mars hydro firma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Sta se bojite garancije i krepavanja,pa nije to spansko selo da sami ne znate nesto zamjeniti na njemu ako ode.
Ja ne znam dali je moj uopce i imo garanciju pa evo radi vec par godina bez greske,sad je prvi put ugasen na 2mjeseca od kad ga imam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smokey McPuff

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.450
28.326
1.098
Trøndelag
Otvoris firmu za preprodaju, 'napravis' certifikate nakon nekog kvazi testiranja, i nabijes cijenu 250-350%... Zar mislis da ne narucuju sve te euro firme dijelove ili panele s alibabe.. Ne znam na kojem forumu, icmag.com ili 420.com covjek iz engleske objasnjava kako mu frend ima grow shop... I narucuje panele iz kine , i oni mu po narudzbi nalijepe gore xxxx grow light i izabere boju panela. To svatko od nas moze napraviti, samo kontaktiraj tvornicu.

Budi 100% siguran da MarsHydro ima made ili asambled in China iza na etiketi :)

Ruku na srce, postoje zaista male tvrtke u SAD i EU koje rade takve panele o kakvima ti pricas, ali to nije za nas smrtnike, jer je cijena okvirno 3-5€ po w struje

Ne citiraj post ako odgovaras na post iznad ! St.

ne znam tko te ubijedio u to da svi narucuju pa kelje svoje naljepnice,ali to nije istina.
ja ne govorim od marsovim panelima vec iskljucivo o GN. taj panel je napravljen u UK.
nabavi grownorthern panel u kini i ja cu kupiti jedan sebi i jedan tebi.
tko se kuzi u led grow rasvjetu onda i zna koje su hi-end marke i low budget,te karakteristike i dijeloveod kojih su sacinjeni.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
@Smokey McPuff iskreno SunSpect je sranje od panela, moj kum ga je koristio jedno vrijeme i bio razočaran. Daje duplo manje lumena nego što se navodi, 340W daje izlazne snage svijetlosti svega 210w, driveri su im nekvalitetni a ventovi prebučni. 340w dođe 660 kuna sa dostavom, to dovoljno govori da tu nema kvalitete. On ga je svega pola growa koristio i riješio se tog smeća.
Od jeftinih ledova vidim da hvale galaxy hydro, britanski smokeri su ga uvrstili na prvo mjesto među jeftinim. 400w malo preko 1000 kuna, dostava besplatna. Gledao sam neke dnevnike uzgoja pod tim i jako zanimljivo, a i vidjet ćemo kod nas kak bude prošao grow pod tim panelom.
Vidim da je COB led sve popularniji tako da vjerujem da će ovi klasični paneli izumrijeti za godinu dvije i da će svi biti samo COB.
Koga zanima Mars hydo u HR evo ga, sad dali je to povoljno zaključite sami:
http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=mars+hydro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Mislim da je GN jedan od rijetkih koji nije made in kina. Mozda par dijelova je,kao npr kabel za struju i neke sitnice. Pretezno su to Philips dijelovi i nije uopce sparano na njemu.
Ali bestija moje misljenje znas o tome panelu,jednostano ne vrijedi te pare ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ako se mene pita trenutno niti jedan panel ne vrijedi te pare,još je rano...za godine-dve-tri će biti vrijeme led-a,još je to novo i preskupo.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Uz duzno postovanje svima, ne zelim stvarati razdor i svađe, ali pokušajte gledati to ovako, mojim očima:

