Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
I meni se sve vise cini pogotovo kod onih koji nemaju pun spektar tj. previse je takvih slucajeva deficita posebno kalcija da bi bila samo slucajnost.
Inace, jel tko kad koristio remo nutrients?, vidio punu paletu u botanici na kajzerici bas kad sam uzimao cal mag.
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Pozdrav ljudi. Jel je imao neko iskustva sa Jungle Juice? Da li treba da stavljam Bloom sa Grow i Micro u vegetaciji, ili Bloom dodajem u cvetanju? Nemam hidro sistem, obicno zalivanje radim.
Koliko sam ja skontao idu sva tri, s tim sto sto Grow upocetku ide vise nego Bloom, tako isto i za cvetanje manje Grow vise Bloom i mikro prvo po tablici, pa ako trazi jos ti daj jos..
 
07.11.2017
28
19
3
pozz ljudi , znaci za biljke stare cca 15ak dana , mogu li njih gnojit sa plantella list ? tj da popravim pitanje : za vegetaciju je plantella list a za cvatnju plantella cvjet ?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Prica se po selu da ovi COB-ovi trebaju cal/mag ..sad dali je tako,ili ne:confused:znat ce ledolomci.
Ja se palim na prigusnicu pa nisam kompetentan hahah
Upravo tako, ono što sam pronašao na internetu, računajući i postove pojedinih članova sa drugih foruma i njihove teorije i hipoteze, nažalost je na engleskom, ali koliko toliko za one kojima se ne gugla, pa im evo na gotovo:

Could it be something along these lines, cause this cal/mag thing is starting to get under my skin:
A LED panel doesn't, (at least not always), provide a plant with all the spectrums of visible light. Cannabis needs/utilizes a certain wavelength of light to complete a certain biological function. If this spectrum is not present, it uses calcium and/or magnesium to complete this function, hence the need to use extra cal/mag. Sort of like how the body will make energy using oxygen (aerobic), but can make energy other ways if oxygen is not present (anaerobic). And since a lot of early LED growers were using nothing but red and blue LEDs, the plants light requirements were not being met. Now we've got some panels with "white" LEDs providing more spectrum and some people aren't finding the need to supplement.

Along with the high energy-efficiency potential, light-emitting diode (LED) lighting provides the possibility for spectrum control. Our study presents the original data on the influence of LED light spectrum quality on the growth and macro- and micro-nutrient uptake of lettuce (Lactuca sativa L. cv. Frillice) plants cultivated in indoor conditions and without daylight. Four LED light spectral combinations were investigated using conventional high-pressure sodium (HPS) lighting as a control. In general, the LED light spectra were more favourable than the HPS light spectrum for promoting the growth and nutrient uptake of plants. In particular, the light spectrum provided by the combination of the far-red, deep-red and blue LEDs had the highest growth and nutrient uptake indices. This spectral combination particularly enhanced the uptake of potassium, calcium and magnesium in comparison to control plants grown under conventional HPS lamps. The uptake of iron and zinc were significantly influenced by the spectral changes of the red and blue light.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ekipa molim Vas pomoc ako nije frx... U velikoj Sam zabludi I previse Sam se izgubio... Ne znam vise ni sta da kupim....ugl nemam nekako pristup biobizz I takvim stvarima,hesi,bla bla, dakle ogranicen Sam na sljedeci:

Fertico Green
Fertico Acid

Te ovim: Fitofert

Dal mogu od toga nesto koristiti za grow, dakle I vege I cvijetanje???

Imam samo Crvenu Plantellu, Kristalon zuti, imam kupiti sve bolje kristalona al mi je tesko izdozirati za microgrow

Pomagajte
 

Prilozi

  • green.jpg
    green.jpg
    95 KB · Pregleda: 29
  • acido.jpg
    acido.jpg
    50,8 KB · Pregleda: 32
  • fitofert-2.jpg
    fitofert-2.jpg
    170,9 KB · Pregleda: 33
30.07.2017
71
90
18
koliko ipreporucujete Wuxal Calcium gnojiva na 10L vode? biljke su u 4. nedelji cvetanja i pokazuju kalcijum deficit.. zanimljivo da gajim kombinovano ledom i cobovima, ovo kazem na konto price od par postova iznad i mislim da ima neke veze.. dok sam gajio sa hps-om nije bilo potrebe za kalcijumom.
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.640
258
Poz Vutraši ovak dobil od Atami-a Rootbastic i B cuzz Root stimulator .
Dal netko koristi ova gnojiva i dali se daju zajedno ili ide samo jedan ?
Hvala


Atami-Bcuzz-Root-Stimulator-250ml.jpg Atami-Rootbastic.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
To na slikama su 2 root stimulatora. Rootbastic pise da se koristi prva 3 tjedna, a bcuzz root stimulator prva 2 tjedna po tablici ovisno koji set koristis jer ne vidim da se koriste zajedno.
Fali ti jos 4-5 komponenti zajedno sa gnojivom, ovisno na koji se odlucis.
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.640
258
Poz ekipa Vutraši trenutno mi u košarici stoje pa pomagajte
AN Nirvana
AN Big Bud
AN Bud Candy
AN pH perfect Sensi Grow A+B
AN pH perfect Sensi Bloom A+B
Odradil sam 2 growa sa Biobizz-om pa bi probal nekaj drugo .
Ako neko koristi ovo od AN ili slično nek da neki savjet ,dal da nekaj makne od toga ili dodam nešt bolje .
Dvoumim dal da uzmem ph perfect Grow, Micro, Bloom ili ovu A+B kombinaciju ,!!Pucajte!!
Hvala :vutra: