Kasni outdoor (autowembley + autotutankamon)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Poštovani forumaši,

kao što sam naslov kaže, u zadnji tren (a možda i prekasno - vidit ćemo) sam se odlučija za jedan auto outdoor.

Sjeme: Pyramds Seeds (1x Auto Wembely + 1x Auto Tutankamon)
Zemlja: Teramagma 8L za svaku sjemenku
Lokacija: Dalamacija, ostatak zemlje izvan rupe u koja sam ubacija teramagmu je crvenica dalmatinska.

Sjeme je bačeno na proklijavanje prije par dana - proklijalo, i danas bačeno na sajt.
Sad su dva dana sunca pa će opalit kiša: zanima me da li trebam kako zaštit biljke jer taman očekujem da ce izvirit sutra, preksutra kad opali kiša ode kod nas?

Slike čim počnu izvirati iz zemlje.

Eto, nadam se da bude nešto od ovoga, kaže da ce biti dugo lito, a taman do 1.10 po racunici ce proci 70tak dana, pa se nadam da možda uspije :)

Recite svoja mišljenja, savjete...

Iskustvo su mi dva indora pod hps-om, sa pyramds seeds i dutch passionom. Oba uspješna! Jedan od njih je dokumentiran ode na forumu.

Lijep pozdrav dragi ljudi iz vruće Dalmacije!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Pa vidio si druge dnevnike u dalmaciji...ove godine dosta problema sa skakavcima i puzevima. Da sam na tvom mjestu ja bi ih zastitio necime obavezno. Samo ne bocom :D Nekakva mrežica metalna ili plasticna pa iskroji nesto da moze rast normalno a da bestije nemogu do rucka ;)

Sretan grow ;)
edit: sad vidim da je pitanje Poweru namjenjeno...al da...valjda ce se slozit samnom
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Zato i pitam, jer to s bocom djeluje kao jako losa ideja po ovim vrucinama.
Imas neke slikovne primjere tih mrezica? Da li se stavi sa strane ili i povrh, odnosno cila zatvori?

Edit: ma power se prvi javija, a on je tata-mata ovog zanata pa... :) Svaki savjet je dobrodosao od bilo koga ko zna!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Imroviziraj nesto
evo tu od Jones Davy-a dnevnik pa pogledaj tu i sljedecu stranicu.
https://vutra.org/topic/11835-rumble-in-the-jungle-pineapple-chunk-acapulco-gold-sour-diesel-white-widow/page-6

Normalno ne moras tak velke mreze...al to je to uglavnom. pokrijes i vrh i to je to.
Ili zabijes stap ili vise njih oko biljke i pokrijes sa plasticnom mrezicom ko ona kaj se na prozore stavlja da ti komarci nejdu. Na podu samo ucvrstis ili ukopas da vjetar ne odnese.
Sve ovisi kolko je sajt ok. Posto su sve te zastite dosta upadljive.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: n00b

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Pozdrav kolega. Prvo da ti zaželim sretan grow, i drugo, otkrit ću jednu tajnu. Prije 20-tah dana sam presadio jedan automatik na mjesto moje četvrte buže, ali su ga popapali dok si rekao keks.
Ovo nisam niti objavljivao u svom dnevniku, da se ne blamiram. Pregledaj moj dnevnik, ima se šta za vidit, a možda i izvući neke pouke iz mojih grešaka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: n00b and Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
kisa ti je u ovo doba godine najmanji problem, al ima i drugih pa zato deluj preventivno... sad sam u drugoj temi odgovorio na pitanje koje je bilo namenjeno stipetu... nije bitno kome ide pitanje, bitno je da se dobije ok odgovor ;)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
ajde sretno stari,pratim...i navijam za tutana,jer imam ih u indooru i jedva cekam usporedit rezultate...
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Hvala ljudi na dobrim zeljama i savjetima! Bas me uveselila ova pozitivna vibra :)

Javim prvi raport tamo oko petka, jer ce sutra opalit kisa pa cemo vidit sto ce me docekati na sajtu tamo oko petka.
Ili ce biti vanka s prvim parom listova ili ce ih odma popat nesto :))
Smatram da nema potrebe ici prije. Malo je i paronijca s obzirom da je prvi outdoor pa... :)

Ali uzet cu ja odma sa sobom opremu za preventivu protiv namentika...

