LED 80/120W - random seme - Plantela - LST, FIM

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
E vidio sam da si uzeo Terra Osmocote, istu ja koristim zadnjih nekoliko godina, solidna zemlja, prvih 2-4 tjedna (ovsi o veličini posude i biljke) nema potreba ništa dodavati, ima ona već umješano neko sporootpuštajuće gnjojivo tako da samo voda i laganini. Ako možeš samo perlit ubaci da lakše korijen do zraka dolazi iako može i bez toga (trenutno mi je Somango u čistoj Terra Osmocote)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
E vidio sam da si uzeo Terra Osmocote, istu ja koristim zadnjih nekoliko godina, solidna zemlja, prvih 2-4 tjedna (ovsi o veličini posude i biljke) nema potreba ništa dodavati, ima ona već umješano neko sporootpuštajuće gnjojivo tako da samo voda i laganini. Ako možeš samo perlit ubaci da lakše korijen do zraka dolazi iako može i bez toga (trenutno mi je Somango u čistoj Terra Osmocote)
Pise da ima prelita u njoj
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Jako je sitan, bolje da je veće granulacije (3-8 mm)

ps
ne moraš citirati svaki odgovor u cijelosti, pogotovo ako odgovaraš odmah u slijedećem postu, možeš označiti bitni dio teksta pa samo njega citirati, crop.png urednije izgleda a i lakše je čitati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Dobar, dobar, :thumb:, ako ikako možeš digni sve te kablove u zrak (na strop, leđa od boxa) nemoj misliti da ti se neće litra dvi izliti po boxu pa onda :whato:: i napravi nekakav okvirić drveni pa sijalice lijepo pokači na stranice (da ti težina grla sijalice ne visi na spoju kabela i grla, kužiš me)

potrošnja struje ti je zanemariva stavka sa 5-6 - 10 žarulja, ovisi ti i o tarifi itd... recimo za 100W i 18/6 režim 100 * 18 * 30 = 54 kwh ispada oko 70 kn / mj http://mojracun.hep.hr/kalkulator/

prije će se primjetiti miris, račun za struju izbalansiraš lako, promjeniš po stanu par žarulja u led, pripaziš da ti ne ostaju trošila uključena za bezveze i račun ostaje isti ako ne i manji (moj se račun smanjio od kada growam jer više pazim koliko struje trošim)
 
Poslednja izmena:

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Dobar, dobar, :thumb:, ako ikako možeš digni sve te kablove u zrak (na strop, leđa od boxa) nemoj misliti da ti se neće litra dvi izliti po boxu pa onda
Vazi vazi nspravicu neki kao luster i okaciti to lepo ces slike semena..i da li sad da ga stavim u zemlju..
Edit:snasao sam se bar mislim moci cu da podizem i spustam svetla evo slike 20181118_121619.jpg
 
Poslednja izmena:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ako je klica izašla (a je vidim juče) slobodno u zemlju, neku čašicu od 2-3 dcl za start je dosta, rupice izbušiti po dnu obavezno. Lagano sa vodom, Led ti sporo suši zemlju. Par puta (ujutro i uveče recimo) samo malo vode naprskati po površini (ako nemaš prskalicu običnu žlicu za juhu i sa njom polako 2-3 žlice dok biljkica ne stasa). Ne hraniti nikako prvih 15-tak 20 dana.

edit:
To te ja pitam, malo samo kabele poveži na taj ovirić i za prvu ruku sve 5. Budući ti je nepoznato sjeme možda da od starta ideš na 12/12 dok ti spol ne pokaže.

ako imaš plan naručivati sjeme razmisli o automaticima, dosta praštaju i brzo su gotovi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
To te ja pitam, malo samo kabele poveži na taj ovirić i za prvu ruku sve 5. Budući ti je nepoznato sjeme možda da od starta ideš na 12/12 dok ti spol ne pokaže.
Okej ici cu 12/12
ako imaš plan naručivati sjeme razmisli o automaticima, dosta praštaju i brzo su gotovi.
pa pazi gledao sam na sity seeds i svidelo mi se dosta al nisam imao kartice i nisam mogso da narucim pa kad sredim to narucicu neki automat ili feminizirano seme neko..
Okej sad cu da ga stavim u zemlju i slikam
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Nije ni bezazleno... dobro beštija kaže, pljesni i gljivice sad jedva čekaju, idealni uvjeti za klijanje su i njima idealni za život. Sad je tako kako je, ne možeš više ništa uraditi nego biti strpljiv. 1-2 puta dnevno pokvasi zemlju, ne da bude kaljuža nego ono malo samo, održavaj temperaturu oko 28 i trebala bi za dan 2-3 niknuti. A kad nikne neka bude cura. Debela i masna.
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Nije ni bezazleno... dobro beštija kaže, pljesni i gljivice sad jedva čekaju, idealni uvjeti za klijanje su i njima idealni za život. Sad je tako kako je, ne možeš više ništa uraditi nego biti strpljiv. 1-2 puta dnevno pokvasi zemlju, ne da bude kaljuža nego ono malo samo, održavaj temperaturu oko 28 i trebala bi za dan 2-3 niknuti. A kad nikne neka bude cura. Debela i masna.
Vazi bice update za koj dan..nadajmo se da ce biti zenka
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Super, bit ce to ok ;)
Hvala,ako imas neku kritike uvek su dobrodosle nov sam i prvj mi je grow.. sutra cu sve obloziti alominijum folijom ili mat belom koju nadjem i videcemo sta de biti ako bude trebalo jos lumena dodacu.za sad sam je jednom zalio da boda prodje kroz zemlju i navece cu jos jednom.
I ako neko zna gde ima da se kupi tajmer u gradu nek napise..ja ipak mislim da moram naruciti sa neta.:watch:
 
18.11.2018
20
19
3
A gle, u pocetku je samo bitno savladati osnove u smislu sadnje i ocekivanja.
Generalno neke osnove se sticu u praxi sa odredenom dozom znanja.
Napravi kako su rekli decki na forumu davnih dana i bit ce sve ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Ako su ti random menke ubodi jos koju,veravatnoca je veca.:thumb:
Ma stavio sam dve na klijanje toliko sam imao i ova jedna proklijala a ova druga ne mice ostavio sam je ispod maramice pa cemo videti sta cemo sa njom,a verovatno cu naruciti neke dobre menke pa cu dodati u box ima jos mesta svakako::volimj::
Edit:evo ksko sve izgleda malo srefjeno sijalice zalepljene za ovaj kalup ne vise onako kretenski ventilator ovako vezan zato sto se vrti i krece da udara u zidove ormara inace sve super ja se nadam biljcici jos sutra:):) 20181118_172123.jpg
 
Poslednja izmena:

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Izgleda da se nista ne desava sa biljkom sada spava kada je probudim podicicu saksiju malo da bude na 20,25 cm od svetla trenutno je oko 35 cm
Mislim da ce propasti ovo seme,al imam nadu ipak drzacu je jos..kada je vama najkasnije izlazila biljka iz zemlje.Sacu se potruditi pa cu naruciti neki automat bubble gum i jos nesto pa cu videti,da ne smaram ako bude nesto bice slike uskoro nadam se;)
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
pusti je još dan-dva pa onda malo pročeprkaj čačkalicom ako ne izbije vani, čisto da vidiš jel živi ili trune, kod naručivanja gledaj da je easy to grow i veličina small/medium (što krače cvjetanje to bolje za prvi put jeli...) uzmi za probu šaku sjemeki iz hrane za ptice, ako ti te ne krenu klijati i rasti kroz 3-4 dana onda nešto u postavkama ne valja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246