Koliko treba konzumirati...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22.10.2017
23
41
13
25
Ovako jedno pitanje, posto sam nov, cak i pusim nedavno, msm probao sam.

Procitao sam da kod nekih osoba trava moze da izazove psihicku zavisnost, ali ne mora da znaci to je kao "retka sansa i ima ih oko 9% od svih korisnika trave" ali ja znam neke licno koji su zavisni ili se tripuju da su zavisni, ne mogu stvarno reci.

Cuo sam da isto zavisi koliko je jak karakter.

Pa me zanima koliko bi ja mogao da pusim mesecno/nedeljno a da ne postanem psihicki zavisan.

Sad za one: Znam da dosta ljudi ne veruju u zavisnost trave, ali isto toliko znam i da ljudi veruju i ako je koriste.
Ocu da kazem da znam dosta ljudi koji puse travu u mom gradu. Neki kazu da je zavisno a neki kazu da je to cista glupost. Mislim ne zelim ovde da bude neka rasprava je l' zavisno ili ne, samo ne zelim da rizikujem jel to glupost ili ne, bolje mi je ako imam neko pravilo. :D

Znaci zanima me: Koliko puta mogu da pusim nedeljno/mesecno/godisnje travu a da mi ne preti psihicka zavisnost/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
To ti nitko nemože reći koliko ti je dovoljno. U toj početničkoj fazi definitivno i nema potrebe za nekom količinom jer ti je tolerancija na kanabinoide prilično niska i par dimova tebe će sastaviti ko mene obiteljska toljaga. S vremenom organizam razvija određenu toleranciju na kanabinoide, pa će ti i trebati više da bi imao isti feeling kao što imaš od par dimova frule sad u početcima. Što bi se reklo još ti pluća nisu baždarena. Opet ta tolerancija o kojoj govorimo varira od osobe do osobe, jer svi smo mi različiti, tako da ćeš najbolje sam znati procijeniti koliko ti je dosta.
Psihička ovisnost, ehhh da, to je opet stvar što se i psihička ovisnost može definirati na više načina, odnosno ima više oblika pihičke ovisnosti. Definitivno ti mogu potvrditi da to ne postoji. To što čovjek ne zapali nekad pa pomisli neš u smislu "eh što bi sad jednu zapalio" struka odmah kategorizira kao psihičku ovisnost, dok zapravo prava psihička ovisnost potiče fizičku i čovjek postaje nesposoban za svakodnevne dužnosti, što definitivno sa travicom nečeš doživjeti.
To je ono što mediji u tandemu sa strukom nameću nama običnim smrtnicima sve u korist farmaceuta.
Pusti budalaštine, stereotipe i predrasude, zapušiš si jednoga i libo te taki ;)
 
22.10.2017
23
41
13
25
Mislio sam da svake subote uzmem jedan joint da podelim sa drugom(posto smo oboje pocetnici) to je sta znam pola paketa, posto ovde jedan paket su 2 jointa, pa malo da ustedimo i eto svaki vikend malo da se i opustimo. Pa sad necemo stalno svaki vikend vec i da preskocimo koj, recimo ako drug ne moze onda nista ili ako ne mogu onda nista.
Za sad cemo tako, ali me zanima samo gde je umerena granica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Xanny Addict

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Meni je umjerena granica taj vaš paket u pljugu i :joint2:, a tebi će vjerovatno biti dovoljno vikendom se uduvat s pljugom dvije. U svakom slučaju mnogo bolje od alkohola :thumb:. Što se tiče ovisnosti nemaš brige, samo opušteno, manje misliti šta bi bilo kad bi bilo i da vidiš veselja i pozitive ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
da svake subote uzmem jedan joint da podelim sa drugom
to ti je ladna ladovina, nemas se cega brinuti ako konzumiras rekreativno par puta sedmicno. kad krenes par puta svakog dana onda si malo presao "umerenu granicu", al sto kaze joke po meni je i to bolje nego par piva il zestina svakog dana :) dok god ne razmisljas samo o naduvanosti nisi ni blizu neke "zavisnosti", ma koliko da ja u nju ne verujem
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Najbolje ti se naduvat kad si veseo i dobro raspoložen, kad obaviš masu obaveza u toku dana pa zapalit navečer za opuštanje, u dobrom društvu na nekoj žurci... Bit je u tome da ti trava pojačava osjećaje- ako si u depri velika je vjerovatnost da će te vutra bacit u još veću depru, ako duvaš kad si veseo bit ćeš još veseliji , a ako nisi sam uzgojio sortu koja ti paše nego duvaš uličnu svaki ket te može radit malo drugačije..Za vutru nekad vrijedi pravilo manje je bolje, ja recimo ne volim osjećaj prenaduvane zatupljenosti, radije zapalim pljugu od 0,2 nego 0,5. Često mi se dogodi da popušim malu pljugicu nabrzinu pa me opere tek nakon 10-ak minuta. Samo umjereno i nema frke.
Po mom iskustvu vutra može izazvat blagu psihičku ovisnost ako se zloupotrebljava, npr.ako duvaš svaki dan par mjeseci i prestaneš- mogao bi osjetiti neke nelagode prvih 10-15 dana apstinencije tipa teško utonuti u san, nervoza, višak energije...Toliko od mene :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: anonimalac123