Jones, chekira sam tvoju epsku borbu s nametinicima, cudo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Što žešća borba, pobjeda slađa.
Sada ti je najosjetljivija, i trebaš je totalno zaštititi, Jedan mali gric, i ciao....
Neznam ima li skakavaca i zrikavaca u tvom kraju, ali dovoljan je samo jedan. Pokrij je onakvom zelenom mrežom, i siguran si i od miševa. Bar je meni bilo tako.
Nije lak vanjski uzgoj, ali zato je Sunce besplatno. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and n00b

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
A isto je medu maslinama i isto sam blabora vidija zadnji put :) Samo skakvce, zrikavce i slicne stvari nisam!
Nekako mi se cini pitomije nego kod tebe. U tebe je stvarno zoloski pravi... :)

Ne znam, ne zelim ici prije petka jer zelim sto manje ici na plejs. Je da je moja njiva, ali ima susjeda radoznalih pa... Ja sam jako mlad, znas kako to ide u nas. Odma sumnjivo ako me vide puno puta u malo vrimena.

Ja ih ocekujem u petak s prvim parom listova, zelene i zdrave :) Pa cemo ih tad zastit, ako ne, boze moj, provali smo :) Safety first!
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nemoj čekati petak. Danas je nedjelja i to petka se svašta može dogoditi. Odi još večeras, i pokušaj ih zaštititi.
Ne priznaj poraz prije kraja, to nije hajdučki. I mene kolege s foruma motiviraju da se ne predajem (a nisu svi hajdukovci ;) ) i dok ima šanse, treba učiniti sve da uspiješ.
Daleko je novo proljeće, i treba preživiti do tada s onim što ljetos ubereš, nadam se da me razumiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dami

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Jučer sam bija na sajtu, kupija zaštitu u bauhausa (mriza za komarce i kolce), ali me na sajtu dočekalo veliko ništa.
Prvo sma mislija da biljčice nisu još izašle s obzirom da ih nema, ali nakon što sam detaljno i polagano otkopava zemlju, nisam naša ni špice ni ništa...

Jučer od tuge nisam moga pisat išta. Pas te jeba, za 3 dana nestalo sve.

Ugl, ja sam naučija iz ovog:

1) biljke prije outdoora, growat doma prva 2-3 tjedna pa presadit (nažalost to nisam bija u mogućnosti)
2) sajt temeljito pripremiti u smislu zaštite od kukaca
3) dalmacija zajeban teren za growat
4) jos sam teski n00b


Recite mi molim vas koji se scenario desija u 3 dana? Sto je poilo biljcicu ako je izvirila uopće, a sto špicu i korijen?
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Hebaj ga....sad ti ostaje samo ona skuplja varijanta...box.....ali si bar siguran od nametnika. U svakom zlu nađi nešto dobroga, i idemo dalje.
I meni je isto pojilo i biljčicu i špicu i korjen......a nemam blage ni ko ni zašto, samo znam da san falija što san ju tako malu presadi, i ostavi nezaštićenu. Mea culpa.
Vidin da si registriran od 2009, i skupi si već puno iskustava, ali eto.....nikad dovoljno, a virujen da ćeš ipak naći način da ne ostaneš "na suho".
Sretno kolega.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and n00b

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Ma i nemam toliko iskustva s obzirom na godine registracije. Iman dva indoora iza sebe i to je to. Neman uvjete...
Evo ove godine se odvažija za outdoor, ali čini se da za outdoor još mlika papat puno. :)
Ništa spreman sam za proliće ;D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy