koliko wati za growroom tj koliko biljaka?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Evo ovako planiram na jesen staviti klonove od sada outdoor biljki (white widow, chronic haze, jack herer, satori x big bang) sad pošto ne uzgajam indoors (ikada) nemam pojma koliko mogu staviti biljaka prostor koji nije box već room , soba cijela zapravo kupatilo nezavršeno ono 2 m puta jedan ipo i 2 m u visinu ne planiram stavljat foliju jer je obojano u bijelo, imam HPS-icu 400w , 4x25 cfl na jednom reflektoru, i jednu malu 75w HPS-icu koliki broj za npr ako kobiniram HPS i CFL? Thank you inooraši!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ne znam bas oce li ti odobrit ovu temu, tu se radi o kvadraturi sadnje od 5 kvadrata a tu mozes dobiti pozamasne kolicine.
Ali isto, mislim da ti je pomalo glupo pitanje, ne razumijem sto tocno hoces. Pokrit svih 5 kvadrata? Moras racunat i prostor za hodanje, znaci da funkcionalno imas 1m x 2.5m, sto je upola manje. A isto tako znam da citas forum gdje lijepo pise preporuka koliko W ide na koliko m2.


Dakle, ne kuzimo se.


Aha, opet sam procitao. Trazis savjet koliko biljaka mozes ulupat u taj prostor.

Ja eto, kao sto sam reko, racunam 2.5m2 funkcionalno. Ako racunas da biljci za iskoristavanje citavog potencijala trebas prostor od 50x50cm (sirina, duzina), visinu ne racunam jer je ona visina te prostorije, znaci cca 2m.


Mogu ti samo reci na svom primjer. Stari moj, kad su mi biljke zavrsile vegetaciju, tj. ja sam im prekinuo i prebacio na cvijetanje, najveca biljka mi se rasirila 60x60 a nije jos ni usla u fazu cvijetanja niti je iskoristila svoj puni vegetativni razvoj. A i drzao sam je pod CFL 125W rofl


Koliko ti planiras raditi vegetaciju dugo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Mene zanima koliko biljaka mogu stavit nezanima me prinos to ti govoriš uvjek, nisam ja kriv što mi je slobodna jedina ta soba i idealna je za growanje , ako su 4 biljke onda ću stavit 4 ne razumijem se nakon niza godina outdoor u indoor
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Neznam koliko dugo vegetaciju pošto će bit heada iz outdoora na jesen pa se neću žuriti važno mi je da očuvam genetiku tj da za proljeće imamam ponovo klonove (pogotovo chronic haza i jack herera to su najjači mogući streinovi outthere. Ajmo reći mjesec dva vegetacije ima dosta prostora unutra
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Samo da ti dam jedan savjet sa outdoor klonovima za indoor.
Znači OBAVEZNO ih pregledaj od insekata.
Ak si uneseš mitese ili nekaj bit će ti grdo.

Znači s povećalom list po list, pa i ak ima neki gad fizički ga odstraniš. Ili potopiš biljku da se udave.
Btw za taj prostor ti treba tipa 2x400 ili čak 2x600, al to je malo napeto.
Kreni s 400 pa ćeš vidiš.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
slušaj tarkija, čovek je rekao nešto pametno :icon_lol: ( zajebancija na njegov račun ) _ ne zameraj lepi :icon_wink:

nego ova tema je smeću samo zato jer se spominje "growroom".. pa čovjek je napisao s kojim alatom raspolaže a po nekoj normalnoj procjeni to nije kršenje pravilnika??!!??
a za tu kvadraturu da pokriješ sve od A do zuba također čitaj tarkijev post, makar ja bih da sam na tvom mjestu radio čuda sa setupom s kojim ti barataš!
neje to loše! nemoraš pokrit cijelu kupaonu, napravi dio samo za tu 400-ku i sastrane pikni te reflektore od 4x25 i sredi dobru ventu i na konju si... fini setup imaš!

i da pazi da se ne zapališ!
sretno!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
SiD je napisao(la):
nego ova tema je smeću samo zato jer se spominje "growroom".. pa čovjek je napisao s kojim alatom raspolaže a po nekoj normalnoj procjeni to nije kršenje pravilnika??!!??

Nope! Imaš linkove gore. Bez muke nema nauke, a koja slikica i barem malo ideje što i kako zaista nije pre veliki zahtjev. Ili je? Vratim ja, nije bed...dobro, ne vratim, nego stavim tamo di i pripada, al na tvoju dušu onda idu prigovori tipa "on je mogo, a meni ne daš, kmeeeeeeeee" :icon_lol:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Mislim da je covjek dobio dosta info, poslao sam mu info na PM zato i ne posta. Mislim, pretpostavljam.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
aj aj [na]opaki... :hehe:
nemogu reć da se ne slažem ipak... :icon_wink:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.