Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ta plantela list je valjda bolja/kvalitetnija/novija, ima i alge kao u sebi, dok ove dve zemlje... uzmi plantelu, pa da komletiras :D
a sto ne narucis da ti donesu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PRTIIForLajf
07.03.2015
146
159
43
39
Dobio sam pola boce HESI PHOSPHORUS PLUS
Interesuje me kako izgleda sama tekucina?
Zbunjuje me jer na boci pise da se dobro promucka pre upotrebe, a tekucina mi je prozirna, gotovo kao voda. Sto bi se muckalo, ako je homogena supstanca?
Pa eto, cisto da vidim da li nije neki zajeb pa da upropastim biljku.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
E ovako, zanima me doziranje Polyfeed 11-44-11 (služi za bolje razvijanje korjena), čovjek mi je reko jedna žličica na 10 litara vode. Dali ima netko tko se susreo s tim "root stimulatorom" pa da zna omjer za manju količinu vode, jer mi je bedasto pravit 10l. Ili ću uzet vagicu, izvagat koliko ima jedna žlica pa podjelit na 10, da dobijem za 1l. I koliko često bi trebao zalijevat s tim, ili se može zalijevati svaki put kad je vrijeme za zalijevanje biljke?
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sta se patis sa tim. Uzmi neki provjereni root stimulator od BioBizza, Plagrona ili Hesija. Kad ti ovo neprovjereno cudo spali biljku onda ces tuc glavom o zid.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Sta se patis sa tim. Uzmi neki provjereni root stimulator od BioBizza, Plagrona ili Hesija. Kad ti ovo neprovjereno cudo spali biljku onda ces tuc glavom o zid.

Uzeo bih ja sigurno provjerene stvari da imam gdje, al takva je situacija i trenutne mogućnosti. Čitao sam na nekom slovenskom portalu da se dozira 1 g/l, ja ću krenut s pola grama, pa javim dojmove. Mislio sam da netko ima iskustva s tim, jer sam vidio i čitao na forumu da su ljudi koristili, al nisam našao potrebne informacije. Hvala svejedno ;)
 
22.05.2015
11
9
3
29
Nisam imao posla sa plantellom univerzal i da li bi bilo ok da je koristim i da li ide kroz cijeli zivot biljkice sa plantellom listom, cvetom i slavolom. Mozda mi cak i ne treba ili bi odgovarala? Pozz :D:D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@nEphNiO
Nije to root stimulator, vec npk gnojivo sa omjerom npk koje pogoduje razvoju korijena.
Problem je doziranje kod granulatnih gnojiva jer lako spalis biljku. Root stimulatori obicno nisu npk gnojiva.

@PRTIIForLajf
ne treba ti nista ako imas cvet i list... i slavol. To je dosta za dobar outdoor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
an je ok djubrivo, cak vrlo dobro, samo brate presadjuj to u vece saksije ili negde u out, nema nista od toga u tim malim posudama.

oh, djubrivo je u litrama :) maj bed.