Listovi klonuli prema dole

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DNK

20.02.2014
15
6
0
Lijepi pozdrav

ovo mi je drugi pokusaj da nesto napravim i cak sam dogurao daleko ali odjednom se pojavio problem

znači biljka je usla u cvjetanje i prije dva dana nakon gnojenja su se poceli listovi spustati prema dolje

smatrao sam da sam pretjerao u gnojenju pa sam napravio flush jucer te ostavio da vidim oce li se poceti oporavljati, danas sam ju zatekao ovako:

https://www.dropbox.com/s/p99kadmf29906f1/2014-06-09%2018.23.52.jpg

koristio sam guakalong bloom (na njemu pise da nije agresivan za korijenje i da se tesko pretjerati sa kolicinom makar to samo tam pise)

Nabavio sam PH metar i očitao ph čiste vode i izbacuje mi 6,7 PH sad nisam siguran jer PH malo prevelik te dali treba smanjivat PH vode, ako da kako?

I naravno dali ima spasa ovoj tuznoj ljepotici?

Hvala na pomoci
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Doči će ona sebi. Tako je reagirala na flush. Kakva zemlja je u pitanju, koliko je jačine ta cfl-ka? Nije ona ušla u fazu cvjetanja još...mislim da je tek u kasnoj vegetaciji.
 

DNK

20.02.2014
15
6
0

DNK

20.02.2014
15
6
0
posuda je od 7l

Koliko sam skuzio da se flush radi sa 3-5 puta kolicinom vode koliko je zemlje

ja sam napravio sa 4 puta sto je 28l

sve je bilo odlicno do prije 4 dana kad je sve to pocelo do tada je bila zdrava ko dren
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Puno je provjetravaj,uzmi ventilatore i neki sibaju u zemlju da rastera vlagu,ako imas velikog fan lisca dolje skroz na dnu skidaj da se zrak cirkulira.Lagano rukama uzmi kalj i stisci sa strana da se zemlja odvoji od kalica makar malo da kisik dode do korijena jer ti postoji mogucnost truljenja ukoliko vlaga ugusi korijen.Ako si flusho jucer vec se trebala oporavit,tj.pravilan flush rijetko kad unisti biljku.Ociti su znakovi overwathera ali ne panici samo sad jedno vrijeme ne zaljevaj i ostavi je na miru i samo dosta cirkulacije zraka joj pruzi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ivana_zg

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Ufff, i mene je zaboljela gore priložena fotografija..., nadam se iskreno da ćeš uz pomoć Foruma(ša) izvući djevojčicu iz ovog stanja...
 

DNK

20.02.2014
15
6
0
nazalost listovi su skroz klonuli i smezurali se tako da mislim da nece bit sanse da se izvuce :/

Nije mi jasno samo zasto je odjednom tako pocela venuti, kupio sam ph metar i ph vode sa kojom mi je 6,7 al opet neznam dali je do toga.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
odradio si pola growa i sve je bilo ok. znaci zemlja ne stvara probleme. ph takodjer...nisam jos vidio da ph ubije biljku u jednom danu i stim da imas ph metar i ph je 6,7.
jedino sto si napisao je da se to desilo nakon gnojenja. po meni nema sta biti nego da si fulao dozu, iako pise da nije agresivan. ocito je gnojivo tolko smrdalo biljku da ni flush nije pomogo.
kolko je preporucena doza a kolko si ti stavio?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
daj boze da se oporavi,ali ako rikne nemoj ju odmah unistit, iscupaj ju s korijenom, isperi, i pregledaj dali ima kava rupa na stabljici (oko korijena).postoji crv ili licinka narandjaste boje s tvrdom ljusturom koji se hoce zavuci u biljku sise sokove iz nje pa se biljka osusi.
ne znam kako bi se mogao nac u tvojoj biljci posto je u boksu(ako se ne varan) ali....
 

DNK

20.02.2014
15
6
0
znaci veliki listovi su uvenuli ali ostali su mali listici koji su tek niknuli koliko se meni cini, sad neznam oce ona opce nastavit rast, ostavit cu ju i pratim promjene.

imam jos jedno pitanje da znam za ubuduce posto nisam mogao nac odg nigdje

znaci omjer gnojiva je 1-2ml u litru vode, znaci kada idem zaljevat nigdje ne piše sa koliko vode se biljka zaljeva, sad jel ima kakav omjer koliko ide vode na odredenu litrazu zemlje ?
 

DNK

20.02.2014
15
6
0
da sad razumijem taj dio, al zanima me kod zaljevanja opcenito npr ako imam teglu od 7l zemlje jel ima neka odredena kolicina vode sa kojom se zaljeva ili odokativno kako sam do sad radio.

i znaci zaljeva se tek kada zemlja bude suha?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
da si krivo zaljevao nebi ni dogurao do cvijetanja. zaljevas kad je zemlja suha da. zalijes dobro da procuri u tanjuric ispod, malo pricekas 2-3min da biljka popije i odozdola kolko joj treba i ostalo prolijes. nakon par zaljevanja skuzis kolko joj treba i kada. al ova biljka je vec u cvijetanju....tak da ono....nije da si je jucer posadio :D
 

DNK

20.02.2014
15
6
0
stipe je napisao(la):
da si krivo zaljevao nebi ni dogurao do cvijetanja. zaljevas kad je zemlja suha da. zalijes dobro da procuri u tanjuric ispod, malo pricekas 2-3min da biljka popije i odozdola kolko joj treba i ostalo prolijes. nakon par zaljevanja skuzis kolko joj treba i kada. al ova biljka je vec u cvijetanju....tak da ono....nije da si je jucer posadio :D
da istina,takav odgovor sam trazio, hvala :) samo se osiguravam da sljedeca sadnja nebude imala nikakvih problema :)
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Malo si je previše zaljevao, a onda još i flush! Udavio si ju buraz u vodi. Provjeri kakav misris ima zemlja i pogledaj kakvu boju ima korjenje. Ako je prezaljevana, zemlja ce blago smrdit po truleži i korjenje ce biti žuto-smeđe, a ne bijelo. 7litarske dosta dugo zadržavaju vodu. Najbolje je zalit biljku kada je tegla skroz lagana i to na način kako je stipe opisao. Znači, digneš teglu malo u zrak i ako je lagana treba je zaliti, ako je teška onda ima dosta vode.