"Lizalice" - one policijske

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Unaprijed se ispricavam ukoliko tema vec postoji, nisam u zadnje vrijeme previse aktivan jer imam prilicno puno obaveza.

Kao sto neki vec znaju policija je krenula sa provjerama vozaca kako za alkohol, tako i za drogu i ukoliko pronadju bilo kakav trag slijedi kazna od 12 mjeseci bez vozacke dozvole i 5.000 kn kazne.

Princip na kojim funkcionira ta famozna "lizalica" je isti kao i kod lakmus papira pretpostavljam ( nisam proucavao jer nemam vremena, zato i otvaram temu da svatko kaze sto zna, znaci konstruktivni komentari su pozeljni ). Nisam osobno imao tu zlobnu stvar u ustima ali su mi pricali ljudi koji su imali tu nesrecu.

Postupak je taj da ti policajac da "lizalicu" dugoljastog oblika, stavis ju u usta i prolazis s lijeve na desnu stranu oko jezika kako bi se skupila slina u kojoj se zadrzavaju tragovi onog sto si potencijalno kozumirao/la. I kasnije dobijes nesto slicno racunu u ducanu na kojem je ispis svih droga koje mogu otkriti s odgovarajucim postotkom koncentracije u slini.

Posto se radi o slini, vjerojatno je na neki nacin moguce izbjeci detekciju. Pricali su mi ljudi da ako se normalno jede i pije, da se izgube tragovi i lizalica ne more otkriti da smo konzumirali ( odnosi se na travu, ne znam za ovo ostalo ). Al to je opet samo prica koju sam cuo od prijatelja.

Jedino sto je meni za sad palo na pamet jest to da bi se konzumacijom mlijecnih proizvoda mogla ocistiti "paleta okusa" u ustima kao sto degustatori vina jedu sir izmedju svake sorte da neutraliziraju okus prijasnjeg vina koje su probali i mogu doboro procjeniti sljedeci.

Evo, pa tko je voljan neka napise sto zna
Pozdrav postovani kolege forumasi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Imao sam čast da provam "lizalicu" 3 sata pred prošlu novu godinu.Imao odredište 70-ak kilometara a zaustavi me na 15-tom.Vozim,limenka pive među nogama,popio 1dcl do tog trenutka tog dana,hladio zapaljeno grlo:)Znači zapalio otprilike pola sata prije patrole,i bila je prva tog dana.
Nas 4,pretres prije bilo koje velike diskusije, moje spremište u jaj**a i obli me hladan znoj,ali nisu imali ovlasti da šire pederluk i gledaju tuđe kit*:rofl:
Taj dio je dobro prošao za mene.Vani je bilo zima,ja u kratkim rukavima i tresao sam se lagano šta zbog hladnoče šta zbog njih.Tražio sam pozitivno u hladnoči,i da me ne gledaju preozbiljno:)
Dobijem alkotest,pita jesi pio ja reko vidiš da jesam,koliko u limenci fali,nije me bilo brige jer san zna da neče pokazati,mada me brinulo dali možda "friški" gutljaj više pokazuje.Ispostavilo se da nije i "drager":icon_lol: napiše 0'0.
Pita za test droge i več vadi pribor, ubiše me u pojam.ja rečem povukao koji dim prije 3-4 dana jer mi za izjavu nemogu ništa,a usput da opravdam moguč pozitivan test,jer sam kontao padam 99%Tih hebenih dugih 15 minuta je odlučivalo di ču provestri novu,na odredištu ili u stanici možda čak,e onda bi tek bilo sranje.
Reče ispod jezika i i drži.To da treba prolaziti jezikom s lijeve u desnu stranu i obratno mislim da nema veze,šta on zna šta ti radiš u ustima.
Papirič je bio krut na početku ali ze ubrzo natopio slinom,hočeš nečeš natopi se mamu mu i uglavnom omekšao je lagano.ja idem s logikom da nesmije ostati ništa na lizalici,i non stop gutam da nevidim i na neki način je "ispirem",kontam to je jedino šta mogu,bolje da bar nešto provan nego čekan.Mislim da san je držao bar 10 min,2-3 puta ga pitam jeli dosta on stalno neka je još,hehe.
Omekšala je bila,i kad je uzme i ubaci u onaj aparat iščita sve negativno.E sad jel nisu znali raditi ili san zavara aparat nemam pojma ali bilo je veselo do jutra:)
Eto ukratko;LOL,baci me ova na tipkanje:rofl:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Evo malo zgugla :sun2:
I am actually trained to administer these test and they suck they are really easy to get buy here are a few ways;