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Propaganda koja ide uz zakonsku regluativu širila je te lažne informacije o kanabisu ... ta pesmica kaže da se trave čovek brzo zasiti i obavezno prelazi na teže droge , svrstavajući i travu u drogu ... blablabla

Neću da pišem o svom "stažu" i travi - jer mi to nije problem .. Dimim ponekad , u društvu ili sama i uvek je drugačije . Ovog leta nisam imala svoje zalihe i nije mi bilo frka ..nema, pa dobro .. biće ...

ono što hoću da kažem - je da me izluđuje to što ne mogu da prestanem da pušim duvan ...TO IZAZIVA ZAVISNOST JER TE VUČE DA ZAPALIŠ ILI ODEŠ U PRODAVNICU U GLUVO DOBA SAMO ZA CIGARE ...A ZA LEBA BI TE MRZELO .. e to je zavisnost ... Godinama sam prestajala po nekoliko meseci ili po par godina , pa onda opet zapalim ... pušim po jednu dnevno , dve .. pa kao sad .. stigla sam do četri pet dnevno , svaki dan i ne mogu da smanjim tj da ne zapalim ujutru uz kafu .

Kod vutre je to ceremonija .. neko radosno iščekivanje celog događaja .. a ne ko cigare , pušiš a i ne znaš što pušiš i sve vreme oćeš da ne pušiš ...

Što bi se reklo na ispovesti - da dimim vutru - al se ne kajem ... :) što za cigare nije slučaj ...

A ti si uvek taj koji odlučuje - nikad nemoj da pratiš ortake ako krenu da preteruju .. prosto nema svrhe .. gledaj sebe i čuvaj se . Pozz
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Istina, ja pauze od duvanja radim često, čistim se po 2 tjedna nakon 5-6 mjeseci duvanja, a bez cigare sam izdržo jedva 2 dana i puco sam na živce lagano.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nema tačnog odgovora, ja bih ti dala preporuku da ne ideš na češće od 1-2 nedeljno, i da zavisno od intenziteta upotrebe praviš ponekad i pauzu.

Protivnici kanabisa nažalost imaju vrlo strog stav koji je odprilike: sve što ima veze sa kanabisom je loše.
I ne znam da li je to uzrok, ali sa druge strane mnogi koji podržavaju kanabis imaju stav: sve što ima veze sa kanabisom je dobro.
A istina je negde između...

Kanabis može da izazove i (indirektnu) psihičku zavisnost. Ali, to je možda i dobra stvar kanabisa. Jer ti omogućava da uvidiš gde si "slab".
Ne znam da li direktno izaziva fizičku zavisnost, ali ima dosta iskustava "skidanja" sa kanabisa posle dugotrajne upotrebe (dnevno, mesecima) gde su imali i određene fizičke efekte.

Što se tiče tačnih informacija o zavisnosti i dugotrajnom uticaju kanabisa, sve je to pod znakom pitanja.
Jednostavno nije dovoljno vršeno ozbiljnih (i objektivnih) ispitivanja, tako da (u svakom slučaju) treba biti oprezan i voditi računa. Što bi moglo da se kaže i za upotrebu bilo koje druge supstance: cigarete, alkohol, so, sećer, brašno, mast, itd.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Znači,svaki dan od 1-3 jointa,ovisno o danu u tjednu,mala rizla :razvaljen::
Počeo i na poslu. U 3-ćoj smjeni prvo pljuga,pa kad malo stane filmanje,na pos'o :zvezda::

Promjenih radno mjesto,ne pada mi na pamet dim :whato::
Zapalim pa izginim,,aaa ne :D
Ne duvam više na poslu.

