Mango i vutra!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pojačava li mango doista high?

  • Da

    Votes: 7 21,9%
  • Ne

    Votes: 8 25,0%
  • Nemam pojma

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39


Bong&Hrvati je napisao(la):




Hehe, i mene je najviše privuka rečenica...

Individuals who have eaten a mango, digested it, and then smoked have also noted that the euphoric feelings felt by marijuana are alarmingly much more intense.
I odma' sam napravio mango party za par nas... Međutim više se raja skoncentrisala na ono što ide poslje jedenja manga nego na samo izjedanje istog, tako da je test propao xD

Ali evo u frižderu je jedan čitav, zreo, spreman da ga sâm pojedem čitavog i istestiram (šta ću, poturit ću svoja pleća) taj 'alarmingly much more intense' osjećaj euforije :D

-A ako se odlučite na kupovinu manga, trebate da znate da ZREO mango je onaj sa dosta crvene i žute, a malo zelene boje. Također treba biti MALO mekan, i mirišljav. Crne male tačkice po njemu su također znak zrelosti.
A što se tiče rezanja... Evo slika...

mango+cut.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vujaganamicage

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
sto mora off topic? kako bese tema? ma dajte nek bude skockano ko u vojsci nek bude reda i mira
otvorite tema mango i slobodno pricajte tnxx
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Razlog pojačanog high osjećaja je jedan od terpenoida pod nazivom Myrcene koji se nalazi u kanabisu ali također i u mangu.
Myrcene ima direktan utjecaj na jačinu "high" osjećaja, a mango, što je zreliji to ima veće količine ovog terpena.
Najveća je koncentracija kada je već prezreo, i bolje djeluje kada se konzumira sativa,
efekt je "slabiji" kod indice radi djelovanja CBD-a na THC.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
DragonMaster je napisao(la):
Posle manga koliko treba sacekati sa pusenjem, je l' kao sto je laganini4 rekao, ili...

Da. 40 do 60 min. - većini ljudi. Međutim vrijeme djelovanja tih Myrcene terpentina zavisi od toga koliko je osobi brz ili spor metabolizam. Na brži metab. djeluje prije, i obrnuto. Sporiji metabolizam može i sati i po' da čeka :snooze: Ali... ako imaš brži metabolizam onda ga trebaš više pojesti, a za sporiji metab. treba manje manga.


Ne znam, kako god.... imao sam ispite neke u par dana (danas zadnji) i učio sam normalan, učio sam navandu, učio sam umoran.... ali sad slijedi odmaranje uz mangandžiranje :D

Idem pojest nešto prvo (nisam jeo ni spavao 2 dana :D - mozak će se s*ebat kad mu zadam kombo hit! xD), pa ću capnut mango i zaletit se u njega ko budala u kredu! :p :D

Javim eto efekat za nekih 2 sata.... Žao mi je samo što kod nas mane dobre sative :(
:vb_wave:
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Hahahahaha Znate ono kad planirate party i zovete stalno ljude, planirate i onda nekako niko može, svako baš mora nešto da radi...... E pa ovo nije bilo tako. Ovo je bilo obrnuto. Zvao jednog prijatelja da dođe što prije jer ću 'zakljucat' (navandu sam i kao što rekoh nisam spavao 2 dana)... On dolazi i dovodi prijatelja... i satak nakon stan je igrom slučaja zaposjelo 10 ljudi... manga nigdje ni na vodiku, mi naduvani do balčaka...ja zajebo stvar... Izvinjenje ekipi s foruma :icon_frown: :punch:

Evo svi su otišli, ali mi je glupo da sada jedem jer bi 'test' volio izvesti da nisam naduvan, pa da onda zapalim nakon satak... Sutra... ali neću ništa više da obećavam :p :D

Note to self: Treći dan nespavanja + marihuana ima svoj šarm :ludak:pilot
xD
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
HEHE ... kupio sam maloprije mango i navečer planiram s prijateljicom isprobat ovaj recept za bolji high..ako neće biti ništa posebno barem mi ostaje mango i cura... :bananica
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Ovako.. Prvo sorry na nejavljanju... Ljudi mi doslovno ne izlaze iz kuće, ne šalim se i ne lažem vas... haos živi :bananica:b_bow:

Mango je pao jutros... na tašte. Bukvalno! Uber gladan i bez imalo mirođije u sebi pristupih mu s boka! Slike prilažem kao dokaz :p :D

Ne znam... Možda sam umoran (opet sam jako malo spavao, 4 sata samo) bio previše... Možda je jer je 'vuva' više indika. Ja mislim da je to najprije. A možda su prevelika očekivanja :icon_confused:.
Ono što znam sigurno je da količina nije bila mala... pojeo sam mango veličine jednog većeg........ manga! I eto, nisam primjetio da sam išta osjetio... :(

Probat ću ovo opet sigurno, ali sa sativom nekom... Mango baš fino i zdravo voće :)

Evo slike..




 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Tebe se nikako ne moze uzeti kao ogledni primjerak, prvo se naspavaj, u ovakvom stanju nisi za nis.
Sta god ti reko dal lupa jace il ne, ja to uopce ne uzimam kao info posto si neispavan.

Eto, naspavaj se pa onda kemijaj do mile volje :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
evo da oživim temu malo, neki dan sam kupio od juicy-a od jamnice mango sok koji je odličan, fin, ukusan! :))dosta je gust pa se može razrijedit.
u igri su bili skunk47 i sok od manga, kidalica, smijalica, trip, halucijnacije.. trajanje 4 sata, 2 onak jako...
sok smo popili 30minua prije ito svako pola litre...
inaće smo i prije s47 bez manga i nije tak jako i dugo trajalo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
vilica mi je pala na pod kad sam procito ovu temu, jos sam malo proguglo o tom mangu i tom majkrinu i definitivno odlucio danas ne pusit do navecer, poslje posla kupit par mangoa, pozvat djevojku na tropsko druzenje i sutra ujutro vas dobre ljude obavjestit sta je bilo.
plan je ovakav, kako sam vidio:
pojest jedan mango cca sat vremena prije pusenja, ali i poslije, jer iako tu ne pise vidio sam da konzumacija manga kad lupi munchies isto preporucljiva za produzetak higha...
sve u svemu bit ce duga noc veceras :dada
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam uzo mango al susen, nadam se da moze i tako :D

edt. nisam primetio jace dejstvo, mozda za mrvicu jace al
kontam da je plasibo efekat, kad se skine WW probacu opet
pa javljam :D