1)Chew a mint right before the test, rubbing the mint along your gum lines.*
2)Drink coffee or soda right before the test.*
3)When you are given the test ask for some water then keep a small amount in your cheek just enough to fill the sponge on the end of the stick.

* Don't let them know you did this or they will have you drink a lot of water and wait about 15 minutes and then do the test.

These test gather you cells on your gum lines so the tester will mostly have you rub it along your gum's for about 2 mins the less you rub on your gums the better your chance.

I took one home (made by quest diagnostics) and tested my self after 24 hours and I tested neg.

Most companies/schools/etc are switching to these types of test as a budget saver which is a good thing as a urine test can detect a lot more!

to add: I once tested an employee who I was about 95 percent sure had smoked a joint about an hour prior to the test and he tested neg.
The best way to beat a mouth swab for marijuana is rinse your mouth with hydrogen peroxide. As long as its within an hour of testing you will never fail. But it only works for THC. Its still not known yet as to how to beat it for other drugs such as opiates and etc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
34
1.) Prožvači metvicu drito prije testa, trljajuci ju po desnima.
2.) Popij kavu il sok drito prije testa al nemoj murji dat do znanja da si to napravio
jer ce ti dat masu vode da pijes i cekat 15 minuta pa onda dat test.
3.) Kad ti daju da lizes zamoli ih prije vode.. Malo si vode ostavi u
obrazima da mos kasnije natopit lizaljku.
4.) Što manje trljaj tester po ustima i desnima.
5.) Najbolji nacin je isprat usta sa vodikovim peroksidom, ak je u
roku od sat vremena prije testa uspjeh zagarantiran. - vrijedi samo za THC

Evo malo grubo al najbitnije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
25.10.2016
50
49
18
53
Buduci da je post pisan 2010-e, ne znam da li jos uvijek pratis ovaj site.takva tema je otvorena prosle godine, i zakljucak je bio da je najbolje uvijek sa sobom imati Listerin (tekucina za ispiranje ustiju), i kad se nadjes u potencijalno nezel!jenoj situaciji,popijes ga i dobro isperes usta (koliko stignes)...trebalo bi funkcionirati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masan head

