lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2013
5
0
1
43
Pozz ljudi .Imam jedno pitanje?Imam 4 biljke 2-vije od 5 tjedana i dvije tek iznikle Imam halogene Led lampe 50w 6 komada bijelo svijetlo,interesira me dali da uzmem sa plavim i crvenim spektrom i dali je itko uzgajao pod njima??Ili da jednostavno kupim štedne ?? Imam infrarubin 250w žarulju za piliče žarko crvena boja i grije ko mutava i dali u vrijeme cvijetanja mogu nju koristit za vrhove ....????
 
10.06.2013
5
0
1
43
Billke su na balkonu okrenutom na Istok imaju sunca od 7 ujutro do 13 sati konstantno,,pa sam mislio kombinirat,,,dobro rastu imaju po 8 listova i vrhovi su krenuli ,,,,,,pa eto trebam savjet..Hvala...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
prvo, ne piši dva posta za redom nego koristi EDIT, nalazi se u donjem desnom kutu tvog posta.

drugo, kakve su to halogene LED lampe? ili je halogena ili LED, nema tu nešto između. ako si u mogućnosti, slikaj te svoje lampe i stavi sliku ovdje da vidimo (usput slikaj i biljke) ili iz brojeva na lampi probaj naći neku online sliku...

lampa za piliće nije dobra za uzgoj pošto ona najvećim dijelom emitira IC svjetlost, a biljke nemaju nikakve koristi od toga (barem ne u smislu fotosinteze).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hanzaplast
10.06.2013
5
0
1
43
dobro hvala....pa novi sam nisam skužio za pisanje..Ok hoću slikat biljke :) inaće sadim outdoor ali eto htjeo bi probat i ovako.......pa držo sam bio pod tom ic jednu biljku prije par g.ali je rasla samo u vis. GU-10 220-240w 50 Hz 51-53 mm halogenlampe .....mislim da ću si uzet onu hps Superplant od 400w pa a i proćito sam malo po stranici i vido da nije dobro pod halogenima lampama....svijedno tnx na odgovoru......