Svi ti paneli koriste Epistar ili Bridgelux. Svi koriste aluminijsko postolje, zeljezno kuciste i 12v ventilatore.
@Smokey McPuff iskreno SunSpect je sranje od panela, moj kum ga je koristio jedno vrijeme i bio razočaran. Daje duplo manje lumena nego što se navodi, 340W daje izlazne snage svijetlosti svega 210w, driveri su im nekvalitetni a ventovi prebučni. 340w dođe 660 kuna sa dostavom, to dovoljno govori da tu nema kvalitete. On ga je svega pola growa koristio i riješio se tog smeća.
Od jeftinih ledova vidim da hvale galaxy hydro, britanski smokeri su ga uvrstili na prvo mjesto među jeftinim. 400w malo preko 1000 kuna, dostava besplatna. Gledao sam neke dnevnike uzgoja pod tim i jako zanimljivo, a i vidjet ćemo kod nas kak bude prošao grow pod tim panelom.
Vidim da je COB led sve popularniji tako da vjerujem da će ovi klasični paneli izumrijeti za godinu dvije i da će svi biti samo COB.
Koga zanima Mars hydo u HR evo ga, sad dali je to povoljno zaključite sami:
http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=mars+hydro

Ni jedan led panel ne trosi onoliko w koliko mu je kapacitet zbog trajnosti ledica. Koriste cca 60-75% maksimalnog kapaciteta

ne znam tko te ubijedio u to da svi narucuju pa kelje svoje naljepnice,ali to nije istina.
ja ne govorim od marsovim panelima vec iskljucivo o GN. taj panel je napravljen u UK.
nabavi grownorthern panel u kini i ja cu kupiti jedan sebi i jedan tebi.
tko se kuzi u led grow rasvjetu onda i zna koje su hi-end marke i low budget,te karakteristike i dijeloveod kojih su sacinjeni.

Mozda je kvalitetnije sastavljen, ali sav materijal je isti generalno kao i u puuno jeftinijem panelu. Ne zelim sada voditi diskusije zbog +- 500 lumena ili 50w. Nadam se da razumijes sto pokusavam reci s ovim svime, a ne da obezvredujem proizvodjace ili proizvode. LED je postao jako puno i jako brzo popularan, i svatko ce govoriti da je njihov proizvod najbolji i najjaci. Produktivno, svi su tu negdje, ali su cijenom miljama daleko...
@Smokey McPuff iskreno SunSpect je sranje od panela, moj kum ga je koristio jedno vrijeme i bio razočaran. Daje duplo manje lumena nego što se navodi, 340W daje izlazne snage svijetlosti svega 210w, driveri su im nekvalitetni a ventovi prebučni. 340w dođe 660 kuna sa dostavom, to dovoljno govori da tu nema kvalitete. On ga je svega pola growa koristio i riješio se tog smeća.
Od jeftinih ledova vidim da hvale galaxy hydro, britanski smokeri su ga uvrstili na prvo mjesto među jeftinim. 400w malo preko 1000 kuna, dostava besplatna. Gledao sam neke dnevnike uzgoja pod tim i jako zanimljivo, a i vidjet ćemo kod nas kak bude prošao grow pod tim panelom.
Vidim da je COB led sve popularniji tako da vjerujem da će ovi klasični paneli izumrijeti za godinu dvije i da će svi biti samo COB.
Koga zanima Mars hydo u HR evo ga, sad dali je to povoljno zaključite sami:
http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=mars+hydro

Ima par ljudi cak i na ovom forumu koji su sa žnj markom od 300w radili jako dobre growove, postoji puno faktora zbog kojih kum nije uspio, ja sam osobno za**bo sa hps-om par puta, ali to ne znaci da hps sada automatski ne valja, jel tako
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ti i dalje neshvaćaš da je mozak panela driver a ne lampice. Jbg, nemam namjeru svađat se ali ni nemislim nastavljat jer očito komentiraš ono u čega se ne razumješ. By the way kumek sad dere pod nekim ljevim od 400w i može spavat jel mu neronda kao SunSpect a i daje oko 300w zapravo što i je i ok. Ja negovorim o tome koliko troši nego o tome koliko daje svijetlosti. Živo me zabole i da troši više, ono što me zanima je koliko daje. Treba davati približno 80-90% jačine svijetlosti koliko je deklariran i bar približno lumena koliko i navode, to je onda to, al da ja uzmem recimo 400w pa izmjerim jačinu svijetlosti 180w i duplo ili troduplo manje lumena e onda ga moš *****. Vidim da mnogo stvari ti još nije jasno, bolje malo prouči. Spominješ neki kineski mars hydro a u biti domovina mars hydra i je kina.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Razumijem dovoljno da znam da je led mužnja love trenutno, a mi kakvi smo smatramo da je skuplje bolje... Ukratko