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Testovi za drogu u vozaca kod nas na Balkanu nisu bas jeftini a ni toliko pouzdani. Zato ih nema svaka patrola i rijetko se koriste. To bude vecinom kada je na cestama dan borbe protiv droge i slicne situacije, jer jedno to testiranje MUP RH kosta oko 300 kn, a samim time i nas porezne obveznike. Sad kad bi svaka patrola provodila testove na drogu sami mozemo zakljuciti do koje brojke bi nas to dovelo. Sljedeca stvar je da test sline nije vjerodostojan tj. on je preliminaran i ako pokaze pozitivan rezultat vozaca se vodi da vadi krv, jer taj test ne moze biti dokaz na sudu. Dalje stvari stoje ovako. Test "otkriva" drogu u slini kod redovnog konzumenta do 2 dana nakon uzimanja, a u tragovima do 4 dana. Naravno ovo sve ovisi o metabolizmu konzumenta kao i o njegovoj konstituciji. Ovi nasi (jeftiniji) testovi otkrivaju THC ali i ostale supstance dok traje rad, odnosno kad osjetite da vise niste napuseni vrlo vjerovatno se nece nista otkriti. Ako se ikada nadjete u situaciji da vas u prometu testiraju na droge, pristanite jer brojke i zakon vjerovatnosti su na vasoj strani. Jos jedna napomena je da u slucaju odbijanja testa mozete dobiti kaznu od 5-15 tisuca kuna...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.460
2.598
u slucaju odbijanja testa mozete dobiti kaznu od 5-15 tisuca kuna...
Ja nisam nista dobio,a odbio 4 puta..i uvijek se pozivao na vadenje krvi..Izricito na upit dali pristajem na test sam odgovorio "ne".Onda mi "zaprijeti"vadenjem krvlju na sto pristajem jer znam da je to njima cijela noc papirologije.
Ekipa...samo nemojte dozvoliti da vas strase,foliraju...odbite test i trazite vadenje krvi.Ako vam kazu da ce ici na vas racun ako ste krivi recite...moze,moze..sto da ne,pa placam porez...Garantiram da ne idete u bolnicu..I sto kolega kaze..to su akcije kad je 11 mjesec ii neka "hajka"na "droge":)
Uglavnom...nedajte na sebe po pitanju ljeka..nikome:thumb::thumb::thumb:
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Napisao sam mozes dobiti kaznu, a ne da je to sigurno tako. Ja isto govorim iz svojeg iskustva i ovdje u Slavoniji nije bas tako bajno sto se tice policije. Ne vole kad se tjera mak na konac, najvise kazni u cijeloj Hr dolazi odavde... Kod vas dolje je situacija ipak malo opustenija...
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Puno sam na cesti(8-10h)5dana u tjednu. Vozim 20 godina,isključivo gradska vožnja. Znali su me zaustavit, subotu noč i po 3 puta. I kao šta su Hazeri i stipe napisali, njima je to skupo, dodatna papirologija i još puno zaje..., dok je mogao zaustavit, nekoga sa 2.5 promila i punit si normu. Ako te vidi, da si razbijen, dati če alkotest. Ako je 0.0 onda pretpostavlja, da imaš nešto drugo u sebi. Na meni se ne vidi, kad sam razbijen, okice ko u bebe. I kada me zaustave, odmah palim svjetlo u kabini, jer njih uče, da široke zjenice ukazuju na rikikiki. S time, da pališ svjetlo, ništa na skrivaš! Jako malo njih ide za svojim instinktom. Večini je ispran mozak i ne razmišlja svojom glavom.
Kad te nešto traži, da pokažeš protupožarni aparat, trokut, rezerve lampice za far ti to napraviš! Najgore, šta si možeš napravit je, pitanje zašto! Onda si naj..... A i to je glupo pitat, jer češ mu nakraju, ionako pokazat.
 
25.10.2016
50
49
18
53
Unaprijed se ispricavam ukoliko tema vec postoji, nisam u zadnje vrijeme previse aktivan jer imam prilicno puno obaveza.

Kao sto neki vec znaju policija je krenula sa provjerama vozaca kako za alkohol, tako i za drogu i ukoliko pronadju bilo kakav trag slijedi kazna od 12 mjeseci bez vozacke dozvole i 5.000 kn kazne.

Princip na kojim funkcionira ta famozna "lizalica" je isti kao i kod lakmus papira pretpostavljam ( nisam proucavao jer nemam vremena, zato i otvaram temu da svatko kaze sto zna, znaci konstruktivni komentari su pozeljni ). Nisam osobno imao tu zlobnu stvar u ustima ali su mi pricali ljudi koji su imali tu nesrecu.

Postupak je taj da ti policajac da "lizalicu" dugoljastog oblika, stavis ju u usta i prolazis s lijeve na desnu stranu oko jezika kako bi se skupila slina u kojoj se zadrzavaju tragovi onog sto si potencijalno kozumirao/la. I kasnije dobijes nesto slicno racunu u ducanu na kojem je ispis svih droga koje mogu otkriti s odgovarajucim postotkom koncentracije u slini.

Posto se radi o slini, vjerojatno je na neki nacin moguce izbjeci detekciju. Pricali su mi ljudi da ako se normalno jede i pije, da se izgube tragovi i lizalica ne more otkriti da smo konzumirali ( odnosi se na travu, ne znam za ovo ostalo ). Al to je opet samo prica koju sam cuo od prijatelja.

