruzje, ostali mogu.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Poremecenim narkomanima treba dozvoliti drogiranje to je tvoja ideja izgleda, stvarno me umori ovo prepucavanje koje nema kraja, po tvojim sam postovima skuzio da si ti fol neki postovalac prava covjeka pa zasto onda ne postujes prava milijardi roditelja koji zele odgajati djecu bez opasnosti koje im nanosi i ovako velika dostupnost droga , pazite ovdje ne pricam striktno o legalizaciji marihuane nego se osvrcem na tvoj post na pocetku ovog topica gdje si rekao da sve droge treba legalizirati, pa ajde onda ti iznesi pod kojim pravilima, uvjetima , zakonskim i podzakonskim aktima i sl bas me zanima kako bi ti to definirao. Od tvog bezveznog prosipanja price djecace nema nista vjeruj mi.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
wikipedia je napisao(la):
The war on drugs is counterproductive to the goal of discouraging drug use. The primary mechanism for this is reverse psychology. Forbidden things become fodder for rebellion, and illegal drugs have been popularized by this perception. In addition, the ability of the government to enforce drug laws among those below the age of 18 is diminished, which causes high school aged people to become a popular conduit through which drugs are distributed, a counterpoint to "protect the children" arguments of those for prohibition.

Ima dosta istine u ovome...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Mr.Skunk slazem se s tobom da legalizacija marihuane nema neku ogromnu korist za drustvo u smislu zarade,ljecenja,smanjenja broja ovisnika ali itekako bi sprjecila da mnogi dobri,nevini ljudi zavrsavaju po zatvorima i naplacuju ogromne kazne.Mozda ti je uzitak sad sto je ilegalno a kad te uhvate sa tvojim biljkama i provedes par godina u zatvoru,gledan ocima pravosudja i djela javnosti jednako kao silovatelj,pedofil,lopov.Na ovom sajtu vecina se ljudi tuzi na kvalitetu a da je legalno postojala bi velika konkurencija i svi bi bili zadovoljni.Zar nebi volio subotom sa frendovima umjesto da pijes zapalit pljugu u kaficu?Krug ljudi koji uzivaju u marihuani se uopce nebi mnogo prosirio ali bi onima kojima to pase,koji to vole zivot bio ljepsi i laksi.Zar nikad ne budes u situaciji da trebas nesto da te smiri da trebas ljepsi pogled na svijet a nesmijes zapaliti ili u tom trenutku nemozes doci do trave.

Da je alkohol ilegalan manje bi ljudi pusilo marihuanu a vise pilo alkohol isto tako da je marihuana legalna vise bi ljudi uzimalao druge droge.Mozda ne veci broj ali vjerovatno veci %.Istina je da u Amsterdamu ima mnogo vise teskih droga i mnogo veci izbor nego u vecini gradova gdje je sve ilegalno.

Da su sve droge legalne,regulirane samo na nacin da ih maloljetnici ne mogu konzumirati i to ne sa kaznama od 200kn nego od 20 000kn i raznim vrlo strogim sankcijam,isto tako droge bi smjeli konzumirati samo ljudi bez psihickih problema.Droge bi se trebale prodavati u prodavaonicama koje su za to odredjene i tamo bi mogao kupovati samo ako si punoljetan,bez psihickih bolesti i ako vec ne konzumiras neki ljek ili neku drogu u svrhu ljecenja.

Kvaliteta i cistoca droga bi se pazljivo provjeravala.Uz to ako recimo kupujes MDMA dobijes vitamine i neki ljek(npr.Prozac) da bi se smanjila steta tvome tijelu.Tada bi stetnost malo koje droge prelazila stetnost alkohola.Tada bi cak i ovisnici na heroinu bi bili potpuno funkcjonalni clanovi drustva.Narkomani bi zivjeli i radili jednako kao i svi drugi.Naravno bilo bi potrebno zajamciti privatnost jer droge ni oni koji ih konzumiraju vrlo dugo nebi bili potpuno prihvaceni.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Sve sto mislis je u redu i ja se slazem s tobom ali ja nisam rekao da ne treba provesti niti legalizaciju niti nista nego sam rekao da sam definitvno za dekriminalizaciju kanabisa, nesto slicno kao u Spanjoloskoj naprimjer, a za legalizaciju bi isto mozda bio ali pod uvjetom da se makne sva ova stara garnitura politicara staljinisticko-castroovskog kova kojima su uzori u mladosti bili razni diktatori i budale te da nase lijepe drzave vode pametni mladi politicari sa odredjenim modernim izobrazbama koji bi lagano znali urediti propise o tim dosta zajebanim supstancijama i ekstrakcijama.
Mislim da ce se to u buducim vremenima puno lakse moci napraviti neka odredjena pozitivna klima u odnosu na taj problem jer dolaze puno liberalnija i opustenija vremena sve nas jebe malo ovo jebeno nasljedje proslosti , ljudima je prvo do boljeg zivota pa tek onda mogu doci zapadnjacke ludosti na red, zato na sljedecim izborima
glasajte za mr.skunka politcara novog kova njegov moto je "ljudima lova"-
mr.skunk je posten al niko nezna njegov kod
on je stealth, on je grow on je pun ko brod

zato gradjani glasajte za bolje sutra
od jutra do mraka rokat ce se dobra vutra!!!!!!


Dolazit ce turisti sa tisucu strana
sirom svjeta cut ce se za robu sa Balkana


Glavna djelatnost vise nece biti šana
nego berba cvjetova sto vise sa grana..............:sun2:


ma nagovorili ste me i ja sam od danas za legalize :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mr.skunk cijelo vrijeme drži istu stranu kao i ti rox, samo što on nezna šta da radi s time.
za razliku od nas ili nekih drugih koji se eto zadovoljavamo s time što je to sve tako kako je.
no, mr.skunka zanima praktična vrijednost te spoznaje.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
cak i ti stari vuce kane grijesis ja sam samo jedna umjetnicka dusa koja voli puno da se zajebava a nikako praktikant cak stovise duhovnost i humanost uvijek stavljam na prvo mjesto.