Mazar i jos nesto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46


Poz svima
Kako je krenulo,mislio sam da nista od probanja mazzara,ugl januar februar se izjalovilo paljenje boxa pa sam bubnuo bluberija sredinom 4. meseca i planirao svasta sa njim al on nije dobro odbacio ljusku menke posle nicanja i susio se polako a da nije ni poceo da raste,ja zabodem predposlednjeg mazzara al za svaki slucaj stavim na naklijavanje u vodu 3 regularne koje odma sutra puste klicu,ja i njih posejem al mazar jos ne nice,ove reg nikle nema mazara o mazzare bem ti lebarnik sta ti je ,otkopam menku ona crna i ja sta cu bubnem poslednju a ove reg topiram odma na prvom spratu.Uz teske muke i moju asustenciju skidanja opne od semenke nekako sam uspeo ovu poslednju menku iz kolor mixa duch passiona dovesti do faze sa pocetka ovog previse dugog posta,ko da sam se naduvo pa rasprico hahahaha a inace to ne radim.SAKSIJA JE OKO 15 LITARA A ZEMLJA FLORAHUM ode na velika slova,to zato sto me zemlja iznervirala.
evo tih regularki topiranih u malim saksijama 3l maximum sa kojim ne znam sta cu al najverovatnije ce morati biti ubivene

Posto za mazara ne znam koliko je star najvise zato i otvaram dnevnik jer onda lepo sve pratis a i malo da mi pomognete ako negde zapne

Pozzz od ZLog


e da skoro da zaboravim,zajedno sa mazarom ce rasti i nekoliko automatika koji su na klijanju 5 menki za sad dve pustile klicu i posejane u potgraund h sa perlitom naravno,u saksijama 6-7 litara
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Sretno
5735.gif
!
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
U punom smo treningu i na mazarusi se trudim da odradim sto bolji lst.Koristim onu plastificirani zicu za vezivanje povrca i pokazala mi se prakticnija od vunice.Terasa je juzna strana i odradio sam jednu biljku do kraja tako da znam da moze a zlu ne trebalo kao prosle godine sto jeste imam prostor za box koji vapi da bude picnut a imam sve od opreme i to duplo al dzaba kad sam antitalenat.Ubacio sam i pet regular autosa u 6-7 litara saksije(jedna je malo veca a jedna manja) u potgraund h cetiri a jednu u florahum.Prva dva su nikla 23.06. a poslednji 26.06. Kontam da ako budu dve zenke to mi je taman za drugu terasu a sve preko toga ide na istok.Za sad nisam nista davao sem vode i malo nekog mikrobioloskog almageron se zove.
Na nekim listovima ima nekih nepravilnosti kao da je kanulo nesto i malo belih tackica,gledao sam ispod mikroskopom i za sad je cisto.uU sustini sve ide ok samo mi krivo sto sam mazarusu turio u florahum umesto u potgraund al dobro sad
















ova sto je skroz u cosku tegle i najmanja se bila izduzila na istoku pa sam je tako zatrpao iskopao mali kanalcic i bukvalno savio stablo unutra do kotiledona,ima sigurno preko 5 cm da sam zatrpao.

eto tolko od mene poz od ZlOG
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Rado bih editirao post,al isteklo vreme.Uglavnom miski automatici me napali sto bi se reklo,za sad 3/5 i prebaceni su na istocni front,gde cu pokusati nahvatati prvi put malo polena i oprasiti mazzarusu.Ostala dva autosa su jedan u vecoj saksiji desetak litara potgraund h a drugi u manjoj oko 5 litara i u florahum,pa cemo videti sta ce biti.Evo kako izgledaju muski



dokle ce izbijati nova muda i kad je nabolje hvatati polen?
Ovo su preostala dva automatika


i za kraj zvezda terase MAZZARUSA fem od ducpassion koju sam pored svog savijanja i topirao.

do sad niko nije dobio ni mrvu hrane i to bi bilo to
poZZ OD Zlog
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
I posle nedelju dana brojno stanje se iskristalisalo,mazar i jedan automatik u posudi sa potgraundh zemljom,sreca u nesreci je najveca saksija.Od cetiri muzjaka prvog sam uludo ubio poslednjeg momentalno posto me nervirao odpocetka a dva zive na istocnoj terasi i njima skidam jajasca otvorena il samo sto se ne otvore u kinder jaje.Ova sto je jedina zemska je procvetala pre neki dan i ja sam je vec poceo trenirati lst-om.Mozda sam mogao i pstiti da raste prirodno jer mi se cini da ce biti patuljak ali ovde sam procitao da od 35. dana krece pravi rast,ako bude tako bice super a ako ne bude nece skoditi malo treninga...u zdravom telu zdrav duh



prvi put se susrecem sa autosom uzivo al sam ga apsolvirao kroz ovaj forum teoretski hahahah


A sa druge strane nalazi se tacnije siri se mazzarusa koja bi trebala ovih dana da procveta(do sada obicno 23.07.) Mislim da je nekoliko puta pokisnula posto nikako da se zemlja osusi pa sve mi se cini da od zelene plantele nece biti nista,verovatno prvo zalivanje trecina doze i to je to.Dva puta(drugi put je upravo) do sada sam folijarno koristio bio stimulans amalgeron koji mi se prosle godine dobro pokazao.Bila je i jedna zelena gusenica grickala al je locirana i ubivena.Evo i koja slicica kao i obicno ocajne kvalitete



Uglavnom sve ide ok jedino mi zao sto nije bio veci procenat zenskih automatika planirao sam da probam neku prihranu a i one regular sa pocetka dnevnika sam sve posekao kad su nikli sih 5 menki a mogao sam dve najlepse ostaviti.......pa experimentisati al i ovako imam pune ruke posla.
pozz od zloG




E da ova zemlja od muskih autosa jel moze da se koristi,nisam stipsa vec sam iscupao jednog i koren je smesan kontam da nije nista iskoristio a taman bi mogao napuniti jednu veliku saksiju za sledeci put kad je vec sve sa perlitom spremno i dobra zemlja relativno?Kakva su vam iskustva?Ako nista papricice cu obradovati kvalitetom
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Pala je i prva klopica,mazzarusa je dobila oko pola doze plantele zelene pre dva tri dana a autosu je bila spremljena crvena ali mi je nekako jos uvek mala pa sam ipak samo zalio.Autosu je trenutno 33. dan zivota i konacno su pocele sekundarne grane da rastu.Evo nekoliko slika automatika









A evo i mazaruse koja je jos uvek u vege fazi





Eto cisto malo da osvezim dnevnik i sve vas pozdravim koji pratite
poz od ZlOg
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Mazarusa nikako da pusti vidljive pistila pa je dobila pre dva dana skoro punu dozu zelene plantele.LST primenjujem svakodnevno(bilo malo i pre slikovanja) i mislim da bi trebalo malo lolipop odraditi al to mi uvek nekako zao.Zasad sve protice ok,ozedni na nekih 5-6 dana al mislim da ce sad ici cesce zalivanje posto je em vrucina em smo i narasli



Sa druge strane tj druge terase automatik sporo tacnije nikako napreduje u visinu.Starosti je 48 dana od toga trideset i koji cveta,prekriven je kristalima,hedovi se debljaju i lepo mirise








Ne znam koliko ce jos narasti do kraja posto prvi put imam automatika ali cini mi se da nece jos puno.
poz od zlog
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Lolipop možeš napraviti i u prvom tjednu cvatnje, nemoj da ti bude žao.....jer dobijaš puno kvalitetnije topove, a i manje je trimanja poslije. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.