Jedino sto je meni za sad palo na pamet jest to da bi se konzumacijom mlijecnih proizvoda mogla ocistiti "paleta okusa" u ustima kao sto degustatori vina jedu sir izmedju svake sorte da neutraliziraju okus prijasnjeg vina koje su probali i mogu doboro procjeniti sljedeci.

Evo, pa tko je voljan neka napise sto zna
Pozdrav postovani kolege forumasi
=====================================
imaš već temu na tu temu, započeo sam je prije nekih godinu dana, i našlo se zanimljivih informacija, npr. listerin...pretraži malo forum i naći ćeš....

Imao sam čast da provam "lizalicu" 3 sata pred prošlu novu godinu.Imao odredište 70-ak kilometara a zaustavi me na 15-tom.Vozim,limenka pive među nogama,popio 1dcl do tog trenutka tog dana,hladio zapaljeno grlo:)Znači zapalio otprilike pola sata prije patrole,i bila je prva tog dana.
Nas 4,pretres prije bilo koje velike diskusije, moje spremište u jaj**a i obli me hladan znoj,ali nisu imali ovlasti da šire pederluk i gledaju tuđe kit*:rofl:
Taj dio je dobro prošao za mene.Vani je bilo zima,ja u kratkim rukavima i tresao sam se lagano šta zbog hladnoče šta zbog njih.Tražio sam pozitivno u hladnoči,i da me ne gledaju preozbiljno:)
Dobijem alkotest,pita jesi pio ja reko vidiš da jesam,koliko u limenci fali,nije me bilo brige jer san zna da neče pokazati,mada me brinulo dali možda "friški" gutljaj više pokazuje.Ispostavilo se da nije i "drager":icon_lol: napiše 0'0.
Pita za test droge i več vadi pribor, ubiše me u pojam.ja rečem povukao koji dim prije 3-4 dana jer mi za izjavu nemogu ništa,a usput da opravdam moguč pozitivan test,jer sam kontao padam 99%Tih hebenih dugih 15 minuta je odlučivalo di ču provestri novu,na odredištu ili u stanici možda čak,e onda bi tek bilo sranje.
Reče ispod jezika i i drži.To da treba prolaziti jezikom s lijeve u desnu stranu i obratno mislim da nema veze,šta on zna šta ti radiš u ustima.
Papirič je bio krut na početku ali ze ubrzo natopio slinom,hočeš nečeš natopi se mamu mu i uglavnom omekšao je lagano.ja idem s logikom da nesmije ostati ništa na lizalici,i non stop gutam da nevidim i na neki način je "ispirem",kontam to je jedino šta mogu,bolje da bar nešto provan nego čekan.Mislim da san je držao bar 10 min,2-3 puta ga pitam jeli dosta on stalno neka je još,hehe.
Omekšala je bila,i kad je uzme i ubaci u onaj aparat iščita sve negativno.E sad jel nisu znali raditi ili san zavara aparat nemam pojma ali bilo je veselo do jutra:)
Eto ukratko;LOL,baci me ova na tipkanje:rofl:
=========================================================
ha, očitao ti je negativno, jer si "izlizao" sve što je trebalo poslužiti za analizu, dakle analizirali su ništa! svaka čast!!!:thumb:

Ja nisam nista dobio,a odbio 4 puta..i uvijek se pozivao na vadenje krvi..Izricito na upit dali pristajem na test sam odgovorio "ne".Onda mi "zaprijeti"vadenjem krvlju na sto pristajem jer znam da je to njima cijela noc papirologije.
Ekipa...samo nemojte dozvoliti da vas strase,foliraju...odbite test i trazite vadenje krvi.Ako vam kazu da ce ici na vas racun ako ste krivi recite...moze,moze..sto da ne,pa placam porez...Garantiram da ne idete u bolnicu..I sto kolega kaze..to su akcije kad je 11 mjesec ii neka "hajka"na "droge":)
Uglavnom...nedajte na sebe po pitanju ljeka..nikome:thumb::thumb::thumb:
=============================================
a, nakon odbijanja testa, možeš odbiti i vađenje krvi, pozivaju će se na moralne, i/ili vjerske razloge...::poke::

