Koliko Dobijes?

Hesi Canna Mills Nutrients
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.06.2007
0
0
0
32
Svi ovdje pricaju o gljivama i o njhovom uzgoju ali nitko se nije dotakao toga koliki je urod i da li je uopce isplativ uz ta silna ulaganja? Ja sam do sad sveukupno potrosio 700tinjak kuna na terarije,grijace,vermikulit,perlit,raz,sprice,igle i jos mnogo drugih potrepstina pa me samo zanima koliko se suhih gljiva dobije iz jedne tegle razi ili jednog cakea ako gledamo neki prosjek? Hvala

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
266
9
0
44
www.magicatmint.has.it
Ne znam sad koliko točno dobiješ, ovisi o kvaliteti printa/spora i podloge itd. koliko ćeš imat flusheva i koliko će bit gusti, ali naravno da se isplati. Terariji su najskuplji od tog svega toga što si nabroja, plus express-lonac (koji nisi nabroja), ali njih kupuješ samo jednom ... uostalom terarij si moga i ručno izraditi s malo mašte, a express-lonac ti i ne treba, u krajnjoj liniji, jedino što ti on štedi energiju i lakše ti je s njim ... a sigurno se isplati kad vidiš da je gram suhe copelandie c., iliti 10g friške, po 25 eura, plus 8 eura poštarina, plus provizija bankama ili Western Unionu. Za šugavi gram gljiva kupiš cilu opremu i print ...
Sretno s uzgojem! ;) ... koju vrstu ćeš staviti?

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
839
92
0
39
ne zelim bedirat....ali stvarno si PUNO love sprdio na sve, da se kao pripremis ko pravi a nije bilo potrebno bas toliko love....u biti sve sto ti treba je jedan plastican sanduk kojih se nade za 50 kn sa poklopcem, vermikulit 100 lit -100kn- i to je to. ne treba ti grijac, ljeto je kao sto rekla ramona, igle i sprice su sitno, print je 1 euro ako uzimas preko FSRE..i tegle uzmes od krastavaca. umjesto expresa kuhas u loncu duplo duze...ne kuzim...gdje si ti dao 700 kn? mislim sve ce se to vratiti no ipak...cc

inace odgovor na tvoje pitanje: iz jedne tegle sa razi mozes dobiti od 10 gr do 20 i vise, sve zavisi o uvjetima i printu ... ramona kaze dobro....sve ti je to JAKO relativno...pogotovo kada pocinjes...ne kuzis sta i kako pa mozda i nesto sjebes a mogao bi i bolje pa to utjece na rast i urod...malo exprimentiraj...pa skuzi neke malo naprednije nacine uzgoja za veci urod...pogledaj malo na shromeriju i micotopiji :read:

sretno ti bilo :)

OP
OP
M
25.06.2007
0
0
0
32
Hvala Vam. a popusio sam pare, narucivao sam starters growkit iz smartshopa prije nego sam skuzio fa FSRE i to da si doma sam mogu sve napravit za ful malo para. Grijac sam kupio zato sto sam sad u financiskoj mogucnosti a ko zna kad cu opet biti...Ekspres lonac ima skoro svaka majka okja doma kuha neto pa tako da ga i moja ima i to mi je najmanji problem. 10g gljiva nije ni tako lose ali ta kolonizacija me nekako muci. Rekla si da to traje 2-4 tjedna. ja teglu redovito tresem ali mi se bijelo vec 2.5 tjedna uopce ne podize prema gore.sve je ostalo na dnu tegle(nekih 4-6 cm se podiglo) ali je onako zdrava bijela boja.imao sam par kontaminata pa tako da sam naucio u cemu je kvaka.:)
Uglavnom hvala na informaciji i nadam se da cu vam moci podijeliti mnogo korisnih informacija kad mi uspiju i kad otkrijem neki mali savjet moji pali:sun2:.

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
839
92
0
39
jedini razlog koji moze biti..ako se micelij ne penje prema gore ili prema nekim djelovima...prevelika vlaga djelova. ako je mjesto prevlazno micelij se tamo nece stvarat. i ne moras je trest stalno...ja ih niti ne tresem inace...pustim i zaboravim i PUF gotovo :) ajd pokusaj ne trest jedno 5 dana pa vidi rezultate. inace nemam pojma zasto ne....jer ako je krenulo onda je krenulo...nema sta stat na pola...ocito je premokro na nekim djelovima.

sretan uzgoj :)

OP
OP
M
25.06.2007
0
0
0
32
Greska je bila u tome da sam natrag stavio foliju na vatu nakon inokulacije i nisam im dao da disu.sad kad sam to maknuo,micelij se opet poceo razvijati i sad je sve tocno onako kako treb biti. Iako sam istovremeno napravio metodu s rizinim kolacima i biljezim puno bolji uspjeh na rizi. Skoro pa su gotovi. Hvala na pomoci!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.