LED 90W full spectrum PC micro grow za jesen

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2017
34
62
18
Pozdrav vutrasi :D

Kuciste:
Duzina:375 mm
Visina:410 mm
Sirina:174 mm

Kuciste je obojano bijelom bojom, a LED je prisrafljen za kućište.....
LED panel sam slozio tako sto sam 3W ledice spojio termalnom pastom za panel i jos dodatno pricvrstio vijcima....
Muci me to sto se panel jako grije ali mislim dodati jos 120mm vent koji bi puhao s prednje strane panela....
Koristio bi 3x80mm ventove + 1x120mm tako da ce jedan od 80mm puhati u ledice, jedan za upuh i jedan za ispuh....
Vise na slikama :)
Sto mislite na raspored ventova i zanima me sve u svemu dali bi mogao uzgojiti u tome jednu biljcicu uz LST...
U planu imam Fastbuds Grapefruit AUTO... :) cini mi se ok za te dimenzije :)
Ima jos dosta stvarcica sto mislim popravit....
Moram smanjiti prodiranje svjetlosti van kucista i koje bi bilo najbolje rjesenje da smanjim miris kada krene sve to u cvatnju.....ipak STEALTH mi je bitan!!!!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    144,4 KB · Pregleda: 298
  • 2.jpg
    2.jpg
    104,3 KB · Pregleda: 299
  • 3.jpg
    3.jpg
    192,8 KB · Pregleda: 305
  • 4.jpg
    4.jpg
    140,4 KB · Pregleda: 305
  • 5.jpg
    5.jpg
    168,2 KB · Pregleda: 304
  • 6.jpg
    6.jpg
    111,5 KB · Pregleda: 269

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Ako rjesis ventilaciju da temperature budu u granicama normalne naravno da se da uzgojiti imas dnevnika sa pc-jem dosta odradenih. Kaj se mirisa tice tesko ces smontirati ikakav ozbiljniji filter tak da ce mirisi zezat malo uvjek.
 
15.04.2017
34
62
18
@hondofob1 Dosta toga sam ja proucio tu na forumu i znam da filter zeza, najvjerojatnije bi se odlucio na onu ideju kako mi se cini da je imao ganjafarmer ili neko....tj. nije bitno pomjesao bi mirisno ulje sa zelatinom da dobijem mirisni gel...
@1310 Nadam se da ce ovaj od 120mm dosta ohladiti panel jos je to sve u test fazi nisam testirao kako se ponasa panel sa tim dodatnim ventom, a nadam se da jos mogu skinuti temp. kada dode jesen biti ce manje temperature tako da jos 5-7 stupnjeva se da skinuti...Po ljeti u sobi mi je katastrofa po 30 stupnjeva cak i vise.
Zanima me jedino kako da prisrafim taj 120mm vent??Mislio sam ga nekak zaljepit trenutnim ljepilom...
Svaka kritika je dobro dosla :D
Planirao sam sloziti ARDUINO control PC box ali mislim da ce to jos pricekati.... :) Kad rijesim rucno jedan grow nadam se da ce sljedeci biti barem malo automatizirani.... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Sad ispočetka testiras sve moguće kombinacije, ništa trajno, jer mjenjat ćeš uskoro. Temp te nece zezati zimi, i kako kolega @hondofob1 sugerira, čitanje, sve ima tu i iskustva i ideje. ;)
 
15.04.2017
34
62
18
Upravo mjerio temperaturu izmedu ta dva lima i temperatura ne prelazi 47 stupnjeva max....Ali kada ja stavim ruku izmedu ne mogu izdrzati duze od 10 sekundi sad nezz dali je to ok ili.....
Upaljena su bila sva 4 ventilatora i ovaj od 120mm je puhao po LED-u.
7.jpg
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Pretoplo ti je to zasada, ako ti ne mozes drzati ruku zamisli kako je biljci u tom malom prostoru, vent ako je cjevni kupaonski ugradi s prednje strane da gleda prema unutra tj. da iznutra topli zrak- temperaturu baca prema van. Ako ti nisam uspio docarati pogledaj u mom dnevniku kako je rjeseno hladenje u pcu sa hpsom. Gelovi i ta cuda razna od osvjezivaca pomazu trenutno al vjeruj mi u cvjetanju da se dosta osjeti, kajse tice posudu improviziraj sam neku da zauzme povrsinu cjelog dna od pc-a!
 
