Maslina i sve ostalo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Pozdrav cijeloj ekipi :vutra:
Odluči sam se otvorit temu u svrhu moga skromnog doprinosa umjetnosti na naj forumu uopče.
Pogledajte, komentirajte, kritizirajte, predlažite, možda se nešto izrodi iz zajedničke ideje:)
Evo jedan uvodni uradak na brzinu u skladu sa forumom. Doduše, meni i jesu najdraži ovi di je priroda obavila veči dio posla a ja to samo moran uklopit. Za sad toliko, pozdrav!:wave:
image.jpg image.jpg
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
:clap::a onaj komad gori (česmina) je predivan i svašta bi se moglo od njega napraviti. Malo ti zavidim, al samo malo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Hvala drug :).
He, ti malo zavidiš meni, ja malo zavidin tebi, to valjda tako ide ali na kraju krajeva, sve je to jedna velika međusobna podrška :djede:
A ovaj komad česmine mi je najdraži komad (sve druge dam ali ovoga ne).
Da san prerezao komad samo milimetar drukčije nebi ničega bilo (a puno san ih prerezo). Na suprotnom otpiljenom komadu je bila samo bezlična mrlja. Majka priroda je umjetnik u ovom slučaju.
A tebi želim šta veče dobroga raspoloženja i da te inspiracija puca samo tako.
Pozdrav i do gledanja (novih uradaka) :)
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Ja samo vidim lulice, prstene, naušnice ogrlice... sram me bilo.
Pantagan, možeš ti izrezat ovaj komad tako da bude jedna daščica i taj lik ti ostane za objesit na zid a ispod možda otkriješ još nešto zanimljivije;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Pantagan

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Izrezo ja iz njega više komada, ovo je bi zadnji. Ostalo je 3-4 cm debljine i dio na koji se naslanja. Šta se tiče materijala, ima ga koliko hočeš, čak se zimi i grijen na to. Često se dogodi da neki komad umisto u peč ide sa strane za neku drugu svrhu.:razvaljen::
A u vezi lulica, mislin da za to treba nešto iz porodice Ericaceae (vrijesovi).
Toga ima dosta oko mene, stari ljudi su od toga radili balote i lule i još se rade, a poznata mi je i tehnika sušenja da se izbjegnu pukotine, doduše u teoriji, ali sve treba provat.:)
Ko zna, možda se ništo i dogovorimo.:D
Sritno drug!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Uvijek je dobro imati na lageru koji dobar komad vrijesa ili nekog drugog vrijednog drvca ali ne isključivo za lulice, jer uglavnom iste radim iz abonosa, iliti morte, a to je fosolizirani hrast i jako cijenjena građa za lule. Meni su interesantne te unutarnje silnice u nekom komadu drva, strukture i boje pa onda nešto iskombinirati bilo o kojem djelu se radilo, više svemira a da budu u suzvučju daje (meni) osjećaj da je ta kreacija oživjela i nastavila postojati pored svih ostalih te činiti me sretnijim u odnosu na prije dok nije bila stvorena, a da bi se to ostvarilo potrebno je imati i zanimljivu paletu i još nešto sitno :whato::
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Na tu paletu sam mislio, sve uredno i pregledno samo zamisli i ostvari.
Malo sam tražio po netu kako izgleda korijen tršlje ali ništa vrijedno nisam našao po tom pitanju, a vezano uz boje i strukture, ali zato nešto drugo otkrih. Od spomenute tršlje se radi i smola koju su žvakali klinci iz antičkih vremena kao i današnji što žvaču žvake. Od te se smole još štošta može spraviti i navodno je jako zdrava, imaš li kakvih spoznaja o istoj i eventualnoj primjeni?
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Ne, ne. Našao sam kako izgleda grm, biljka ali govorim o korijenu, drvu prerezanom i to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Ovo je šta se tiče opisa i upotrebe. Čim nađen komad, uslikan ga.
Ja sam ga držo neko vrime vlažnoga, da ga napadnu gljivice i onda sušenje i impregnacija. Valjda mu to izvlači boje. Kad ga uslikan sve če ti bit jasno.
Nisu to neke izražene boje ali se lipo vidi. Pokušo sam to isto i sa maslinom i česminom ali nije dalo rezultate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Ova donja mi je višedimenzonalna, fluidna, a s druge strane, opet čvrsta. Moglo bi ju se gledati i kao skulpturu, ovako s ovim raštimanim okvirom koji propušta kisik i udiše novi život. Možda i neka aqutinta na mekanu ručno rađenom, podatnom papiru. Taj papir je meni posebna priča pa možda nekom drugom zgodom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Pantagan

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Arhimed bi rekao, "ne dirajte mi krugove".
No, daleko od toga da je samo to. Da se ovdje osjetiti dašak modre vlažnosti i spomena na život i življenje di sunce i voda čuda čine, artefakti i djela prirode nezgrapno nagurani u kutu od kamena i stakla, podsjećajući nas kako je vrijeme koje prolazi neminovno i da sve ima svoj početak i kraj.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
:) Lipo i poučno, koliko ja to mogu shvatit (trudim se, moja struka je konobarstvo, bez veze, s tim se ne bavin, po izboru seljak a želja mi je svaki dan naučit nešto novo).
A Arhimed je na kraju ipak osto bez svojih krugova:(.
Možda je to bit stvari (i umjetnosti) da ih ne možemo zadržat, šta se više trudimo sve je teže to i ostvarit. Treba dijelit od srca i ne žalit za stvarima, ipak su to samo stvari a bitni su ljudi:djede:.
Kantun od kamena i stakla je kamenica za ulje pretvorena u izložbenu vitrinu, štete da se ne vidi cila.