Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Odlično mi se pokazao, još sam i uzeo i fertico rose.
Nisam nikad gnojio sa čistim green nego u kombinaciji sa bloom-om jer mi se nije svideo npk(nažalost, videh tek kad sam došao kući) jer je npk 7-2-2. Pročavajući idealan odnos shvatio sam da joj je to ipak mnogo azota u odnosu na kalijum i fosfor. Bloom od fertica je 3-7-4 pa kad sam pomešao u određenom odnosu dobijem tipa 6-4-3, otprilike. Kad je došlo cvetanje, onda sam koristio samo bloom, jedno mesec dana, i onda kombinacija bloom+rose, isto u nekom odnosu, da joj podignem kalijuma. A zadnjih tri nedelje samo rose.
Htedoh i da postujem kako se pravi računica za NPK ako se koristi dva ili više gnojiva u kombinaciji ali nisam našao pravu temu za to.
Pozdrav prijatelju, molim te ako mi možeš objasniti kako si dobio od NPK 7-2-2 i 3-7-4, NPK 6-4-3, jednostavno ne razumijem, za mene je to nemoguča misija.Recimo od N 7 i N 3, dobiješ N 6, i tako sa P i K ;)
 
21.10.2016
31
107
33
28
Pozz vutrici..
Ovako zanima me da li se isplati kupovat gnojivo od GHE triopack floranova.. ak je slucajno tko to koristio da me uvjeri u kvalitetu koju mi trgovac opiso.. btw nadam se da ne trolam temu..

2016-11-02 17.24.39.png
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Sto se tice NPK gnojivo izgleda odlicno, ali i sam vidis da je to gnojivo za hidro, pa ako ces saditi hidro trebalo bi biti odlicno ;)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
e drustvo,jedno pitanje..je l koristio neko powder feeding? dobio sam neke uzorke..4 kesice..druge 4 mislim da sam zagubio :upiii:

bilo kkao bilo..prvi put vidim oov posebno za sative,posebno za indike i hibride..

al koja fora sa automatima? posto ja imam 5 automata trenutno i jednu sativu,jednu indiku..i jedna mi je random..aj da kazemo da je ona taj brid..

stipe,cinkali su te da si koristio..tako da se bojim da ces "morati" da mi pruzis par odgovora xD
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Vec sam pisao o tome ;) Super gnojivo al treba malo pripazit na doziranje.
Automati su ista prica, long ili short flowering. Nemaju vise sativa, indika...
Samo...sto ces sa 4 kesice? :D
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ne vidoh da si mi odg..ja dobio 3 bele kesice 3 hybride all in one..

jedna zuta grow..

pa sta znam,da probam..uz jungle juice..ili nema potrebe..

da ne stooji :D
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Vec sam pisao o tome ;) Super gnojivo al treba malo pripazit na doziranje.
Automati su ista prica, long ili short flowering. Nemaju vise sativa, indika...
Samo...sto ces sa 4 kesice? :D

hteo bih da spickam te 4 kesice..imam zuto grow i 3 kesice za hibride..kontam doza g po litru vode..nego je l ok davati to sa jungle juice 3part?

posto ja radim bez ph metra sada,nikako da stigne..i onda roknem punu dozu i ne brinem da l ce ph da seta..
a tripujem da kad bih stavio pored AN i powder..da bi ph otisao prenisko?

kad dajem vodu..roknem 0.8.-0.9 ml hesi ph downa na 2 l vode i miran sam..

ovo imam zuto je bas ocajno zvucalo xD
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
10.11.2008
84
137
33
Društvo, jel ima koga duže koristi Connoisseur bloom AN? Reših da probam i to čudo i već sa prvom dozom, tačnije pola propisane doze, porilično spalim biljkice, a pritom ima i znakova nedostatka nekih mikro elemenata...
Inače, svom standardnom programu ishrane dodao sam ovo kao osnovno i ništa se drugo nije promenilo. Biljke su pre toga samo jednom hranjene a nekroze i žutilo koje se bukvalno preko noći pojavilo na biljkama, delo su ovog djubriva.
Pa eto, značilo bi mi neko iskustvo više sa ovim đubrivom, ako ga ko koristi.
Tek sad sam video post...
Ja koristim AN Cannosseur i nikada nisam imao problem sa njim... doduse punu dozu dajem tek na pola cvetanja.
Jedino sto mi pada na pamet da je mozda neka reakcija na djubrivo koje si koristio u vegetaciji.
Ja sam jednu turu u vegi radio sa zelenom planetolom jedno ili dva zalivanja i kasnije nije bilo nikakvih problema sa prelaskom na AN. Inace AN po meni vredi svaku banku.... naravno uz big bud i overdrive
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
nisam siguran gdje potraziti ali bi pitao ovdje..dali tko ima iskustva sa Plantella organik k (100% organsko gnojivo) postavio bi sliku ali dali bi to bilo reklamiranje??
 
17.06.2015
142
137
43
oJVhS7D.png
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Neko kupuje bozicne poklone, a neko gnoj. :)
Nadam se da cu u skoroj buducnosti probati grow da svaka biljka u boksu ima svoje gnojivo...
BioTabs Guerrilla Box, BioBizz Try Pack, Platinium Starter Box, Hesi Starter Box, Plantella
Ovaj gerila box sadrzi tablete i tekuce gnojivo, pogodan za indoor i outdoor, price su da ne pridonosi nekoj velikoj kolicini, ali da na kraju daje neupitnu kvalitetu...
Indoor try paket od bio bizza, solidan paket za male novce, ne sadrzi dosta toga iz njihove ponude, ali ono osnovno je tu...
Platinium - organsko gnojivo francuskog proizvodjaca, navodno bolja stvar od Hesija..inace, zaljubio sam se u Hesi, vidjet cu kak cu reagirat na ovo..u svakom slucaju mislim da nema razloga biti lose gnojivo...
20161209_205849.jpg
20161209_205917.jpg
 
Poslednja izmena:
02.03.2015
108
83
28
44
Za automate... Jel bolje piknuti Hesi PK i P+ ili Biobizz bloom i top max? Ako netko ima iskustva sa tim gnojivima (da je probao koristiti oba - razlika, isplativost, urod, reakcija biljke...), molio bi da podijeli svoje mišljenje.
 
20.08.2016
65
187
33
44
Uskoro zavrsavam prvi indoor u kojem sam koristio HESI, ostalo mi jos a kupio jos jedan pack - da ima. :D Sad razmisljam da kupim i BioBizz da se malo castim za praznike pa me zanima - da li je neko koristio oba? BioBizz pack je skuplji oko 10e pa me zanima da li cu videti neku razliku u odnosu na HESI? :zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: draš_katalenić