15.04.2017
34
62
18
@hondofob1 Sad nezz da li si dobro skuzio ali to je temperatura između 2 lima gdje se nalaze ledice i driveri (ta dva lima su cca 4 cm u razmaku) ali u boxu je temperatura kao i u sobi....sad nezzz probat cu nekako jos to smanjiti samo mi trebaju ideje neke.......pogledat cu kako si ti to iskemijo... :D (uvijek mi se kod vas growera svidalo sto imate jebacke ideje :D)
Za miris opce nezz kaj da mislim jer to bi mi bio prvi grow pa nezz kak bi se jako to osjetilo van boxa.....vidjet cu jos za miris sto se da sloziti imam u planu kao neko rjesenje napraviti neki karbonski filter 80x80x40mm tako da bi ga samo zasrafio na ispuh...
Kak ti se cini ta posuda od 2L??
1.jpg
Jos bi se nesto dalo iskemijat da prek mobitela pratim stanje u boxicu.... :)
2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and h0nda

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Posuda bude ok ali ako imas od cega improviziraj pa da ju razvuces skroz od stranice do stranice da iskoristis prostor. Kuzim sad ovo za temperaturu sto si govorio ja sam pomjesao ali najbolje upali na 24 sata da radi stavi mjerac na sredinu kucista i mjeri pa vidi kako se krece sve preko 30 ti nisu bas idealni uvjeti. Nije problem napraviti filter a dal ce ti vent moci puhati/vuci kroz njega i dal bude odgovaracuja kolicina ugljena da upije miris od biljke na to moras voditi racuna, ili ako mozes stavi ispuh negdje van ili u odvod od ventilacije. Meni ti je mazar u pcu pred kraj cvjetanja znao zamirisati cjeli stan kolko god ti spricao provjetravao i svasta nesta tesko se bez adekvatnog filtera rjesiti mirisa tak da vodi o tome racuna ako mora biti stealth skroz.
 
15.04.2017
34
62
18
@hondofob1 Hvala na odgovoru.....mjerit cu temperaturu jedan dan kroz cijelu noc bas u boxu pa cu javit kakva bude......Da miris mi je sada jedina briga :( jer zivim sa starcima pa mora biti stealth.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: covik

Profesor Baltazar

Aktivan Član
24.06.2016
179
1.699
143
Amsterdam
Ja sam zimus odradio tri grow-a zaredom u pc-boxu slicnih dimenzija i rasvjete(kupovni kineski led panel 100w)borba je to ali uz dobar trening sve se moze! Iz svog iskustva ti mogu reci da ce ti se miris osjetit i to momacki !
 
15.04.2017
34
62
18
@Profesor Baltazar Vjerojatno cemo vodit problem oko mirisa....ako nista imam fotoperiodnu sjemenkicu blue mystica koliko ljudi pisu, kazu da se ne osjeti jako ;) ako mi skuze starci nadam se da budu skuzili moj hobi :D nisam neki problematicni lik tak da mozda popuste , a stari najvjerojatnije bi i popustio ali za staru nezzz hahahahaha stari mi je govorio kak su nekad sadili vutricu na polju da je to bilo normalno.....sad nezz na sto je on tocno mislio.... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Profesor Baltazar

Aktivan Član
24.06.2016
179
1.699
143
Amsterdam
Nisam vodio dnevnik ovdje,imas u galeriji sa komentarima u unutarnjem uzgoju slika pa malo prelistaj ako ti se da! Kolicina ti je nebitna,bitno da je tvoje i da znas sta pusis;) Da se izvuc između 25-30 uz dobar lst.Zajebancija je to,za pocetak ok ali kasnije muke kad bukne:watch:....Sa starcima popricaj i razumjet ce ako si punoljetan i ako se da pricat s njima,jer ce ti osjetit miris 100%.Za primjer ... ja sam na katu sa zenom i djecom,starci dolje pa osjete....al nije bad!Slusaj vutru sta kaze i mora valjat.;)
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Probaj da otvoris rupu velicine ventilatora na gornjoj strani kucista iznad panela i tu stavi jedan vent koji ce da izbacuje vazduh,mislim da bi to dosta oladilo jel izvlaci vazduh iz samog vrha kucista gde je najtoplije...taj vent mozes da povezes i sa nekim termostatom koji ce da regulise kada ce da se pali-gasi...:cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zelenizmaj
15.04.2017
34
62
18
@blaske opa.....dobra ideja ;) jos cu razmislit sto cu napravit jer ima vremena......ali sve u svemu odlicna ideja jer se topi zrak skuplja skroz gore, a to bi direkt bacalo topli zrak van :D hvala....
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
onaj vent sto si stavio na panel mislim da ti nista ne znaci tako da slobodno mozes njega da prebacis na novo mesto..