Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Društvo, jel ima koga duže koristi Connoisseur bloom AN? Reših da probam i to čudo i već sa prvom dozom, tačnije pola propisane doze, porilično spalim biljkice, a pritom ima i znakova nedostatka nekih mikro elemenata...
Inače, svom standardnom programu ishrane dodao sam ovo kao osnovno i ništa se drugo nije promenilo. Biljke su pre toga samo jednom hranjene a nekroze i žutilo koje se bukvalno preko noći pojavilo na biljkama, delo su ovog djubriva.
Pa eto, značilo bi mi neko iskustvo više sa ovim đubrivom, ako ga ko koristi.
 
18.10.2015
74
23
8
47
Zelebi da imam zivu zmlju da koristim compostni caj plus gnojivo. Al cini mi se da mineralna gnojiva ubijaju microbioloski svet. Sad ne znam dal je to tacno.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Zbog cega onda imas potrebu koristit mineralna gnojiva?
Nije istina da ubijaju, vec remete prirodni tok. Da li ima vidljivih posljedica...sumnjam ako su doziranja pravilna.
Hesi je npr kombinacija mineralnog i organskog gnojiva i funkcioniraju savrseno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and t@mara

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prakticno ne u out-u al kad je biljka u piksli onda ko sto stipe napisao. imas razlicite organike koji idu uz mineralna da nadoknadis sta ova sklone :) zemlja u prirodi, u out-u drugacije sve to prima, drugacije se razlaze, drugaciji su procesi... blabla, uduvan ko zna kad cu stati pa bolje na Objaviti odgovor
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Stipe
21.01.2014
91
158
33
Na pocetku stranice se prica o planteli. Jos ima zelene na policama negdje, crvene manje, sad su i jedna i druga u istoj, smedoj bocici, na jednoj pise list,a na drugoj cvet.
 
07.03.2015
146
159
43
39
Zanima me na koliko si ti to gnojio i u kojoj koncetraciji? :)
Imam ga, uglavnom sam ga kupio zbog organic Azota. Pa uskoro krecem sa njegovom upotrebom, jel, bloom je u pitanju.
 
16.07.2011
197
180
43
Odlično mi se pokazao, još sam i uzeo i fertico rose.
Nisam nikad gnojio sa čistim green nego u kombinaciji sa bloom-om jer mi se nije svideo npk(nažalost, videh tek kad sam došao kući) jer je npk 7-2-2. Pročavajući idealan odnos shvatio sam da joj je to ipak mnogo azota u odnosu na kalijum i fosfor. Bloom od fertica je 3-7-4 pa kad sam pomešao u određenom odnosu dobijem tipa 6-4-3, otprilike. Kad je došlo cvetanje, onda sam koristio samo bloom, jedno mesec dana, i onda kombinacija bloom+rose, isto u nekom odnosu, da joj podignem kalijuma. A zadnjih tri nedelje samo rose.
Htedoh i da postujem kako se pravi računica za NPK ako se koristi dva ili više gnojiva u kombinaciji ali nisam našao pravu temu za to.
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
[QUOTE="Gerber(N)Radič, post: 491864,
Htedoh i da postujem kako se pravi računica za NPK ako se koristi dva ili više gnojiva u kombinaciji ali nisam našao pravu temu za to.[/QUOTE]
Ja sam ZA da napravis novu temu bit ce korisna svakom