Jednom tjedno,budite oprezni dok duvate ;)
Za početak dovoljno a kasnije,dobro došao u :
Dnevnik NEkonzumacije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Ne znam da li direktno izaziva fizičku zavisnost...
lulu, nema tu mnogo znakova pitanja. jasno je da kanabis ne sadrzi alkaloide (nego kanabinoide, od kojih najveci broj cak nije psihoaktivan) pa samim tim ne moze doci ni do fizicke zavisnosti. sto se tice psihicke, po meni je tu u pitanju vise neko neodgovorno umisljeno razmazeno dokono prenemaganje. onaj ko je dokon, cepa frule svaki dan i nista ne radi u zivotu sem sto se naduvava i bleji, kad ostane bez vutre naravno da pozeli istu kako bi se naduvao, blejao i po obicaju ne radio nista. i onda kao u krizi je, nema duvke pa nervozira. ma daj, nek se dohvati nekog posla pa nece ni primetiti da "krizira". al lakse je ici od frenda do frenda i grebati se o duvku jer jadan" krizira" koliko god da nema objektivnog razloga za tako nesto. duvam vec uveliko dvocifren broj godina i kad god bih prestao iz bilo kog razloga nisam osecao nikakvu "jao jadan ja" krizu. ne duvam kad radim al ni ne kriziram, nisam radno nesposoban. znaci sve je to sarena laza sa krizama od vutre, al nekom se takva uloga verovatno svidja, da glumi pacenika koji krizira. ne kazem da nije moguce da se jave "nuspojave" tj. neugode koje triptanik spominje, al i to je od coveka do coveka i ne predstavlja smak sveta da bi se oko toga dramilo. zna se tako nesto desiti u zivotu i kad nije vutra tj. prestanak duvke u pitanju. sve je to u glavi, a ona vam je na ramenima pa vodite racuna sta radite sa njom jer ce se tako i ona postaviti prema vama :)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
brat No Joke je sve pojasnio.. na tebi je jedino da se ne baciš u tamo neku, ajmo reći.. "situaciju" gdje samo misliš o vutri i prenapušavanju, vodi brigu i imaj odgovornost o stvarima, tipa škola, posao.. i tkd.. ne zanemaruj to.. jednostavno nemoj da ti bude sad vutra prvom mjestu.. to kada savladaš.. nemaš brige o "ovisnosti".. ne znam koliko godina imaš, ali kod početnika, pogotovo tinejdžeri.. čim se bace u taj, ajmo reći "cannabis trend" i čađenje.. zanemaruju sve živo... i samo im je vutra na prvom mjestu i gledaju gdje će paket po paket otići kupiti.. i onda nije ni čudno što veliki broj takvih kandidata padne u depresije iz razloga što zanemare školu, studij.. kako god.. i naravno nije im tu vutra kriva, nego oni sami sebi, jer da su prvo vodili brigu o školi, poslu, studiju i tkd.. ne bi pali u takav očaj.. treba znati pronaći onu zlatnu sredinu..
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Jednostavno je- konzumiraš koliko ti je dovoljno da si uljepšaš ili olakšaš život, čim krenu negativni efekti vezani za tebe ili okolinu (gubitak motivacije, zapostavljanje sebe ili bližnjih, nagomilane obaveze...) onda valja malo prestat i usredotočit se na bitne stvari. rekreativno duvanje vutre nikome ne bi trebalo biti top prioritet u životu, jer kad se tako pojedinac postavi onda stvari naglo krenu nizbrdo.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@PowerSeed
Slažem se za psihičku, zato govorim da je "indirektna" jer ne potiče direktno od kanabisa već od efekta koji on pruža (ako zanemarimo kada neko iz zdravstvenih razloga mora da konzumira). I to je to što ti navodiš kao primer, dosta ljudi koristi kanabis (i ostale supstance) u takve svrhe. Ali isto tako to može biti i pozitivna stvar, jer će se "psihička zavisnost" za kanabisom javiti kada želiš nešto da izbegneš ili zamaskiraš. I to ti možda da neki bolji uvid u sebe.

Što se tiče fizičkih, ne mogu da se složim. Može se naći dosta slučajeva po internetu ljudi koje su imali fizičke sipmtome, i ja mogu da potvrdim iz ličnog iskustva. Naravno, to ne mora da znači da uvek i kod svakog dolazi do fizičkih simptoma, ali svakako se dešava u dovoljnom broju slučajeva da ne bude odbačeno kao statistička greška.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kako se konkretno manifestuje ta fizicka zavisnost i koliko traje, ne znam nikog da mi se na to zalio tako da ni ne znam simptome
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Kao da gore žile? Bole kosti? Trešnja? Ma daj molim te, ne slažem se!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
22.10.2017
23
41
13
25
Ovako vidim da je ovo preslo u raspravu pa bi molio administratora/moda da zakljuca temu. (18 godina imam za one koji su pitali ili ne znaju)

Imam na sve odgovore sad. Naravno da mi vutra nije prioritet, nece nikad ni biti, prvo jer ja nisam u tom trendu ajde da duvamo, vec ocu da duvam sa drustvom i to subotom ili petkom jer je to jedini dan kad mogu (radnim danima imam skolu i obaveze). Kao sto sam rekao pitao sam za umerenu granicu duvanja i to je ok 1 nedeljno, a verovatno necemo ni da duvamo 1 nedeljno maximum 2-3 puta mesecno, ili sta znate mozda prestanemo svi, smorimo se... tek smo usli.. Isto nikako nebi davao 500 dinara tj za 1 paket sa ulice da duvam svaki dan, em nemam para za to (imam za svaki drugi/treci dan ali imam vaznije stvari u zivotu da trosim pare nego to) em nemam vremena, em ne zelim da budem primecen od strane majke, sestre.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Visoki Orao

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Da, ključaj ovo dok Svemirka Lulu ne izvali još neku veću glupost o fizičkoj krizi na vutri, tipa grčevi je lomili, proljevčina na najjače, ruke se tresu a zubi ispadaju sami od sebe jedan za drugim :lol:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and Jojoman
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.