Kolabiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.04.2013
12
7
0
Pozdrav svima, novi sam na forumu no ne i u uzgoju. Uvijek je sve išlo normalno prije. Ovo puta sam odlučio startati sjeme u kokosu. Sve je išlo dobro. Pošto je kokos ne hranjiv čitajući svi kažu da im nakon tjedan do 10 dana treba sati 100ppm nutrienata kako bi živile dalje.

jučer složim 100ppm, ph 6.8, 22C voda zalijem je sa 10ml i jutros nađem ovo. Nije nikakav nutrient burn već se samo objesila. Suicid? :)

Nikada mi se ovo nije dogodilo niti sam išta našao igdje na forumima i sad nemam pojma šta joj je. Drugu sva sreća nisam zalio ali treću jesam koja je divljak i toj nije bilo ništa. Trebam dodati da je ova što se objesila auto sorta.

2013_04_06_10_07_55.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
06.04.2013
12
7
0
Lik je radio u hidru pa sam i njega mislio pitati. Ajd baš da pročitam šta ovdje kažu.

Je to je dumping, znači sve to sjeme je došlo sa nekom gljivicom, jer su prije ove tri isto tako završile. Znači taj paket je inficiran.

Kokos je zakon. Nema nikakve veze sa kokososm. Sve ostalo je dobro u kokosu, štoviše u kokosu sve napreduje duplo bolje. Biljka je već mrtva.

sorry za dupli post.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
imam samo jedno pitanje..nisam nikada radila sa kokoksom...ali neshto mi je tu malo nelogichno.
naime...zashto dohranjivanje vech nakon 7-10 dana ako tada biljka josh ima hranjiva u kotiledonima?? barem mi ova tvja izgleda tako-kotiledoni su josh puni..

+ druga stvar..mozhda bi se taj kokos mogao tretirati nekakvim laganim rastvorom sa hidro.peroksidom...chisto kao dezinfekcija samog kokosa.naravno-u kolichini koja nebi nashtetila biljchicama???
 
06.04.2013
12
7
0
Ma ljudi moji kokos je zakon. Prihrana jer ja svoj kokos isperem do kraja. Steriliziran je vrelom vodom, tako da nema u njemu baji. Bila je još jedna takva sjemenka i ona je isto tako umrla, dosolovno isto, znači sjeme je došlo sa fungom.

Prihrana od 100ppma je ništa kad pogledate da voda vododovodna ima 500, izvorska i do 800, tako da tih 100 na nuliranu vodu nije baš ništa.

Zašto ej kokos dobar. Jer je ultimativno prozračan, naravno sa perlitom ili vermikulitom još i bolje. Voda sa nutrientima se procijedi brzo. Nikada nije previše mokro ni previše suho. kokos otpušta nutriente polako i efikasno a korijen raste kao blesav. Jedno 30% bolje nego u zemlji. Lakše je nego klasičnan hidro u vodi. Daje više, raste bolje. No mora se paziti na sve i svašta i imati sve potrebne instrumente. Naravno i hidro gnojivo GH flora serija recimo jedna od najboljih. Kad to imate mirni ste.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
dakle ti si vec radio u kokosu?? iz tvog prvog posta se dalo ischitati da ti je 1.puta da radish sa kokosom...
daj mi onda, molim te, reci :
koliko je kokos lakshi tj. laganiji, u odnosu na zemlju??
koliko gnojiva potroshish na jednu biljku i kojeg?
mozhda bi i ja probala-chisto za probu-jedan usporedni test...
i.koje gnojivo bi mi prepouchio -ali da mogu isto gnojivo koristiti i za ove u zemlji i za ove u kokosu-to mi je bitno ako bi ishla raditi usporedni test...

( vec neko vrijeme promishljam preshaltati se na hidro..a mislim da bi kokos mogao biti dobar kao prelazna faza+zashto prechi na hidro i lupati lovu u opremu.ako se slichno mozhe sa kokosom postichi )
 
06.04.2013
12
7
0
zlavjestica je napisao(la):
dakle ti si vec radio u kokosu?? iz tvog prvog posta se dalo ischitati da ti je 1.puta da radish sa kokosom...
daj mi onda, molim te, reci :
koliko je kokos lakshi tj. laganiji, u odnosu na zemlju??
koliko gnojiva potroshish na jednu biljku i kojeg?
mozhda bi i ja probala-chisto za probu-jedan usporedni test...
i.koje gnojivo bi mi prepouchio -ali da mogu isto gnojivo koristiti i za ove u zemlji i za ove u kokosu-to mi je bitno ako bi ishla raditi usporedni test...

( vec neko vrijeme promishljam preshaltati se na hidro..a mislim da bi kokos mogao biti dobar kao prelazna faza+zashto prechi na hidro i lupati lovu u opremu.ako se slichno mozhe sa kokosom postichi )
možda sam se krivo izrazio. Nije prvi puta u kokosu nego mi je prvi puta da se ovako suicidno objesila. Daljnjim istraživanjem ipak je riječ o dumping off, tj vjejorajno nekoj gljivici jer se to desilo i prvoj. treća sorta je evo od jutros narasla puni 1cm.

