Legalizacija marihuane u Srbiji

Hesi Original Sjemenke Hempatia Led Lampe
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

grouchy

khoo-vakh!
16.08.2013
4.356
10.860
398
Studenti za slobodu vas pozivaju na slobodarsko veče o kanabisu!

Dokumentarac “The Scientist” reditelja Zeha Klajna (Zach Klein) odvodi nas na istorijsku vožnju autobusom naučnika Rafaela Mešulama (Raphael Mechoulam) – oca kanabinoidne medicine.
Iako se biljka kanabisa koristila hiljadama godina unazad i kao lek i u rekreativne svrhe, o njoj i danas malo zna.

Od dečaka koji je izbegao Holokaust u Bugarskoj, do odlaska u Izrael i nominacije za Nobelovu nagradu, film prati život doktora Mešulama i njegovo veliko otkriće o kanabisu.

Kako sam naučnik kaže, ova biljka je pogrešno shvaćena – a zapravo, kanabis u svom organizmu poseduje svako. Odnosno, psihoaktivna komponenta u kanabisu THC komunicira sa najvećim receptorskim sistemom u ljudskom telu - endokanabinoidnim sistemom.

Ali naučnik se nije tu zaustavio. Njegova dalja istraživanja su pokazala zbog čega baš kanabis pomaže u lečenju raznih bolesti kod ljudi.

Projekcija filma je zakazana za 29. novembar u 19:30h u Queens Pub-u (Braće Jugovića 7).
Pozivamo vas da nam se pridružite, saznate više o ovoj pogrešno shvaćenoj biljci, popijete sa nama piće i čujete više o Studentima za slobodu.

A ako i dalje budete imali neko pitanje, imaćete priliku da postavite pitanje režiseru Zehu Klajnu koji će se uključiti preko video linka nakon projekcije.

Svako snosi sopstvene troškove pića.

Očekujemo vas!

46286087_2263258227051644_7355077047099588608_n.jpg

psihoaktivna komponenta u kanabisu THC komunicira sa najvećim receptorskim sistemom u ljudskom telu
kad kazem da je to isto kao midihloriani kod dzedaja, ljudi mi se smeju!!!

:D

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
130
1.216
143
Prvi deo je nešto što mi znamo, kome je dosadno da gleda neka počene od 1h:04min videa, vrlo bitno i nešto što bi trebalo da se širi kako god znamo, makar i samo izolovano ta priča o korupciji.