Puno sam na cesti(8-10h)5dana u tjednu. Vozim 20 godina,isključivo gradska vožnja. Znali su me zaustavit, subotu noč i po 3 puta. I kao šta su Hazeri i stipe napisali, njima je to skupo, dodatna papirologija i još puno zaje..., dok je mogao zaustavit, nekoga sa 2.5 promila i punit si normu. Ako te vidi, da si razbijen, dati če alkotest. Ako je 0.0 onda pretpostavlja, da imaš nešto drugo u sebi. Na meni se ne vidi, kad sam razbijen, okice ko u bebe. I kada me zaustave, odmah palim svjetlo u kabini, jer njih uče, da široke zjenice ukazuju na rikikiki. S time, da pališ svjetlo, ništa na skrivaš! Jako malo njih ide za svojim instinktom. Večini je ispran mozak i ne razmišlja svojom glavom.
Kad te nešto traži, da pokažeš protupožarni aparat, trokut, rezerve lampice za far ti to napraviš! Najgore, šta si možeš napravit je, pitanje zašto! Onda si naj..... A i to je glupo pitat, jer češ mu nakraju, ionako pokazat.
==========================================
slažem se potpuno, stvarno pitanje logike. osim izgleda, dva glavna kriterija kod vozača su: preljubaznost ili prenervoza...takve će uglavnom dodatno provjeravati....točno, pobrinuti se da ne izgledaš "razbijeno", uzeti visine, prokulin ili sl. za oči, imati listerin pokraj sebe, za eventualni test, a za ostalo nastojati biti što normalniji i što opušteniji, što god da je u pitanju. a kad te zaustave, napraviti upravo to: upaliti svjetlo u kabini auta, pripremiti voz/pro. i mirno čekati....i ne previše debatirati!
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Nisam nikada ni vidio lizalicu! Ja mislim, da u patrolnim autima nemaju lizalice. To onaj kombi za ocevid. E, sad jedino, ako se to zadnjih godina nije primjenilo.
Kao i od početka 2018.policija vise ne stoji na jednom mjestu, duže od pola sata. Odmah mjenjaju poziciju, ali prije toga, naprave koji krug, po kvartu koji ih zapadne.
Voze se u ocrtanim autima i u civilnim!
Uglavnom, bilo je price o objavi rata aplikaciji Waze. Ali to je druga tema!
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Lokalno ih gazi ekipa s viber grupama. Svi šibaju lokacije kad ih vide, funkcionira super. Al ja nisam u velikom gradu, to u gradovima ne prolazi jer grupe ne mogu biti velike. Ali nama je super...
 

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
Unazad par godina mene i kolegu su zaustavili na motorima,naravno razbijene zesce..pitao nas policajac jesmo sta pili ja reko jedno pivo..i nista ajmo pirit..napririo sam preko 2,a kad je kolega vidio koliko sam ja napirio od je odbio piriti na sto su mu rekli da ce ga voditi vadit krv i da je kazna za odbijanje testova 5-15 tkn..mene su odveli na "spavanje",a njega u bolnicu..nakon cca sat vremena su i njega doveli na spavanje s time da je on u bolnici rekao da se boji igle bla bla i nisu mu uspjeli izvaditi krv..drugi dan su nas normalno pustili doma..Nakon nekih mjesec dana smo dobili kazne 2 god bez vozacke i 5tkn kazne..jbg tako je kako je kontam si zalbu nema smisla ni pisati kad sam napirio,a kolega je napisao zalbu i dobio je 3 mj bez vozacke i 2tkn kazne, tako da ni ta kazna za odbijanje testa na alkohol/droge bas i ne drzi vodu..cini mi se da je to prije neka fora za zastrasivanje...