Kokos je taman između zemlje i vodene kulture. Kokos dođe kao medij za korijen a hrani se hidroponskim gnojivima i na toj bazi. Mogu reći da nije teško. NO pazit se mora na ph i na koncentracije gnojiva. Polijeva se po potrebi. Drži vodu od 3 do 10 dana sve ovisi koliko je vani toplo. Naravno kada je velika biljka puno vode pije. Ph držim na oko 6 uvijek. Ustvari držim se hidroponskih pravila. Dobra stvar kokosa je ta što se nikada ne može pretjerati sa vodom. On popije koliko može i ostatak samo iscuri. Nikada se ne nabije kao zemlja što daje korijenu stvarno puno prostora za širenje. Inače se kokos mješa sa perlitom ili vermikultiom i tako bi trebalo raditi. Oko 30% perla ili verma se stavlja. Oni pak još dulje zadržavaju vlagu tako da sa polijevanjem nema problema.

recimo green house sve sadi na hidro principu u kokosu i perlitu. I imaju strašne rezultate.

Gnojivo je GH flora serija trikomponentna mikro, gro i flower(bloom). Ode ga oko deci svakog do kraja ciklusa. Uvijek polijevam sa otopinom, nema naizmjeničnog polijevanja gnojivo voda, samo gnojivo, s time da krenem ovako laganoi sa 100 pa sve više i više. JEdnostavno je gledam i vidim da li joj treba još ili ne. Uvijek izmjerim ono što iscuri dolje, kako ppm tako i ph da vidim kako je stanje kokosa. Ako iscuri manje ppm onda je ostalo više hrane u njemu što znači da je biljka pojela više u prethodnoj turi. Onda u slijedeću pojačam. Ph je manje više stabilan.

Uvijek ide prvo gnojivo i to prvo mikro pa onda grow ili bloom ovisi koji je period u pitanju. Njega ostavim pola sata pa onda reguliram ph, ostavim pola sata pa provjerim oboje. Ovo GH gnojivo je najbolje od svih ikada a jeftino je. oko 90kn litra.

Posuda je klasična plastična četverokutasta posuda 30x30cm ili čak 35x35, tu negdje.

Nakon svega korijena bude toliko da nije za vjerovati. Naspram zemlje ima 50% više korijena, fine bijele boje, debelog i dlakavog.


Nema gnojiva koje možeš koristiti i za zemlju i za hidro jer su u drugačijoj kemijskoj osnovi. Jedan predviđen da se veže za vodu a drugi da se veže kao sol u zemlji.

Mislim da dalje od kokos+perlit kombinacije ne treba ni ići jer je rezultat gotovo isti kao i voda. S time da u vodi oh uvijek šeta, temperatura vode šeta i hoće alge i pizdarije rasti unutra. U kokosu je sve fantastično jer odbija sve loše bakterije dok one dobre tipa trihoderme čak potiče na rast. A trihoderma je pogodna za korijen i šećere.

Ah da, i prije nego sve polijem stavim pumpu za zrak i air stone u tu otopinu na tih sat vremena da nabije kisik. Mislim da se baš vidi razlika kad to napravim i ne napravim.

ak imaš još neko pitanje samo pitaj.

Poprati ovog lika na youtube - lik je manga za hidro i coco
http://www.youtube.com/channel/UCy-lfTiFSiHioPynUYPCjkw

PS. Možda možeš probati testa radi obično gnojivo za zemlju na kokosu. Nikad se ne zna. Možda svako treće polijevanje uvesti vodu sa 6.0 ph i vidjeti šta je izašlo dolje. Pa se po tome ravnati i naravno uzdati se u oči o boju.
 
06.04.2013
12
7
0
samuraj je napisao(la):
ovo mi je novo.nisam imao priliku ovo viditi ali mi se ćini ok.ako nije problem da sa više detalja i info.napišeš više o tome.pratim ovo poz.
Pogledaj dva posta iznad odgovor mislim da sam napisao par dobrih detalja. Nema puno nauke. SVe je u praćenju pravila, reda i gledanja u nju. Biljka ti sve kaže svojim izgledom kao što čovjek sve bolesti odaje licecem. List je biljci lice i sve se vidi.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@transformer - h v a l a na iscrpnom postu/pojashnjenju...
vjerojatno chu probati kokos..a mozhda vech u narednom growu..ovaj mi je pri kraju..pa sammirna za ljeto..tako da najesen se mozhda okusham sa kokosom.
hvala trans.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Meni su znale tako popadat na zemlju. Uzmem komad žice (one bakrene sa izolacijom iz PGP kabela), napravim malu omču oko stabljike i zabodem to tako u zemlju pored biljke da ju drži. Može bilo kakav štapić poslužiti i komadić konca ili žice. Veće šanse su da se oporavi ako ne leži na zemlji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maverick
06.04.2013
12
7
0
Istina, samo što je u ovom slučaju stapka bila na jednom mjestu sužena kao pupčna vrpca kad se osuši i to je znak da kroz to više voda i hrana ne kolaju.
 
06.04.2013
12
7
0
Vrlo zanimljivo, treća serija po dvije i sve su pomrle. Do sada 6 komada, i brdo para. Dakle ovo je nešta čudno. Bit će da negdje u kući imam neku gamad. Mamicu im njihovu. Pobiše mi svu familiju.

misterij