Tako imas dosta iskustava gdje je ekipa radila diy led i furala ga na max drive, pa kasnije cudjenje kako svako malo izgore ledice...
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Mislim da je GN jedan od rijetkih koji nije made in kina. Mozda par dijelova je,kao npr kabel za struju i neke sitnice. Pretezno su to Philips dijelovi i nije uopce sparano na njemu.
Ali bestija moje misljenje znas o tome panelu,jednostano ne vrijedi te pare ;)
Potpuno se slažem.Da koriste zlatne drivere ne vrijedi toliko.Pa nije to svemirska tehnologija.Jbga ja sam uvijek za Diy jer se za puno manje novaca može napraviti dobar led panel.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Zanimq me sta mislite o ovom,btw ja jos nisam ni hps savlado,pa se drzim bjega.. Meni su led najzanimljiviji zbog odsutnosti prigusnice i malog emitiranja topline..
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-09-23-10-36-10.png
    Screenshot_2015-09-23-10-36-10.png
    262,5 KB · Pregleda: 47

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Zanimq me sta mislite o ovom,btw ja jos nisam ni hps savlado,pa se drzim bjega.. Meni su led najzanimljiviji zbog odsutnosti prigusnice i malog emitiranja topline..

Eo jučer ja baš odlučio da uzimam taj COB od 400w od GalaxyHydra jer imaju rasprodaju na amazonu, stoji 130 dolara i dostava besplatna. Čini mi se mnogo dobro, a vidim pohvale po drugim forumima :thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
meni je 90x90x160 i predpostavljam da će mi biti taman. Neznam čiji je amazon, na "amazon.com", baš listam malo i većina kaže "Ships from and sold by Galaxyhydro.
This item ships to Croatia."
Shipping je većinom besplatan, ili od 1 do 10 dolara, nema onih bolesnih cijena kao ebay. Eo jučer rasprodaja od 200 komada galaxyhydro COB 400w po 130 dolara i free shipping, sad pogledam "out of stock", ide ko alva što bi rekli :) .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
E momcovi ovako. Jedan momak koji dobiva panele na testiranja sa "420 magazine" je napravio mjerenja stvarnih wati koje daju paneli srednje i jeftine klase.

GalaxyHydro COB 400w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 180w
GalaxyHydro Dimmable 300w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 140w
GalaxyHydro 270w UFO - daje jačinu svijetlosti stvarnih 90w
HydroStar 400w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 200w
HydroStar 600w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 310w
ViparLed 300w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 190w
ViparLed 450w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 270w
ViparLed 864w COB - daje jačinu svijetlosti stvarnih 510w
MarsHydro 300w - daje jačinu svijetlosti stvarni 170w
MarsHydro 480w - daje jačinu svijetlosti stvarnih 320w

Pomalo sam razočaran ovim informacijama. Što se tiče COB ledova može proći samo "Spider COB" koji košta ko suho zlato, dok svi ostali COB-ovci srednje i niže klase daju svega 40% stvarnih wati koliko su deklarirani, a po toplini koju proizvode su ravni HPS-u, ljudi govore da su katastrofa zbog toga.
Po svemu sudeći ispada da treba za manji prostor uzeti mnogo jači panel da bi dobili zadovoljavajući broj lumena i wati.
Da nebude sve tako crno, našao sam povoljne ViparLed, skladišta širom europe, a dostava za HR svega 10 dolara.
Pazite ovo; ViparLed od 450w sa shippingom samo 39$ - 220 kuna;
http://www.ebay.com/itm/VIPARLED-45...s-Veg-Bloom-/181881058842?hash=item2a58f4b61a

Mislim isplati se uzeti 3-4 komada da se ima rezerve za svaki slučaj, zbilja bagatela što bi rekli ;)